logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 14:25




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 173 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2018, 13:06       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Апр 2017, 19:21
Мнения: 42
https://www.blitz.bg//izumitelno-mzh-ka ... 03974.html
В САЩ така си преотстьпват


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2018, 11:43       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
https://m.dir.bg/dnes/krimi/skandal-na-stolichen-bulevard-zavarshi-sas-strelba-i-dvama-raneni
Като напече слънцето и хората полудяват


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2018, 16:56       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
2 и 30 ч. сабахлен, по скоро е бил алкохола, не слънцето, и на всичкото отгоре лирическия герой е успял и да се самопростреля.... :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2018, 19:55       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Един виц по тоя повод:

Работнически митинг в СССР. На трибуната излизат Сталин и Берия. Сталин на микрофона:
- Страната е в траур – убиха др. Киров.
От залата гласове:
- Кого са убили?
- Убиха др. Киров…
Отново гласове:
- Кого, кого са убили?
Сталин:
- Др. Берия, обяснете, кого са убили.
Берия:
- Когото трябва, него са убили.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 15:03       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Пистолет в кобур произвежда изстрел
Пистолет: Глок 43
Кобур: GCode INCOG
Цитат:
VIDEO: Holstered Pistol Discharges…Negligent or Accident?
http://www.thetruthaboutguns.com/2018/0 ... -accident/

Моля, ако модераторите преценят, че това не е за този раздел да го преместят или изтрият.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 16:41       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
sitemap написа:
Пистолет в кобур произвежда изстрел
Пистолет: Глок 43
Кобур: GCode INCOG
Цитат:
VIDEO: Holstered Pistol Discharges…Negligent or Accident?
http://www.thetruthaboutguns.com/2018/0 ... -accident/

Моля, ако модераторите преценят, че това не е за този раздел да го преместят или изтрият.


Преди време имаше видеа за такива дето се самопрострелваха с глокове и др. системи, носени в кобури с бутони - подобни на блек хоук серпа.
За мене лично е необяснимо защо човек би носил пищов с патрон в цевта с подобен кобур, но гъзарията почивен ден нема!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 17:39       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
За мене това е абсолютен бъзик някакъв:
1. Реакцията на носещия оръжието е много неестествена.
2. Гащите на носещия трябваше да се съдерат от изстрела.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 22:34       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Абе, не знам... да накараш пищов сам да ти гръмне вътре в кобура... не че принципно не става... но си е сложна работа... мой експеримент по въпроса:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 11/?type=3


В случая ме съмнява... дали част от потника му не влезе между оръжието и кобура... и при навеждането му надолу... дали именно това не доведе до изстрела. А изстрел някъде там имаше... щото и кучето се уплаши. Иначе 43-ката ме кефи брутално като оръжие... пък и стрелбата с нея ми се получава, напук на много разбирачи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2018, 23:01       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Аз не коментирам механиката на случката - все може да се намери нещо да дръпне спусъка - дяволът никога не спи :danger:

Говоря за друго: ей на и в твоето клипче се вижда прекрасно как куршумът в комбинация с излизащите газове буквално взривиха предницата на "the shitty holster", който колкото и лайнян да е - все е изработен от по-плътен и здрав плат в сравнение с панталона на пострадалия, който видимо нямаше поражения.

Отделно от горното такова самопрострелване ще предизвика такава грозна и болезнена рана, че пострадалият ако не колабира - поне ще падне на пода и ще реве като магаре. За кръв и прочие пък не искам да говоря. А нашия псуваше и си ходеше все едно го е ухапала оса. Доколкото успявам да чуя през говорителите на лаптопа ми мацката пита: "Where are you shot?", а той отговаря: "Fuck, I don't know!" Ебаси коравия тип, заклевам се!

P.S: Poseidon, къде се губиш бе?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2018, 08:13       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
JDredd написа:
Аз не коментирам механиката на случката - все може да се намери нещо да дръпне спусъка - дяволът никога не спи :danger:

Говоря за друго: ей на и в твоето клипче се вижда прекрасно как куршумът в комбинация с излизащите газове буквално взривиха предницата на "the shitty holster", който колкото и лайнян да е - все е изработен от по-плътен и здрав плат в сравнение с панталона на пострадалия, който видимо нямаше поражения.

Отделно от горното такова самопрострелване ще предизвика такава грозна и болезнена рана, че пострадалият ако не колабира - поне ще падне на пода и ще реве като магаре. За кръв и прочие пък не искам да говоря. А нашия псуваше и си ходеше все едно го е ухапала оса. Доколкото успявам да чуя през говорителите на лаптопа ми мацката пита: "Where are you shot?", а той отговаря: "Fuck, I don't know!" Ебаси коравия тип, заклевам се!

P.S: Poseidon, къде се губиш бе?


И си прав и не си Дреде.
През последната година покрай предпазителя за Глок ни се наложи да издирим няколко чиляка, които са се самопростреляли. От двама от тях взехме интервюта.
Човека от първия клип - Дейвид Консилър обясни, че е усетил изстрела но не и болка. Куршума е минал през бедрото му. Болката е дошла доста по-късно а кръвта по земята е била в незначителни количества. Реално сам е отишъл до болницата. Разбрал е къде се е гръмнал след като си е събул гащите (били са здрави след изстрела)

Дарил от втория клип е уцелен от рикошет. Там положението е подобно по отношение на кръвта. Усетил е че се е прострелял но шока е бил по-голям отколкото усещането за болка. Куршума е попаднал в карантията.




Що се отнася до разкъсването на дрехите от изстрела - и там няма гаранция - тоя симпатяга е бил с кайдексов кобур. Не знам дали е бил отворен или не отдолу, но при всички положения е предпазил панталоните. Панталона на пострадалия, като гледам как го разкопчава, най-вероятно е някаква тактикуул шит карго хуйня от читав плат. Моите панталони на Блекхоук са доста дебели и материята е подсилена тук и там. Със сигурност ще надживеят повечето дънки, въпреки, че са в долния ценови клас, а на първия клип виждате, че дънките на Дейвид остават здрави. При експериментът на убуто кобура е затворен и газовете няма къде да отидат и ефекта "майска роза" е на лице1. При широки тактически гащи не е така.

Твърде много са променливите, които оказват влияние върху поведението на простреляния.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


Последна промяна slaf4u на 04 Юни 2018, 09:33, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2018, 08:34       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
1. Кобурът е отворен - има същия кобур на снимка под клипа. Долният ръб на кобура равни с предната част на пистолета - няма как да повлияе на куршума или газовете.
2. Според описанието носещият е прострелян в слабините. И там ли минава така и заминава куршума, а болката иде по-късно?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2018, 08:41       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
На мен пък ми е изключително интересна "технологията", по която Глок може да гръмне сам в кобура. При вадене и прибиране - разбирам. На вътре в кобура, дори при тънък найлонов кобур при моя експеримент... бая насочено натискане към спусъка с маркера трябваше да приложа, за да накарам спусъка да отиде в крайно задно положение. С вътрешния кобур на ЧЗ - въобще не успях. И как за Бога... пищовът ще ти гръмне сам в кайдексов кобур?! :punch: Единственото логично обяснение за мен е... "тунинги" в разрез със здрата мисъл. Или част от потника му да се е пъхнал стените на кобура и оръжието... но и там си требе изключителна рядка конфигурация на звездите... за да ти гръмне оръжието само при навеждане.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2018, 09:31       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
JDredd написа:
2. Според описанието носещият е прострелян в слабините. И там ли минава така и заминава куршума, а болката иде по-късно?


Не знам... Groin е по принцип мястото доста обширно място около дисагите - и началото на бедрата а там има мускули. Със сигурност идиота е голям късметлия щом не си отнесъл оня гадната артерия. Иначе ми се стори, че съвсем чинно си вдигна тениската преди да си навре пистолета в кобура. Някак си не съм фен на апендиксовото носене с патрон в патронника.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2018, 09:48       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Значи Гелето и Poseidon викат че са имали изстрел с CZ shadow. Ама май е имало проблем с оръжието или не?

За Глок ако изпусне (макар че нямам идея как ще стане механически) предпазителя , когато иглата е полу-възведена може и да гръмне знаеш ли зависи и от патрона.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2018, 10:06       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
ubboto написа:
На мен пък ми е изключително интересна "технологията", по която Глок може да гръмне сам в кобура.
Някоя вървичка от тактическите му гащи я с възелче, я с конусче в крайчеца си предварително е била влязла в кобура и при подръпване е свършила работата.

ubboto написа:
И как за Бога... пищовът ще ти гръмне сам в кайдексов кобур?! :punch: Единственото логично обяснение за мен е... "тунинги" в разрез със здрата мисъл. Или част от потника му да се е пъхнал стените на кобура и оръжието... но и там си требе изключителна рядка конфигурация на звездите... за да ти гръмне оръжието само при навеждане.
...всичко това, плюс меко казано странното поведение на самопрострелялия се, здравите му гащи и спокойствието на околните изграждат у мен твърдото убеждение, че всичко е постановка.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 173 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer