logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 11:16       Заглавие:  Идентификация на АR
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Здравейте, моля за съдействие при идентификацията на пушката от снимката. Ясно е, че е вариант на AR15, но въпроса е кой точно. Коя модификация е това. Цевта е доооста къса...снимката съм правил аз. Мястото е в Близкия изток, човекът е полицай, а не военен. Благодаря предварително!


Прикачени файлове:
IMG_24511.JPG
IMG_24511.JPG [ 157.44 KiB | Прегледано 11339 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 11:17       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Ето и снимката без кроп


Прикачени файлове:
IMG_2451_22.jpg
IMG_2451_22.jpg [ 425.57 KiB | Прегледано 11334 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 11:20       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Colt Commando със свален огнеприкривател.

Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 11:29       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Не е това, имаше си огнеприкривател, категорично. Ето по-ясна снимка, но не е моя, а от нета. Мястото обаче е същото.


Прикачени файлове:
20190228_112636.jpg
20190228_112636.jpg [ 422 KiB | Прегледано 11320 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 11:37       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Името на подобна комбинация дъжлина на цевта / газ блок (мушка) се казва - Dissipator.

Това от снимката 90% е PSA 10.5 инча и то в 300 Блекаут.

Изображение

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 11:38       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Първо и аз си помислих, че е Colt Commando, но горния ресивър и мерните прибори са по-нови, а цевта е 10'


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 11:43       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Ако случайно е в 5.56 това е единственият вариант в който може да работи надежно:

Изображение

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 11:49       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
MantuS написа:
Ако случайно е в 5.56 това е единственият вариант в който може да работи надежно:

Изображение

Да, така е, но каква е тази модификация. Този, дето съм го снимал, не е цивилен и това е поръчка от държава на много бройки такива 10 инчови.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 11:52       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Forger написа:
Не е това, имаше си огнеприкривател, категорично. Ето по-ясна снимка, но не е моя, а от нета. Мястото обаче е същото.


CAR 15 или по-скоро XM16E1

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 12:02       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Forger написа:
Да, така е, но каква е тази модификация. Този, дето съм го снимал, не е цивилен и това е поръчка от държава на много бройки такива 10 инчови.


Така от снимки може да се каже само каква е системата, а кой я е сглобил и от какви компоненти, примерно останали от Виетнам, няма как да знаем. Възможно е всяка част да е от различен производител, а сглобката да я е направил Моше в гаража на баба му Сара.

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 12:08       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
MantuS написа:
Forger написа:
Да, така е, но каква е тази модификация. Този, дето съм го снимал, не е цивилен и това е поръчка от държава на много бройки такива 10 инчови.


Така от снимки може да се каже само каква е системата, а кой я е сглобил и от какви компоненти, примерно останали от Виетнам, няма как да знаем. Възможно е всяка част да е от различен производител, а сглобката да я е направил Моше в гаража на баба му Сара.

Това НЕ е в Израел, т.е. не може да е Моше :-) Пушките изглеждаха много нови, мерните прибори също, нямаха и драскотина. Арабите дисциплинирано ги държаха, т.е. не са стари виетнамски ресивъри...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 12:30       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Аз понеже още не съм спец по арките /но ги изучавам усилено/ подходих по друг начин - пуснах снимката в гугъл сърдж имедже .

И се оказа, че държавата е Йордания.
https://es.dreamstime.com/fotos-de-arch ... ge24486723

От тука обосновано може да видим с какво са въоръжени и да индентифицираме въпросната арка дедуктивно и чрез още открити източници

https://www.tactical-life.com/lifestyle ... al-forces/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 12:39       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Да, прав си, това е йордански полицейски пост на границата със Саудитска арабия. Но пушката каква е?
В статията не се коментира нищо за късите цеви. Може да е Colt 933, може и да е Мk 18, mod 0, М4 с цев 10.4 инча, може и да е нещо друго....аз лично не знам, но са новички.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 16:34       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Който не е решил, не е почнал да прави арки, няма никакъв начин да познае човек каква е по снимка.
Аз лично не бих снимал така постове и служители, доколкото съм чувал, там имат по-остарели схващания за свободата на словото и правото на гражданите да правят каквото си искат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2019, 17:14       Заглавие:  Re: Идентификация на АR
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
minavasht написа:
Който не е решил, не е почнал да прави арки, няма никакъв начин да познае човек каква е по снимка.
Аз лично не бих снимал така постове и служители, доколкото съм чувал, там имат по-остарели схващания за свободата на словото и правото на гражданите да правят каквото си искат.

Работата е в това, че в Йордания не се прави AR, внасят ги от US, опитвам се да разбера какво са внесли.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 185 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer