logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Мар 2024, 07:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 173 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 14:18       Заглавие:  Отношение към оръжието
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
https://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/shestgodishno-dete-zastrelia-sobstvenik-na-restorant-6073283

Ако може да се вярва на статията, имаме образец на неспазване мерки за безопасно боравене с огнестрелно оръжие, небрежно отношение и според личното ми мнение, нагледен пример за ниската оръжейна ( а и не само такава) култура на голям процент българи, притежаващи законно огнестрелно оръжие.
Жалко за човека, жалко и за детето. :(

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 14:56       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Съшата работа - само, че заснето на видео:



Идиотщината народност няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 16:35       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2671
Ами Аз лично съм ставал и тръгвал от маса когато пиян домакин извади оръжие все пак и децата ми бяха там.

Проблем ще ми бъде ако някой приятел се напие като ми е на гости и извади оръжие на масата, няма как да стана и да си тръгна :confused:

Абе смяташ ли да се черпиш оръжието в касата, ако ми идват въоръжени гости и тяхното оръжие в касата :D , като изтрезнеят ще си го вземат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 17:04       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
Грозни картини и сцени... Всеки който е придобил лично оръжие вече се смята за експерт и си мисли, че може да учи другите. Факт. /Попадал съм в гореописаните ситуации, но винаги съм бил безкомпромисен и съм изисквал оръжието да се прибере. Получавало ми се е. Поведението на околните в такива ситуации зависи пряко от нашата реакция. Когато видиш небезопасно боравене или на неподходящо място, адресирай незабавно това поведение, учи и другите около теб също да са безкомпромисни и никога недопускай и разчитай, че човека насреща знае какво прави. Така всички ще се чувстваме безопасно.

Изпратено от моят ASUS_Z00AD с помощта на Tapatalk

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


Последна промяна 9mm на 01 Сеп 2017, 17:16, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 17:15       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Е да се съберем,да пием по едно вино и да не извадим / ако е прибрано въобще / по едно желязо на масата.......то му се губи кефа,тия това си купил,ония онова доработил,я бе я дай да видя пак ония,че и аз май ще взимам един.......но до сега пупупупу никога проблем не е имало - първо,че каквото и да се вади се празни преди това,а в редките случай,като преди седмица да речем, пълен ли е го пипа само собственика му.

Не е много по логика ма работи


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 17:48       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18432
Сумати народ се изпозастреляха случайно и напълно трезви! Оръжията просто на са за индианци и олигофрени!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 18:27       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18432
Далеч по-голямата и реална заплаха за обикновените граждани на улицата:
http://btvnovinite.bg/article/kriminaln ... metro.html

Като фокусът в новинарските емисии трябваше да бъде върху гражданите, обезвредили мароканеца извадил нож на българин в метрото! Май много бързо се забрави кой извърши атентатите в Барселона! А не водеща новина да ти е един банален пиянски инцидент с трагичен край!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 18:37       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Това е до личен манталитет..и в африка и в европа и в цял свят...

той е роден лумпен...не спира евтината си аларма на още по-евтината си кола да вие цяла нощ...дни наред...осаферва се когато му нарежеш и четрите гуми...
зорлем те правят престъпник и тебе...

обажда се онази женица в Надежда ...дете в заведение баща му шмърка на масата и се вижда на видеото...един път дошли...видели че няма зулуми и повече не окадили...детето до сабале виси откачалката баща го възпитавал в мъжество...

и не са виновни ченгетета...Законно е било...ми ок...

той е в компания няма как да не го извади пищова да не покаже това онова...
оправия има само ако пипа здраво държавата...

- вадене на КНО е незаконна употреба...свидетели и се отнема разрешителното доживотно...
- виене на аларма - вдигане на колата с паяк 1000лв глоба ...
това е начина...за всичко...

това долу дето го е написал колегата 9мм си личи от 3000км че е служител...

Как се изисква да прибере оръжието пияното говедо на съседната маса в Перник или Бобов дол бе колега? ми нали ще стане търкал веднага...той това и търси...

само си представете темата и влезте в безбрежието 2017г България- село Виноградец Пазарджишко пиян на мотика обшинар си вади пищова да го разгледат останалите бродяги в компанията...и само един труп е изненадващо...но толкова е било писано...

да ИЗИСКА някой в ТАЗИ компания Общинаря да се прибере пищова веднага ... е как ше стане!? у село Виноградец...якоо...

просто ще сме в безтегловност докато не се променят нещата драстично...

9mm написа:
Попадал съм в гореописаните ситуации, но винаги съм бил безкомпромисен и съм изисквал оръжието да се прибере. Получавало ми се е. Поведението на околните в такива ситуации зависи пряко от нашата реакция. Когато видиш небезопасно боравене или на неподходящо място, адресирай незабавно това поведение, учи и другите около теб също да са безкомпромисни и никога недопускай и разчитай, че човека насреща знае какво прави. Така всички ще се чувстваме безопасно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 18:46       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
тука вече всеки нормален губи самообладание...сипва си една ракия и изпада в транс... :roll:
http://rns.bg/%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2% ... %BD%D0%B5/

при ЧЕТРИ ОФИЦИАЛНИ ЖАЛБИ...да не му отнемат пищова който от ДЕВЕТ години е незаконен...
е ЗАЕБИ...

не въпроса кой е виновен...просто...като се замисля от другата страна да се поставя...ако съм ченге за 600лв заплата ебаго няма да си го мръдна за нищо и аз ...и те така...


Цитат:
Субективна оценка на полицаи, че няма реална заплаха за Елена, са отнели живота й“. Това е извода от думите на главния секретар на МВР Младен Маринов, изречени преди минути в студиото на Нова тв.


Цитат:
42-годишната Елена бе простреляна смъртоносно от съпруга й пред свидетели в заведение в следобедните часове на 18 август в столичния квартал „Лагера“, с оръжие с изтекло разрешително.

Пистолетът не е иззет от 9 години от МВР, сочи проверка на прокуратурата по делото. Срещу 64-годишния си съпруг тя е подала и 4 жалби


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 18:57       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18432
Poseidon написа:
не въпроса кой е виновен...просто...като се замисля от другата страна да се поставя...ако съм ченге за 600лв заплата ебаго няма да си го мръдна за нищо и аз ...и те така...
Бил съм свидетел как в столично районно трима човека /от които един в отпуск/ има да работят по над половин метър жалби /без ни най-малко да преувеличавам/. Така че и желание да имаш - физически просто няма как да свършиш цялата работа. Но, то навсякъде е така. В армията - над 5К незаети места. Какво е това?!

Иначе битови и пиянски инциденти, както и освиткани шавливи булки е имало - и занапред ще има. Да стискаме палци само някой друг мароканец, подобен на този дето извади днес нож в метрото - утре не засили някой бус по тротоарите на "Витошка"! За останалото - естественият подбор и сам добре си върши работата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 23:30       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
bajiliya написа:
Ако може да се вярва на статията...
За мен това е поредният случай, в който истината ще остане известна само на тесния кръг преки очевидци на случката. Не вярвам, че е станало това, което е описано в линка. Просто детето-стрелец е най-удобната версия.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2017, 23:56       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
JDredd написа:
Не вярвам, че е станало това, което е описано в линка. Просто детето-стрелец е най-удобната версия.

Като нищо ще да е някоя уйдурма.
Не вярвам вече нито на медии, нито на институции.
Че и много добър стрелец това дете, да му се не надяваш, освиткало е чичото на място! Това наричам аз "заложби", направо "талант"!!!

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2017, 06:16       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2017, 15:45
Мнения: 22
И аз имам деца под и над тази възрастова група, но ако пистолета не е зареден, и без предпазител евентуално може да се произведе изстрел. Всичко друго ми се струва фантастика. А оставено оръжие в горното положение си е пълна дебилщина.

_________________
Георги Кичуков, СК "Левски любители"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2017, 08:10       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Безобразен случай във всяко отношение. Собственикът на пистолета, многократно стреля употребил алкохол, непосредствено преди случилото се, в заведението в центъра на Виноградец!!! Вижте днешния сутрешен блок на Нова ТВ.
Първопричина на станалото е бездействие или съдействиет на прокуроро-полицейската машина, такива хора да притежават законнно оръжие. Случаят ще бъде забравен-потулен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2017, 08:15       Заглавие:  Re: Отношение към оръжието
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18432
JDredd написа:
За мен това е поредният случай, в който истината ще остане известна само на тесния кръг преки очевидци на случката. Не вярвам, че е станало това, което е описано в линка. Просто детето-стрелец е най-удобната версия.

Това най-лесно може да се провери - като се вземат барутни натривки от ръцете на детето. Иначе, мисля че е по темата да споделим какво казва чл. 338 НК по въпроса:
Цитат:
Който предостави взривни вещества, оръжия, боеприпаси за огнестрелни оръжия или пиротехнически изделия на лице, ненавършило 18 години, се наказва с лишаване от свобода от две до осем години и с глоба до пет хиляди лева. Ако от деянията по ал. 1 и 2 са последвали причиняване на едно или повече лица на средна или тежка телесна повреда, или смърт, или значителна повреда на имот, когато деецът не е искал и не е допускал това, наказанието е лишаване от свобода от три до десет години, а в особено тежки случаи наказанието е лишаване от свобода от пет до петнадесет години.
Така че в случая и детето не ти е удобна версия. Щото според чл. 122, ал. 2 НК, за причинена смърт по непредпазливост с огнестрелно оръжие наказанието е лишаване на свобода до пет години.

DISCLAIMER: Лично мнение, с което на ангажирам когото и да било.


п.с. Отделно от това трябва да се докаже, че оръжието е било предоставено от дееца на детето, а не отнето от някой друг, и впоследствие попаднало в ръцете му. Щото в противен случай отиваме само на административно наказание по ЗОБВВПИ за влизане с огнестрелно оръжие в хранително и питейно заведение. Но ако сам си признае, че го е дал на детето да го види или да си поиграе - отича по всички параграфи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 173 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Longbow и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer