logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:54




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 02:11       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
kanartikin написа:
Рядко може да се види толкова едностранчиво и подвеждащо тълкувание.
Пича казва една истина, но не Цялата истина и не Само истината.
Авторът я заобикаля с толкова много неистини, та или е предубеден или невеж.
Но, Ако съдя по описаната по горе истина на която автора се опира, то по вероятно е да прави пропаганда, разчитайки на невежеството на хората и недостига им на информация
b5202s написа:
И това е нещо, което е характерно за всички етапи на развитие на капитализма.

Капитализмът, няма етапи, по простата причина, че е спонтанен процес при който конкуренцията отвява неспособните.
Етапи имат организираните и контролирани и планирани процеси, като Социализъм и комунизъм където няма конкуренция.
Да кажеш, че капитализъм има етапи, е невежество.
b5202s написа:
По време на първата индустриална революция това прави Великобритания, която е най-голямата териториално разпростряла се колониална империя в историята,

Същите тези колониални страни са абсолютни лидери по технологично развитие, като САЩ, Канада, Австралия, които са притегателен център за мигранти от цялият свят.Толкова притегателни че Англо обществото им което е било доминиращо, вече е почти малцинство.... и въпреки това пак са лидери.
Останалите, като Индия която е икономически лидер, ядрена държава, математически, компютърен и производствен лидер, обяснява не лидерското си място, със свръх популацията на местната култура която не успява да задуши натрупаното.
Подобно е положението в ЮАР където местната свръх популация успешно изхарчва и бастисва натрупаното благо и до сега.
b5202s написа:
В резултат на това се установява хегемонията на САЩ, които започват да правят същото,

Всеки, който поне малко познава човешката история знае, че победителят определя бъдещето темпото и посоката на победените. Да се определя колко лош е победителят, е откровено невежество и непознаване на човешката история. Справка: Учебниците от 4 до 10 клас.
b5202s написа:
Мястото на България в цялата тази система през първата половина на миналия век е именно на суровинна периферия и макар, че държавата се опитва да провежда засилена индустриална политика, то липсата на онова, което се нарича първоначално натрупване на капитала в резултат на 500-годишното „мирно и съвместно съжителство“ с деспотичната Османска империя, значително препятства този процес.

След възстановяването на Българската държава / третата/ България е икономически тигър, абсолютен лидер на Балканите, със валута със златно покритие, а не със //активи на банката//
равностойност на Швейцарски франк, не случайно наричана от Бисмарк :"Прусаците на Балканите".
В добавка, след освобождението, България води с Турция пет войни, в които винаги България е нападател и нито веднъж пасивен наблюдател, нещо повече, България е категоричен победител в споменатите кампании срещу Турция.
b5202s написа:
Така със средствата за индустриализация дори на регулирания капитализъм,

това е абсолютна бесмислица, във време на спонтанен ред, проявен от активните на пазара и отсяващ пасивните и неспособните, да се говори за регулиран капитализъм, е абсолютен нонсенс.
"регулирания капитализъм" се нарича социализъм.
b5202s написа:
унищожи и ликвидира индустрия и обществена собственост за десетки и може би дори стотици милиарди, принадлежащи на всички българи.

Нагла лъжа! Хайде да видим как се обособява тази собственост, с нотариален акт,право на наследници или като дарение.
Такава глупост.
Собствеността е всичко друго но не и обществена, а само на този който я контролира и управлява.
Само загубите са обществени, печалбите са приватизирани отдавна, а и винаги.
b5202s написа:
Не бих използвал и понятието „достойнство“, когато говорим за капиталистическата експлоатация на труда у нас в една икономика, която е в ръцете на шепа олигарси, каращи бентлита и мрънкащи срещу труда на хора, на които не им се плаща дори „минимума средства за съществуване“.

Това не е капитализъм и показва само непознаване на материята:
Ако е от значение, и човек иска малко да се образова, нека чете, има доста автори като Мизес, Хайек, Ранд.
Ето едно леко четиво което би помогнало да не се говорят ако не лъжи на втрещеното население, то откровени глупости.
http://iztok-zapad.eu/books/book/296/%D ... 0%BD%D0%B4
b5202s написа:
но за съжаление обективните факти и субективната ми преценка ме карат да си мисля, че сме въздух под налягане.

:-)
===========================================

===========================================

===========================================
П.П.
Относно продажният елит, ако разполага човек със време за четене, нека погледне Коментариите на Гай Юлий Цезар.
Вътре подробно е описано поведението на елитите на провинциите на империята.
И България е била империя, но едва ли някой мисли, че е допускала своеволия от доминираните територии.
Слага се послушен управител... и толкова.
Но, така правят всички, а не конкретни. Такъв е животът и порасналите момчета след време го разбират.
Описаната статия, наистина казва някои истини, но съчетани с толкова откровена лъжа, че е трудно да се нарече друго освен целенасочена пропаганда.
От края на 19 век Капитализъм като система на живот няма.
Има форми на малко повече или малко по слаба форма на Социализъм
Справка правителствата на света от началото на 20век насам.
П.П. Нео либерализъм е понятие от преди 25-30г, и няма нищо общо с Капитализъм.
Това е, не познаване на понятията, а и терминологията.



Канартикин, това което си написал, че след Освобождението /1878г./, България води, цитирам ,,В добавка, след освобождението, България води с Турция пет войни, в които винаги България е нападател и нито веднъж пасивен наблюдател, нещо повече, България е категоричен победител в споменатите кампании срещу Турция.", е абсълютна ФАКТОЛОГИЧЕСКА НЕТОЧНОСТ! Просто не кореспондира с историческата действителност!

Княжество/Царство България или третета/модерната/ Българска държава, считано от своето създаване на 3 март 1878 г. /може и малко по-рано да отнесен това начало, с Временното руско управление в България /, води общо 5/ ПЕТ/ войни по пътя за национално обединения, от които само една е наистина успешна - пърмата от тях, а именно Сръбско-Българската война 1885г.
войните са 5/ПЕТ/ броя, но не са срещу Османската империя. Само една от войните е с Османската империя.

Войните, са както следва:


1. Сръбско Българска война 1885г., инициирана от Кралство Сърбия, в опитите да анексират Видински окръг и да поречат на Съединението на Княжество България и Източна Румелия.

2. Първа Балканска война 1912-1913г., със следните държави-участници: Балкански съюз, в състав Царство България, Краство Сърбия, Кралство Гърция и Черна гора, срещу Османската империя. Завършва с победа за БАлканския съюз. Лондонският мирен договор, фактически така и не влиза в сила, защото месец след него започва Втората Балканска война.

3. Втора Балканска война/Междусъюзническа война / 1913г./, Това е война, в която за пред световното обществено мнение, Царство Блгария е агресорът/което фактологически не е вярно /. България, заради един престъпник, като Фердинад, се поддава на систематичните сръбски и гръцки въоръжени провокации и предприема ,,изтлакване" на сърбиет от Вардарска македония. Три дни след 16 юни 1913г., войната между България и бившите й съюзници от ,,Балканския съюз" се превръща в пълноащабна война на България, срещу всичките й съседи. На 28 юни 1913 г., във войната влиза Кралство Румъния, която окупира цялла Северна България без да срещне съпротива. На 30 юни 1913г. във войната се включна Османската империя, като реокупира Източна /Одринска/ Тракия и турската армия и башибозук избиват над 70 000 тракийских Българи и прогонват 360 000 българи.
Втората Балканка война, приключва за България с незаслужено поражение, което очертава първото Национално крушение на държавата, след нейното Освобождение/създаване на модерната българска държава в 1878 г. /

4. Участие на България в Първата световна война / 1915-1918г./. България, кто съюзник на Централните сили / Германски райх, Австро-Унгария, Османска империя и България /, води война, срещу Кралство Сърбия, Френската Република и колониите й Великобритания и иколониите й, Руската империя, Кралство Румъния, Кралство Гърция, Кралство Италия. В тази война, България и Османската империя са съюзници.


5. Участие на България във Втората световна война /1941-1945 г. /. Това участие може да бъде систематично обособено, с оглед прегледност в 2/ДВА/ големи времеви периода:

5.1 Първи период: април 1941 г. - 02 септември 1944г.:
България, по неволя е съюзник в Тристранния пакт. България воюва, срещу Великобритания и САЩ. В този период, България предоставя територията си, пристанища, сухопътна инфраструктура, осигуряма логистика на Вермахта, в хода на германо-съветската война.
5.2. Втори период: България след превратът на 9 септември 1944г. - май 1945 г.и окупацията й от Червената армия, Участие а България във войната срещу довършването на националсоциалистическа Германия, като реалин съюзник на Антихитлеристката коалиция.

Та, от изключително краткото резюме, по-горе става ясно, че В Периода 1885г., България води общо 5/ПЕТ/ войни, от които една е срещу Османската империя / Първата Балканска война 1912-1913г. /
може да се каже, че войните между България и Османската империя са две, като втората е необявена от страна на Османската империя срещу България - включването на Османската империя срещу България в хода на Втората Балканска война, на 30 юни 1913г. /.

В хода на тези общо 5 /ПЕТ/ войни, България може да бъде квалифицирана, като ,,държава-агресор" за 3/ТРИ/ войни, като следва:

[b]1. Първа балканска война 1912-1913г., като водеща държава-член на ,,Балканския съюз". България извършва акт на военна агресия срещу Османската империя.

2. Втора Балканска война 1913г. За пред останалия свят, България е ,,агресор", срещу Кралство Сърбия и Краллство Гърция.

3. Участие на България в Първата световна война / 1915г. -1918 г. /, в хода на ,,Сръбската кампания". България извършва агресия срещу Кралство Сърбия, за да освободи и присъедини Вардарска Македония. В резултат на българското нападение, цялостната отбрана на Кралство Сърбия рухва и сръбската армия предприема евакуация през Косово и Албанските планини 1915-1916г.[/b България окупира и впоследствие реално акисира за почти 3 години териории от днешна Източна Сърбия/ Българското Поморавие, до река Българска Морава /.
Така, че с квалификациите на международното публично право, България има качеството на държава-агресор, в общо 3/ТРИ/ от общо 5/ПЕТ/ войни.
Срещу Турция/Република ТУрция/, България никога не е била агресор.
Срещу Османската империя, България е агресор един единствен път / Първата Балканска война 1912-1913г./.
От своя страна, Османската империя е агресор, срещу Царство България, когато на 30 юни 1913г., извършва инвацзия на север от граничната линия Мидия-Енос и реокупира/анексира Източна Тракия, съпътствано с геноцидът над тракийските Българи.


Най-общо фактите са такива, каквито съм ги изброил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 10:21       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
kanartikin написа:
Всеки, който поне малко познава човешката история знае, че победителят определя бъдещето темпото и посоката на победените. Да се определя колко лош е победителят, е откровено невежество и непознаване на човешката история.


10x :tu:

Чудесно и както е казал Буров на победания му "Еб@т му жената и му взимат децата и не само". И всички приказки за капитализъм и конкуренция (свободна), а и всякаква различна от естествения подбор отиват в КИРЕЧА.

Мен ме дразни друго кому е нужно победителя да се облича в Бяло? Така или иначе винаги ще има хора, като мене които мислят иначе.

Та следващия път когато алжирски французин 3 поколение гръмне няколко свои сънародници не се чудете и не го обвинявайте. Той прости не харесва вашите правила и не се счита за победен. И всъщност проблема, е че такива са 1 и 2-ма а не 300 000 защото ако 300 000 се гръмнат в мола май от победени ще станат победители и те ще дадат насоката. А да ми говориш, че насоката е добра или лоша е невежество :D

Та насоката дето ще ни зададат много скоро е ясна и тя е към полумесеца.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 11:18       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
andrei p226 R написа:
е абсълютна ФАКТОЛОГИЧЕСКА НЕТОЧНОСТ! Просто не кореспондира с историческата действителност!

Андрей, удоволствие е, да чета и опреснявам спомените си по история, чрез писаното от теб, но толкова безсмислено задръстване, по нещо което е явно за всички, е странно, ако не нелепо.
В Българската традиция и естествен речник при общуване между хората, има знак за равенство между Турция и Османска империя.
Хората наричат империята -Турция и обратното.
Не само сега, още при въстанията през 19в. в Българско//да не изпаднеш отново във страстен гняв, че тогава де юре няма Българска държава// наричат империята "Туркия ке падне"".
Нещо повече, почти всички народи които имат отношение с Османската империя, освен ако не е договор скрепен в документ, я наричат Турция.
Освен това на древни карти на континента от15 до 19в, отново си е описана като Турция.
Турция е синоним //сред населението// на Империята, правоприемник според Ердоган на Империята и е странно как ти, който четеш, разграничаваш нещата като "фактологична неточност".
Да, вероятно, ако водех полемика с теб на юридическа платформа, бих нарекъл двете правни формирования със отделните им имена.
Но надявайки се на демонстрираната тук във форума начетеност от теб, че няма да се налага да се обяснява разликата между врат и шия, кола и автомобил, луна и месечина и така поред.
Ако тази "фактологична неточност" толкова те дразни, е добре, избери сам кое да осмислиш // кога е Турция и Кога Османска империя//, защото в разговорите си по между, си хората говорят по смисъл, а не по юридическата самоопределеност.
Пример за справка: Ангел е юридическата формулировка, а Геле е псевдоним, а пък Уббо може и да е трето, но изглежда само ти ще изстрадаш разликата и ще пледираш за "фактологична грешка" , ако го използвам при това във форума.
Съдията Дред също не е юридическа фактология според акт за раждане, а ние също не сме в съдебна зала, а във форум където хората не говорят правно.
Повярвай ми, след такова задръстване, по формална разлика дали е Турция или Османска империя, не за мен остава тъжната ирония.
Надявам се това да е професионална прецизност, макар и такава да няма място в един такъв не формален разговор, при който само ти не си наясно за какво иде реч или само ти търсиш под вола теле, изяснявайки тънката разлика във главите на хората за това че Турция и Османската империя са две не еднакви неща.
Надявам се също, да е останало нещо в съзнанието от писаното като анализ на статията постната от Бомбардировача, защото ако това си видял във нея, "фактологичната неточност" между Турция и Османската империя, то не аз олеквам.
Както и да е: Прав си: Турция и Османската империя, са две различни официално структури които са един народ, с една религия, на една територия, с едни съседи, които ги наричат
// и двете структури// с едно име.
Надявам се това искрено признание за интелектуална немощ от мен да не позволи да изпаднем в дребнотемие, а да говорим за смисъла на нещата.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 11:45       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
b5202s написа:
kanartikin написа:
Всеки, който поне малко познава човешката история знае, че победителят определя бъдещето темпото и посоката на победените. Да се определя колко лош е победителят, е откровено невежество и непознаване на човешката история.


10x :tu:

Чудесно и както е казал Буров на победания му "Еб@т му жената и му взимат децата и не само". И всички приказки за капитализъм и конкуренция (свободна), а и всякаква различна от естествения подбор отиват в КИРЕЧА.

Мен ме дразни друго кому е нужно победителя да се облича в Бяло? Така или иначе винаги ще има хора, като мене които мислят иначе.

Та следващия път когато алжирски французин 3 поколение гръмне няколко свои сънародници не се чудете и не го обвинявайте. Той прости не харесва вашите правила и не се счита за победен. И всъщност проблема, е че такива са 1 и 2-ма а не 300 000 защото ако 300 000 се гръмнат в мола май от победени ще станат победители и те ще дадат насоката. А да ми говориш, че насоката е добра или лоша е невежество :D

Та насоката дето ще ни зададат много скоро е ясна и тя е към полумесеца.

Зная братле, пропагандата е отвратителна и в това наддаване няма праведен играч.
И двете страни са прехвърлили всички граници на нормалното.
Толкова нагнетяване и насъскване каквото виждаме от началото на 20в. аз поне не познавам в по ранната история.
Идеята ми в нашият разговор е, че статията която си постнал,освен истината поднася и друго, а това подвежда.
Ние тук сме като една малко семейство, говорим си, размишляваме, понякога се дрънкаме за глупости, но като цяло се пазим, защото имаме обединяваща цел и интереси-страст към оръжията.
Моята реакция, е по скоро за това че през годините/моите са вече 56// съм гледал твърде много как кучето хапе пръчката, а не ръката която я държи.
За това и се включих.
Не за да заемам страна по статията, а за да може ние като общност, макар и отдалечени като география, поне малко да виждаме опита за промиване на мозъци.
Това ни пази нас като група по интереси, а и като общество, от такива наклони които понякога обръщат лодката.
Имам някакъв житейски, а и професионален опит
///попитай Ангел за това, като му подскажеш 1.25 на 6ти февруари и 1.17 към настоящият момент///
и до колкото същият може да бъде полезен,
надявам се рядко и без натрапване споделям гледната си точка изградена на този опит с надеждата да бъда полезен, не за създаване на определено мнение, а по скоро да не бъдем подвеждани от "вълци в овчи кожи" както е казано в Библията.
Иначе, аз съм патриот и аз се дразня когато същината която наричаме родина, е заплашена и атакувана.
Може би годините говорят в мен, но и аз споделям гневът и раздразнението заради това което се случва и в Европа като цяло, а и нас тук в България. :tu:

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 13:33       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Канартикин, защо си се засегнал от написаното от мен?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 14:10       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
andrei p226 R написа:
Канартикин, защо си се засегнал от написаното от мен?

Няма засегнат, приятелю!
По скоро е тъжно, че вместо да размишляваме върху смисъла на казаното се фокусираме върху буквата на фо'рмата.
Както казах, за мен е удоволствие да опреснявам спомените си по история, чрез теб във форума, но е тъжно начетен и четящ човек като теб да се вглежда във формалната разлика между две едни и същи по смисъл неща.
Бих искал разговорът ни да бъде в посока изводи и равносметка от случилото се назад във времето и опитите да се преиначават същностите, а не да говорим дали е изписано с ""Главна буква"" или не и дали ""членуването в текста"" е правилно.
Поне това са моите очаквания от един разговор в който хората мислят заедно, а не се зачекват за безсмислени неща.
В моят отговор, много леко и почти приятелски се опитах да подскажа, че не аз олеквам от такъв ракурс към казаното.
Няма засегнат, поне от моя страна.
По скоро очаквах разговор и развитие по тема очевидна касаеща доста хора, а не 1 минутната разлика във времето, която разделя формално Империята от републиката.
Какво всъщност значение има по отношение смисъла на казаното по темата за пропагандата в статията постната от Бомбардировача.
Тъжно е, а не засегнат.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 14:15       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
kanartikin написа:
Не за да заемам страна по статията, а за да може ние като общност, макар и отдалечени като география, поне малко да виждаме опита за промиване на мозъци.
Това ни пази нас като група по интереси, а и като общество, от такива наклони които понякога обръщат лодката.
Имам някакъв житейски, а и професионален опит


Именно за това и публикувах друго мнение. Аз лично не искам да обсъждам дали онези 45 години са хубави или лоши те са осъдени и режима е бил обявен за престъпен. Дали това на мен ми харесва или не няма значение. Има значение за хора, които вече са голямо малцинство и които наистина са вярвали, че са строили България и е факт, че са я строили.

Това което аз искам е проста обективна оценка базираща се на прости критерии дефинирани от ООН макар и това да няма голям смисъл защото никой не иска обективна оценка дори в неформален разговор.

Аз имам късмета да нямам репресирани роднини даже може да се каже, че покрай пра-дядо ми, дядо ми е имал привилегии да речем имал е апартамент на ул. Латинка в София. Също така нямам убити или тормозени роднини по царско време. По майчина линия имам пра-дядо учител комунист който ВМРО са се опитали да затрият но човека по чудо е оцелял. Та не съм обременен с някакви емоции по темата освен думите на баба ми относно комитите от ВМРО, но не мога да се сетя как ги наричаше беше нещо на "македонски" със силно презрителен и отрицателен заряд.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 14:54       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
b5202s написа:

Това което аз искам е проста обективна оценка базираща се на прости критерии дефинирани от ООН макар и това да няма голям смисъл защото никой не иска обективна оценка дори в неформален разговор.,

И аз бих искал !!! :tu:
Според мен обаче, е невъзможна такава, по проста причина че обективността пряко зависи и винаги се губи от заинтересуваноста.
Интересите на толкова много хора като цяло, а и групировки, политически, етнически, религиозни, ценностни или сексуални, оставам на страна онези с илюзиите и драматичен когнитивен дисонанс, просто няма как да се обединят в еднопосочна оценка.
Поне аз не мисля това за възможно.
Не и при хора на различно интелектуално ниво, на натрупване на информация, на дълбочина на прозрението, както и широта на възгледите.
При такава разлика в изреденото, как биха могли да направят сходен извод.
Вероятно в неформален разговор, хора които имат чуваемост и логика на осмисляне на информацията биха успяли, но като цяло чрез ООН, според мен е невъзможно.
ООН е политическа структура за пропагандно демонстриране на влияние, но по своята ефективност, е пример за безсмислен разход на енергия.
Опитът ми като четящ история човек, както и на суровинен и капиталов пазар, ме правят по скоро циник склонен да се вглежда в обективните реалности.
А дали съм прав, животът показва след време.
Времето е съдникът, а не ние като общество или поотделно.
Тълкуванието на случилото се във времето, е въпрос на интереси, които подчиняват хора със различно ниво на възприятия и анализ.
Така че, мислим, четем и се опитваме действителността да ни се разкрие.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 15:07       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
kanartikin написа:
ООН е политическа структура за пропагандно демонстриране на влияние, но по своята ефективност, е пример за безсмислен разход на енергия.


Аз имам в предвид едни прости критерии дефинирани от ООН за оценка на развитието на държавите като:

1. Детска смъртност
2. Достъп до образование
3. Достъп до течаща вода
4. Достъп до медицинска помощ
5. Покрив над главата и отопление през зимата
и много други без да си късаме ризите.

Както Гелето казва таймера и попаденията в мишената говорят сами. Така и критериите говорят сами без да им пука за комунизъм или капитализъм и кой по-хубав и по-шарен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 16:35       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
kanartikin написа:
Подобно е положението в ЮАР където местната свръх популация успешно изхарчва и бастисва натрупаното благо и до сега.

Тук гаранция бъркаш, проблемът в ЮАР си е изцяло в чернилките, като почнеш от президента им Зума и свършиш с насилственото изземване на фермите на белите и даването им на черните, като забележи - това се налага от правителството:
Цитат:
Vast swathes of farmland are still owned by the white minority, and now the government is considering seizing the land and handing it over to the millions of poor black farmers, dispossessed generations ago by Boer settlers.

Сега си спри малко мисълта, и прочети това:
Цитат:
More than 4000 farms since 1994 has been give to black farmers. Fully developed operational farms. Not a single fucking one sirvived longer than a year.

От над 4К развити ферми, върнати на черни фемери - нито една не оцелява повече от една година! Хайде дай ми сега пример за негър или негърка, наложили се като успешни мениджъри?! Расистко не расистко - факти, мен! Бил съм там, видял съм го на живо, отделно не спирам да си комуникирам с познати и приятели оттам.


За КАПИТАЛИЗЪМА много неща изписа, с които също не съм съгласен. В общии линии, развит капитализъм могат да си позволят богати държави/ бивши колонизатори. Ако Щатите утре си приберат войската вкъщи, спрат да прекрояват газовите трасета и да цицат петрол и наркОтици от цял свят /западноевропейците скачат на Тръмп, щото ако пропадне "Северен поток"-2, отиват на скъп американски втечнен газ/. Е, ако питаш Джейбъ мен - ще сме на далавера от подобна схема, а от "Южен поток" сме били на загуба. Как да де, ако се свият американците в черупката си, само на техни си природни ресурси - найш къв капитализъм ще видят; ще се хванат за палците за отрицателно време!

И понеже много мнение изцитира, да ти върна и аз донякъде жеста. Американската средна класа няма спестени $400:
https://www.payactiv.com/blog/better-ti ... dle-class/

Та, те ти капитализъм! Заеми, кредити, заеми, кредити, и ако те налази някое раково заболяване - задължаваш с над един милион щатски долара! Приятелско семейство, емигрирало в Канада, почти всяка година си идват в Бг-то, за да си правят зъбите. Щото им излиза далеч по-евтино, след като са си платили и самолетните билети. Та, те ти капитализъм.


п.с. Още за ЮАР, белите фермери масово тръгват на курсове за бораване с оръжие, след като правителството им ускорява поземлената реформа:
http://www.itv.com/news/2018-05-14/the- ... aken-back/

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 21 Май 2018, 16:50, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 16:50       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
ubboto написа:
kanartikin написа:
Подобно е положението в ЮАР където местната свръх популация успешно изхарчва и бастисва натрупаното благо и до сега.

Тук гаранция бъркаш, проблемът в ЮАР си е изцяло в чернилките, като почнеш от президента им Зума и свършиш с насилственото изземване на фермите на белите и даването им на черните, като забележи - това се налага от правителството:

Много добре! Да поговорим.
Хайде сега прочети какво аз, съм написъл, но бавно,
а след това кажи кое от писаното от мен влиза в конфликт от писаното от теб!
изрично казвам че местната свръх популация негри успешно бастисва, натрупаното от бялите колонизатори.
Тук акцента е кой бастисва, от кого го взема и кой го натрупал.
1./Черните бастисват
2./бялите натрупват
3./ Бялите са лошите колонизатори, казани иронично в духа на коментираната статия по горе.
С думите си, самият ти потвърждаваш моите думи, а не ги отричаш, макар и бързайки в отговорът си.
Друг въпрос, прочете ли коментарът ми по горе , в който точно това обяснявам и за Индия и за ЮАР, защото усещането ми е че оспорваш думите ми .....със моите аргументи. :wink:

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 17:02       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
kanartikin написа:
изрично казвам че местната свръх популация негри успешно бастисва, натрупаното от бялите колонизатори.

Проблемът не е в свръх популацията на черните, а в това, че тази иначе прекрасна страна понастоящем се управлява от негри! Както в Бг-то понастоящем са облите. Ако ЮАР започне отново да се управлява от бели - ситуацията коренно ще се промени, за норматив и то! Като тук не говорим за натрупаното от колонизаторите /ЮАР, за разлика от Бг-то, е пребогата на природни ресеурси/, а от липсата на каквото и да е управленско мислене и способности от страна на черните. Та, проблемът там не е в местната свръхпопулация, а във факта, че негрОто се е качило да управлява. Но, те там ще се оправят. Виж, понеже темата все пак е за Бг-то, със свръхопопулацията от наши цигани не знам какво ще правим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 17:03       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
ubboto написа:
За КАПИТАЛИЗЪМА много неща изписа, с които също не съм съгласен. В общии линии, развит капитализъм могат да си позволят богати държави/ бивши колонизатори. Ако Щатите утре си приберат войската вкъщи, спрат да прекрояват газовите трасета и да цицат петрол и наркОтици от цял свят /западноевропейците скачат на Тръмп, щото ако пропадне "Северен поток"-2, отиват на скъп американски втечнен газ/. Е, ако питаш Джейбъ мен - ще сме на далавера от подобна схема, а от "Южен поток" сме били на загуба. Как да де, ако се свият американците в черупката си, само на техни си природни ресурси - найш къв капитализъм ще видят; ще се хванат за палците за отрицателно време!

И понеже много мнение изцитира, да ти върна и аз донякъде жеста. Американската средна класа няма спестени $400:
https://www.payactiv.com/blog/better-ti ... dle-class/

Та, те ти капитализъм! Заеми, кредити, заеми, кредити, и ако те налази някое раково заболяване - задължаваш с над един милион щатски долара! Приятелско семейство, емигрирало в Канада, почти всяка година си идват в Бг-то, за да си правят зъбите. Щото им излиза далеч по-евтино, след като са си платили и самолетните билети. Та, те ти капитализъм.

О, не !!! Няма да стане!
Както ти когато видиш някой от учениците ти, вместо да иска да се учи, и да попива знания, да се развива и полага усилия да разбере, започне да оспорва информацията и да настоява въпреки смисъла на казаното ....така и аз.
Положих усилия да обясня тезата си"
Капитализъм от 19 век насам няма.
Ако искаш да намериш нещо което го няма, добре,
ако искаш да видиш нещо по друг начин и под друго име, добре,
но няма полемирам с тебе за теми в които сме не равностойни.
Когато дойда да се уча, как се държи пистолет, хват, стойка, контрол и прочие, аз няма да споря с теб защото някой си Гуньо от Кискетйово имал мнение различно от твоето, а ще се вслушам и няма да споря с информацията.
Това се нарича респект към знанието и готовност за себе развитие.
Ако ще споря кое е вярно и кое не, ще отстъпя това право на колеги във форума които ще се включат със стръв, но това не е моето място.
Във форума по горе, а и на Л.С. пратено вчера подробно съм обяснил защо казвам гласно това. Ако за теб не е вярно, е добре.
Единият от двамата губи.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 17:11       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
kanartikin написа:
Капитализъм от 19 век насам няма.


10x :tu: Ето тука можем да си стиснем ръцете. Нещо подобно, но завоалирано без да посочвам от кога казах и аз, но да капитълизъм няма.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Wealth_of_Nations, https://en.wikipedia.org/wiki/Adam_Smith за мен този е човека писал 80 години преди Маркс.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 17:13       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
kanartikin написа:
Капитализмът, няма етапи, по простата причина, че е спонтанен процес при който конкуренцията отвява неспособните.

За да не стават пак недоразумения, хубаво е да уточниш какво визираш под "неспособните". Щото ако зад това прозира идеята за каквато и да било свободна конкуренция - ще се разплача, честно! Виж, ако под "неспособните" се има предвид неможещите да се опънат на американците - това вече е друго! Връщам се отново на "Южен поток" - каца Макейн с още двама американски сенатори у нас, като Орешарски под външен натиск се отказва от потенциално печеливша за държавата сделка. Колко български фирми щяха да бъдат заети в изграждането на този проект, хм?! Като силата на оръжията накланя везните към други фирми/ играчи на пазара - като тези, които се занимават с производство и износ на втеченен газ, примерно. И утре като ни го набият да купуваме скъп американски втеченен газ, на мен ще ми вземат залъка от устата, за да може бай капиталист да запали хавайска пура на яхтата си. Сирия що я изораха?! Ами щото не склони на ролята на кукла на конци като Саудитска Арабия, и щото има природни ресурси плюс стратегически разположена територия. И то да беше само Сирия! Така че капитализмът е толкова "спонтанен процес", колкото аз съм балерина! Което не пречи, разбира се, да споделяме и обсъждаме кой, какво и къде го бил казал или написал.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer