logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Сеп 2017, 22:53       Заглавие:  Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Привет на всички,
колега ме побутна да си призная за какво ми бяха нужни dummy пистолетите Глок, които търсих преди време.
Най-напред искам да благодаря на отзовалите се колеги - нещата, които ми изпратиха свършиха перфектна работа.
Касае се за външен предпазител за пистолети Глок, които прекъсва връзката между Trigger Bar-a и Disconnector-a. Реално, когато е на предпазител, спусъка на пистолета може да бъде натискан, без това да предизвика спускане на бойната игла. Предпазителя дава възможност и за обезопасяване на оръжието с катинар в положение "ON Safety" - целта е ако не дай си Боже дете докопа пластмаската да не може да направи беля.
Идеята ми беше да направя така, че Глок оборудван с такъв предпазител да може да се носи в щатен полицейски кобур.
Т.к. предпазителя добавя към дължината на блока се налагаше да се удължи ремъка, който опасва блока от горна страна. Ден мислене, и малко рязане на лазер дадоха нужния резултат. Следващ етап - кобурите заминават към Вега и Сафариланд, където да направят нужните промени за да излязат модификации на кобурите им директно от заводите.
По-долу ще видите снимки и видео на предпазителя и кобурите

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2017, 06:53       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Браво, ама за чий Хикс е тоя предпазител ?!?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2017, 07:07       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Недей бра грижа.
На теб за чий Хикс ти са ABS-a и Въздушните възглавници в колата? :D

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2017, 07:24       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Слаф т'ва ти ли го сътвори или сътвори и дветепредпазителя и кобура

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2017, 07:28       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Единственото, което съм сътворил е удължението на ремъка на кобура. Идеята беше ясна от самото начало, важно беше как да се реализира без да се нарушава структурната цялост на кобурите (пилене и пробиване на дупки) и така, че да носи на бой.
Останалите неща са ги сътворили умни хора от други места.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2017, 10:09       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Аз съм дълбоко покъртен от видяното PDT_Armataz_01_30

Има нещо толкова дълбоко концептуално сбъркано в тази джаджа, че трудно ще намеря и думи, и подход да се изразя :oops:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2017, 11:54       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
JDredd написа:
Аз съм дълбоко покъртен от видяното PDT_Armataz_01_30

Има нещо толкова дълбоко концептуално сбъркано в тази джаджа, че трудно ще намеря и думи, и подход да се изразя :oops:

Ти....не можеш да намериш думи...и подход.... нямам думи....


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 02:48       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Да не правя нова тема, пускам тук поредното изобретение:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 15:26       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
Без да коментирам нуждата и смисъла от това нещо /не ползвам ъпгрейд като термин съвсем съзнателно/, да попитам за частта с катинарчето. Какво пречи при поставен катинар да сложа пистолета на затворна задържка и да махна нещото, ведно с катинарчето? Блокира движението на блока ли нещото или движението на кожуха на иглата, посредством който се сваля задната плочка, в случая нещото?

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 17:50       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Ако правилно съм те разбрал... Ще трябва да се остава спусъка взведен, за да не може да се свали затвора. Но дори да свалиш затвора и да извадиш УСМ-а, рамата пак остава заключена чрез списковата скоба.
На мен ми беше по-интересно, това недоносче дали изобщо е тествано!? Защото с елементарни пособия за правене на мокри печати, се лепка, която преметва бая скъп скенер за отпечатъци. Освен това, дали това устройство са го пробвали с мръсни или мокри ръце? Ами ако ръцете са престояли във вода някой и друг час и са "гъбясали"? Ами ако си порязал пръста (вярно - памет за още два, ама...)? С ръкавици, как? Ако падне батерията или се намокри, какво? И най-лошото, като не се извади навреме пищова и спукат от бой "стрелеца", спокойно могат да използват пръста на трупа му, за да извадят пищова от ключалката.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 16:58       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
JDredd написа:
Аз съм дълбоко покъртен от видяното

Има нещо толкова дълбоко концептуално сбъркано в тази джаджа, че трудно ще намеря и думи, и подход да се изразя
100%.
Marketing gimmick... :D Лени се чуди какво да продава вече но да не забравяме, че то си е и до пазар - като има кой да купува такива глупотевини, ще има и кой да ги измисля или да ги рекламира...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 19:20       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
slaf4u написа:
Недей бра грижа.
На теб за чий Хикс ти са ABS-a и Въздушните възглавници в колата? :D

Издънките с Глок става предимно в резултат на необмислена промяна на хардуера. Аз лично, с по-леки пружините от стоковите не бих носил - щото го считам за опасно! Даже ако нося повече - бих отишъл дори на по-тежка от стоковата пружина за ударника.

Стандартният спусък на Глок 43 с ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ е по-тегав от този на 17-ката, примерно. И като почне някой вЕрващ, де хал хабер си няма от стреляне… да олекотява, за да му станел "по-мазен" хода - си е реална предпоставка за голяма беля!

Иначе предпазителя за Глока... преди лично да го пробвам - няма как да го коментирам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 22:17       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
.38 Super написа:
JDredd написа:
Аз съм дълбоко покъртен от видяното

Има нещо толкова дълбоко концептуално сбъркано в тази джаджа, че трудно ще намеря и думи, и подход да се изразя
100%.
Marketing gimmick... :D Лени се чуди какво да продава вече но да не забравяме, че то си е и до пазар - като има кой да купува такива глупотевини, ще има и кой да ги измисля или да ги рекламира...


Нъц, Лени няма нищо общо в случая. Нещото е измислено и направено в Белгия от създателя на SFS. Лени няма достъп до устройството.
Има кой да го ползва...
https://www.prnewswire.com/news-release ... 50802.html

m1911a1 написа:
Без да коментирам нуждата и смисъла от това нещо /не ползвам ъпгрейд като термин съвсем съзнателно/, да попитам за частта с катинарчето. Какво пречи при поставен катинар да сложа пистолета на затворна задържка и да махна нещото, ведно с катинарчето? Блокира движението на блока ли нещото или движението на кожуха на иглата, посредством който се сваля задната плочка, в случая нещото?


Нищо - идеята на катинара е да лапето като намери пистолета да не се гръмне или да не гръмне някой друг от семейството.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 03:03       Заглавие:  Re: Предпазител за Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
На глока това му е хубавото, че няма предпазител да трябва да го мислиш или да ти изиграе кофти номер в най-важния момент.
Един път съм имал проблем с предпазител (вярно на Тазер, доста по-лесен за нежелано заключване), и ако колежка не го беше тейзнала в същото време, щях да отнеса здрав тупаник и сигурно пак да ми счупят носа.
В ситуация, в която може да ме застрелят или нарежат, нямам никакво желание да изпитам тъпото усещане на натискане на спусъка, последвано от кънтяща тишина.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer