logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 20:14       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Пълноразмерен пистолет се носи много удобно и скрито с кобур за вътрешно носене. За предпочитане е съчетание н кожа инкайдекс, а не изцяло кайдекс... Преди, есин съфорумник правеше точно такива кобури...Сега или ,,Фобус" или поръчка отвън. В краен случай IWB кобур на ,,Блекхоук"....Аконси дебел, проблем е апендиксното носене, защото кпремът прелиа над пистолета. Но отстрани на ,,03:00 или на 04:00 часа" проблем нямаме дори дебелите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 20:18       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Dorssay написа:
hitco написа:
Не! "Петровка" 38!


Не
Всъщост , това ни го показаха израелците при едни от първите семинари тогава.

Точко така! Това с пришити оловни тежести в сакото е израелски прийом. Същото което си написл, мингонкяза преди много години мой приятел, работил в СОБТ ..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 20:35       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
НСО style... Ако ходиш постоянно с костюм, дори и лятото.Ами ако си с тениска?!
След като свършихме стрелбата от движение по бутилката, направихме експеримент - аз вадя от тази чанта:
http://shop.olight.bg/chanta-pentagon-u ... -20-cherna

... един пич от друга подобна чанта, но на кръста; а трети - от кобур и скрито носене... по лист А-4 на седем метра. Та, бая пъти успях да дам първи точен изстрел първи, за около 2 секунди средно с разкопчаване на ципа и вадене, дори и от този с кобура. Иначе, носенето е ясно. Но, да седнеш да шофираш с пищов апендиксово отпред /не че не сме го правили и ние, де/ - си е форма на мазохизъм, определено. Та, и тук най-важното е доколко си луд.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 20:56       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
andrei p226 R написа:
Същото което си написл, мингонкяза преди много години мой приятел, работил в СОБТ ..


:tu:

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 21:01       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:
Spurs написа:
НСО style... Ако ходиш постоянно с костюм, дори и лятото.Ами ако си с тениска?!
След като свършихме стрелбата от движение по бутилката, направихме експеримент - аз вадя от тази чанта:
http://shop.olight.bg/chanta-pentagon-u ... -20-cherna

... един пич от друга подобна чанта, но на кръста; а трети - от кобур и скрито носене... по лист А-4 на седем метра. Та, бая пъти успях да дам първи точен изстрел първи, за около 2 секунди средно с разкопчаване на ципа и вадене, дори и от този с кобура. Иначе, носенето е ясно. Но, да седнеш да шофираш с пищов апендиксово отпред /не че не сме го правили и ние, де/ - си е форма на мазохизъм, определено. Та, и тук най-важното е доколко си луд.


За това като карам, го слагам под бедрото :wink:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 21:03       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
kanartikin написа:
Точно това гледах сега, мислех си дали и този юнак който е от ляво отзад на президента, дали и той е така....


Според мен , този който стои отляво на Президента има само една задача.

При започнала атака да изблъска дамата , и да повали Президента на земята , или според обстановката да го извежда анякъде , като го заслони с тялото си.
Съмнява ме дори и дали има оръжие изобщо.

Но може и да греша .... нещо и той си е кръстосал ръцете.
И въпреки това трябва да има човек за извеждане и който да не борави с оръжие и да простреля Президента в лачените обувки..... може просто да не попаднал в обектива

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 21:04       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
dobri написа:
Е то истинските проблеми с носенето са зимъска с якета, кожуси и ямурлуци, че голямата бангия няма как да си я мушнеш в джоба на кожуха например.
Пищов, отгоре тениска, отгоре суичър, а най-отгоре яке:



... на различни разстояния за време. Попаденията - виждат се. Това го снимах с идеята да покажа, че няма никакъв смисъл от "ред дот" на работен пищов, но и в тази тема почнаха яко митовете и легенди.


п.с. По джобовете си тежести нямам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 21:16       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Тежестите са просто едно допълнение.

Те не значат нищо без многото тренировки "сухи" и "мокри".

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 21:35       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Тежестите са просто едно допълнение.
На мен ми убягва смисъла от такова енергично замятане на връхната дреха, та да ти трябват тежести по джобовете. Траекторията на стрелящата ръка аз я виждам друга, но пък затова хората са измислили таймерите - ако го правиш бързо и точно, значи за теб работи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 21:43       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
ubboto написа:
Dorssay написа:
Тежестите са просто едно допълнение.
На мен ми убягва смисъла от такова енергично замятане на връхната дреха, та да ти трябват тежести по джобовете. Траекторията на стрелящата ръка аз я виждам друга, но пък затова хората са измислили таймерите - ако го правиш бързо и точно, значи за теб работи. Като, в крайна сметка, е най-важното.

Аз това с тежестите навремето го прочетох в книгата на някакъв бивш агентурист от МОСАД и го пробвах. Не ми хареса. Да разчиташ, че връхната дреха всеки път ще се заметне удобно става само в "чисти" условия. В ограничено пространство, с хора в непосредствена близост...бе, по-добре си е да разчиташ на техника, при която не зависиш от кефа на сакото си.
ИМХО

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 21:51       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
...по-добре си е да разчиташ на техника, при която не зависиш от кефа на сакото си.
Като за мен далеч по-големият проблем е официална риза, която се носи под сакото. Неведнъж съм си хващал на тренировки пищова заедно с ризата, което хич не е окей. Най-добре е с прилепнала по тялото тениска и отгоре със сако, стига дрескодът да го позволява.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 21:58       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
ubboto написа:
Неведнъж съм си хващал на тренировки пищова заедно с ризата, което хич не е окей.

Това е белята с ризите, когато са под колана. Аз така съм разпарял риза и само дето не си изтървах пищова.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 21:59       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Иначе, заедно с това как се носи пълноразмерен пищов/ револвер, би било добре да се коментира и как се СЕДИ с такъв. В кола, на кино или някъде другаде за по-дълго време. Щото именно това е големият проблем на голямата бангия, а не просто да я запашиш отпред в гащите и да направиш с нея две тегела по "Витошка". Ако не е чанта, отиваме на презраменен кобур тук, колкото и да не ме кефят особено подобни. Отделно от това, за да не ти стърчи отдолу цевта, ако го носиш във външен кобур отстрани - късите ризки и якенца също ги забравяш. Шлифери, балтони, канадки и пр.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 05:20       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Яну 2012, 18:22
Мнения: 236
Местоположение: София
andrei p226 R написа:
Evgeni написа:
Вече години наред разнасям пълноразмерно USP9 без проблем (да чукна на дърво).
Това, както е добре известно, си е бая топуз.
От около година установих, че е напълно възможно и съвсем комфортно тоя топуз да бъде носен дори и IWB. Има доста кобури за тая цел, но най-удобен се оказа един универсален Фобус - идеално крие пищова. Е, вярно, още по-удобно стана, откакто посвалих 20+ кила, но и преди си беше възможно.
P. S. Не правя реклама на конкретния продукт, а само споделям личен опит.

Евгени, за тоя ли кобур иде реч? https://arms-bg.com/oborudvane/koburi/% ... uarms.html

Точно! :tu:

_________________
H&K USP 9x19 full size
Benchmade H&K series


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2018, 10:48       Заглавие:  Re: Как се носи скрито голям пистолет/револвер
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Да съживя малко темата и да споделя впечатления.

До сега ползвах OWB кобур от Kydex Holsters Bulgaria, носен на десния хълбок + такъв за 2 пълнителя, носен на левия. Сравнително удобно и невидимо. Сравнително, защото Г41 си е една голяма красива тухла все пак.

Реших да пробвам обаче и IWB кобури за скрито носене. За тази цел поръчах чрез приятел следните 2 вида кобури:
За десен хълбок или за апендиксово носене
OSBORN HOLSTERS
TacticalTuck IWB
http://osbornholsters.com/tacticaltuck-iwb-1/

Изображение

За апендиксово носене
Hidden Hybrid Holsters
GLOCK - GLOCK 41 45ACP - SINGLE CLIP STRONG SIDE/APPENDIX IWB
https://hiddenhybridholsters.com/produc ... pendix-iwb
Изображение

Тествах ги и двата - излючително удобни ми се сториха дори и за малкото време, през което ги поносих. Почти не си личи, че има такъв размер оръжие дори и само по тениска.

Кобура от OSBORN HOLSTERS, носен на десния хълбок приляга много добре. За апендиксово носене не ми се стори много подходящ.

За сега още се опитвам да свикна с усещането при апендиксовото носене на кобура от Hidden Hybrid Holsters - малко е странно дулото да е толкова близо до лявата топка.
Като единствения минус е, че питона винати трябва да е от дясно. Иначе седене, клякане и ходене - нормално, без некомфортно усещане.

Прилагам и малко снимки.

Може да се види, че дори и под тънка тениска не си личи особено. На някои снимки съм с апендиксов кобур + писолет + кайдекс от ляво и от дясно на хълбоците. На други само с Осборн Холстер-а + кайдекс за пълнителите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 47 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer