logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 14:39       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Връщам се и на поста на Дорсей - за по-бързото вадене от апендиксово носене, ама ако после се загуби време при презареждане, дали пък не се уравновесяват нещата?!
Презареждането не толкоз, но ваденето ми е по-бавно, около 2 сек. апендиксово към около 1,70 сек. отстрани /това за група в границата на деветката на 6 ярда/. Но, пак си зависи от кобура. Кайдексовата щипка, особено тази по-стегнатата, колкото и е да е удобна за носене - за време не е особено удачен вариант. Мислех някакъв "рейс" кобур да си поръчам, в който пищова да стои по-лабаво и да излиза по-лесно от него... но пък лиспва приложният смисъл във всичко това. От друга страна, ако трябва да преодоляваш закопчалки или натискаш бутони на страничния кобур - това също неминуемо ще те забави. В крайна сметка, таймерчето и попаденията в мишената сами ще ти дадат най-точния отговор.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 07:50       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Друго интересно упражнение на Гейб Уайт, което също трябва да се стреля: Bills at 25
https://pistol-forum.com/showthread.php ... ills-at-25


Шест изстрела за време от 23 метра; това са повтаря шест пъти /36 изстрела/; +0,5 за C-зона; +1,5 за D-зона... и +5 секунди върху общото време за пропуск. Като тук ще ми бъде изключително интересно да се види и изпълнение с револвер в .357 Маг - шест изстрела на 23 метра за време.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 18:30       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
BILLS AT 25

Шест "Бил Дрил"-а, само че на 25 ярда - упражнение, разработено от Гейб Уайт


При мен:

- Глок 17 Ген. 4, базовата версия, със сменен единствено конектор и мерни прибори;
- фабрични патрони на S&B - PF-то още не съм го мернал точно колко е, но откат си има доволно.



Резултат по серии: 7,05; 7,65; 7,26; 8,11 7,21, 6,77 = 44,05 + 1,5 /наказателни/ = 45,55 секунди


Условности:
- нестандартната мишена;
- разстоянието е не 22,8 метра /25 ярда/, а 22 метра /за да не съм съвсем пред лампата/


п.с. Едно чудесно, но и същевременно доста тегаво упражнение! Снимайте или просто споделяйте резултатите от вашите изпълнения - с по-тежък пищова и меки релоуди е възможно да бъдат постигнати доста по-добри резултати. За протокола, аз нарочно страня от спортните изпълнения и гледам всичко - пищов, оборудване и патрони - да са ми такива, като за ежедневно носене.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 19:34       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Същото упражнение на стандартна А-4 една идея по бързо - за 40,95 секунди /6,80; 7,16; 6,94; 7,25; 6,75; 6,32/ с три 7-мици; останалото - 8, 9, 10. Просто tryout, щото ми стана интересно.


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 19:44       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Резултатите на това упражнение и на колегите отвъд Голямата вода:
https://pistol-forum.com/showthread.php ... ills-at-25

Жалко, че не споделят повече подробности както с какви патрони стрелят, като специално тук никой не е постнал и видео. Щото това отдолу е едно наистина много добро постижение!
Цитат:
G17 w/DPP USPSA gear
4.75 5A 1C = 5.25
5.31 5A 1D = 6.81
5.18 2A 4C = 7.18
5.47 6A = 5.47
5.01 2A 1B 3C=7.01
4.77 6A = 4.77

Total adjusted time 36.49 seconds


п.с. Майк Сийклендър с "Шилда" пере с фабрични патрони, и пак е недостижим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2017, 17:48       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
CTT Solutions Marksmanship Evaluation Course (MEC)

Range: 10 yards
Target: Three USPSA Metric
Start Position: Varies, see below
Rounds Fired: 40

Test Protocols:

Level 1/Level 2/Level 3 by cumulative time per course of fire and Distinguished Expert/Expert/Sharpshooter/Marksman by score
• Course is shot cold and cannot be attempted within 1 hour of first attempt or more than 2 times in one day.
• All strings begin from holster with hands relaxed at sides; target is standard USPSA Metric @ 10 yards with 30” edge to edge. A, C and D zone hits in the body are scored as per USPSA minor (A=5 points, C = 3 points, D = 1 point.) A/B heads are counted as D’s unless called prior
• Expert 180-200 (90-100%), Sharpshooter 170-179, Marksman 150-169 (Level 1/2/3 times posted)
• Lowest level on any one string is highest level that can be achieved.
• Misses and procedurals (improper start position, sequence, number of rounds fired) asses a 10-point penalty.
• Extra shots will be subtracted from the A-zone along with the 10-point penalty
• Duty holsters with Level 2 retention subtract .25 closed top duty magazine pouches subtract.25 seconds

https://pistol-forum.com/showthread.php ... ourse-(MEC)


п.с. Брутално ме кефи този тест, особено ако ще се гонят и по-високите нива! Като 10 ярда или 9,14 метра е една доста тегава дистанция за стреляне, щото тук трябва да държиш темп на стрелба като на разстояние 5-7 метра, и пак да събереш всичко в А-зоната! И изпълнението на Гейб Уайт - един истински, естествен и непринуден Гранд Мастър!




п.с.с. Кой ще го стреля - снима, или просто сподели личните си постижения на този стрелкови курс преди мен? :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 23:19       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Пробвах днес MEC оценъчния курс на Mike Pannone - a former operational member of U.S. Marine Reconnaissance, Army Special Forces (Green Beret) and 1st SFOD-D (Delta).
https://pistol-forum.com/showthread.php ... ourse-(MEC

Разстояние: 10 ярда /9,14 сантиметра/, измерени точно с ролетка;
Оръжие: Глок 17 Ген. 4, със сменен единствено конектор и фиброоптика на TRUGLO;
Боеприпаси: фабрични на Sellier & Bellot ;
Кайдексов холдър и кобур за ежедневно носене;
Мишени: А4, поради липса в момента на USPSA метрични;
String 7 объркан - трябва да се стреля 3х2, а не 2х2, но се усетих късно, като видях че са ми останали патрони.




п.с. Страхотен оценъчен курс, първи tryout, като задължително ще се пробва и на метрични мишени, където прицелването ще дойде по-бързо и лесно /слагаш мушката в горната част на А-зоната, и теглиш/. 10 ярда /9,14 метра/ си е тегава дистанция за време и точност. MEC курсът става неизменна част от тренировъчната и обучителската ми програма!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2017, 09:19       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И изпълнението на Майк Панони /авторът не MEC оценъчния курс/ - един друг стрелец, също много напред с материала!
https://www.dropbox.com/s/oug2de3htrcrj ... l.mov?dl=0

Та като гледам и сравнявам времената, ми иде следният въпрос: Успява ли някой от страничен кобур за ежедневно носене, върху яке или дреха за ежедневно носене, да даде на 10 метра точен изстрел за около 1,30-1,40 секунди /в случая гледах да са ми 9-ки и 10-ки попаденията на мишена номер 4, а в най-лошия случай - осмица/? Щото Г34 в race кобур и отпред в гащите цял ден да ти стои - ми иде малко извратено. Иначе, ако ще се гонят времена - това е тактиката: кайдекс, направен или нагласен пищова да ти излиза бързо; широка тениска отгоре с ръчички отпред на долния ръб - в очакване на сигнала. Само че ако се затичаш или сдърпаш така с някой - после ще има да си гониш после по улицата.

Но понеже упражнението е страхотно и наистина яко се зарибих, мисля да си поръчам и аз race кайдекс за апендиксово носене; на метрични мишени, както е заданието... и с някой по-мек релоуд. То и затова питам, де... дали някой успява да даде изстрел от ежедневен кобур и фабрични патрони /единствените разрешени за носене по закон/, или релоуд с идентичен PF... за около 1,40 сек. на 10 метра. Щото на мишена номер 4 на тази дистанция съм около 2 секунди за момента, ако ще се гонят 9-ки и 10-ки... а не просто да има някакво попадение там.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2017, 10:15       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Гледах клипечето на Панони, нещо стойката ми идва доста различна. Каква стойка предлагаш за стрелба от коляно също така на кое коляно трябва да клекнеш и защо?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2017, 10:54       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Каква стойка предлагаш за стрелба от коляно също така на кое коляно трябва да клекнеш и защо?

Аз лично не виждам някакъв особен смисъл в стрелбата от коляно на открито /говорим за КНО/, защото:
- всички под стрес "дърпат"; има случаи на мери го в главата - а попаденията му отиват в краката; така че като застанеш от коляно - един вид сам се курдисваш за хедшот;
- конструкцията се сваля дотолкова, че да изненадаш противника /почти всички като са свикнали да стрелят статично на мишена номер 4 или "бутилка" - като изчезнеш от нивото на гърдите, се питат к'во става/; но това питане трае по-малко от секунда, така че дори и на коляно - не ти е оферта да стоиш прекалено дълго на открито.

Затова за сваляне на конструкцията - аз си обичам пълното клякане /за да можеш да се изправиш по-бързо после/; или най-добре - лягането долу на земята /за да не ти наниже някй дърпач хедшота/:
https://www.youtube.com/watch?v=2GY8z-1pX2g

Иначе специално за заставането на коляно /щото тук е такова заданието/ - ме кефи Бен Стогър на 2,00 как го прави:
https://www.youtube.com/watch?v=beF4r_wMtac

Като най-важното в случая поне за мен е да не удариш коляното силно в земята, и да се окажеш самоконтузен. Другият крак отпред, почти на една линия или по-събрано - което спомага плавното сваляне на конструкията. Ако прекалено много си разкрачен - ще удариш в земята силно, което не ти е оферта. И наколенка е хубаво да сложиш в началото - поне докато отработиш движението. Преди това, загрявка на коленете задължително! Младоци съм виждал как късат кръстни връзки... а какво остава за някой по-дърт и тежък, който не е всеки ден у фитнеса.

Забравих да спомена и за стрелбата от коляно от укритие, като при стрелбата от укритие като цяло гледаш да изкарваш на показ възможно най-малка част от силуета си. Затова е хубаво като се показваш отдясно, стреляйки с дясна ръка - да си клекнал на дясно коляно. За да не ти и то стърчи отвън. От лявата страна, съответно - си с лява стреляща ръка на ляво коляно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2017, 13:02       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
ubboto написа:
То и затова питам, де... дали някой успява да даде изстрел от ежедневен кобур и фабрични патрони /единствените разрешени за носене по закон/, или релоуд с идентичен PF... за около 1,40 сек. на 10 метра. Щото на мишена номер 4 на тази дистанция съм около 2 секунди за момента, ако ще се гонят 9-ки и 10-ки... а не просто да има някакво попадение там.

Отворих тефтера и гледам, че на 9м. съм пробвал на №4 със зачетна зона девятката, но под 2,21сек. не съм слизал.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2017, 13:20       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Привет,Гледах клипечето на Панони, нещо стойката ми идва доста различна.

Що се касае до стойката, не е проблем единият ти крак да ти е напред, стига и торсът ти да не е усукан. Като тук специално, според мен Майк Панони застава така, за да вади по-бързо от апендиксовия кобур. Виж, че и ръцете не са му отпуснати отстрани /както е по задание/, а са отпред, на долния ръб на тениската /и само чака сигнала/. Иначе дори и принципно негрешна, няма да видиш много добри стрелци да стрелят с такава стойка, защото:

- ти идва неествествена - освен ако постоянно не движиш в позиция "гард", трябва да губиш време за изнасянето на крака напред;
- няма нужда от всичко това - дори и при стрелба с "калашник", си напълно окей с двата крака на една линия:
https://www.youtube.com/watch?v=rGjrPb_i16Y
... така че да се търси някаква стабилност при стрелба с пищов по подобен начин - е смешно.

На какво би могло да ти попречи стойка с единия крак напред - на бързото придвижване встрани! Когато не си скрит зад балистичен щит, стрелят срещу теб, а ти се движиш напред и назад, фронтално на противника - продължаваш да си стоиш на траекотрията на куршумите. Затова движението ти трябва да бъде диагонално или странично.

Хайде сега застани в стойката на Майк Панони, с изнесен ляв крак напред - и си засечи време за даване на изстрел с крачка вляво. Ако не тръгнеш с десния крак, който в случая ти е отзад - ще ти се получи много бавно и тромаво. А ако пък ти се наложи да се затичаш бързо наляво?! С други думи - става, но позитивите от подобна стойка за мен в никакъв случай не са толкова големи, та допълнително да си усложняваш живота.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2017, 13:30       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
ubboto написа:
Хайде сега застани в стойката на Майк Панони, с изнесен ляв крак напред - и си засечи време за даване на изстрел с крачка вляво. Ако не тръгнеш с десния крак, който в случая ти е отзад - ще ти се получи много бавно и тромаво. Ако пък се наложи да се затичаш бързо наляво?! С две думи - става, но позитивите от подобна стойка за мен в никакъв случай не са толкова големи, допълнително да си усложняваш живота.

Не е проблем старта встрани от тая позиция, но за хора, които владеят баланса на тялото си и краката им не са дървени - занимавали са се с бокс примерно. Някакви особени предимства не дава тая позиция на дистанцията, от която стреля Панони.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2017, 13:36       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
Spurs написа:
Връщам се и на поста на Дорсей - за по-бързото вадене от апендиксово носене, ама ако после се загуби време при презареждане, дали пък не се уравновесяват нещата?!
Презареждането не толкоз, но ваденето ми е по-бавно, около 2 сек. апендиксово към около 1,70 сек. отстрани /това за група в границата на деветката на 6 ярда/. Но, пак си зависи от кобура. Кайдексовата щипка, особено тази по-стегнатата, колкото и е да е удобна за носене - за време не е особено удачен вариант. Мислех някакъв "рейс" кобур да си поръчам, в който пищова да стои по-лабаво и да излиза по-лесно от него... но пък лиспва приложният смисъл във всичко това. От друга страна, ако трябва да преодоляваш закопчалки или натискаш бутони на страничния кобур - това също неминуемо ще те забави. В крайна сметка, таймерчето и попаденията в мишената сами ще ти дадат най-точния отговор.



Кобур за вътрешно, скпито носене / съгласно изискванията на ЗОБВВПИ /, който същевременно ти позволява и достатъчно бързо изваждане на оръжието, ти препоръчвам този IWB кобур на Fobus
Изображение
Наистина не е за апендиксно носене, но е много удобен и ,,бърз" кобур-
Не е кайдекс, но като човек, притежаващ и носил и кайдексови кобури, мога да ти кажа, че израемският универсален кобур за вътрешно нсене, не отстъпва по отношение на бързината на водане на оръжието / в смисъл, самият кобур не ее предпоставка за забавяне /,


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2017, 13:50       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
Не е проблем старта встрани от тая позиция, но за хора, които владеят баланса на тялото си и краката им не са дървени - занимавали са се с бокс примерно. Някакви особени предимства не дава тая позиция на дистанцията, от която стреля Панони.
Предимството е, когато стреляш прав с "калашник" на автоматична. :DD Ама там задният ти крак е с изпънато коляно /както го показваше един руснак/, което пък няма нищо общо със стойката на Майк Панони.

Иначе работата с краката при стрелянето, ИМХО, е малко по-различна от тази при бокса... щото в движение трябва да ти дойде всичко, предшестващо стрелянето /вадане, зареждане и пр./ Идеята - когато не стреляш, да не стоиш статично. Като стрелбата от движение встрани и по диагонал е следващият левъл. Та, специално за тренировка на краката и събиране на нещата - аз си обичам стрелбата около конуса /видеото може да се гледа и без регистрация във Фейсбук/:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... =2&theater

Като тук излизам от ритъм, щото на два пъти с това велико творение на инженерната мисъл, Зиг Про... пропускам изстрел. По принцип стрелям с висок хват, и с дланта на поддържащата ръка натискам декокера - чукът отива напред /декоква се без да има изстрел/, оттам пък трябва да теглиш от ДА. Както и да е, ако стойката ми е с единия крак напред - ще ми е доста тегаво докато свикна с диагоналите около конуса. Като пак да се повторя, не виждам кой знае какви позитиви в тази стойка, допълнително да си усложнявам живота.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, radula, vbogoev и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer