logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 11:14       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Ми че то ти стреляш с яке без ръкави.
Якето без ръкави ИДПА елече ли е... или рибарско или фотографско такова?! :punch: Иначе аз не обичам да се овъртам с пуловери... предпочитам суичъри и поларни елеци; а че някой е зиморничев и се навлича с пет ката дрехи отгоре - си е единствено негов проблем. Иначе, ето ти и вадене с три ката дрехи отгоре... при температури в тира - близки до отрицателните:
https://www.youtube.com/watch?v=iwj1xzSBUSk&t=2s

Мисълта ми беше, че в последно време, при сериозните стандарти, се наблюдава едно още по-ясно разграничаване между спортното и приложното. Именно за това са ти и новите изисквания за т.нар. "скрито носене"... и PF на боеприпасите.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 11:39       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Дайте съвет за дърпането, че ще се гръмна с лявата ръка правя група 1 лев от 12 м. – бесен съм с това дърпане реших да си дам малко почивка да видим какво ще стане.
Моите 2 ст.:
- "бобровата опашка" на пищова трябва да ти е по продължение на костта на стрелящата ръка; малко по-странично позициониране в дланта води до въртене на пищова при спускане и отиване на попаденията ти вляво, ако стреляш с лява ръка... а левичарите ги метат вдясно;
- пръстът трябва да ти влезе хубаво в спусковата скоба, но не прекалено плътно /с моята дължина на пръстите - дърпам с първата фаланга на показалеца/. Ако натискаш спусъка с върха на пръста - пак ще завъртиш пищова и ще пратиш вляво попаденията. Най-важното тук е ДВИЖЕНИЕТО НА ПРЪСТА ДА Е ПРАВО НАЗАД, за да не въртиш неумишлено пищова. Така попаденията ти ще са центрирани. Също така, пробвай с малко по-отпусната стреляща ръка - жилите на горната ти част на китката не трябва да са прекалено стегнати, за да можеш свободно да движиш показалеца;
- "дърпането", и впоследствие пропадането на попаденията... се получава от рязкото дърпане на спусъка. Упраженение на сухо: обираш внимателно свободния ход, и след като спусъкът ти се втвърди - започваш плавно да натискаш като броиш наум: 1001, 1002, 1003, 1004. Изстрелът трябва да ти дойде межу 1003 и 1004. С патронье: слагаш цветно 5х5 см. квадратче на бял лист /за да се види къде ти бягат попаденията, ако не са в листчето/... и от изходно положение пред гърди - започваш да даваш прецизни изстрели на 5-7-10 метра. После - дублети.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 20 Ное 2017, 11:46, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 11:45       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
С подобни дрехи едва ли ще ходиш с голи ръце. Дали да не сложиш едни тънки ръкавици?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 11:48       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Absolut написа:
С подобни дрехи едва ли ще ходиш с голи ръце. Дали да не сложиш едни тънки ръкавици?
Много рядко слагам зимата ръкавици; да стрелям пък с ръкавици - хептен не обичам; но ако в условието на някой нов стандарт има изискване да се стреля с ръкавици - ще стреляме и с ръкавици; край и точка.

п.с. От приятел, електромонтьор по колите знам... че ръцете изстивали от дланите, а не от пръстите. В студа той бачка навън с кожени ръкавици с изрязани пръсти.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2017, 21:57       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
Отворих тефтера и гледам, че на 9м. съм пробвал на №4 със зачетна зона девятката, но под 2,21сек. не съм слизал.
От вътрешен кобур започнах редовно да свалям единичката под 1,85 сек. на 10 ярда /9,14 метра/, като имам и попадения на 1,60 сек. С някои условности, вътрешният кайдексов кобур при мен се явява по-бърз с около 0,25 сек. от страничния кайдекс.



Ще видим и на метричната мишена, с нужно една идея по-малко време за прицелване, какво в крайна сметка ще се получи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2017, 10:02       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
ubboto написа:
Много рядко слагам зимата ръкавици; да стрелям пък с ръкавици - хептен не обичам; но ако в условието на някой нов стандарт има изискване да се стреля с ръкавици - ще стреляме и с ръкавици; край и точка.

п.с. От приятел, електромонтьор по колите знам... че ръцете изстивали от дланите, а не от пръстите. В студа той бачка навън с кожени ръкавици с изрязани пръсти.


От личен опит знам, че ръцете и краката започват за изстиват, направо замръзват, първо от пръстите. Е поне в гората е така и то при условие, че човек е и с ръкавици и добри обувки и чорапи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2017, 13:19       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ubboto написа:
Моите 2 ст.:- "бобровата опашка" на пищова трябва да ти е по продължение на костта на стрелящата ръка; малко по-странично позициониране в дланта води до въртене на пищова при спускане и отиване на попаденията ти вляво, ако стреляш с лява ръка... а левичарите ги метат вдясно;
Ето това на първата картинка имам предвид:

Изображение

А ако си държиш пищова така, както е показано на втората картинка... като натиснеш спусъка - неминуемо ще си завъртиш оръжието в някаква степен наляво. Същото ще се получи и ако натискаш спусъка с върха на пръста... вкарваш го хубаво в спусковата скоба, но не прекалено плътно. Казано по-просто, между рамата и стрелящия пръст не трябва да има дупка... успея ли да вкарам там химикалка - попаденията ти пак ще ходят вляво. Споделям го това, щото маса народ прави тази елементарна грешка... и после се чудят що не могат да си центрират попаденията.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2017, 14:04       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 07 Фев 2017, 20:31
Мнения: 30
ubboto написа:
ubboto написа:
Моите 2 ст.:- "бобровата опашка" на пищова трябва да ти е по продължение на костта на стрелящата ръка; малко по-странично позициониране в дланта води до въртене на пищова при спускане и отиване на попаденията ти вляво, ако стреляш с лява ръка... а левичарите ги метат вдясно;
Ето това на първата картинка имам предвид:

Изображение

А ако си държиш пищова така, както е показано на втората картинка... като натиснеш спусъка - неминуемо ще си завъртиш оръжието в някаква степен наляво. Същото ще се получи и ако натискаш спусъка с върха на пръста... вкарваш го хубаво в спусковата скоба, но не прекалено плътно. Казано по-просто, между рамата и стрелящия пръст не трябва да има дупка... успея ли да вкарам там химикалка - попаденията ти пак ще ходят вляво. Споделям го това, щото маса народ прави тази елементарна грешка... и после се чудят що не могат да си центрират попаденията.



Здравейте, извинявам се, че като новак се намесвам в дискусията, но имам едно питане : как хватът, при който бобровата опашка е в линия с ръката, кореспондира с разбирането, че при стрелба ръцете трябва да са поне леко сгънати в лактите, а не изцяло изправени? Защото аз оставам с впечатление, че при този хват поне дясната ръка трябва да е изцяло изпъната (като при уивър стойка). Отново се извинявам, ако въпросът ми е глупав или не на място :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2017, 16:22       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Brisco County написа:
ubboto написа:
ubboto написа:
Моите 2 ст.:- "бобровата опашка" на пищова трябва да ти е по продължение на костта на стрелящата ръка; малко по-странично позициониране в дланта води до въртене на пищова при спускане и отиване на попаденията ти вляво, ако стреляш с лява ръка... а левичарите ги метат вдясно;
Ето това на първата картинка имам предвид:

Изображение

А ако си държиш пищова така, както е показано на втората картинка... като натиснеш спусъка - неминуемо ще си завъртиш оръжието в някаква степен наляво. Същото ще се получи и ако натискаш спусъка с върха на пръста... вкарваш го хубаво в спусковата скоба, но не прекалено плътно. Казано по-просто, между рамата и стрелящия пръст не трябва да има дупка... успея ли да вкарам там химикалка - попаденията ти пак ще ходят вляво. Споделям го това, щото маса народ прави тази елементарна грешка... и после се чудят що не могат да си центрират попаденията.



Здравейте, извинявам се, че като новак се намесвам в дискусията, но имам едно питане : как хватът, при който бобровата опашка е в линия с ръката, кореспондира с разбирането, че при стрелба ръцете трябва да са поне леко сгънати в лактите, а не изцяло изправени? Защото аз оставам с впечатление, че при този хват поне дясната ръка трябва да е изцяло изпъната (като при уивър стойка). Отново се извинявам, ако въпросът ми е глупав или не на място :)

Както казва Ubboto, моите 2 ст. по темата. :-)
Важен е първоначалния хват. Когато блока на пистолета е "продължение" на радиалната кост на предмишницата - трябва да са на една линия, т.е. блока на пистолета да е естествено право продължение на ръката - първата картинка.
И после дори да "счупиш" китката, при стрелба с две ръце, хвата ти остава стабилен и плътен. След като поставиш и поддържащата ръка и свиеш и отвориш лактите ще се получи леко изкривяване на оста, но хвата на силната ти ръка няма да се промени. А не изкривяването да тръгне отначало, т.е. да имаш готова "чупка" - втората картинка, и както писа Ubboto, да може да вкара химикал в дупката.
Дано да съм си наредил правилно думите...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2017, 17:14       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Brisco County написа:
Здравейте, извинявам се, че като новак се намесвам в дискусията, но имам едно питане : как хватът, при който бобровата опашка е в линия с ръката, кореспондира с разбирането, че при стрелба ръцете трябва да са поне леко сгънати в лактите, а не изцяло изправени? Защото аз оставам с впечатление, че при този хват поне дясната ръка трябва да е изцяло изпъната (като при уивър стойка). Отново се извинявам, ако въпросът ми е глупав или не на място.
Привет! Никакви проблеми бобровата опашка да ти е на една линия с костта на ръката... а ръцете да са ти леко свити в лактите. А лактите се свиват леко, за да:

- улесниш притискането на дланите една към друга. Леко напрежение в горната част на гръдните мускули трябва да усещаш, казва го и Майк Сийклендър;
- леко свитите и изкарани навън лакти играят ролята на своеобразен амортисьор. Ако са напълно изправени и заключени - откатът остава в тях... така травмираш ставата, отделно целият откат ти влиза в тялото. Това води до неволно стягане на горната му част... а като се стегнеш - ти става трудно движението. Со кратце: хватът ти е плътен, но всичко останало ти е отпуснато.

Другият тънък момент е, че ръцете ти трябва да образуват равнобедрен триъгълник, като тази симетрична конструкция се разваля само при стрелба от укритие.


п.с. Всеки може да види как стрелям, като всичко това го казвам на базата на личния си скромен опит.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2017, 17:52       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mani написа:
https://instagram.com/p/BbseMk9hfKY/
Ultrafast F.A.S.T. drill for 2.44 :-)

Понеже ги захапах и у Фейса, щото ми писна от спортни изгъзици - ето го и отговорът:
Цитат:
Angel Mihaylov Zlatanov yes, we know...hence this is the UltraFAST drill. Performed in half the distance at half the time. Focusing on pure speed and mechanics, but still needing the hits. No concealment or slidelock reload. It’s all about working the speed and manipulation element to the extreme.

Това е все едно да кажа, че съм поставил рекорд на 100 метра спринт... а да изтичам само 50 метра. Та, мешавицата между спортно и приложно е много тежка в глобален мащаб. В крайна сметка, заданието на този Ultra FAST drill е това:
- половината дистанция на оригиналния F.A.S.T., демек 3,20 метра;
- открито носене;
- презареждане с патрон в патронника
- плюс всякакви други спортни елементи като изпилени пищови, спортни кобури и холдъри, релоуди.

С малко тренинг и спортно оборудване - га не го бутнем и аз под под 4 секунди! Е, и?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2017, 18:55       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И нещо, което не мога да разбера... въпреки че имам клипове с над 100К гледания както в "тубата", така и у Фейса. Значи, един смешник прави нещо, който само той си знае какво е... кръщава го "световен рекорд на F.A.S.T. - a"... и за 24 часа навърта 50К гледания у Фейса:
https://www.facebook.com/tim.herron.5/v ... =3&theater

В същото време един наистина уникален стрелец, който стреля F.A.S.T- a така, както си е по задание... и прави едно наистина страхотно изпълнение за 3,74 секунди:



... за половин година не може да събере 200 гледания в "тубата". :punch: А това горе могат да го повторят изключително малко стрелци в световен мащаб. Една от причините нито Инструктор Зеро, нито Травис Хейли, нито Роб Пинкъс и кой ли още не... да не стрелят F.A.S.T. - a на 100% така, както си е по задание.

Иначе мисля да си измисля един мой си мега ултра ФАСТ... който ще се стреля от един метър пред гърди, като презареждане няма да има. Ще наблягам и аз на техниката и на бързината... като ще гоня нов световен рекорд.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2017, 19:58       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
Spurs написа:
Както казва Ubboto, моите 2 ст. по темата. :-)
Важен е първоначалния хват. Когато блока на пистолета е "продължение" на радиалната кост на предмишницата - трябва да са на една линия, т.е. блока на пистолета да е естествено право продължение на ръката - първата картинка.
И после дори да "счупиш" китката, при стрелба с две ръце, хвата ти остава стабилен и плътен. След като поставиш и поддържащата ръка и свиеш и отвориш лактите ще се получи леко изкривяване на оста, но хвата на силната ти ръка няма да се промени. А не изкривяването да тръгне отначало, т.е. да имаш готова "чупка" - втората картинка, и както писа Ubboto, да може да вкара химикал в дупката.
Дано да съм си наредил правилно думите...

Само за изчистване на анатомичните понятия: предмишницата е състав от две кости - лакътна и лъчева. Има радиална кожна вена, която върви и тя там, но очевидно имаш предвид лъчевата кост. За повечето може да не е важно, но може да има и такива, които ще запомнят, а може и да цитират грешно после.

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2017, 21:09       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
DoctoraBG написа:
Spurs написа:
Както казва Ubboto, моите 2 ст. по темата. :-)
Важен е първоначалния хват. Когато блока на пистолета е "продължение" на радиалната кост на предмишницата - трябва да са на една линия, т.е. блока на пистолета да е естествено право продължение на ръката - първата картинка.
И после дори да "счупиш" китката, при стрелба с две ръце, хвата ти остава стабилен и плътен. След като поставиш и поддържащата ръка и свиеш и отвориш лактите ще се получи леко изкривяване на оста, но хвата на силната ти ръка няма да се промени. А не изкривяването да тръгне отначало, т.е. да имаш готова "чупка" - втората картинка, и както писа Ubboto, да може да вкара химикал в дупката.
Дано да съм си наредил правилно думите...

Само за изчистване на анатомичните понятия: предмишницата е състав от две кости - лакътна и лъчева. Има радиална кожна вена, която върви и тя там, но очевидно имаш предвид лъчевата кост. За повечето може да не е важно, но може да има и такива, които ще запомнят, а може и да цитират грешно после.

Имам предвид радиус "radius". Затова и така се изразих. Да, на български е лъчева кост...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2017, 21:52       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Brisco County написа:
Здравейте, извинявам се, че като новак се намесвам в дискусията, но имам едно питане : как хватът, при който бобровата опашка е в линия с ръката, кореспондира с разбирането, че при стрелба ръцете трябва да са поне леко сгънати в лактите, а не изцяло изправени? Защото аз оставам с впечатление, че при този хват поне дясната ръка трябва да е изцяло изпъната (като при уивър стойка). Отново се извинявам, ако въпросът ми е глупав или не на място
Здравей и добре дошъл във форума!
Дано клубът на знаещите ти отговори на въпроса :tu:

Аз обаче имам един въпрос като модератор: при проверка на IP адреса ти виж какво излезе:
IP адрес информация
Потребители пишещи от този IP адрес
tsb [ 63 Мнения ] Търсене
Todor Pavlov [ 33 Мнения ] Търсене
T. Pavlov [ 14 Мнения ] Търсене
stenliak [ 2 Мнения ]


Твърде многото съвпадения с IP-та на други потребители ме карат задължително да попитам: имаш ли нещо общо с тях?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kcv и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer