logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 17:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2017, 12:45       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Така като прегледах как върви класацията на изпълнението на F.A.S.T.-a , която продължава да се актуализира... и върви със съответната награда:
https://pistol-training.com/fastest

Изображение


Време от около 5,50 секунди - наистина бива. Но като правя сравнение с този пич, Jimmy Creed , който го сваля на 4,59 секунди:



- се вижда ясно, че само четирите ми изстрела за време в 8 инчовия кръг са на ниво. Все още ми е бавен дублетът в 3х5 инчовия правоъгълник, като губя много време и на презареждането - реален пример за това, как таймерът и попаденията в мишената ти посочват слабостите в техниката. В което на практика се крие и смисълът в тези стандарти. И което именно налага те да се стрелят на 100% така, както са си по задание.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2017, 14:04       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
И едно друго изпълнение, което също няма как да не споделя:




В общи линии това се получава като тръгнеш да правиш на пръв поглед елементарни неща, но все още ти куца базовата техника - комбинация между смешно и ОПАСНО, с общо взето никакви попадения.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2017, 14:15       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5272
Местоположение: София
Егати вала! Как ли го поддържат, за да не ерозира от дъждовете?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2017, 19:17       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
И поредното доказателство, че когато има още много да учиш/ чистиш по отношение на базовите неща - ГРУПОВАТА ТЕРАПИЯ не ти е оферта!
https://www.youtube.com/watch?v=SiDf-yxHUn8


С подобен хват и конструкция на ръцете - НИКОГА няма да ти се получат нещата. Ама наистина НИКОГА!

Изображение


Като това, което единствено правиш в случая е, да набиваш в харда бъг след бъг. Докато в крайна сметка така не се бъгнеш, че да ти трябват после години индивидуални занимания, за да почнат да ти се получават нещата. Заниманията на големи групи са ти оферта, когато техниката ти е изпилена до зуко... и отиваш да правиш тактика или просто да се състезаваш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2017, 22:52       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Този на снимката е инвалид, за съжаление, и просто няма как хвата му да е по-добър.
Лявата му ръка е с 3 или 4 пръста, не се вижда добре... Има си собствен канал в тубата и прави не лоши ревюта.
В общия случай, за правилни стойка и хват, обаче няма как да не си прав...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2017, 23:12       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Spurs написа:
Този на снимката е инвалид, за съжаление, и просто няма как хвата му да е по-добър. Лявата му ръка е с 3 или 4 пръста, не се вижда добре...
Ееее, не знаех... кофти и сори! Сега се загледах по-внимателно - наистина е така! РЕСПЕКТ и ЕВАЛА!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2017, 19:09       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Можеш да му видиш фаста. Което иде да покоже, че стрелбата е занимание за всеки и единственото ти ограничение за развитие е желанието и парите. От както на лозен видях човек с парализирана дясна половина да цели паничките като държи пушката само с лява ръка съм убеден че всичко е въпрос на желание. А работа на инстрктура е как да измени приложи теорията спрямо индивидуалните двигателни и физиологични особености на обучавания.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2017, 23:26       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Служебни техники за стреба с револвер с двойно действие от 60-те години на миналия век:




И въпреки че тези техники нямат почти нищо общо с настоящите - видеото ми беше много интересно. Като стандартите за пищов примерно, само за последните 10 години станаха къде-къде по-сложни и тегави - 1,30 сек. изстрел от скрито носене на 10 ярда в А-зоната. :punch: И се почва с дребните хитринки - "бърз" кобур, широко джобче за резервния пълнител на 11 часа, вместо стегнат холдър на 9... и релоуда като те бутне малко - и свали заветната половин секунда. Както и да е, за момент се опитах да си представя какво ли ще представляват техниките на стрелба след 20-30 години; ще почне ли да се стреля дублет с пищов за време на 100 ярда... и докъде се простират границите на човешките възможности?! Какво още може да се промени и оптимизира?! Какво може да се взаимства от стрелбата на тези джентълмени отпреди близо 60 години?! Иначе съм си мислил, преди да почнеш да стреляш някое стандартно упражнение, което минава за ПРИЛОЖНО - да се прави три "скок/ дъга", кълбо напред... и да стреляш с това, което е останало по теб. :DD Също, в каква посока ще се променят пистолетните и реолверни системи... ще има ли нови боеприпаси и калибри?! Като че ли повече въпроси, отколкото отговори.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2017, 23:54       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
И нивото на "лошите" само 20 години след излизане на учебното видео на ФБР - Теди Медина, 80-те години на миналия век, Филипините:



Та, разликата в техниките е поразителна! Като и в наши дни майстори като Гейб Уайт и Барет Фобуш правят невероятни времена от скрито носене именно вадейки пищова отпред на гащите. Като замяташ връхна дреха за ежедневно носене, а не ИДПА или фотографско елече, което да ти е само за камуфлаж - страничният кобур те бави една идея във времето. Още ръчкам из мрежата и не мога да намеря изстрел от скрито носене от страничен работен кобур на 10 ярда за под 1,30 секунди в А-зоната или попър. Дори Инструктор Зеро, който иначе стреля много бързо... и той губи време за замятане на якето.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2017, 09:35       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Не знам ама или патлака беше голям за тоя човечец, или той е дребен ама ако му се наложи да седне не го мисля. Иначе евала бърз е.
Аз съм фен на един младок от щатите, според мен е доста добър.
Ще потърся някое видео...
https://youtu.be/dRLhixh4WhQ

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2017, 13:46       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
А работа на инстрктура е как да измени приложи теорията спрямо индивидуалните двигателни и физиологични особености на обучавания.
Ако наистина са налице обективни фактори за това - да, съгласен съм. Европейски шампион по силов трибой ще има изпит по прецизна стрелба, но не става и не става! От "мъртвата тяга" толкоз му уголемени и видоизменени широките гръбни мускули, че не може да си събере ръцете в конструкция, без да се изкриви. И трябваше да мисля как да му изолирам гърба. Решението: да наклони горната си част на тялото назад и тогава да изпъне ръцете си напред. И така в крайна сметка наистина му се получи!

Но това са изолирани случаи. В над 99% от останалите става въпрос за субективни фактори от рода на: "На мен така ми е по-удобно." Като работата на инструктора е да убеди обучаемия, че тази "удобност" не му е най-удачният вариант. А това става именно чрез стандарти като F.A.S.T. - a, където говорят единствено таймерът и попаденията в мишената. Като се занимавах преди време със стреляли, пусках им по някой F.A.S.T. и друг стандарт, резултатите влизаха в компа... и след една година - същите упражнения, един вид изпитно. Всеки сам да си види КПД-то на отделеното време и похарчените пари. Но дори и за някаква базова оценка на знанията и уменията, пак трябва да можеш що годе правилно и безопасно да манипулираш с пищова.

Що се касае до това каква била работата на инструктора - всичко си зависи от гледната точка и конюнктурата. На последното събиране на "Тактическата асоциация" в Бургас, американските S.W.A.T. инструктори, които тогава сигурно идваха за пети път, отново започнаха с базови упражнения за време и точност, по-елементарни и от F.A.S.T.- a. Нещо не им харесаха резултатите, и за наказаните - от пети дни, три пълни... цял ден на слънцето СТОЙКА и ХВАТ на сухо! Тактиката само я загатнахме, до стрелба от кола въобще не стигнахе, а последният ден - изпит на същите базови упражнения.

Но, това все пак си е "държавно предприятие". Ти обаче, ако си платиш... и те опънат три дни на слънцето да правиш стойка и хват без правото да философстваш, търсиш себе си и да се оплакваш - никога повече няма да повториш, така ли е?! При гражданите важното е клиентите да останат доволни, инструкторът да прибере едни пари... и да си тръгнете по живо и по здраво. Всичко останало е субективен прочит и интерпретация на нещата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2017, 14:01       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
delf написа:
Аз съм фен на един младок от щатите, според мен е доста добър.
И мен много ме кефи, а това си е един вид учебно видео за стрелба със "сток"- ов пищов. На спортна бангия с релоуди можеш да правиш разни дребни експерименти като това да си сложиш показалеца на поддържащата ръка отпред на спусковата скоба - но тук не става!



Като и тук, виж как стреля: като вади отстрани - открито. Скрито носене /видеото, което ти си постнал/ - пищова отпред в гащите. Не съм го гледал как стреля стандарти, където се изисква носенето да е скрито - но не ми е трудно да предположа.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 09 Ное 2017, 14:08, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2017, 14:06       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Пича набляга на най важното- правилен хват и стрелба. Самия той правеше сравнение между 4та и 5та генерация, като извода му беше че просто разликата в парите би я дал за амуниции.
Има много изчистени движения, добър е!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2017, 14:24       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
delf написа:
Пича набляга на най важното- правилен хват и стрелба.
Като другият извод тук за мен е първо да се научиш да стреляш, а след това да се втелясваш по разни му там тунинги. За дългото е абсолютно същото! Тунингите са като си изтискал докрай възможностите на оръжието - да те качат на "the next level", а не да ти миниманизират грешките в техниката. То и това казва младока в началото на видеото: "стоковият" Глок бил боклук, дръжката била гадна, спусъкът не ставал... и общо взето - оправдания. Да, срещу майстор с STI- ка и релоуди ще увехне на спортно стреляне, но пък от друга страна и най-тунингованият пищов да го дадеш в ръцете на някой, който не може да стреля - резултатът пак няма да бъде впечатляващ. С прекомерни тунинги само се разглезваш, и като ти се наложи да стреляш с някоя служебна бангия с фабрични патрони - изведнъж ти идва нанагорно. Затова можеш и да видиш Гранд Мастъри да показват тактика със спортни пищови и релоуди. Щото с другото ще им дойде малко по-трудно и стрелянето. Е, не че няма да се справят, разбира се... но определено няма да са чак толкова блестящи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2017, 14:48       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Цитат:
Като другият извод тук за мен е първо да се научиш да стреляш, а след това да се втелясваш по разни му там тунинги

Та това е най важния извод! :tu:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer