logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 01:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2017, 15:05       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ubboto написа:
На мен така ми е по-удобно."


Това е абсолютно субективно и грешно да се води човек по това как му е удобно, важното е какво показва таймера и мишената другото са оправдания.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2017, 15:21       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
Това е абсолютно субективно и грешно да се води човек по това как му е удобно, важното е какво показва таймера и мишената другото са оправдания.
И е така, и не е така. Някой като Миро казва: "Така ми е по-удобно", щото още сам търси себе си. Но без вкарани в харда прекалено много грешни техники - се получиха сравнително бързо и безболезнено нещата. При други обаче, стреляли 10-20 години по-определен начин... свикването с новите концепции е наистина трудно, а понякога - вече просто невъзможно! Иначе сам можеш да видиш и да се убедиш, че тези, които достигат най-високите нива на F.A.S.T.- а, примерно - хват, стойка, конструкция на ръце и рамене... им е една и съща. Разликата, която се измерва в някакви нищожни проценти, се дължи единствено на специфични особености на телесната конструкция - някой е с много дълги горни крайници, примерно... а друг - с къси. Но принципите като цяло са едни и същи, и много място за лично творчесто тук аз поне не виждам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2017, 18:03       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Между другото тоя пич съм го гледал и ми даде светлина в тунела за проблема с кръстосването на "силната ръка" - дясна, и "доминантното око" - ляво...
Голяма мъка е да се запази перфектна позиция на раменете, ръцете и главата в такава ситуация! Всяко преместване на оръжието към водещото око (без да се завърти главата) разваля "триъгълника" ръце - торс и съответно страда хвата. Затова препоръчва леко завъртане на главата надясно, за да се запази стойката и хвата.
https://www.youtube.com/watch?v=DV_WTsF_7kM&t=189s
Разбира се, губи се малко от периферното обкръжение (зрение), но основата се запазва.
И други в тубата препоръчват подобно поведение, но тоя пич някак вдъхва и доверие!
ПП. Коментирам стрелба с пистолет! При мен се получава. Тук влизаме в полето на "удобно ми е - не ми е удобно", но наистина е проблем при 10% от хората, в който влизам и аз...
За дълго ОО, видеото продължава, но е извън интереса ми за момента.

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2017, 18:31       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Spurs написа:
Затова препоръчва леко завъртане на главата надясно, за да се запази стойката и хвата.
Да, съгласен, конструкцията на триъгълника, който се прави от ръцете - не се променя. Местиш погледа към следващата цел, като веднага след това пищова ти "пристига" на хват и равна мушка, и ти остава единствено работата със спусъка. С дългото принципът е същият... с "калашника", 22422 SPEED DRILL - а. Втората половина на видеото е лично моя интерпретация на нещата - същото упражнение, но от движение:
https://www.youtube.com/watch?v=t8jbw1DvtuM

Пак въпросното упражнение, но разбито на елементи... и стреляно с далеч по-приятно за стреляне оръжие:
https://www.youtube.com/watch?v=SpcBviGdiss

Травис Хейли също на хоризонта:
https://www.youtube.com/watch?v=Z2oT3BeqVPs

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2017, 20:29       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Една много интересна статия с принципни положения за противодействие на въоръжени нападатели и т.нар. "активни стрелци":
https://loadoutroom.com/thearmsguide/pi ... ths-facts/

И, може би бъдещите стандарти - 5х5 дрила на 50 метра:
https://www.youtube.com/watch?v=GYDmnIRew9g

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2017, 21:28       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
ubboto написа:
Хайде сега застани в стойката на Майк Панони, с изнесен ляв крак напред - и си засечи време за даване на изстрел с крачка вляво. Ако не тръгнеш с десния крак, който в случая ти е отзад - ще ти се получи много бавно и тромаво. Ако пък се наложи да се затичаш бързо наляво?! С две думи - става, но позитивите от подобна стойка за мен в никакъв случай не са толкова големи , допълнително да си усложняваш живота.
Не е проблем старта встрани от тая позиция, но за хора, които владеят баланса на тялото си и краката им не са дървени - занимавали са се с бокс примерно. Някакви особени предимства не дава тая позиция на дистанцията, от която стреля Панони.

Пробвах, стрелях, засичах време... като сега иде време за САМООПРОВЕРГАВАНЕ!!! Та, стойка с единия крак леко напред определено ти улеснява ваденето на пищова от апендиксово носене - първите изстрели на F.A.S.T.-a тук ги свалих на 1,60 секунди от скрито носене за дублет в 7х5 инчов правоъгълник, от найлонов кобур на "Джоралти" и то /щото кайдексът още не ми е готов/:




Останалото си е същото: "стоков" Глок 17 Ген.4, базовата версия, със сменени единствено мерни прибори и конектор; фабрични патрони на S&B; разстояние от 6 метра и 40 сантиметра, точно измерено с ролетка /впрочем, имам чувството, че сумати народ в "тубата" яко бури и от дистанцията/. Най-добро време - 5,15 секунди, като на 5,67 стрелям напълно сигурно - четири 10-ки на последната четворка.

Без да пипам карантиите на пищова, само с някаква фуния /че ми е още тегаво туй презареждане, да го ева/, кайдексов кобур и малко по-мек релоуд - ще почна редовно да го бутам F.A.S.T. - a под 5 секунди.

А на стандарта на Майк Панони, и така единичката и дублета на 10 ярда /9 метра и 14 сантиметра/ ще слязат с повече от 0,30 сек. "My next challenge", както му се вика.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2017, 23:03       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Мнението за бързото вадене от апендиксов кобур, дето го прави Барет Фобуш... на един американски инструктор, което напълно подкрепям:
Цитат:
I want to open this subject up for debate. I have spent many hours practicing this speed draw simply to show that I can do it. The reality is that I think it’s more for show then anything else. I have not been able to find one video or form of documentation that depicts a sub-second draw used in a lethal concealed carry encounter. More over, I have had students request to work on this skill above all others. When I ask them, “why”, they point back to social media saying “this is what the really good shooters can do”. We are in the day and age where instructors are measure by their online performance rather then their teaching skills. I am all for performance but not at the expense of everything else. I guess it depends on your objective. If you’re trying to entertain and impress that’s one thing but from a defensive handgun perspective, this skill is a low priority to me.

Но ако ще гоним "топ" времената на стандартите като този на Майк Панони - единичка в А-зоната от скрито носене на 10 ярда под 1,50 секунди - си требе носене отпред в гащите. Страничният работен кобур, особено под дреха за ежедневно носене, а не някакво ИДПА или фотографско елече просто за камуфлаж... при мен иде по-бавен с около 0,30 сек. /понеже имаше дискусия и по този въпрос по-назад в темата/. Като аз съм си го кръстил всичко това: ПОЗВОЛЕН ЧИТИНГ. Заедно с това да си държиш резервния пълнител в калъфче за радиостанция на 11 часа /тоя, дето сваля ФАСТ-а под 5 секунди на предната страница/ и какво ли още не. Като аз въобще не мисля да стигам чак дотам... мисълта ми беше просто да отбележа плюсовете на апендиксовото носене и стойката с единия крак, леко изнесен напред.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2017, 20:01       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
ubboto написа:
Иначе съм си мислил, преди да почнеш да стреляш някое стандартно упражнение, което минава за ПРИЛОЖНО - да се прави три "скок/ дъга", кълбо напред... и да стреляш с това, което е останало по теб.


Следя с интерес тази тема, а горното е това което ми направи най-приложно :-) впечатление...

Доколкото ми е възможно, бих обобщил своето виждане за тренировка за отбранителна стрелба с пистолет
- пистолет на 11-11.30 часа или на 12.30-13 часа
- вътрешен кобур - формован, кайдекс или със закопчалка
- резервен пълнител на 11 часа или на 9 часа в плътно обхващаш джоб

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2017, 20:23       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ето изпълнението на F.A.S.T.- a на един от най-добрите и естествени за мен стрелци в света - Гейб Уайт. Като само 566 преглеждания в "тубата" на това наистина уникално изпълнение за време от 3,62 секунди без читинги като стреляне от открито носене или резервен пълнител в калъфче за телефон на 11 часа... в рамките на пет години и то - за мен е позор! Но положението е такова не само в Бг-то, ами и отвъд Голямата вода - стрелящи наистина много, но класните стрелци сред тях и там са някакъв нищожен процент. Като масовката навсякъде се кефи и въздиша по палячовци като Инструктор Зеро и разни други измислени герои, но да оставим психоанализата настрана и да се върнем на изпълнението на Гейб Уайт:





Нарочно съм му извадил и сплитовете - в случая да се видя аз, както и всички останали... къде се намираме спрямо левъла на истинските Гранд Мастъри:

Изображение
Вадене с първи точен изстрел от дублета в 3х5 инчовия правоъгълник на разстояние от 7 ярда - 1,06 секунди. :punch: От найлончето на "Джоралти" засега съм на около 1,65 секунди. Бърз втори изстрел от дубелта за 0,29 секунди /тук аз съм на около 0,50 и малко отгоре/... и, презареждане за 1,62 секунди! :danger: Тук аз губя страшно много време от 2,20 -2,40 секунди както за самата смяна на пълнителя, така и за повторното вземане на равна мушка.


И нещо, което много приятно ме изненада: сплитовете и попаденията на четирите изстрела след това са ни идентични, като аз там редовно падам и под 0,20 секунди:

Изображение
Което иде да рече, че си държа добре пищова и работя правилно със спусъка. Но още имам да работя по манипулации като вадене, смяна на пълнителя и бързото вземане на равна мушка. Наглася ли я - след това мърдане няма, с фабрични патрони и то... но самото нагласяне още има да се тунингова.


Като всичко е чудесен пример как на базата на едно на пръв поглед елементарно стандартно упражнение - може да се направи една ЦЯЛОСТНА ДИАГНОСТИКА на базовата техника! Особено ако пътеводна светлина ти е и стрелец като Гейб Уайт. А базовата техника, в крайна сметка... е в основата на всичко останало като тактики, концепции и пр. Не можеш ли си хвана правилно пищова - след това нищо не става! Което не пречи на една наистина внушителна маса от оръженосци да продължава да опитва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2017, 20:47       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
sk67 написа:
Доколкото ми е възможно, бих обобщил своето виждане за тренировка за отбранителна стрелба с пистолет- пистолет на 11-11.30 часа или на 12.30-13 часа- вътрешен кобур - формован, кайдекс или със закопчалка- резервен пълнител на 11 часа или на 9 часа в плътно обхващаш джоб.
Само дето това още не е тренировка, а просто адекватно носене на оръжието и резервния пълнител за самоотбрана. За базовите неща, при голямо желание от твоя страна - ти трябва една година минимум - стойка /положение на стъпала, колене, кръст, гръб, рамене, лакти и длани, глава/... всичко се прави по определен начин с точно определена цел; хват; вземане на равна мушка; работа със спусъка; вадене от различни видове кобури; презареждане; отстраняване на различни видове засчеки; стрелба под стрес и от движение - фронтално, странично и диагонално; стрелба от укритие и т.н. и т.н... като всичко от това си е за отделна обширна и специфична тема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2017, 21:08       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Точно това имам предвид, че това би следвало да е изходното положение за упражненията - упражнения за време от адекватно на ежедневието изходно положение.
От това изходно положение мисля, че трябва да се тренират техниките изваждане-стойка, хват, мушка - изстрел и т.н.
И като следващо ниво на сложност - в условията на започнало и незавършено нападение със смъртоносен потенциал...за да сме в съответствие със закона.
Иначе оставаме с сферата на спорта ... така мисля.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2017, 21:34       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
sk67 написа:
И като следващо ниво на сложност - в условията на започнало и незавършено нападение със смъртоносен потенциал...за да сме в съответствие със закона.
Дали ще е срещу нападател с дълго на 50-100 метра /статията по-горе/... или от пределно близка дистанция /експерименти на техники от старите ленти/:
https://www.youtube.com/watch?v=kMjD0Bie5u4

... в основата на всичко това пак стои БАЗОВАТА ТЕХНИКА! Щото няма как да тръгнеш да прави стрелба "свободен стил", като ти бягат фундаментите. А нивото на базовата техника ОБЕКТИВНО може да се оцени именно чрез стандартите, които поствам в тези тема. Затова ги и считам толкова важни!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2017, 19:29       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
sk67 написа:
Иначе оставаме с сферата на спорта ... така мисля.

Впрочем, този дебат се вихри с пълна сила и из социалните мрежи:
Цитат:
Guess I have ruffled some feathers with my last few posts. GOOD. I do not argue methods, perform what ever manipulations you want. If it works for you, great. What I will argue is principles. You can not stand static in front of a target, draw, fire 1 round and recover immediately to the holster and tell me this is a combat drill. You’ll never convince me otherwise because I’ve lived through it. What I will say is that practicing these competencies to master a single skill set is a good thing but if that’s all you got in your bag of tricks you’re going to have challenges.
https://www.facebook.com/Knockoutlights ... nref=story


Значи, аз тук съм напълно съгласен... даже и правя/ показвам далеч по-сложни неща от движение встрани и по диагонал /видеото може да се гледа и без регистрация в Фейсбук/:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... =3&theater


Но е безмислено, смешно и ОПАСНО е да отиваш към стрелба свободен стил, без да са ти изчистени ФУНДАМЕНТИТЕ. Ако не можеш да свалиш F.A.S.T. - a под 7 секунди, примерно... значи по техниката ти има още много какво да се работи... и е напълно безмислено да тръгват да се правят каквито и да било тактики. Като и много западняци, които не могат да стрелят, се оправдават, че това било спорт... а те, видиш ли, проповядвали приложни неща. А спортът като такъв тук никой не го коментира - всичко там е много по-различно от статичните стрелкови стандартни упражнения, които са създадени и наложени с точно определена цел.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2017, 20:47       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ubboto написа:
един от най-добрите и естествени за мен стрелци в света - Гейб Уайт. Като само 566 преглеждания в "тубата" на това наистина уникално изпълнение за време от 3,62 секунди без читинги като стреляне от открито носене или резервен пълнител в калъфче за телефон на 11 часа... в рамките на пет години и то - за мен е позор!

Знаеш ли, покрай теб обърнах внимание и на гледанията на Майк Сийклендър в тубата. Същата работа - 800, 1000+... в сравнение с милионите на комерсиалите. А тоя е такъв "Йокодзуна" в стрелбата, с толкова изчистени движения, лекота и елегантност, че направо плува като риба във вода! Наистина световната тенденция е да се гледат шоу изпълнения, дето първо чисто технически не са обяснени, и второ повечето практически никога няма да ти влязат в употреба в ежедневието... Забележи броя гледания на шоу изпълнения сравнени с тия с практическа насоченост... И "каубоите" се множат геометрично, точно както преди години и "каратистите" се рояха след зомбиране с филми на Брус Лий или Манастира Шао-лин... Наистина жалко!
Относно фундаментите - няма как без тях! И най-великия шампион във Формула 1 първо е минал през най-обикновения базов шофьорски курс и картинг пистата, и после в болида с 800 к.с.! Няма как да се прескачат стъпалата...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2017, 20:56       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Spurs написа:
Наистина световната тенденция е да се гледат шоу изпълнения, дето първо чисто технически не са обяснени, и второ повечето практически никога няма да ти влязат в употреба в ежедневието... Забележи броя гледания на шоу изпълнения сравнени с тия с практическа насоченост...

Другото е и на най-голямата простотия... да сложиш "Israeli" в заглавието или презентацията:
https://www.youtube.com/watch?v=AB0NIvTQQ2o

Поне нещо смислено да показваха, ебаси... като това тяхното направо си е шок и ужас за сетивата. То и затова подобни кретени отъждествяват стандарти като F.A.S.T. - a със спорта, а те, видиш ли... показвали наистина приложното. Щото с тези смехотворни техники и за 10 секунди не могат да се включат. А доколко биха ти били полезни в реала подобни идиотски стойки и зареждания... си имам малко по-особено мнение по въпроса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer