logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 04:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 04:50       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Браво! :armed: Колко тежи тежкия и по-лекия?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 07:19       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
12 кила е лекия /като има и дамски, май 8 килограма беше/, тежкия /сивия/ е 17 кила, но имам чувството, че развива двойно по-голяма центробежна сила като почнеш да го въртиш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 11:13       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Гейб Уайт казва, бимбайците тази седмица да стрелят 666 Drill-а! :D
https://pistol-forum.com/showthread.php ... 9ddd30674b


Въпросното упражнение, в изпълнение на Лари Викърс:



Ако иска още някой да го стреляме, снимаме... и да пускаме изпълненията в американския форум.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 12:27       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Става ли от вътрешен кобур, апендиксов, или само по посочения от Викърс начин?
Интересно ми е дали резултатите ще се различават...
ПП. Само да ми мине изпита... ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 12:52       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Spurs написа:
Интересно ми е дали резултатите ще се различават...


Различават се.
Отпред се вади по-бързо.
Предполагам , че е въпрос на навик и нужда , но ако ще се гони време е по-добре отпред.

Лично аз и с вътрешен и с външен кобур вадя отстрани (в редките моменти когато се разтренирам).

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 14:08       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Spurs написа:
Става ли от вътрешен кобур, апендиксов, или само по посочения от Викърс начин?Интересно ми е дали резултатите ще се различават...
Условието е FROM CONCEALMENT, демек скрито носене... така че ако щеш и от презраменен кобур вади. Що се касае до бързината, зависи - от страничен кайдексов кобур лично аз вадя най-бързо. Ако трябва с разни закопчалки или "бутон на мъртвеца" да се занимавам - тогава апендиксово. Но в крайна сметка всичко си зависи до това, кой колко е тренирал и съответно може... като ТАЙМЕРЪТ и попаденията в мишената имат последната дума.


Поради липса в момента на мишената на Лари Викърс - стреляме по стандартна четворка. Зачетни попадения - деветки и десетки само. Осмици и всичко останало - мис. Което иде и една идея по-трудно, щото го няма контрастът между черно и бяло, който значително улеснява прицелването.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2017, 19:23       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Стреляхме днес 666 Дрил-а, посочен за стреляне за тази седмица от Гейб Уайт:



Разстояние: 6 ярда;
Положение: от скрито носене;
Цел: поради липса на мишената на Лари Викърс, стандартна 4-ка, на която за попадения се броят само 9-ки и 10-ки;
Други условия: презареждане след като ти свършат патроните в пълнителя, като под 6 секунди трябва да се изстреля всичко.


Изводи: пробвах да стрелям малко с кобур отстрани /щото по принцип нося и стрелям апендиксово/ - и, добре е като бързина, първи изстрел на около 1.70 сек. Под 5 секунди не успявам да вкарвам само 9-ки и 10-ки, засега нивото ми е между 5.00 - 5.50 сек. Патрони - фабрични селиерки с Глок 17 Ген. 4, на който само съм сменил мерните прибори и конектора.


На края на видеото стреля и аптекарчето, което за първи път хвана пищов под мое ръководство преди 2 години... и което още няма лично КНО. Останалото - се вижда. Но засега в Бг-то не виждам условия за развитието на една по-сериозна дискусия за инструкторската дейност като цяло... за съжаление, акцентът на този етап е върху друго.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2017, 20:02       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Браво на вас. :armed: Като посвикна с Глок 32 скоро ще пробвам и аз това упражнение. Иска ми се да мога да вляза във времето и с .45АСР. Също и 5 х 5 дрила с .357 Sig и .45ACP. Дано стане, ако да ще се похваля. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2017, 20:03       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Respect! :tu: :tu: :tu:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2017, 20:15       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
Като посвикна с Глок 32 скоро ще пробвам и аз това упражнение. Иска ми се да мога да вляза във времето и с .45АСР. Също и 5 х 5 дрила с .357 Sig и .45ACP. Дано стане, ако да ще се похваля.
С 31-цата ще вляза в стандарта, под 5 сек., обаче - тегава работа /затова ги и стрелям тези дрилове с 17-ката/... а ти се обади някой път да го чуем гласеца на тази 32-ка, стрелбището го знаеш кое е и къде е.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Окт 2017, 20:18       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ок. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2017, 00:16       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
На края на видеото стреля и аптекарчето, което за първи път хвана пищов под мое ръководство преди 2 години... и което още няма лично КНО.


Май аптекарчето ще надмине професора както върви. Явно държи пистолета по-дисциплинирано и малката разлика (< 1 секунда) може скоро да се стопи :-).

Ето и моите 2 стотинки - те са повлияни от книгата на Bryan Enos (мисля, че я пратих в БГ преди време). Той описва как с Rob Latham с дни са пробвали най малките детайли на техните стрелби. В никакъв случай не давам съвети (ти къде къде имаш по добро изпълнение (може би на ваденето до първия изстрел да сме на едно ниво :evil: )) Но това са коментари за обсъждане само.

Ваденето от кобура до първия изстрел е 1.71 сек (спокойно можеш да го отработиш до 1.20), което може да то даде време за по добро попадение. Мисля, че можеш да държиш ръцете отпуснати и по близо до оръжието. Не мога да видя кога лявата длан отива на оръжието, но според мен колкото по рано толкоз по-добре. Силовото движение на ръката ти към оръжието даде възможност за правилния хват (без корекции)
Първия сплит 0.43 втория 0.24

Смяна на пълнителя 2.83 сек - тук намам мнение, щото не знам как боравиш с бутона (аз сложих на моя 1911 уголемен бутон, който малко или много помага). Magwell помага ама според мен не много. Важно е показалеца да е на върха на първия патрон за по добър прицел. Около мен, гледам най различни места за резервния пълнител. Все пак си мисля, че колкото по близо до корема толкова по-бързо. Но все пак ако е малко назад дава възможност ръката да набере скорост и да стигне по бързо до оръжието.

Първият сплит след релоудинга 0.31, следващия 0.20. Това е много добро.

Пoследно - какво ти е мнението (въпрос към всеки разбира се) за тежки и бавни патрони срещу леки и бързи. Имам чувството, че първите ти влияат да бъдеш по-мързелив и по-бавен.

Keep on shooting.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2017, 00:39       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Yank написа:
Ваденето от кобура до първия изстрел е 1.71 сек (спокойно можеш да го отработиш до 1.20)
И съм го правил /пускал съм и видео/. Само че тук даваш не един изстрел за време, а трябва да си хванеш и позиционираш пищова по такъв начин, че на сплитове от 0,20 - 0,25 сек., да групираш попаденията само в 9-ки и 10-ки на мишена А-4 на 6 ярда. Ако имам на разположение цялата мишена - и скоростта ще е още по-голяма, щото няма да губя толкова време за прицелване.

Yank написа:
Смяна на пълнителя 2.83 сек.
Я виж по-хубаво какво показва таймера - между 2,30 и 2,40 сек. от slide lock reload... демек при блок, заключен в крайно задно положение. А да тръгна на работен пищов да слагам фунии и пр... нямам нерви да се занимавам с глупости. Отделно от това, холдърът ми също е дълбок кайдексов /за да не ти изпадне пълнителят, ако трябва да се въргаляш или пълзиш/... а не някое спортно изпълнение, функционално единствено в стерилна среда.

А и в крайна сметка, времето за изпълнение на това упражнение е 6 секунди. Лари Викърс горе е на 5,67 сек., и то на доста по-голяма цел /метален щит/.

Yank написа:
Май аптекарчето ще надмине професора както върви. Явно държи пистолета по-дисциплинирано и малката разлика (< 1 секунда) може скоро да се стопи
Това мен може само и единствено да ме радва! :-) Едно е да можеш ти да стреляш, а съвсем друго - да предадеш уменията си на някой, който за първи път хваща пищов под твое ръководство.


п.с. Като ми одобрят акаунта, мисля да метна някоя друга стрелбичка и тук:
https://pistol-forum.com/showthread.php ... ead/page18

...в Бг-то народа още масово го гони параноята /освен спортистите/ да снимат и споделят изпълненията си.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2017, 01:05       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Yank написа:
Пoследно - какво ти е мнението (въпрос към всеки разбира се) за тежки и бавни патрони срещу леки и бързи. Имам чувството, че първите ти влияат да бъдеш по-мързелив и по-бавен.
Стрелям предимно и само с фабрични в последно време. Или в най-лошия случай - с релоуд с ПФ на фабричните. Щото от много тунинги се разглезваш... от меки релоуди - също. И в един хубав момент като ти се наложи да хванеш някое дЪрво като Зиг Про или друг нетунингован пищов и с фабрични патрони - ти иде тегавина, ако го нямаш времето за "аклиматизация".


Тук пляскам с релоуди и 17L стандарта на "тюлените":
https://www.youtube.com/watch?v=i99NQa_idaU

.... и, няма нищо общо! Отделно за презареждането, и най-евтините ластички като тези на "Джоралти" са ти далеч по-удобни от дълбок и стегнат кайдексов холдър за EDC. Иначе с какъв релоуд ще стреляш - пак до голяма степен си зависи от пищова.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 14:21       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Дойде ми следния въпрос в аматьорската глава, за което обединявам два предни поста:
Spurs написа:
Става ли от вътрешен кобур, апендиксов, или само по посочения от Викърс начин?
Интересно ми е дали резултатите ще се различават...

и
ubboto написа:
Стреляхме днес 666 Дрил-а, посочен за стреляне за тази седмица от Гейб Уайт:
Разстояние: 6 ярда;
Положение: от скрито носене;
Цел: поради липса на мишената на Лари Викърс, стандартна 4-ка, на която за попадения се броят само 9-ки и 10-ки;
Други условия: презареждане след като ти свършат патроните в пълнителя, като под 6 секунди трябва да се изстреля всичко.

Изводи: пробвах да стрелям малко с кобур отстрани /щото по принцип нося и стрелям апендиксово/ - и, добре е като бързина, първи изстрел на около 1.70 сек. Под 5 секунди не успявам да вкарвам само 9-ки и 10-ки, засега нивото ми е между 5.00 - 5.50 сек.

Ако се стреля/носи апендиксово, значи и резервния пълнител е скрит под дреха (надявам се да не греша.. :oops: ) - фанелка, пуловер... Не е ли по-лесно и бързо презареждането с пълнител скрит само под яке - замяташ, изваждаш, презареждаш; отколкото пълнител скрит под фанелка или пуловер, например - повдигаш, изваждаш, презареждаш.
Според мен презареждането със замятане на якето (ревер) назад е много по-анатомично и физиологично, ако мога да се изразя така, а и риска за "закачане" на дрехата е минимален.
Връщам се и на поста на Дорсей - за по-бързото вадене от апендиксово носене, ама ако после се загуби време при презареждане, дали пък не се уравновесяват нещата?!
И финално - кой според вас е по-бързия и удобен начин на презареждане - пълнител скрит под ревер, яке или под фанелка, пуловер...
Аз лично нищо не мога да преценя, щото опита ми е минимален и всяко едно накланяне в едната или другата страна, може да се приеме като случайност или статистическа грешка, т.е. без никакво значение за въпроса...
Между другото като се замисля, подобен е въпроса и за начина на носене и бързината на вадене... Ама ще стане много питането PDT_Armataz_01_22

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer