logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 19:32       Заглавие:  Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
По принцип, много трудно някой вече може да ме впечатли със стрелба с пищов. Но, Гейб Уайт ми изби зъбите:




И, реших и аз да пробвам "в мазето" по 0,5 литрова бутилка от минерална вода пълна с гилзи /поради липсата на кегли/ на разстояние от 5 и 7 метра:

- Глок 17 Ген. 4 със сменени единствено конектор и мерни прибори;
- кайдексов кобур и скрито носене;
- фабрични патрони на S&B





Ако има други желаещи да споделяме нашите изпълнения на упражненията в "пистъл трейниннг", където всяка седмица излиза ново:
https://pistol-forum.com/forumdisplay.p ... f-the-Week


... да обажда, за да ги пускаме заедно from Bulgaria. Гейб там е Mr. White, а стрелбата, която прави от движение встрани е един път! Особено с тази скорост, а не просто симулация на движение с малки и бавни крачки. А мен ме е яд, че не сложих един телефон да снима в ъгъла, за да се вижда как се пръска бутилката, щеше да е ефектно. Но за първи tryout - бива, мислим. Някой ако измисли нещо по-сложно и засукано - тук е мястото да го снима и покаже.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 20:39       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Поздравления за темата!
Това може да се тренира и показва...трябват поне 10тина метра странично...и целта на 5м
и Гейб стреля от не повече от 5м /като се гледат платната се вижда/ и кеглата е три пъти по-дебела от твоето щише.
това по фактите...
иначе с тази скорост настрани и уцелване при нетрениран, не може да се очаква от първите 47 опита :roll:
10 литрова празна бутилка мисля е коректно за цел...лека е и празна ше се мести при попадение...на 5м
за напреднали 3литрова... на 10м
за Мастъри малка 0,5литра :tu: разстояние 25м


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 20:53       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
и Гейб стреля от не повече от 5м /като се гледат платната се вижда/
Стрелбата, която прави при движение вляво С ЕДНА РЪКА - аз не мога да я повторя на този етап! За да вкарам дори в листа А-4, който съм сложил отзад /за да се вижда къде отиват попаденията, които не са в бутилката/ - с една ръка крачките ми трябва да са още по-бавни. Като именно това ме кефи в това лудо копеле... че не просто симулира някакво движение, а си тича харабийската. Като в същото време успява С ДУБЛЕТ да уцели малка цел като кегла на разстояние от около 5 метра. Но, докато стигне дотам - колко стандартни упражнения е изстрелял и за какви времена, като ФАСТ-а в движение за 5 секунди! В "пистъл трейнинг" има доста негови изпълнения и постижения, които определено си заслужават вниманието!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 23:44       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Някой дървен дънер дали няма да свърши по-добра работа, че поне да не се разпада бързо? Или навита ивица гума.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2017, 23:54       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Absolut написа:
Някой дървен дънер дали няма да свърши по-добра работа, че поне да не се разпада бързо?
Голям дънер много ще тежи /проблем със закачването/, отделно от това - за чий ти е толкова голяма цел? А някоя по-малка цепеница /с размера на бутилката/, кое те кара да си мислиш, че няма да се разпадне бързо? То и аз си мислех, че бутилка с гилзи ще държи повече - но това е само ако я целиш централно. Попадение по периферията... или като на финала на видеото - горе в гърлото, и заминава! Някаква идея с монтажна пяна ми се върти в главата, но изборът на цели като цяло е подробност /ако ти се мете след това, може и стъклени бутилки от бира да наредиш, даже ще е по-ефектно/... като в случая стрелянето е далеч по-важно. Както и самата концепция на стрелбата от движение както за спорт, така за дифенс. Щото докато при първото целта е да спестиш някоя друга секунда, а при второто - да се превърнеш в по-трудна цел, респ. да повишиш шансовете си за оцеляване в една хипотетична ситуация на самоотбрана.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 00:08       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Absolut написа:
Или навита ивица гума.
И това съм си го мислил, да се изплете нещо от гума, но и то като хапне десетина изстрела и малко отгоре - и то неминуемо ще почне да се разплита/ разпада. Бутилката на дъното само с гилзи - пак не помага. Два, три тегела - и е на салата. Нещо с формата на кеглата, но специално излято от някакъв полимер - хем да не тежи, хем и да държи. Ама пък това не може да си го направим с подръчни средства "в мазето". Както и да е, за стрелбата от движение четох експерименти на едни американски специалци - дали ще се движиш, но бавно /симулираш движение/ или ще стоиш статичен - разлика няма, еднаква цел си си. По-трудна цел ставаш чак когато вкараш повече скорост. А тогава и техниките си идват доста по-различни и тегави, дебиш! Отделно от това, в градска среда не можеш да си позволиш и твърде голям рандеман между изстреляни патрони и попадения в целта, като нещата стават още по-сложни. Но пък и бързата стрелба от движение ВСТРАНИ по-принцип си е висш пилотаж, който малцина тръгват да показват... а още по-малко пък - да обяснят.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 00:26       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Аз това го тренирам като провесвам един торс от манекен, може да го дупчиш безкрай. Само трябва отвреме-навреме да го облепяш с хартия, че да се вижда къде са попаденията. Пък като му нахлузиш и една шарена ризка става баш както си трябва. Е, големичко е, не е като бухалката ама, и аз чак майстор не съм. Като дойде ред за по-малка цел ще провеся една глава от манекен.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 00:38       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
За кегла, сигурно може да се ползват крайниците на манекена?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 00:40       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
за цел си намерил идеално решение - празна бутилка от 3 или 10л от ми.н вода е идеална за това упражнение...
а по-малка цел от 10литра бутилка е изклифирчване...дайте да говорим сериозно...не демонстрираме тука стрелба с пищов по врабчета...
нали е дефенс ситуацията...

бутулката стотинки струва и може да вмнесеш 10 или 40 броя в стрелбище...не прави боклук и се мести и вижда като я ковнеш...

ubboto написа:
По-трудна цел ставаш чак когато вкараш повече скорост.
ubboto написа:
Но пък и бързата стрелба от движение ВСТРАНИ по-принцип си е висш пилотаж, който малцина тръгват да показват... а още по-малко пък - да обяснят.

това в цитата обаче е един голем завой и си идваме където трябва.. ИПСЦ е точно това което описваш...не ли? :tu:

Но това което показваш е адски полезно, като идея за хора непонасящи организирана стрелба...турнири и прочие...

от всеки може да се прави не отвисяваш, като кютук неподвижен...може да се поразададеш в скорост колкото моежеш...силно дефенс ориентирано...

ше снимам един ден и аз ...и ше покажа тука...и аз не мое...ама и ше поразклатя бутилката та да е ептен яко...

не мое да се пише в тази тема ако не се показава... :tu:


Последна промяна Poseidon на 25 Сеп 2017, 00:42, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 00:41       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Аз това го тренирам като провесвам един торс от манекен, може да го дупчиш безкрай. Само трябва отвреме-навреме да го облепяш с хартия, че да се вижда къде са попаденията. Пък като му нахлузиш и една шарена ризка става баш както си трябва. Е, големичко е, не е като бухалката ама, и аз чак майстор не съм. Като дойде ред за по-малка цел ще провеся една глава от манекен. Пластмасата държи много на дупчене, еластична е - перфорацията почти не се вижда.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 00:45       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
Е, големичко е, не е като бухалката ама, и аз чак майстор не съм. Като дойде ред за по-малка цел ще провеся една глава от манекен.
Мислех да не споменавам, че открай време се оглеждам о куклите на детето! :DD Но предвид интерпретациите, които биха могли да бъдат направени - нарочно избягвам да слагам за цел всичко що мяза на човек. Иначе от десет години сигурно съм им хвърлил око на манекените на "Илиенци".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 00:50       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
това в цитата обаче е един голем завой и си идваме където трябва.. ИПСЦ е точно това което описваш...не ли?
Не, за коренно различни неща става въпрос. Никъде няма да видиш на ИПСЦ турнир спортист да ти тича бързо и да стреля с една ръка по попър или плейт поради простата причина, че по него никой не стреля... и той си кюта с такава скорост, която да му гарантира влизане на дублета. В дифенса обаче, скоростта ти на движение ВСТРАНИ ти иде ключова /като движението ти е на първо място по подразбиране/, а рандемана изстреляни боеприпаси - поразена цел, ти е играта.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 25 Сеп 2017, 00:56, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 00:56       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@Ritter, ubboto: Как се прицелвате? Напр.водене на целта, предварения или нещо друго?
Дали би могло да се зададе скоростта на придвижване, като таймерът се сложи на интервал, в който трябва да се пробяга до другата стена? Или ще е по-добре да се стреля за сигурно улучване, като постепенно се увеличава скоростта на придвижване, без разваляне на попаденията?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 01:03       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Absolut написа:
Как се прицелвате? Напр.водене на целта, предварения или нещо друго?

И аз си мислех в началото, че ще трябва предварение обратно на посоката на движение - ама не. Трябва верно много бързо да бягаш, че на тия дистанции да е нужно предварение :D

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2017, 01:05       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Absolut написа:
@Ritter, ubboto: Как се прицелвате?
По голяма цел на 5-7 метра може и на въображние. На по половин литровка - трябва да ти кацне мушката на нея, преди да дръпнеш спусъка. Отделно от това, работата ти с краката трябва да е такава, че да не ти се клати прекалено много тялото, щото това рефлектира и на мерната линия. От 12.00 сек. нататък, един от най-големите също само симулира движение встрани:




Е, верно че сваля попърите с по един изстрел, но това е спортна цел. За дифенс, скоростта трябва да му е двойно по-голяма. Като тогава дори на него ще му се наложи да ги цели на дублети. Поне. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Forger и 48 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer