logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 09:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2017, 11:03       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
liavata p4ela написа:
Здрасти. Имам АР-ка вече втора година.Участвал съм на състезания с нея и съм възхитен от поведението и .Преди това се състезавах с Калаш,а и по принцип опита ми е в по-голямата си част с АК.Обичам руската система и бях чувал много ужасии за това как американския дрънгел не може да гръмне и един пълнител без засечки и бла бла.
Притежавам Ругер кал.223 ,познавам и доста стрелци със пушки на Ругер и за това мога да говоря само за нея.Пушката е прекрасна.И в двете разновидности - къс ход на буталото и чист газоотвод работи сигурно и меко.Удоволствие е да се стреля с нея на състезание,каквато разбирам ,че е целта ти ,а не да ходиш на война,лов,подготовка за зомби апокалипсис и пр.Единствения начин да сговниш въпросното изделие (освен ,ако не си наистина спец и някой ,който е готов да вложи много пари) е да започнеш да му сменяш още в началото чарковете ,механизмите,да го кичиш с всякакви сложни заглавия и т.н.Един компенсатор средна ръка ,ще направи стрелбата удоволствие,а дори и да я оставиш с оригиналната окомплектовка,пак е готино.Не е никак капризна,но е хубаво да е смазана .Спусъка е малко дървен ,но не се подвеждай да сменяш пружини.Те просто правят удара по капсула по-слаб и въпреки ,че с качествени патрони ,няма да имаш грижи,то с ,,Арсенал'' и ,,Барнаул" ще си патиш.Хубавите УСМ са от 200 евро нагоре,за това не пипай оригиналните и няма да имаш грижи с никой боеприпас.Няма да говоря за балистика и траектории.Накрая,оръжието е с добра изработка и финиш,както казах ,имам го от две години и все така ме кефи, като стрелям с него и дори само да го държа в ръка.Успех в избора и се надявам да се виждаме по състезанията.


Благодаря колега. Един приятел също като теб е стрелял с АК година-две, след което решава да си вземе АР и споделя, че е много по-доволен. АР-ката също му е Ругер за няма и 2000 лева и на последното състезание на Црънча лепеше предимно алфи дори на 300 м с оригиналните механични мерни прибори, което с Калаша е било немислимо за него. Аз също присъствах на състезанието, смятам да отида и на републиканското.
Затова и аз реших да скачам директно на АР-ка.

А някой да притежава или да е стрелял със Смит или Мосберг?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 22:50       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Днес почти цял ден следя една подобна дискусия подобна по американските форуми, и да споделя някое друго мнение, направило ми впечатление. За Смит-а:
http://www.gunbroker.com/item/709405698

Цитат:
If you want a budget AR, this is the one to buy IMO. Under $500 for a reasonably decent rifle. We are experiencing unprecedented pricing on these, friends, so now's the time if you're on the fence.
Just say no to DPMS and Bushmaster.
And I make nothing from this post...I just love you.
Сайтът GRABGUN.COM, на който пушката е под $500... не се отваря в Бг-то. Американец се оплаква, че не правили доставки дори към Хавай.


За "Бушмастър" пишат, че откакто са ги купили "Ремингтън" - качеството им се е понижило драстично. Иначе "бушмастърите", произведени през 90-те и в началото на 2000-та, хората много си ги хвалят и тачат. Сравняват ги с COLT 6920.

Пичовете от стария "Бушмастър" са отворили нова компания, WINDHAM WEAPONRY, като отзивите за тях са добри, споменават се качествата на старите "бушмастъри".

DPMS ги сравняват като Hi-Point на "арките". Само един патрулиращ полицай с хвали неговата служебна такава. Но масово за DPMS отговорът е - не! "It's a range gun and plinker".

Добри отзиви за DANIEL DEFENSE.

Далеч от DIAMONDBACK /DB15/.

За евтина и хубава М-4 препоръките в общи линии са: SMITH, RUGER, CORE 15, WINDHAM WEAPONRY. Та вече имаме две нови марки в списъка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 23:02       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
liavata p4ela написа:
Здрасти. Имам АР-ка вече втора година.Участвал съм на състезания с нея и съм възхитен от поведението и .Преди това се състезавах с Калаш,а и по принцип опита ми е в по-голямата си част с АК.Обичам руската система и бях чувал много ужасии за това как американския дрънгел не може да гръмне и един пълнител без засечки и бла бла.
Притежавам Ругер кал.223 ,познавам и доста стрелци със пушки на Ругер и за това мога да говоря само за нея.Пушката е прекрасна.И в двете разновидности - къс ход на буталото и чист газоотвод работи сигурно и меко.Удоволствие е да се стреля с нея на състезание,каквато разбирам ,че е целта ти ,а не да ходиш на война,лов,подготовка за зомби апокалипсис и пр.Единствения начин да сговниш въпросното изделие (освен ,ако не си наистина спец и някой ,който е готов да вложи много пари) е да започнеш да му сменяш още в началото чарковете ,механизмите,да го кичиш с всякакви сложни заглавия и т.н.Един компенсатор средна ръка ,ще направи стрелбата удоволствие,а дори и да я оставиш с оригиналната окомплектовка,пак е готино.Не е никак капризна,но е хубаво да е смазана .Спусъка е малко дървен ,но не се подвеждай да сменяш пружини.Те просто правят удара по капсула по-слаб и въпреки ,че с качествени патрони ,няма да имаш грижи,то с ,,Арсенал'' и ,,Барнаул" ще си патиш.Хубавите УСМ са от 200 евро нагоре,за това не пипай оригиналните и няма да имаш грижи с никой боеприпас.Няма да говоря за балистика и траектории.Накрая,оръжието е с добра изработка и финиш,както казах ,имам го от две години и все така ме кефи, като стрелям с него и дори само да го държа в ръка.Успех в избора и се надявам да се виждаме по състезанията.


:tu: :tu: :tu: тва като друг ползвател на Ругер ,мога да потвърдя

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2017, 18:48       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
http://www.guns.bg/Ruger_Mini_Thirty_St ... 31470.html

Това чудо какво е? Скъпа пушка с евтини патрони?

А и купуването на полу-автоматична карабина не е ли малко като да си купиш фабрика на 08/09/1944 в предвид директивата и как ще я приложат в нашия закон.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2017, 18:51       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
b5202s написа:
http://www.guns.bg/Ruger_Mini_Thirty_Stainless_762x39-cat0-scat0-p31470.html

Това чудо какво е? Скъпа пушка с евтини патрони?

А и купуването на полу-автоматична карабина не е ли малко като да си купиш фабрика на 08/09/1944 в предвид директивата и как ще я приложат в нашия закон.

Директивата ... Ще занранят пълнителите и проблема е решен

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2017, 10:12       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
Я кажете, каква е тази директива, че скоро ще купувам?

Засега избора ми между Смит и Мосберг, защото само те са налични.
Разлика има в цевите: при Смит е с покритие Armornite, при Мосберг май няма нищо, а при Ругер е кована.

За спортна стрелба има ли голямо значение, каква е цевта? Да речем около 1500 патрона годишно.
И какви патрони може да се намерят за тази цел? Хем евтини, хем щадящи цевта, защото чух че евтините били със стоманени проектили?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2017, 11:41       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
Я пробвай с търсачката - дали пък няма да излезе нещо?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2017, 19:02       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2015, 22:25
Мнения: 38
Dargun написа:
Засега избора ми между Смит и Мосберг, защото само те са налични.
Разлика има в цевите: при Смит е с покритие Armornite, при Мосберг май няма нищо, а при Ругер е кована.

За спортна стрелба има ли голямо значение, каква е цевта? Да речем около 1500 патрона годишно.
И какви патрони може да се намерят за тази цел? Хем евтини, хем щадящи цевта, защото чух че евтините били със стоманени проектили?


Мисля че колегата поставя много разумни и важни въпроси. Аз също си ги задавам. Надявам се някои от по-опитните колеги да дадат мнение. Мисля, че ще бъде много полезно.

p.s. Друго за което се сещам е стъпката на цевта на AR-ките. Виждам, че някой от тях са 1/9,6 други 1/8, има 1/7, а съм виждал и 1/16. Ще е полезно да знаем различните стъпки по какъв начин влияят на точността на стрелбата, избора на боеприпаси, а също и поведението на куршума на различните дистанции, ако са изстреляни от цев със различна стъпка???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2017, 19:05       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
whitedove написа:
p.s. Друго за което се сещам е стъпката на цевта на AR-ките. Виждам, че някой от тях са 1/9,6 други 1/8, има 1/7, а съм виждал и 1/16. Ще е полезно да знаем различните стъпки по какъв начин влияят на точността на стрелбата, избора на боеприпаси, а също и поведението на куршума на различните дистанции, ако са изстреляни от цев със различна стъпка???


Това не е тайна ,и с едно елементарно търсене в Гугъл излиза информация за стъпките,куршумите и т.н.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2017, 19:20       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2015, 22:25
Мнения: 38
Благодаря на колегата Longbow. Наистина, чичко Гугъл знае всичко и може би би било добре да поровя - не съм мързелив. проблема е че може би не знам какво точно да търся, а пък по-големия проблем е че в интерет има и страшно много глупости и не на всичко може да се вярва. просто се надявах, че някой от по-опитните колеги, които имат лични впечатления по тези въпроси(не само за стъпките) и сериозен практически опит с такива карабини, ще споделят впечатления. това би било най-ценно, а пък нали идеята на форума е да си помагаме....
Факт е, че на мнение на опитен колега от форума вярвам 100 пъти повече от написани 1 000 страници от знайни и незнайни източници в нета. Затова идеята ми беше да получа такива мнения по възможност. Ако някой реши да отговори ще бъда много благодарен!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 00:03       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
whitedove написа:

p.s. Друго за което се сещам е стъпката на цевта на AR-ките. Виждам, че някой от тях са 1/9,6 други 1/8, има 1/7, а съм виждал и 1/16. Ще е полезно да знаем различните стъпки по какъв начин влияят на точността на стрелбата, избора на боеприпаси, а също и поведението на куршума на различните дистанции, ако са изстреляни от цев със различна стъпка???


Моят опит: Ако стреляш на близки дистанции 100-300 метра 55 грейна куршуми (фабричми или презаредени) всяка стъпка е добра. Ако искаш по стабилни и точни попадения 600 и повече, ще ти трябват по-тежки куршуми (70-80 грейна - фабрични или презаредени), които за да сса табилни изискват повече осово въртене (spin) - 1:7 or 1:8. Освен това дължината на цевта играе роля. Ако искаш точност на по далечни дистанции - 20 инча цев е напълно достатъчно.

Ако искаш super-duper точност започни с презареждане и си намери най оптималните параметри за пушката ти. И отново, четенето и практиката е удоволствие заедно със стрелбата.

Have fun :armed:

PS - няма нужда да благодариш. Форума е точно за това.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 15:38       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
Относно параметрите и трите пушки са идентични и стават за IPSC, т.е. стрелба рядко до 300 м, боеприпаси 50-60 gr. Най-евтините патрони, които съм намерил в нета са BarnauL .223 Rem HP 4.0g - 0,75 лв.

Ruger AR-556 : Цев - 41 см (кована); Стъпка - 1:8 ; 3 кг;
M&P 15 Sport II : Цев - 41 см (покритие Armornite) ; Стъпка - 1:9,6 ; 3 кг;
Mossberg MMR tactical : Цев - 41,3 см ; Стъпка - 1:8 ; 3,6 кг. (липсва добутвачка).

Материала на цевите мисля, че е стомана 4140 при всичките.

С гугъла толкова.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 20:29       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Dargun написа:
Относно параметрите и трите пушки са идентични и стават за IPSC, т.е. стрелба рядко до 300 м, боеприпаси 50-60 gr. Най-евтините патрони, които съм намерил в нета са BarnauL .223 Rem HP 4.0g - 0,75 лв.

Ruger AR-556 : Цев - 41 см (кована); Стъпка - 1:8 ; 3 кг;
M&P 15 Sport II : Цев - 41 см (покритие Armornite) ; Стъпка - 1:9,6 ; 3 кг;
Mossberg MMR tactical : Цев - 41,3 см ; Стъпка - 1:8 ; 3,6 кг. (липсва добутвачка).

Материала на цевите мисля, че е стомана 4140 при всичките.

С гугъла толкова.


Пуцай с бернаул и ще имаш гладкоцевна пушка след 5 К изстрела

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 21:01       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Мчи то тъй екстра бре, няма балистика. :DD

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 21:41       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
Нещо не мога да разбера, какво искате да ми кажете!
Можете директно да кажете: Пич оправяй се, и точка.
Естествено, че всичко може да се научи по трудния начин, и топлата вода може да се открие пак и пак.
Като напиша в гугъла " Избор на карабина за IPSC" излиза тази тема!
Разбрах че евтините патрони ще ми прецакат новата цев, ама не разбрах защо! Изглеждат оловни облечени, а HP значи че са куховърхи. Патроните от 1,10 лева стават ли?
Дайте поне линк, може и на лично.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer