logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 16:21       Заглавие:  AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
Досега не съм стрелял с никаква АР-ка, но съм решил да си взема такава за динамична стрелба вместо АК.
В казармата съм стрелял с АК, но беше отдавна.
Въпроса ми е от наличните в България спортни АР карабини в нисък ценови клас (около 2000 лв), коя да избера:
1. Ruger AR 556;
2. S&W MP 15 Sport II;
3. Mossberg MMR tactical.

Ако има и други достъпни в БГ модели в този ценови клас моля да споделите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2017, 21:41       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Противник на евтините АРки те сьветва да си вземеш нашенски Калаш за половината пари,с някой друг лев става кукла за разлика от евтината АРка


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2017, 08:41       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
Ще използвам карабината единствено за спорт в дивизия IPSC Rifle.
Не съм първа младост, така че мисля ми е късно за високи спортни постижения, а по-скоро за удоволствие.
Спрял съм се на АР-ка по съвет на приятел и по наблюдения от състезания.
Факт е че 5.56 Nato има по-добра балистика от 7.62 и че новобранец показва по-добри резултати с АР отколкото с АК. А аз нямам чак толкова много време да се уча и освен по мишени не смятам да стрелям по друго. Иначе знам че добрия стрелец може да прави чудеса и с Калаша.
Цената на патроните доколкото знам е изравнена вече. Старите калашникови патрони свършиха май.
Така че защо да си взимам АК?

Въпроса ми е имат ли тези модели някакви слабости и има ли по-добър от трите?
Например разбрах, че Мозберга, който се продава в БГ няма добутвачка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2017, 18:47       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Моите 2 ст., не че ще постъпиш както ти казвам :wink:

На 29.10 е републиканското по карабина. Иди като зрител, харесай си една дълга сцена и стой и гледай как всички състезатели ще я минат. Така ще ВИДИШ със собствените си очи маса и арки в действие. Знам, че звучи странно, трудно и безсмислено, но ти предстои да изхарчиш 2 или повече килолева - заслужава си според мен човек да прежали едни стотина левчета за да се ориентира в обстановката.

Остави този казал едно, оня казал друго. Собствените очи виждат най-добре. Даже ще сравниш АК и АР платформите. Отделно щом не си първа младост - значи помниш една много популярна песен от 1990 г., където се пееше: всеки стоката си слави - гледа кожа да ощави :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2017, 19:00       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Dargun написа:
Факт е че 5.56 Nato има по-добра балистика от 7.62 и че новобранец показва по-добри резултати с АР отколкото с АК. А аз нямам чак толкова много време да се уча и освен по мишени не смятам да стрелям по друго. Иначе знам че добрия стрелец може да прави чудеса и с Калаша.
Цената на патроните доколкото знам е изравнена вече. Старите калашникови патрони свършиха май.
Така че защо да си взимам АК?


Защото има и АК в 5.56....и стреля много меко. А и двете пушки на механични мерни прибори показват почти еквивалентна точност. И с двете пушки на механични мерни прибори се стреля трудно на 300м и повече....

АР-платформата е хубава за спорт....ама за 2000лв готова АР-15 за спорт няма да намериш. А докато я "насъскаш" до чисто спортно оръжие - ще налееш още поне 2000лв в нея.....е ?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2017, 19:08       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dargun написа:
А аз нямам чак толкова много време да се уча и освен по мишени не смятам да стрелям по друго.
Нямаш време да се учиш, а ще намериш време да ходиш по състезания с оръжие, което вярваш, че ще ти компенсира грешките в техниката... което също така ако може и да по-евтинко, нищо че най-вероятно ще ти скъса нервите от засечки... Дреда иначе ти дава една наистина добра идея - да отидеш и сам да видиш/ убедиш как масово се представят АР-ките на терен... той като съдия се е нагледал на какво ли не.

От друга страна, хората в наши дни масово искат да се научат да стрелят колкото се може по-бързо... ако може за един ден... пък ако е и за без пари - пИрфектната работа ще е... е, НЯМА ТАКЪВ ВАРИАНТ!

Иначе, специално за оръжието... едно VZ-58 ще го вземеш и ще си го тунинговаш за около 1000 хиляда лева общо. И като цяло, мислим... ще останеш далеч по-доволен от някоя евтина АР-ка, която пак ще ти стъпи повече от двойно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2017, 19:21       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Longbow написа:
....ама за 2000лв готова АР-15 за спорт няма да намериш.
Аз па не мога да разбера защо под "спорт" винаги се има предвид достигане на високо спортно майсторство и спечелване на награди?! Не може ли човек да си фъцка организирано с пушка само извадена от кутията, от която се изисква единствено да може да стреля?

Въпросите ми са реторични, Паскале, и далеч не са насочени към тебе.

Longbow написа:
А и двете пушки на механични мерни прибори показват почти еквивалентна точност. И с двете пушки на механични мерни прибори се стреля трудно на 300м и повече....
Да, ама ако ги сложиш една до друга и ги разгледаш - ще видиш, че арката е доста по-готина в сравнение с оная тояга АК-то: по съвременна е на вид, по-фешън е някакси... А дай да си сложим ръка на сърцето, ама фешъна е двуцифрено число проценти от проявната форма на айпиесцито. То са маратонки, фланелки, гащи, свалящи се ръкави, очила... За цветните аксесоари по оръжията да говоря ли? Отделно от това ха сложи на калашник син лоуър и розов апър да те видя ;)

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2017, 19:34       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
За цветните аксесоари по оръжията да говоря ли? Отделно от това ха сложи на калашник син лоуър и розов апър да те видя.
Да, ама човека иска рейс АР-ка за около 2 хиляди лева... вместо това, аз сериозно му предлагам да си вземе и тунингова едно ВЗ... за около хиляда лева и малко отгоре, ще събере една наистина доста сносна пушка... е, няма да е розова АР-ка, но не и това е целта на заданието тук... доколкото аз поне успях да разбера.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2017, 19:38       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ами явно не си разбрал, щото човека много добре си казва за какво се бори в спорта - да си стрелка по мишени. А всички искате да го правите грандмастър.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2017, 19:43       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
... човека много добре си казва за какво се бори в спорта - да си стрелка по мишени.
:tu: Не го разбирам това, затова и не разбирам заданието. Сори за офтопика... ако темата се завърти към дискусия за това: "Коя е по-добрата АР-ка" - с интерес ще я чета.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2017, 22:32       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
работеща АРка излиза около 4-5000лв

по добре я яземи на изплащане отколкото да купиш нещо за 2000 и да доплащаш още толкова
лошото е че пак няма да е добре измислена и събрана АРка

този извод не е мой, а на колеги които са го извървели този път

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2017, 04:02       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Май си трябва един списьк на АРки в 3 раздела.

Начално или долно ниво
Средна хубост
Черешката на тортата

Тия горе са в първа категория всичките.

Ако трябва да сложим и Калашите в една такава категория ро нашенския Арсенал е Черешката.

Ако трябва да сравним долни ниво АРка с един от най-добрите Калаши ...... мммммм пак ще се върнем на моя коментар на втори място в тая тема - не се занимавай със начален стадий на АРка за 2 бона която за да стане / ако стане / АРка ще ти трябват още толкова.Вземи нашенски Арсенал или там каквото те съветват другите и за хилядарка става сълза за каквото го пожелаеш.

Аз лично не бих взел за каквото и да е под средната хубост при тия - или гоня DD,FN,LWRC ......... или направо дебна някой ХК на втора ръка,поне да знам за какво съм си дал парите.


От пушки не разбирам много,живея в страната на АРките и имам 2 Арсенала и ни една Арка.Близнака ми има 2,всяка една обаче е 5-6 пъти над цената на SW Sport и там каквито игьзици продават та долу горе съм виждал средна хубост такава.И той като мен и теб ги ползва за стрелба по мишени без много зор да им дава и тях мога да ги сравня с Калаша,базова АРка обаче на пооправен Калаш не стъпва на никъде..........лично мнение на новобранец.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2017, 08:55       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Авг 2006, 09:56
Мнения: 82
Здрасти. Имам АР-ка вече втора година.Участвал съм на състезания с нея и съм възхитен от поведението и .Преди това се състезавах с Калаш,а и по принцип опита ми е в по-голямата си част с АК.Обичам руската система и бях чувал много ужасии за това как американския дрънгел не може да гръмне и един пълнител без засечки и бла бла.
Притежавам Ругер кал.223 ,познавам и доста стрелци със пушки на Ругер и за това мога да говоря само за нея.Пушката е прекрасна.И в двете разновидности - къс ход на буталото и чист газоотвод работи сигурно и меко.Удоволствие е да се стреля с нея на състезание,каквато разбирам ,че е целта ти ,а не да ходиш на война,лов,подготовка за зомби апокалипсис и пр.Единствения начин да сговниш въпросното изделие (освен ,ако не си наистина спец и някой ,който е готов да вложи много пари) е да започнеш да му сменяш още в началото чарковете ,механизмите,да го кичиш с всякакви сложни заглавия и т.н.Един компенсатор средна ръка ,ще направи стрелбата удоволствие,а дори и да я оставиш с оригиналната окомплектовка,пак е готино.Не е никак капризна,но е хубаво да е смазана .Спусъка е малко дървен ,но не се подвеждай да сменяш пружини.Те просто правят удара по капсула по-слаб и въпреки ,че с качествени патрони ,няма да имаш грижи,то с ,,Арсенал'' и ,,Барнаул" ще си патиш.Хубавите УСМ са от 200 евро нагоре,за това не пипай оригиналните и няма да имаш грижи с никой боеприпас.Няма да говоря за балистика и траектории.Накрая,оръжието е с добра изработка и финиш,както казах ,имам го от две години и все така ме кефи, като стрелям с него и дори само да го държа в ръка.Успех в избора и се надявам да се виждаме по състезанията.

_________________
Николай Скипарнов СК,,АРГУС''-Варна
бърз,скоклив и агресивен
speed is fine,accuracy is final


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2017, 10:07       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
JDredd написа:
Longbow написа:
....ама за 2000лв готова АР-15 за спорт няма да намериш.
Аз па не мога да разбера защо под "спорт" винаги се има предвид достигане на високо спортно майсторство и спечелване на награди?! Не може ли човек да си фъцка организирано с пушка само извадена от кутията, от която се изисква единствено да може да стреля?

Въпросите ми са реторични, Паскале, и далеч не са насочени към тебе.

Longbow написа:
А и двете пушки на механични мерни прибори показват почти еквивалентна точност. И с двете пушки на механични мерни прибори се стреля трудно на 300м и повече....
Да, ама ако ги сложиш една до друга и ги разгледаш - ще видиш, че арката е доста по-готина в сравнение с оная тояга АК-то: по съвременна е на вид, по-фешън е някакси... А дай да си сложим ръка на сърцето, ама фешъна е двуцифрено число проценти от проявната форма на айпиесцито. То са маратонки, фланелки, гащи, свалящи се ръкави, очила... За цветните аксесоари по оръжията да говоря ли? Отделно от това ха сложи на калашник син лоуър и розов апър да те видя ;)


JDredd ме е разбрал най-правилно. Смятам да стрелям предимно на тренировки, а те са най-много 1 път в месеца, и от време на време на състезания, а те са май 2 пъти годишно.
Нямам амбицията да ставам топ шутър. За това се изисква много повече тренировки и отдаване на спорта, а и много средства. Искам преди да си купя карабина да проуча добре, без прибързани емоционални решения и да направя най-добрия избор за мен, защото не си сменям често вещите. С тунингите може би ще стана на ясно след година-две. И за тях ще мине доста време в стреляне и четене. Общо взето, каквото взема ще го ползвам дълго време.
Пуснах темата във форума, защото на български език почти няма информация по темата. На други езици има много инфо, но с Гугъл преводача е трудно.
И да АРките ме кефят повече визуално, като от трите възможни, най-ми допада Мосберга.

Ще обмисля и варианта Арсеналски АК във вариант 5.56.
VZ доколкото знам вече не се предлага.

На изплащане по-скъпа тунингована АР-ка също ще обмисля, но не знам какво да търся? Предлагат ли такава някъде и колко струва?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2017, 12:00       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Та да кажа и аз моите 2 ст

Обикновената арка носи Кеф за стрелеца/обикновенния/ и мъка на състезателя с мега спортни амбиции.
Смяната на оригиналните пружини с такива на JP не пречи на паленето на барнаулските капси ;) /това към лявата пчела/
Трябва си леко полиране на места по УСМа , компенсатор на Джери микулек за нечовешките 40 долара


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: p_markov и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer