logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 13:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 21:44       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Малко АR-ки са с хромирани цеви, а куршим със стоманена ризница си е жив мор. Трябвабда стреляш куршуми дето ризницата е месингова и не ги лепи магнита

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2017, 09:27       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
tconiotconev написа:
Малко АR-ки са с хромирани цеви, а куршим със стоманена ризница си е жив мор. Трябвабда стреляш куршуми дето ризницата е месингова и не ги лепи магнита

Благодаря! Научих нещо много полезно!
Значи като търся такива патрони ще ходя с магнита, че тези евтините на Barnaul изглеждат все едно са с месингова ризница, но може да се окаже стоманена помеднена.

Относно покритията на цевите май само Смита има такова. Е не е хромиране, а доколкото разбрах е вид азотиране.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2017, 14:19       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Dargun написа:
...такива патрони ще ходя с магнита

Геко 55 и 63 грейнови. Но предвид целите, проблемът не е толкова дали ги хваща магнита, а куршумчето да е медно облчено и гилзата да е също мед/месинг.
Dargun написа:
Относно покритията на цевите май само Смита има такова

От изброените по-горе само Ругерите са с милспек цевки, хромирани та да жулиш до безкрай :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2017, 14:36       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Mr. Smith написа:
От изброените по-горе само Ругерите са с милспек цевки, хромирани та да жулиш до безкрай :tu:


:wink: :tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2017, 15:03       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
Аз не намерих никъде да пише че цевите на Ругер са хромирани. Говоря за базовите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2017, 15:03       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
А къде го по нашите ширини този Ruger AR556 за 800$ да сложим 20% ДДС и 10% мито 1040$. Но май изобщо не се предлага в момента дори за 3000 лв.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2017, 15:13       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
От няколко месеца Ruger AR556 е изчерпан, но доколкото знам се очаква доставка. Цената на последните бройки беше 1700 лв с отстъпката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2017, 15:21       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Къде се очаква доставка и каква отстъпка VIP-а отстъпки не дават, сделка развалят но отстъпка не дават. :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2017, 15:43       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
Никой не казва кога се очаква доставка, но казват че чакат. Отстъпка дават на някои, например на стрелкови клубове.
Цената предполагам ще е около 2000 лв, колкото е на Смит.
ISD скоро получиха доставка на M&P Sport 2 и в сайта цената е 2000 лв.
Мосберг също има някакви бройки все още.

Засега моята първа карабина мисля да е M&P Sport 2 , първо защото е налична (не ми се чака) , и второ цевта е с покритие - Armornite (карбонитриране доколкото разбрах). Другите 2 опции нямат покритие според данните, които дават техните представители.
А аз знам, че това покритие е много добро, специално за триене и износоустойчивост. За издръжливост на високи температури не знам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2017, 05:19       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Mr. Smith написа:
Dargun написа:
...такива патрони ще ходя с магнита

Геко 55 и 63 грейнови. Но предвид целите, проблемът не е толкова дали ги хваща магнита, а куршумчето да е медно облчено и гилзата да е също мед/месинг.
Dargun написа:
Относно покритията на цевите май само Смита има такова

От изброените по-горе само Ругерите са с милспек цевки, хромирани та да жулиш до безкрай :tu:

63 Грейновото геко не ще да се пуска от магнита досущ като барнаул ;)
55 грейна при силен магнит лекооооо демонстрира наличието на магнитни материали в куршумчето



Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2017, 17:05       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Добре, де, кое прави НЕЙ-ките по-скъпи с по 1000лв. от обсъжданите до момента в темата ? Собственици и ползуватели на канадската продукция има във форума, аз съм един от тях .
До момента проблемите са ми били следните :

- дървен спусък , който замених с далеч по-мек;

- гадни чепаци в заключващите зъби на патронника - както фрезата си е играла , така са я монтирали. Наложи се да бърникам с борчета и не да полирам , а да премахвам стружки - оставяха зверски следи по гилзата и особено по куршума , водещи до съмнения в прецизността на попаденията .

- катастрофално провалено състезание поради неизхвърлени гилзи и същевременно набутани наполовина нови патрони . Тествах всички възможни пластмасови и метални пълнители, стрелях ежедневно и водих записки . Смених заключващата глава на затвора , ръчката за зареждане , да не би да е от триене ,... чистих като гламав и сменях патроните ... Накрая стигнах до извода , че проблема идва от разхлабващите се болтчета на тръбичката на затвора , в която влиза газовата тръбичка - удара на газа не беше такъв , че да прати затвора в задно крайно положение и да изхвърли гилзата , тръгваше напред и загребваше нов патрон . Механично ги застопорих с център и пак се развиваха след 50-тина изстрела ...
Накрая ги залепих с термоустойчиво лепило за метал и дертовете свършиха .

Плюсове - с не особено придирчива оптика - 25 см. на 300м., 3см на 100;
- никаква засечка от каквото и да е естество с всякакви патрони и пълнители ;
- чудесен контрол и при бърза - къс ресет и приятен откат, и при прецизна стрелба .

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2017, 10:07       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
Благодаря на T.Pavlov за компетентното и изчерпателно мнение, което разшири моя възможен избор на АР-ка.

Тъй като се оказа, че желаната от мен карабина MP Sport 2 не е налична, въпреки че в сайта пише, че наскоро е пристигнала през голямата вода, и отпадането от класацията на Ruger AR556 и Mossberg MMR поради липса на покритие на цевта, сега на преден план след 50 % завишение на бюджета излизат NEA-15 с 18" цев, и MP 15T Tactical. И двете са с азотирани цеви, което е важно за мен понеже не смятам да стрелям единствено със скъпи патрони, а мисля да пробвам и арсеналските и барнаулките.

Лошото при Ней-ката е, че се предлага гола - без мерни прибори и пълнител, което не се знае колко още ще вдигне бюджета. Знам че кеф цена няма, ама да не ме изгони жената от вкъщи! Много скъпа ще стане играчката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2017, 11:30       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Гамата от пълнители- пластмасови и метални,- между 40-50лв. е богата, така , че това няма да се отрази особено на цената . При оптиките изборът е необятен .
Основното е , че доминиращата NEA трябва да е с 20 инча цев , а и такива има в наличност . Трънливият ми път ще ти бъде спестен , хахаха !

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2017, 12:02       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
По отношение на NEA, мога да напиша аз защо си взех именно такава:
1. Защото още от самото начало концепцията беше за един лоуър с два ъпера - 14.5 и 10.5 ина съответно- за момента това е единствената фирма от която е реално да се внесе подобна комбинация.
2. Хареса ми полуложата и най вече, че има пикатини на 6 и 12 часа и две къси планки на 3 и 9 часа , което за "тактикулна" употреба според мен е оптимално. Гова, че си идва с нея решава един куп проблеми, които възникват ако вземеш стандартна АР ка с мушка тип М16 и решиш да слагаш RIS. При относителният зор с намирането на части за АР у нас и възможните проблеми при монтирането му.... хм.
3. Мил- спек части- общо взето за повечето хора това е без значиние , но по определени причини за мен е важно.
4. Не мисля, че покритието на цевта при условие, че почти няма ерозивни и корозивни боеприпаси е чак такъв въпрос.
5. Цевта е точно "каквато трябва"- не е "пенсил барел" като при бюджетните арове , но не е и прекалено тежка.

Недостатъци:
1. Капризна от към пълнители- моята конкретно не работи с повечето полимерни (поне затворната и задръжка , като допускам, че може да епроблем на самата задръжка) с изключение на последните варианти на ФАБ и Магпул E- mag и P - mag Gen3. С метални пълнители STANAG работи прекрасно.
2. Дървен спусък- проблема беше решен с нови пружини и сега замислям един Гайзли.
3. ПТръбата на приклада е монтирана "на мъртво" - опита да сложа ASAP катарамка на Магпул завърши с продажбата му на Драката.
4. НЕ Е съвместима с всички външни ъпгрейди поради характерната "квадратна" форма на ъпера. Но такъв е живота.

Изводи:
1. Ако имате от къде да си поръчвате части и идеята е да си вземете базова пушка с идея в последствие да я модифицирате - по добре Рюгер или S&W от ниският клас. Живот и здраве скоро и Колт от базовите.
2. Ако искате пушка, която да "донапудрите" с минимален бюджет и остовно с "тактикулна" насоченост - не е лош избор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2017, 12:21       Заглавие:  Re: AR SPORT RIFLE - избор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Dargun написа:
От няколко месеца Ruger AR556 е изчерпан, но доколкото знам се очаква доставка. Цената на последните бройки беше 1700 лв с отстъпката.


Доставка вече има. Налични са по магазините.
Онзи ден случайно видях такава, имаше няколко бройки от Ruger AR556 в магазина.
Без да разбирам от АР-ки и да съм притежавал някога такава, мога да кажа че останах приятно изненадан. Повече от колкото бих очаквал от Ругър, за цена на витрината от 1819лв., ако правилно съм видял етикета.
На първо четене не ми хареса твърдия ход на спусъка и факта, че две от карабините които гледах имаха избила ръжда на едно и също място - където се захваща основата на мушката за цевта.
При непълното разглобяване на оръжието - видими кусури няма по изработката и напасването, за разлика примерно от Мини 14 на Ругър.
Ако аз в момента съм на пазара за спортна арка, ентри левъл й скачам на таз Ruger AR556 без изобщо да се замислям.
Идва с един пълнител. То така си пише и на офиц сайт на Ругър.
Един от смитовете в ISD също ми хареса, но е около 3000 лв.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer