logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2017, 00:04       Заглавие:  Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Според мен револверите са изместени заради това, че трудно се стреля точно на дъбъл екшън. Или поне за повечето хора е трудно. Втората причина е темпа на стрелбата. Който е много по-бавен за повечето хора спрямо пистолета.

Ако човек е мераклия може да се научи да стреля точно и бързо с револвер. Но се иска воля и постоянство.

От Глок 32 не съм се отказал. Това е най-добрия и единствен Глок с fully supported barrel.
Може да стреля патрони с 850 джаула енергия заради напълно поддържания патрон в цевта - fully supported barrel.

На снимката се вижда разликата в поддържането на .40 S&W и .357 Sig при цеви на Глок в двата калибъра.

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 17:06       Заглавие:  Re: Arex REX zero 1 или по-добрия Sig P226
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
накара да си изгоря едно разрешително


Геле това ми се видя доста рационално и затова искам да ти задам въпрос за спецификацията на така наречения пистолет-мечта, лично за теб, базирано на твоя стил на стрелба. Теоритично и мечтателно разбира се (базирано на "цента няма значение") - система, ергономия, спусък, калибър и т.н. Па ако споменеш нещо от каталозите като пример то коментара ти ще е без цена наистина.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 17:26       Заглавие:  Re: Arex REX zero 1 или по-добрия Sig P226
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Според мен това е патрона за късо оръжие. А в кой пистолет ще е най-добре не знам.

https://underwoodammo.com/product/handg ... -defender/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 17:48       Заглавие:  Re: Arex REX zero 1 или по-добрия Sig P226
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Според мен това е патрона за късо оръжие. А в кой пистолет ще е най-добре не знам.

https://underwoodammo.com/product/handg ... -defender/
640 м/с начална скорост. :punch:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 17:58       Заглавие:  Re: Arex REX zero 1 или по-добрия Sig P226
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Геле това ми се видя доста рационално и затова искам да ти задам въпрос за спецификацията на така наречения пистолет-мечта, лично за теб, базирано на твоя стил на стрелба. Теоритично и мечтателно разбира се (базирано на "цента няма значение") - система, ергономия, спусък, калибър и т.н.
За EDC , Glock 31, щото много ме кефи боеприпаса. Но поради цената му и опитите все пак да покривам определени американски стрелкови стандарти - Глок 17 Ген. 4. Гейб Уайт примерно, стреля с Г 34. Ако ще стреляш ИПСЦ, с Глок ще ти е трудно срещу спортните пищови като "шадоуки", "танфолиа", "гранд паури" и пр... но, за EDC упражнения, които идват от вашата земя - за мен си е екстра. Спусъци не пипам, релоуди също не ползвам - гледам да стрелям с фабрични патрони, за да не се разглезвам. Щото като свикнеш на тунинги и релоуди... и в един хубав момент ти се наложи да покажеш нещо с дърво като Зиг Про с фабрични "селиерки", примерно... ако нямаш време за пренастройка - ще се изложиш. А на мен целта ми е да мога по всяко време да се представя на ниво както с ПМ, ТТ, Зиг Про и "Викинг" и пр... така и с Глок, "шадоука" и други благинки.

Иначе за нашите географски ширини, ако трябва да обобщя - Г 17 за работа, и Г 19 за самоохрана. За субкомпактите си имам малко по-особено мнение, а и там трябва да си стрелец като Майк Сийклендър, за да стреляш на ниво. А аз лично, съм още доста далеч от неговия левъл.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 19:35       Заглавие:  Re: Arex REX zero 1 или по-добрия Sig P226
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2015, 22:25
Мнения: 38
ubboto написа:
Спусъци не пипам, релоуди също не ползвам - гледам да стрелям с фабрични патрони, за да не се разглезвам. Щото като свикнеш на тунинги и релоуди... и в един хубав момент ти се наложи да покажеш нещо с дърво като Зиг Про с фабрични "селиерки", примерно... ако нямаш време за пренастройка - ще се изложиш. А на мен целта ми е да мога по всяко време да се представя на ниво както с ПМ, ТТ, Зиг Про и "Викинг" и пр... така и с Глок, "шадоука" и други благинки.


+1
Мисля че е много важно човек да може да стреля с всички марки и модели пистолети, налични на нашите георграфски ширини. И не само с пистолетите, разбира се. Утре, ако не дай си боже стане някоя война или други проблемации в голям мащаб, най - много хора ще бъдат убити с ПМ, АК, ТТ, ловни пушки и т.н. И Глокове разбира се. Без да коментирам качествата на тази марка, факт е че в голяма част от законно въоръжените българи има Глокове. Може да е мода, може да е, че са най - евтиния, разпространен и получил известност пистолет в 9 х 19. Незнам.
Абе въобще, тунинговани пищови и релоуди на бойното поле няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 23:17       Заглавие:  Re: Arex REX zero 1 или по-добрия Sig P226
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Спусъци не пипам, релоуди също не ползвам - гледам да стрелям с фабрични патрони, за да не се разглезвам. Щото като свикнеш на тунинги и релоуди... и в един хубав момент ти се наложи да покажеш нещо с дърво като Зиг Про с фабрични "селиерки", примерно... ако нямаш време за пренастройка - ще се изложиш.


Явно си доста универсален и гледаш на пищова to get the job done.

При мен е по друго - аз съм любител и колекционер и ми беше интересно за твоята оценка на предочитана система за dream handgun - тегло на спусъка, рисет, мерни прибори, калибри (тежки/бавни или леки/бързи) и последно материал, качество и т.н.

Личните ми препочитания (може би щото с това почнах) са single action only - Колт (.45), СИГ и Берета в 9 мм Ругер (.22). Дори ако държа DA/SA коквам ударника и продължавам. Навремето взех един Глок за съпругата, който в никакъв случай не искаше да спре да се върти в дланите. Купих му и пълнители за удължаване на ръкохватката и пак не стана. Освен това, така нареченото полу кокване (не знам дали правилно съм се изразил), ме прави малко нервен

Въпреки, че релоудвам доста интензивно, но ако нося, патроните са фабрични (проверявани и подменяни редовно)

Що се отнася до компактните - нося от време на врeме Walter PPK. Стрелям/тренирам го редовно с релоуди и то с добри резултти и доста често с фабрични - 7 изстрела не са малко в градска кавга, особено с ефективна амуниция.

Тунинг - освен спусъците на Колт чрез оръжейник (а и смяна на една цев) и някоя и друга пружина и това е.

И накрая - фен съм на 1911. За мен това е съвършен дизайн.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 23:31       Заглавие:  Re: Arex REX zero 1 или по-добрия Sig P226
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Янки, я да си кажеш и ти мнението тука:




Ако приемем, че наистина пръста е бил извън спускова скоба... и оръжието е 1911 вариант, ето какво ми написа един американец:
Цитат:
A common 1911 trigger job error is not getting 100% engagement in the hammer /sear contact surfaces. This can lead to the hammer falling when the slide is slammed forward.


Интересно ми е също така, как стои въпросът с пин блока при 1911-ките... при всички модели ли го има, маха ли се лесно, може ли по подобен начин да гръмне и 1911-ка с пин блок?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 23:45       Заглавие:  Re: Arex REX zero 1 или по-добрия Sig P226
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Явно си доста универсален и гледаш на пищова to get the job done.
Ами, не знам. Сантименти някакви силни изпитвам единствено към остриетата, имам ножове на по десет години, които още си бръснат с фабричната заточка. Пищовите и "калашника" за мен са просто tools... като интереса ми е в стрелянето, а не толкова в колекционирането, лъскането, тунинговането... релоудът, ако щеш. Така че дали ще ми дадеш "макарена" или "ес-ти-ай" - ка... най-важното пак ще е да се получи хубаво стреляне.


Като целта ми е да стигна... или поне да се доближа до левъла на този:
http://www.gabewhitetraining.com/traini ... on-videos/

Гейб Уайт всяка седмица пуска ново упражнение за стреляне тука:
https://pistol-forum.com/forumdisplay.p ... 17f6cea1fe


... и с Глокчето и таймерчето слизаме в мазето; после му пращам видеото... и на база на градивната му или опустошителна критика - действаме по същество.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2017, 23:53       Заглавие:  Re: Arex REX zero 1 или по-добрия Sig P226
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Като целта ми е да стигна... или поне да се доближа до левъла на този:
http://www.gabewhitetraining.com/traini ... on-videos/

Гейб Уайт всяка седмица пуска ново упражнение за стреляне тука:
https://pistol-forum.com/forumdisplay.p ... 17f6cea1fe


:tu: :tu: :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 11:26       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Paco написа:
Според мен револверите са изместени заради това, че трудно се стреля точно на дъбъл екшън. Или поне за повечето хора е трудно. Втората причина е темпа на стрелбата. Който е много по-бавен за повечето хора спрямо пистолета.


според мен грешиш
има пистолети на ДЕО .. дето са много по тегави от добро рево

предполагам става дума за самоотбрана и служебно
ето недостатъците му .. в телеграфна форма :)
1. малко фишеци
2. бавно и тегаво презареждане
3. обемисто и ръбато желязо
4. стърчащ ударник, закача и се хваща
5. голяма маса на приличните модели

може всяка точка да се разгледа детайлно
ревото си има приложение и днес .. но е много ограничено

ревото е перфектно за жени, и тъпи парчета дето не могат да стрелят и не могат да се научат да боравят с пистолет
защото го хваща и дърпа спусъка ... докато има фишек

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 11:31       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Paco написа:
Втората причина е темпа на стрелбата. Който е много по-бавен за повечето хора спрямо пистолета.



Това пък.....револвера е механична система и е много по-скорострелен от пистолета. Пистолета си има лимитация - необходимото време за извършване на цикъла няма как да се избегне.

Това,че повечето хора не искат да се развиват в стрелкова насока си е техен избор....но това не прави револвера оръжие с по-бавен темп на стрелба.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 11:48       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Longbow написа:
Paco написа:
Втората причина е темпа на стрелбата. Който е много по-бавен за повечето хора спрямо пистолета.



Това пък.....револвера е механична система и е много по-скорострелен от пистолета. Пистолета си има лимитация - необходимото време за извършване на цикъла няма как да се избегне.

Това,че повечето хора не искат да се развиват в стрелкова насока си е техен избор....но това не прави револвера оръжие с по-бавен темп на стрелба.


:tu:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 12:25       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Това,че повечето хора не искат да се развиват в стрелкова насока си е техен избор....но това не прави револвера оръжие с по-бавен темп на стрелба.
Е, сега... требе си сериозна практика и талант, за да пуснеш като покойният Боб Мънден два изстрела от СА револвер, които да се чуват като един. Най-бързите сплитове с попадения на Бил Дрил примерно, които на този етап ми се отдават с нормално рево... са около 0,30 сек. Така че дори и револверът да има потенциала за по-бръз темп на стрелба от пищова - това ще се отдаде на доста малък процент стрелци, хеле пък ако пляскат и с .357 Маг. Щото то не е само до дърпане на спусъка, ами и до контрол на оръжието.


п.с. Една хубава статия за револверните хватове:
https://revolverguy.com/revolver-grasp-techniques/

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 16:29       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
Е, сега... требе си сериозна практика и талант, за да пуснеш като покойният Боб Мънден два изстрела от СА револвер, които да се чуват като един. Най-бързите сплитове с попадения на Бил Дрил примерно, които на този етап ми се отдават с нормално рево... са около 0,30 сек. Така че дори и револверът да има потенциала за по-бръз темп на стрелба от пищова - това ще се отдаде на доста малък процент стрелци, хеле пък ако пляскат и с .357 Маг. Щото то не е само до дърпане на спусъка, ами и до контрол на оръжието.



Геле,нал тука си говорим принципно....тя и темата такава. Както написах....ако някой иска - ще го постигне,независимо колко усилия трябва да положи. Хората сме мързеливи по-принцип.....и затова има феномени като Боб Мъндън,Джери Микулек и ред други стрелци......те просто не са си поставяли граница,и са решили да стигнат докъдето могат - ама не с едно посещение на стрелбището месечно, и 50 патрона сватбарска или религиозна стрелба.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer