logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 01:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 11:43       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
И МНОГО ЯСНО, ЧЕ 9Х19 +Р+ ОТ ГЛОК 17 L ЩЕ ДАДЕ ЕНЕРГИЯ КОЛКОТО .357 ЗИГ ОТ ГЛОК 32.
Колко кинетична енергия ще се генерира е едната страна на монетата. Другата е, какъв процент от тази енергия ще се ОТДАДЕ в целта от FMJ ПРОЕКТИЛ . Американците пречупват всичко през терминалната балистика на ЕКСПАНЗИВНИТЕ ПРОЕКТИЛИ , което е неособено релевантно по нашите географски ширини, тъй като експанзивните боеприпаси са неособено разрешени по нашите закони. Спорихме преди време с tsb по този въпрос, като изнамерих изследване колко енергия отдава FMJ проектил от 9х19 и .357 Sig. Та, разлика имаше, но беше наистина много малка. Разликата в скоростите между двата калибъра вече отчетливо се проявява в терминалната балистика на експанзивните проектили.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 11:49       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Paco написа:
Ти може да стреляш по 300 патрона на месец. А аз по 100 и пак да стрелям по-точно от теб. Съжалявам ама има и талант. А аз може да стрелям точно, ама никога няма да имам голям х... . И те така. Всеки си има дарби. Един да стреля друг да ебе и тн.

То стрелбата не е само точност.Трябва си и скорост. Има ред неща, които се наработват със стрелба, иначе просто не става.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 11:53       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Paco написа:
Разлика само от 10 грейна ти дава разлика в енергията над 50 джаула! А 400 м/с за 140 грейна е доста добра скорост и енергия. Значи този Селиер хич не е лош 715 джаула.


Изобщо даже не е лош.
НО !!!
Ти взимаш само предвид дулната скорост и дулната енергия.

А аз размишлявам какво се случва на 10-25-50 до 100 м.
И от там за какво ще се ползва оръжието и боеприпаса.

По-леките боеприпаси имат по-голяма начала скорост и енергия и с всеки метър по-натам тя намалява кратно с около 100 и повече m/s и по около 150 и повече j на първите 25 м. и все повече в следващите

По тежките съответно с по-малка начална скорост , но с по-добро съхранение на енергията в посочените дистанции.

За разликите от фабрично обявените - приемам че е така , но понеже няма как да зная колко е разликата при всеки отделен случай , то размишлявам върху фабричните

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 11:54       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Dorssay написа:
Например , доколкото ми е известно , в САЩ нещата стоят така:

- .40 SW - гранична служба , места за лишаване от свобода и все повече се налага в полицията. – (тук интересното е , че граничната им служба в Аляска са предимно със служебно .40 Auto)

ФБР минава на 9х19, най-големият полицейски департамент - НЙ отдавна е на 9х19, ред други също. 40SW не е толкова безспорен фаворит.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 12:01       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Dorssay написа:
Ти взимаш само предвид дулната скорост и дулната енергия.

А аз размишлявам какво се случва на 10-25-50 до 100 м.
И от там за какво ще се ползва оръжието и боеприпаса.
Хипотетична ситуация на употреба в реала на пищов на разстояние от над 20 метра?! Е, освен ако не си Бг охранител, нямаш под ръка дълго... а те зачебрастят с дълго като Златко Баретата... като тогава, щеш не щеш - ще се оправяш с това, дето го имаш под ръка. Като говорим за служебни и self-defense концепции, обаче - 50 или 100 метра са нереални за мен дистанции за КНО.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 12:05       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ritter написа:
Paco написа:
Ти може да стреляш по 300 патрона на месец. А аз по 100 и пак да стрелям по-точно от теб. Съжалявам ама има и талант. А аз може да стрелям точно, ама никога няма да имам голям х... . И те така. Всеки си има дарби. Един да стреля друг да ебе и тн.

То стрелбата не е само точност.Трябва си и скорост. Има ред неща, които се наработват със стрелба, иначе просто не става.

Напълно съм съгласен с твоите думи. :tu: Но аз стрелям само за точност и никога за бързина. Не разглеждам пистолета или револвера, като средство за самоотбрана. А като хоби и удоволствие от стрелбата.

Не ме е страх и врагове нямам. Достатъчно съм силен да убия всеки човек с голи ръце. А си нося и 2 ножа в мен. Пищова е просто хоби за мен. Предполагам и за повечето хора тук. Ако имаш врагове нищо не може да те спаси. И 20 човека охрана да мъкнеш няма полза.


Иначе много ясно, че 9х19 и .38 Спешъл+Р са двата най-добри калибъра, защото се контролират лесно. И са достатъчно силни и ефективни.

Но мен си ме кефи да гърми яко и да фърля огин. :DD :armed: И отивам към .44 магнум.


Последна промяна Paco на 22 Окт 2017, 12:10, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 12:05       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
ФБР минава на 9х19, най-големият полицейски департамент - НЙ отдавна е на 9х19, ред други също. 40SW не е толкова безспорен фаворит.
Като основен аргумент се изтъква терминалната балистика на модерните боеприпаси с експанзивни проектили - съизмерима с тази на .40 S&W , по думите на експертите.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 12:12       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Paco направи добра група с 3” СМИТ с добре заредени 38 ”магтек”. ...можеби най добрата група с КНО за него :) Помня и малкия смит с 2” цев 370 грама как направи група с 38 на 25 метра колкото Таурус с 4 инача цев и тежащ тройно....та извода е за мен, взимай каквото ти е на сърцето оръжие и се радвай на него...просто човек трябва да се уцели с оръжието...за тренировките е ясно...мечо пуховата теза, колкото повече толкова повече...:) Само с тия джаули нещо не мога да се сработя...кое е по вероятно за обикновен човек да те нападнат двама роми с нож в блока ..на улуцата или да те нападнат двама с АК и жилетки на улицата...щото ако изрежеш един 357 зиг. на затворено най малко си глух като крокодил до живот :)...а рикошета не го мисля.....


Последна промяна 6tangata на 22 Окт 2017, 12:14, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 12:13       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Paco написа:
Напълно съм съгласен с твоите думи. Но аз стрелям само за точност и никога за бързина. Не разглеждам пистолета или револвера, като средство за самоотбрана. А като хоби и удоволствие от стрелбата.

Въпрос на гледна точка. Оръжието е просто инструмент и е добре да се владеят възможностите му в пълен обем, а за какво ще се използва си е личен избор.
Paco написа:
Не ме е страх и врагове нямам. Достатъчно съм силен да убия всеки човек с голи ръце. А си нося и 2 ножа в мен. Пищова е просто хоби за мен. Предполагам и за повечето хора тук. Ако имаш врагове нищо не може да те спаси. И 20 човека охрана да мъкнеш няма полза.

Гледаш стеснено на нещата. Това, че нямаш лични врагове не означава, че е невъзможно да попаднеш във високорискова ситуация на общо основание.
"Зимата идва."(c) Дж.Мартин

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 12:15       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
Но мен си ме кефи да гърми яко и да фърля огин. И отивам към .44 магнум.
Ако и колите са ти на такъв километраж като оръжията... и с такива тунинги - човек направо ще удари джкапота, ако си купи кола от теб! :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 12:16       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
6tangata написа:
щото ако изрежеш един 357 зиг. на затворено най малко си глух като крокодил до живот ...а рикошета не го мисля.....
Нито рикошет се получи, нито пък толкоз оглушах. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 12:19       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Хипотетична ситуация на употреба в реала на пищов на разстояние от над 20 метра?!


Не е само до разстоянието.
Обърни внимание в горното ми мнение , в което посочих моя избор за една от трите хипотетични ситуации които би ми се наложило да се сблъскам.

То ако разсъждаваме от тази гледна точка , дистанция 1-20 м. , то и 7.65 и .380 ще свършат работа при добро желание и тренировки.

Ти спомена за Баретата .... между другото , това е човека , който преди 25 години не съм виждал друг да вади и стреля по-бързо от него. Разбира се тогава нямаше таймери , но на око и по спомен - сега бих го сравнил с Антон Букес по бързина.
Както казваш , има си и природни таланти и неговия беше в този аспект.

Само случая с Патичето на 5-те Кюшета да вземем.
Патичето вече извадил Заставата 9х19 (може и да бъркам , но 9х19 със сигурност) и произвел два изстрела и Златан го закова с Макаров.
Прав е ubboto
Тренировки , тренировки , тренировки и някои параметри на оръжието могат да се компенсират.

P.S. Тук има много интересен парадокс , че се интересувах от този случай преди години .....
Куршума на Патичето удря в рамото единия от спътниците на Баретата , произва го и от там влиза във врата на втория (някъде под челюстта).
Няколко години си стоя там , докато не започна да му дава ядове и да се подува и да набира и човека решил да ходи Германия да го вадят. Не си спомням точно , но дали вече в Германия , или тука малко преди да тръгне , веднъж се закашлял и го изплюл през устата заедно с гной и кръв.
И не се стигна до операция.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


Последна промяна Dorssay на 22 Окт 2017, 12:37, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 12:25       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
6tangata написа:
кое е по вероятно за обикновен човек да те нападнат двама роми с нож в блока ..на улуцата или да те нападнат двама с АК и жилетки на улицата...


Така е.
Всичко се базира на вероятностите които могат да се случат на човек и начина му на живот.

Лично аз съм преценил , че вероятността да ме нападнат двама с АК (дори и без жилетки) e > от 0 и дори и да не мога да им попреча , то с .357 Sig поне да им създам ядове и случайно да барна единия.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


Последна промяна Dorssay на 22 Окт 2017, 12:27, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 12:25       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Paco написа:
Но мен си ме кефи да гърми яко и да фърля огин. И отивам към .44 магнум.

Ще ти мине :D Всички сме минали през това. С времето открих, че е по-добре да се избере един разумно достатъчен калибър, с който да имаш възможност да практикуваш редовно и да надграждаш, отколкото оръжие в "супер"калибър, с което нямаш тая възможност. Това си е воинско умение, както фехтовката сравнително доскоро и си иска постоянно практикуване, ако искаш да разчиташ на него в труден момент.
А че го има и елемента на забавление вече си е отделен въпрос, може да си оставиш некое - друго желязо за душата.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 14:43       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
При мен само се засилва. :-) .357 зиг ми е джобното оръжие. Мъничко и леко Глокче 32. :happy: След .44 Магнум идва ред на .454 касъл. :tank:


Последна промяна Paco на 22 Окт 2017, 14:45, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer