logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 14:45       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Ти спомена за Баретата .... между другото , това е човека , който преди 25 години не съм виждал друг да вади и стреля по-бързо от него. Разбира се тогава нямаше таймери , но на око и по спомен - сега бих го сравнил с Антон Букес по бързина.
Златко и сега си е добър:
https://www.facebook.com/kalina.ivanova ... =3&theater

... като в някакви дребни елементи няма да се задълбавам, от уважение към старите кучета! :-) А Антон Букес е пълен смешник, не знам въобще защо го споменаваш тук.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2017, 16:04       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
А Антон Букес е пълен смешник, не знам въобще защо го споменаваш тук.


Споменах го единствено в контекста на бързината. Която не може да се отрече.

Що се отнася до техниката му ...... той си е развил собствен стил , базиран на уличните ситуации ... нещо като: физически контакт (1-2 удара с крак/ръка) вадене и стрелба от пределно близка от корем или хълбок дистанция , или от близка дистанция с едновременно изтегляне извън зоната на директния контакт.

Ако говорим лично за него , то благодарение на бързината си , той може да компенсира недостатъка при ваденето където се извива назад като риба в брашно...... НО която техника ще изиграе много лоша шега на някой с по-бавни реакции от неговите в тази близка дистанция. (като моите примерно).

Израелската техника за такива ситуации е: удар , навеждане напред (влизане напред с рамото) и същевременно вадене и стрелба от корем или хълбок. Целта е да не се позволи на съперника хващане на оръжието/ръката , или затискане напред с тялото...... нещо подобно , каквото прави оня чудак на клипа пуснат от Пацо в темата "Как да се бием с голи ръце". Там където той влиза напред с рамото след удара. Та техниката е почти същата , само че заедно с влизането с рамото напред и се вади от хълбок и се стреля.
Говорим за непосредствен контакт тяло до тяло от много близка дистанция , което е и основата на стила на Букес.
Разбира се , той рядко показва попаденията си в мишената от дистанции по-големи от 10 метра :) но като се има предвид колко стреля , то сигурно са поне на средно ниво.
Иначе стрелбата му от движение лично на мен ми харесва като техника.

Когато говорих с него на тази тема (ако не се лъжа и ти нещо взе отношение тогава в разговора) , та той застъпваше тезата , че техниката му е насочена към физически уличен контакт в условията на уличната Южно Африканска действителност.
Което не отменя факта , че е неприложима за хора със стандартни , или по-бавни реакции. А не всеки може да отдели толкова време и средства за да ги повиши.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 12:32       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Ritter написа:
Paco написа:
Ти може да стреляш по 300 патрона на месец. А аз по 100 и пак да стрелям по-точно от теб. Съжалявам ама има и талант. А аз може да стрелям точно, ама никога няма да имам голям х... . И те така. Всеки си има дарби. Един да стреля друг да ебе и тн.

То стрелбата не е само точност.Трябва си и скорост. Има ред неща, които се наработват със стрелба, иначе просто не става.

Напълно съм съгласен с твоите думи. :tu: Но аз стрелям само за точност и никога за бързина. Не разглеждам пистолета или револвера, като средство за самоотбрана. А като хоби и удоволствие от стрелбата.

Не ме е страх и врагове нямам. Достатъчно съм силен да убия всеки човек с голи ръце. А си нося и 2 ножа в мен. Пищова е просто хоби за мен. Предполагам и за повечето хора тук. Ако имаш врагове нищо не може да те спаси. И 20 човека охрана да мъкнеш няма полза.


Иначе много ясно, че 9х19 и .38 Спешъл+Р са двата най-добри калибъра, защото се контролират лесно. И са достатъчно силни и ефективни.

Но мен си ме кефи да гърми яко и да фърля огин. :DD :armed: И отивам към .44 магнум.


+1


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer