logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 02:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 16:35       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Както написах....ако някой иска - ще го постигне,независимо колко усилия трябва да положи.
Да, по принцип е така, мисълта ми беше, че да почнеш да правиш събрани дублети, триплети и т.н. с рево в .357 Маг като с пищов в 9х19... да кажем, за около 0,20 сек. сплита... това няма как да ти се получи за 2-3 години. Иначе Боб Мънден, лека му пръст... за мен си беше свръхчовек; а на чичо Джери по ревото само той си знае какви тунинги са му правени.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 19:25       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
ubboto написа:
Ако приемем, че наистина пръста е бил извън спускова скоба...
Баце, надушвам лъжата и на клипче. Тук инструкторът скверно излъга, че е видял как пръстът на стрелеца едвали не е бил в темето му допрян. Гледайте езика на тялото и на двамата участници. Публиката гледа, камерата снима, стрелецът вероятно е някакъв майстор, дето прави демо на младежта отзад и изведнъж - греда... Трябва да се замаже положението някакси, а атаката ако не във всички случаи най-добрата, е винаги много добра защита.

А едвали за някого е тайна, че със спусък тип touchscreen белята става лесно.
Цитат: написа:
A common 1911 trigger job error is not getting 100% engagement in the hammer /sear contact surfaces. This can lead to the hammer falling when the slide is slammed forward.
Ей това, заклевам се, го чувам за пръв път, а хич да не е - доста съм слушал и чел за 1911. Някой нещо може ли да разкаже по-подробно?
А и дайте да караме с роботската логика: ако приемем, че описаното в цитата е вярно, и именно това е причината за изстрела - що за идиот ще знае, че оръжейникът му е предобрил спусъка, но ще тръгне да продава мурафети с пистолета, че и пред камера?!

Посейдоне, я кажи ти как ги виждаш нещата PDT_Armataz_01_22

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 19:44       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
А и дайте да караме с роботската логика: ако приемем, че описаното в цитата е вярно, и именно това е причината за изстрела - що за идиот ще знае, че оръжейникът му е предобрил спусъка, но ще тръгне да продава мурафети с пистолета, че и пред камера?!

Никога не съм си представял, че толкоз много производители на 1911-ки не слагат автоматичен предпазител на ударника /пин блок/:
Цитат:
- Caspian - I don't know
- Colt - Most models have a firing pin safety, though they do offer some models without.
- Dan Wesson - None
- Ed Brown - None
- Fusion - None
- Kimber - Series II models have a firing pin safety. Those not listed as Series II don't have it.
- Les Baer - None
- Nighthawk - None
- ParaUSA - Yes
- Remington - Yes
- Rock Island - None
- Ruger - None
- SIG Sauer - Yes
- Smith & Wesson - E-Series, None. Other models do have a firing pin safety.
- Springfield Armory - None
- STI/SVI - None
- Taurus - Yes
- Wilson Combat - None
- Auto Ordnance - Yes
https://forums.1911forum.com/showthread.php?t=435615

Така че предобряне на тригър джоб - а... и липсата на пин блок... бах ли го, някой който повече разбира от 1911-ки - да каже.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2017, 19:56       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И още един технически казус, този път с Глок 19 Ген.5:
Цитат:
Just got a new Gen 5 G19. Went to the range, fired 100 rds. The trigger does not engage half of the time, just goes limp. Rack the slide, the trigger does not engage. Do it again, still nothing. If I just let the slide slam into battery from slide stop, then the trigger may (or may not) engage. The trigger bar has horrible movement, you can wiggle/move the trigger back and forth widely and that does not engage the trigger. Looked at connector, seemed to be OK. When it shoots, 3 inches to the left at 15 yds aiming dead-center.
https://www.glocktalk.com/threads/gen-5 ... m.1678858/


По-надолу някои изразяват съмнение, че пищова не е събран правилно. Къде, в завода?! А и чак да не взвежда ударника - това по-ми стои на дефектна тяга или "сиър хаузинг". Или е имало твърде много лично творчество под формата на душманско шлайфане и пилене.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 21:29       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Посейдоне, я кажи ти как ги виждаш нещата.
Посейдони, я кажи ако си спомняш... навремето на "Спартак" май беше... как докато си говорихме с тебе, "Шадоуката" ми гръмна без да натискам нищо по нея. Нещо се счупи, не помним вече... а и ти беше пряк свидетел тогава. Късмет просто, че по навик пищова ми беше насочен в безопасна посока.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 22:54       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
За кеф, спорт и за "гражданско" оръжие револверите си остават горе-долу адекватни (еле пък за БГ, където за щастие е сравнително спокойно за момента). Въпросът е, че както с всяко нещо трябва практика, акъл и познаване на системата и ограниченията и, като малък капацитет и и изключително тегаво презареждане (ако не си маниак) и почти невъзможно презареждане само с една ръка.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 23:16       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мдаа...основното тука е безценния навик да насочваш оръжието в безопасно направление...това трябва да се вменява на младите ... ВИНАГИ се държи оръжие в безопасна посока !!! А само ако се стреля смеретелно се насочва в целта...
както е видно инструктура на клипа го има тоя навик...Геле тоже.
В споменатия случай на Спартак наистина допуснахме неволен изстрел. Счупи се ресетващата пружина на шадоуто ама не помня преди тоя изстрел или след това...май беше вече със счупена пружина...

връщаме се от мишените към средата на стрелбището спряхме нещо пак умувах ...Геле срещу мен много близо...държи пистолета към мишените обаче през цялото време и леко нагоре беше...

в един момент шадоуто издумка само...леко се ослушахме и спогледахме :roll: шибана ситуация както всеки нежелан изстрел...
и до днес не разбрахме как гръмна тази бангия...както на клипа впрочем...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 23:43       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
в един момент шадоуто издумка само...леко се ослушахме и спогледахме шибана ситуация както всеки нежелан изстрел...
Затова съм против ежедневното носене на спортни бангии... особено такива без автоматичен предпазител на ударника /пин блок/. "Шадоуката" също няма пин блок. Друг нежелан изстрел с нея е като спускаш ръчно чука, след като си вкарал патрон в патронника... и го изтървеш накрая /тогава бърже требе да махаш палеца от траекторията на блока/. А и гледай горе в инфото, колко 1911-ки са без пин блоци.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2017, 23:50       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Jose написа:
Въпросът е, че както с всяко нещо трябва практика...
Обаче практика значително повече отколкото с пищова, щото:
- .357 Маг рипа повече от масовите пистолетни калибри, освен ако не си се спрял на .22 Маг;
- с револвера трябва да отработваш различен от пищова хват, хеле ако иде реч за по-малките рами /това с палеца на поддържащата ръка напред - не знам/;
- изстрел от ДА е по-дълъг и тежък сравнен с този на СА/ДА... или "сейф екшън" пищов.


Та в крайна сметка имаме нещо, което рипа повече от пищова... държи се по-трудно от пищова... и спусъкът му е по-тегав от този на пищова. Освен ако преди това не си имал и стрелял с Smith & Wesson "Сигма", разбира се.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 00:12       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Ivo III написа:
Paco написа:
Според мен револверите са изместени заради това, че трудно се стреля точно на дъбъл екшън. Или поне за повечето хора е трудно. Втората причина е темпа на стрелбата. Който е много по-бавен за повечето хора спрямо пистолета.


според мен грешиш
има пистолети на ДЕО .. дето са много по тегави от добро рево

предполагам става дума за самоотбрана и служебно
ето недостатъците му .. в телеграфна форма :)
1. малко фишеци
2. бавно и тегаво презареждане
3. обемисто и ръбато желязо
4. стърчащ ударник, закача и се хваща
5. голяма маса на приличните модели

може всяка точка да се разгледа детайлно
ревото си има приложение и днес .. но е много ограничено

ревото е перфектно за жени, и тъпи парчета дето не могат да стрелят и не могат да се научат да боравят с пистолет
защото го хваща и дърпа спусъка ... докато има фишек


И Иво и Паскал казват почти същото, като мен. Но твърдят, че греша. PDT_Armataz_01_22 Три пъти казах, че за ПОВЕЧЕТО ХОРА. Револвера е по-труден за стрелба. Което се изразява в по-неточна стрелба на дабъл екшън. И по-бавна стрелба.Това е за ПОВЕЧЕТО ХОРА!

А не, че револвера не може да стреля бързо и точно. Напротив! Револвера може да стреля и много бързо и много точно. Но на ПОВЕЧЕТО ХОРА им е трудно да се научат.

Лично аз имам концепция за револверите. От личният ми опит с 4 инчов револвер в .357 Магнум.

Револвера НЕ Е оръжие за жени и тъпи парчета дето не могат да се научат да боравят с пистолет. Иво как можа да го кажеш това?! Хубаво е да се извиниш на пичовете с револвери. Сбърка много ама много. Явно подведен от многото четене на американски списания за оръжия, които и аз чета. Понякога там е пълно с митове и заблуди. Знам, че имаш силата да се извиниш и ще го направиш.

Едни от най-добрите стрелци и същевременно изключително умни хора. Който познавам лично и с някои сме приятели. Имат и носят револвери. Андрей, Петър, Емил, Щангата, Юли. Има и много други тук във форума. От Пловдив и други градове. До един все стабилни мъже. Всички носят револвери.

Според мен револвера е страхотно оръжие в два размера и два калибъра.

Първият вариант е субкомпактен револвер с 2 инча цев 5 заряден. В калибър .357 магнум или .38 спешъл +р. И да е в .357 магнум е добре да се носи с .38 спешъл +Р 158 грейна изцяло оловни куршуми тип Wadcutter. Контрола с .38 +Р е много по-добър спрямо .357 магнум при малък размер и къса цев.

Изображение

Дори с 260 м/с 158 грейна изцяло оловни
Wadcutter проникват над 30 см в живо тяло и нанасят повече поражения от 9х19 FMJ. Относно броя на патроните в оръжието на близка и пределно близка дистанция от 1 до 6 метра. До 3-4 изстрела престрелката най-често приключва. Има много статистики за престрелки на пределно близка и близка дистанция от 1 до 6 метра.

Вторият размер е револвер с 4 - 5 - 6 инча цев в калибър .44 магнум. Зареден с тежки и силно заредени патрони. Това е оръжие за дълъг път с кола или за защита на дома, ако ви нападнат тежко въоръжени нападатели. Както казват снайперистите one shot one kill.

Револвера не оставя гилзи. Ако сте със силни стоп патрони за каква балистика говорим, когато гилзата остава в барабан, а обвивката на стоп куршума се разпада.

Ако ви нападнат двама маскирани на пусто място без свидетели и си го намерят. Може никой да не разбере, ако сте с револвер зареден със силни стоп патрони. Може да не е законно да се скриете. А морално ли е да ви осъдят роднините на бандитите и да ви накарат да им платите 200 000 лева кръвнина. Цял живот да връщате пари заради двама боклуци, които можеха да ви убият за стотината лева в джоба ви. Имам съсед, който го убиха за 40 лева, убиеца се оказа българин наркозависим.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 01:00       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Револвера може да стреля и много бързо и много точно. Но на ПОВЕЧЕТО ХОРА им е трудно да се научат.
Чак пък много бързо, колко бързо да е това бързо от double action... събрани попадения от сплит около 0,20 сек. с .357 Маг?! На Чичо Джери рекламните "смитове" не ги гледай.

Преди десетина години, Павката Чернев, лека му пръст... реши да си разкарва 17-ката и да си взема револвер... "заради патрона в цевта". Колкото и да се опитвах тогава да му обяснявам, накрая се появи с нещо компактно в .357 Маг. Отиваме на "Спартак"... слагам му мишена на три метра, и в условията на съвсем минимален стрес... искам изстрел от кобур в "главата" за време. И няма и няма... сигурно три-четири барабана. След това пихме кафе, приказвахме, анализирахме... и накрая пак си взе 17-ка.

Иначе, не казвам нищо лошо за револверите! Просто споделям своето лично впечатление, че за да се научи човек да стреля с револвер добре /а не само да го носи/... ще му е нужно доста повече време и отдаденост, сравнено с времето, необходимо за овладяване на пищова.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 02:04       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Така е спор няма. Но револвера си има две големи предимства. Първото са стоп патроните в .357/.38. И второто е .44 магнум - one shot one kill. Ако те подкарат с дълго и видиш зор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 06:54       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 22 Май 2015, 06:16
Мнения: 19
Нямам нито време нито нерви да си пиша, надълго и нашироко тук във форума със вас, защо повече от 15 години нося нон-стоп, постоянно и винаги, четири инчов, шест заряден, 357маг. Но ако някой има желание за на живо и цветно обясняване, винаги съм готов за такива приказки ;) :P


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 07:50       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Стан написа:
Но ако някой има желание за на живо и цветно обясняване, винаги съм готов за такива приказки.
Носенето слабо ме интересува, мен. Виж, вместо приказки, някоя друга добра стрелбичка с револвера определено би ми била интересна. Тук, въпреки че правя някаква група:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... =3&theater

... с малките рами още ми е мъка! По-големите си ги хващам като пищов /с левия палец напред/, и ми е екстра - сплитове от по 0,30 сек. на "Бил дрил", само А-зони.


С една ръка... също ми е фуй:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... =3&theater


И, да пусна пак статията за револверните хватове:
https://revolverguy.com/revolver-grasp-techniques/

Та, кой какъв хват предпочита при стрелба с револвер, и защо?

1. Изображение

2. Изображение

3. Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2017, 21:15       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Захвата от снимка 3 най-много ми допада, защото най-бързо се връща револвера върху мишената. А и отката се удържа най-добре. Това е за мен.


ubboto написа:
Paco написа:
Револвера може да стреля и много бързо и много точно. Но на ПОВЕЧЕТО ХОРА им е трудно да се научат.
Чак пък много бързо, колко бързо да е това бързо от double action... събрани попадения от сплит около 0,20 сек. с .357 Маг?! На Чичо Джери рекламните "смитове" не ги гледай.

Засичал съм с таймер колко изстрела правя с револвер Таурус Тракер в .357 магнум за една секунда, ако го държа в ръка са 3 изстрела. С вадене са 2 изстрела за една секунда. Но не мога да уцеля нищо с тази скорост на 6 метра с .357 магнум.

Малко ли са два изстрела за 0.7 от секундата с револвер?! Според мен револвера хич не е бавно оръжие. Но се иска много практика с него.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer