logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 23:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 06:45       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 22 Май 2015, 06:16
Мнения: 19
Е за толкова години носене съм стрелял около два-три пъти общо, а напоследък и по рядко :D :D
При стрелбата за съжаление нищо интересно и екзотично, стрелям основно почти пистолетен хват, лявата ръка обхваща дясната, левия палец насочен напред и десния палец натиска върху левия, най близко като че е до снимка 1, но не точно. Пък стрелбата с една ръка независимо дали силна или слаба винаги ми е била голяма мъка, дори и с малокалибрено.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 06:50       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
Малко ли са два изстрела за 0.7 от секундата с револвер?!
Ако сравняваме с времето за даване на следващ изстрел на пистолет с предно пълнене - не, не е. Но при условие, че дори и с най-дървената пистолетна полуавтоматика можеш да направиш сплит под 0.2 сек... с попадения и то - изводите сам си ги вади. Иначе два изстрела от вадене с попадения в рамките на една секунда с .357 Маг - искам да го видя! А за мъкнещите барабанлии 15 и кусур години - аз съм хванал револвер още на два месеца и половина! :joke:

Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 06:54       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Стан написа:
При стрелбата за съжаление нищо интересно и екзотично, стрелям основно почти пистолетен хват, лявата ръка обхваща дясната, левия палец насочен напред и десния палец натиска върху левия, най близко като че е до снимка 1, но не точно.
ТенкЮ за отговора, това в горния ми пост е шега... надявам се имаш чувство за хумор. :D Иначе по-големите рами и аз ги държа така... но при компактите и субкомпактите - не става. А и американци споделят, че чувстват хвата си най-плътен със заключени палци. Затова ми е интересно да се стреля... мерне временце, и да се видят попаденията при различните концепции. Като особено ми е интересен третият хват от предната страница.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 07:05       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Толкоз години трещене с рево, още не мога да си оправя хвата с пистолета. Нещата са доста различни.

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 08:10       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
ubboto написа:
Paco написа:
Малко ли са два изстрела за 0.7 от секундата с револвер?!
Ако сравняваме с времето за даване на следващ изстрел на пистолет с предно пълнене - не, не е. Но при условие, че дори и с най-дървената пистолетна полуавтоматика можеш да направиш сплит под 0.2 сек... с попадения и то - изводите сам си ги вади. Иначе два изстрела от вадене с попадения в рамките на една секунда с .357 Маг - искам да го видя! А за мъкнещите барабанлии 15 и кусур години - аз съм хванал револвер още на два месеца и половина! :joke:

Изображение


Попадения няма. :confused: Това съм го мерил с таймера на телефона и без патрони. Засича шума от удара на чукчето. С патрони ме е страх да си правя такива експерименти, защото стрелбата е от хълбок и само с една ръка. Няма време за хват с две ръце изпънати пред тялото. Ако ваденето ти е 0.4 - 0.5 и първия изстрел съвпада с това време. Втория отива на 0.7 - 0.8 в най-доброто време. Това без патрони.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 08:20       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
С патрони ме е страх да си правя такива експерименти, защото стрелбата е от хълбок и само с една ръка.
Стрелбата от хълбок си е за отделна тема... по скромни лични наблюдения, ефективност на изпълненията на масовия стрелец - до около 3 метра. Не че и на повече от 7 метра не влизат... но е 50/50 поне при мен, което не ти е оферта. Иначе познавам скрити лимонки и в Бг-то, които и на 25 метра вкарват от хълбок... но това са изолирани случаи. А от пределно близка дистанция с револвер, с една ръка от хълбок ще ти е стрелянето. Така че ако пазиш някой друго рево... съм насреща за каквито и експерименти ти дойдат наум.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 09:02       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
ubboto написа:
аз съм хванал револвер още на два месеца и половина!
Е-е-е, доста ти се е подобрил хвата през годините :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 11:17       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
JDredd написа:
Е-е-е, доста ти се е подобрил хвата през годините. :joke:

Trigger discipline from a very young age. :joke:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 13:49       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Paco написа:
Малко ли са два изстрела за 0.7 от секундата с револвер?! Според мен револвера хич не е бавно оръжие. Но се иска много практика с него.


Да. Не е бавно.
Предполагам , бързината зависи и от практиката и от адреналина.
Преди години един колега в улична случка стреля със Смит 19 , 2.5 инч. с магнум и дублета го чух като един :)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 15:35       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
Ако ваденето ти е 0.4 - 0.5 и първия изстрел съвпада с това време. Втория отива на 0.7 - 0.8 в най-доброто време. Това без патрони.
Пацо, така както ги описваш нешата, 0,30 сек. ти е времето само за преодоляване на спусъка... на сухо и то! Като нали се сещаш, че при изстрел, вследствие на отката, цевта ще ти тръгне нагоре; после цевта трябва да се върне обратно в изходно положение - и чак тогава теглиш за втори изстрел. И особено ако държиш ревото с една ръка - при всички положения времето между двата ти изстрела ще е над 0.30 сек. Което е бавен сплит за полуавтоматичен пистолет, мен! Като за попадения в мишената тук още въобще не говорим.

И като говорим за стреляне с една ръка, разстояние - 6 ярда /5,5 метра/; сплитове от по 0.42 с ревото /.357 Маг/, и само дето попаденията са ми в мишената. Докато с 17-ката, фабрични патрони - сплитове под 0.30 и далеч по-събрана група:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... =3&theater

Виж, ако стреляш от хълбок и запъваш ръчно чука след всеки изстрел като Боб Мънден - може да се получи наистина брутално като изпълнение. Ама требе да си с кожена ръкавица на лявата ръка, твърда и то... както и да мериш всичко интуитивно, без да ползваш мерните прибори. Не че не може да се получи в крайна сметка... но ще са ти нужни много повече тренировки и отдаденост, отколкото да овладееш сравнителни добре пищова. Или поне аз така си мисля.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 16:16       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Според мен револвера има своето място в касата и на кръста. На Лозен като бяхме със Spurs за експеримента стрелба от хълбок една ръка разстояние стрелях без антифони за да знам какво е, ами писнаха ми ушите и то със салиерки 124 грейна 9x19. Един .357 маг ще счупи прозорците според мен в затворено помещение. Така , че при ситуации където могат да ти хванат оръжието револвера е незаменим. Нека някой ти хфане револвера пък ти гръмни докато го стиска и дотам с тази ръка. За мен револвера е най-подходящ за много близка дистанция макс до една ръка разстояние интуитивна стрелба без мерена пускаш 5 или 6 и кой оглушал кой се насра...л и така. Тоест за наистина близко CQB е незаменим.

Много се замислям за револвер заедно с 19-ката ама едва ли ще ми разрешат.


Последна промяна b5202s на 26 Яну 2018, 14:37, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 16:26       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
Нека някой ти хфане револвера пък ти гръмни докато го стиска и дотам с тази ръка.
Ако ти хвана револвера през чука... колкото и да се набираш - изстрел няма да успееш да дадеш. Същото важи и за пищовите с открит чук. Именно затова един Глок ти е далеч по-адекватен за пределно близка дистанция... като изключим далеч по-силното поразяващо действие на .357 Маг, разбира се.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 16:32       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
...интуитивна стрелба без мерена пускаш 5 или 6 и кой оглушал кой се насра...л и така.
Ако си в градска среда, не ти е много оферта да стреляш без да се мериш /случката със сина на Долорес Арсенова в "Лозенец" само вземи, въпреки там е стреляно нагоре/... щото наказателната отговорност след това е лична. Като с револвер има далеч по-голяма вероятност и един да не вкараш от тези 5-6 изстрела /щото едно че мишената няма да ти стои статична, друго че и ти трябва да се движиш докато стреляш на пределено близка дистанция... щото никой няма да те чака/... а да ти го бият после този револвер в главата - ще е тъпо.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 20 Окт 2017, 16:33, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 16:33       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Хм. А нещо такова?

http://www.guns.bg/Ruger_KLCR_357_Mag-c ... g=&outlet=

На това кусура му е че е много леко и много ще рипа според мен де.

ubboto написа:
Ако си в градска среда, не ти е много оферта да стреляш без да се мериш


Според мен ако си го докарал дотам последното нещо за което един обикновен човек ще мисли е за околните, гледаш да отървеш кожата, а както каза сам с това имаш повече шанс да уплашиш нападателите от колкото да ги уцелиш.


Последна промяна b5202s на 20 Окт 2017, 16:36, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 16:35       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:

Това за мен е супер срещу един-двама нападатели, макс... на разстояние до 2 метра. Или за бекъп оръжие.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: PV, zgeorgiev81 и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer