logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 16:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 16:39       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Paco написа:
Иво как можа да го кажеш това?! Хубаво е да се извиниш на пичовете с револвери.


ни най малко сам искал да обидя никой!

написах това:
Ivo III написа:
ревото е перфектно за жени, и тъпи парчета дето не могат да стрелят и не могат да се научат да боравят с пистолет
защото го хваща и дърпа спусъка ... докато има фишек


което не би трябвало да се прави обратна регресия ... за кого е перфектно и ако някой го е избрал е ... същия

въпреки това, ако някой се е засегнал .. сорка, извинявам се!

ПП: тези дето носят рево, пищоф, нож, белезници ... като моден аксесоар не ги касае темата :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 16:40       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
...а както каза сам с това имаш повече шанс да уплашиш нападателите от колкото да ги уцелиш.
Не съм казвал такова нещо... с тренировка всичко се постига. Само дето с револвера, за да ти се получат нещата - ще трябва да натискаш доста повече, отколкото сега с пищова. Това е.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 16:42       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
b5202s написа:

Това за мен е супер срещу един-двама нападатели, макс... на разстояние до 2 метра. Или за бекъп оръжие.

Аз съм имал такова и не съм доволен. Не се крие,не целя с него и е неудобен.
Имам и Глок 43 и съм доволен

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 16:47       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Револвера има смисъл, само когато е с дълга цев - 4 инча и нагоре. Ако е с къса цев единствения ни шанс е допреш дулото до ребрата, също като Derringer-a (почти няма откат). Разбира се, че пренебрегвам звуковите ефекти.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 16:49       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
moderna написа:
Аз съм имал такова и не съм доволен. Не се крие,не целя с него и е неудобен.
За субкомпактите, дали ще е пищов или револвер, задължително твърд кобур /кайдекс или дебела кожа/. Ама тук ми е друга идеята: ревото в ръката, ръката в джоба на якето или шлифера - и при нужда /до 2 метра/, вдигаш и теглиш директно през джоба. Преди десетина години пробвахме в Сърбия хълбочно през джоба - много засичат пищовите. Като този мъник, който е без външен чук - е идеален за тази работа.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2017, 21:43       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
понеже темата е за разсъждения...да питам..някой тренира ли с това или подобни
...питам сериозно...а и в клипа човека го препоръчва за ипесце спортисти
https://www.youtube.com/watch?v=pBxkBYKI-dU


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 00:28       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
идеята: ревото в ръката, ръката в джоба на якето или шлифера - и при нужда /до 2 метра/, вдигаш и теглиш директно през джоба.

Това, че ако опреш барабана в тялото спусъка не можеш да го дръпнеш го пренебрегваме. Главния недостатък е, че силно намалява гърмежа. А основно гърмежа има стопиращ ефект. Освен гледката на оръжието, което бълва огън. През джоба докато разбере, че стреляш си го убил.
Малките калибри и затова не стават за самозащита. Не гърмят достатъчно силно.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 09:25       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
ubboto написа:
Не съм казвал такова нещо... с тренировка всичко се постига. Само дето с револвера, за да ти се получат нещата - ще трябва да натискаш доста повече, отколкото сега с пищова. Това е.

А бе, постига се, ама е тегаво. Аз няколко години се опитвах и не ми се получи и сега смита съм го оставил като вариант когато съм по гори и балкани. Оставих го най-вече заради презареждането - с една ръка е трудно, та трудно, на тъмно е същата работа, а с пистолета е песен. А и в идеални условия не можах да постигна времената на чичо Джери :? , освен това спийдлодърите са обемни и дрънчат в калъфите. Ако не си изстрелял всички патрони от барабана, но имаш възможност и желание да замениш изстреляните - пак е борба и пипкаво, ако искаш да запазиш неизстреляните патрони. Така че реших, че спокойно може да мина без всичко това.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 10:38       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Ritter написа:
А бе, постига се, ама е тегаво.


Така е.
Примерно аз година някъде носих 7 заряден Смит , 4 инча цев. С тренировки се постига приемливо ниво и на презареждане и на стрелба , но като пуснеш 50 магума на тренировка и ти се отвинтва китката.
Накрая също почнах да го нося по ловните излети само.

Абе , така и така сме в темата за оръжието , някой може ли да даде мнение от личен опит за "Берета 96" .40 SW Центурион ? тая със 109 мм цев дето е ? или с каквато и да е 96-ца ?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 11:20       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Dorssay написа:
Абе , така и така сме в темата за оръжието , някой може ли да даде мнение от личен опит за "Берета 96" .40 SW Центурион ? тая със 109 мм цев дето е ? или с каквато и да е 96-ца ?
Dorssay написа:
Абе , така и така сме в темата за оръжието , някой може ли да даде мнение от личен опит за "Берета 96" .40 SW Центурион ? тая със 109 мм цев дето е ? или с каквато и да е 96-ца ?


Блъска повече от 92-ка,по-малко патрони в пълнителя.....
Какво точно те интересува ?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 11:27       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Longbow написа:
Какво точно те интересува ?


По скоро като качество и издръжливост на самото оръжие. С блъскането и стрелбата ще се оправяме някак.
Доста желязо ми е минало през ръцете , но така се стекоха нещата , че нямам никакъв опит с .40 , а сега изпада на сметка едно такова и ми е готово и разрешителното. Примерно , блъскането сравнимо ли е с .357 Sig (чийто фен съм) ? Има ли разлика в стрелбата с двата калибъра и изобщо всякаки впечатления , щото описание и филмчета в мрежата доста , но личното впечатление е най-полезно.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 12:53       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Dorssay написа:
По скоро като качество и издръжливост на самото оръжие. С блъскането и стрелбата ще се оправяме някак.
Доста желязо ми е минало през ръцете , но така се стекоха нещата , че нямам никакъв опит с .40 , а сега изпада на сметка едно такова и ми е готово и разрешителното. Примерно , блъскането сравнимо ли е с .357 Sig (чийто фен съм) ? Има ли разлика в стрелбата с двата калибъра и изобщо всякаки впечатления , щото описание и филмчета в мрежата доста , но личното впечатление е най-полезно.


Берета в .357 Зиг аз лично не съм срещал,нито пък стрелял. Естествено,че не можеш да сравниш "блъскането" на .357 Зиг и 40 S&W.

40ката е хубав патрон,но имай предвид,че повечето пистолети(особенно наличните на БГ пазара) в 40кал са "преоборудвани" 9мм........та същото е и с Беретата - оригиналната конструкция е около и за 9х19 и всичко над този калибър е малко или много компромис. Локинг-блока се троши на по-малък километраж от 9мм варианти, самия пистолет е с алуминиева рама,не с желязна......това също оказва ефект върху общото поведение на оръжието. Като точност- предвид дължината на цевта и общата идея на оръжието - не очаквай дупка в дупка на 25м,но за мен една група от 5-6см на 25м е напълно приемлива.

Възможно е да имаш проблеми с подаването,предвид интегрираната в рамата рампа,която е проектирана около 9мм с объл връх....и някой 40ки с голяма челна площ да запират в рамата. Това ми се е случвало с куховърхи 9мм на Стандартна Берета 92ФС.

Друго - лично за мен огромен минус - не можеш да пипаш мушката. Нямаш опция за смяна на същата,а недай си боже да го изтървеш и да я смачкаш - отиваш на нов блок,че там мястото е доста тънко и няма опция да нарежеш стандартна лястовица опашка .

На прима виста - това се сещам за Центуриона....ама беше отдавна,деебиш...

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 13:13       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Longbow написа:
Берета в .357 Зиг аз лично не съм срещал,нито пък стрелял.


Да. Имах предвид калибъра по принцип , а не отделна марка. Примерно , аз в момента имам SIG P226 .357 Sig. Като качество и на около 2К работа нямам забележки (освен че е капризен на мизерия и чистене , но това важи за всички Зиго-ове), но не съм доволен от стрелбата си с него и бих предпочел Глок 31 какъвто носих 5-6 години преди това, но Зиг-а ми е подарък и не ми е удобно да го махна.
А не ми се взимат два пистолета в един и същ калибър. По едно време мислех пак да взема 31-ца, но следейки дискусията тук за качеството на последните G4 и G5 се разколебах.

Явно ще си остана на Джерикото , и без това ми е удобен и ми е на сърцето. Не мога да намеря по-нов и запазен , но няма пълно щастие.

Благодаря за информацията

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 15:44       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ritter написа:
А бе, постига се, ама е тегаво.
Амчи, аз точно това казвам от самото начало на темата - че се постига, но е тегаво. Обаче револвера не трябва да се отебава по тази причина, най-малкото, щото .357 Маг се води един от най-ефективните "мен стопъри". С един Smith & Wesson 686 с 6 инчова цев на "Бил Дрил" от скрито носене набих само А-зони за малко над 3 секунди, с около 0,30 сек. сплит - но там имам място да си сложа на рамата палеца на лявата ръка, все едно хващам пищов. Стрелбата с по-малките рами ми е още тегава, като там още не съм отработил най-удачния за мен хват.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2017, 15:50       Заглавие:  Re: Разсъждения на тема пистолети
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
най-малкото, щото .357 Маг се води един от най-ефективните "мен стопъри".


Не и с FMJ куршум обаче....

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 93 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: SVIREPIY и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer