logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2017, 21:03       Заглавие:  Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
Привет на всички! Отдавна ме гложди тази идея да се сдобия и с такъв пистолет :DD ... Малки, компактни, с онези ситни флоберови патрончета (намират се Востоци и на под 10 ст.). Да попитам за мнение по-запознатите колеги от форума, тези с повече опит с оръжията - дали е добра идея, а и въобще намират ли се такива у нас? Знам не се произвеждат отдавна. Все пак ще ми е от полза всяко мнение :-) ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2017, 21:12       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
diavolo666 написа:
(намират се Востоци и на под 10 ст.)
Къде това?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2017, 06:48       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Всяко револверче в .22 lr може да стреля и .22 short, иначе с много търсене може и да намериш някоя Астра, ама всички испански извращения са си боклук по припцип.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 07:51       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
За револверчето си прав ако е .22LR може да стреля с .22 short...проблема е, че групата на 10 метра е все едно си стрелял на 50 м с .22LR примерно...Восток .22 short има и за по 4 стотинки броя, колко са читави е друга тема....за магазина само на лични къде се намира. За пищова....Берета 21 е малко по голяма от ”Астра кюб” а може да стреля с магнуми .22 LR без да засича. Всичко по-горе посано е тествано лично от мен, а не от четене в нета...
P.S Тествания револвер беше Смит .22 LR, а патроните .22 short бяха Елей и Восток.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 14:03       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 04 Авг 2011, 13:25
Мнения: 189
Местоположение: София
6tangata написа:
магнуми .22 LR


Баси, тва некви нови патрони ли са? Раскажи по-подробно, плийс! Пропуснал съм ги нещо!

_________________
Орлин Александров


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 14:56       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Вероятно има предвид Velocitor на CCI. http://www.cci-ammunition.com/products/ ... oadNo=0047


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 15:30       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Ще раСкажа ма кат”си платиш....или си ми познат или приятел....не си ми никой, за да осветлявам всеки...
P.S Ако на някой му е трудно в контекста на изречението да направи разлика между ”магнуми .22 LR” демек усилени и калибър .22 магнум да помоли някой да му го преведе...мисля не е голяма сложност..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2017, 22:47       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
Благодаря за мненията, момчета :-) А бе някъв бъг имам, уж се абонирах за темата, а никакви мейли не получих, та чак сега виждам, че има коментари, но както и да е... JDredd, в момента къси .22 - Vostok Super Match/Made in USSR, на 10 ст. има на стрелбището в Лозенец, това в Стара Загора, днес изстрелях 2 кутийки там. На повечко бр. цената ще е под 10 ст. :wink:


Прикачени файлове:
20171202_235511-1-1.jpg
20171202_235511-1-1.jpg [ 980.87 KiB | Прегледано 15162 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2017, 09:49       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Благодаря много за информацията!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 02:02       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Цитат:
такова нещо като ”магнуми .22 LR” демек усилени няма

Нещо си объркал в превода.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 10:53       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Борислав адмирации и респект към теб и познанията ти за оръжията. :armed: Но цитата ти е неточен. :) Вътре в цитата ти липсва кой цитираш. И най-съществената грешка. :) В цитата си вкарал освен чуждите думи и част от твоя коментар за тях.

Цитат на Борислав:

Borislav написа:
Цитат:
такова нещо като ”магнуми .22 LR” демек усилени няма

Нещо си объркал в превода.


Превод или декриптиране от Пацо: :happy:
Borislav написа:
Цитат:
такова нещо като - (Борислав) ------ ”магнуми .22 LR” демек усилени---- (щангата) ---- няма (Борислав)

Нещо си объркал в превода.


Защо коментирам грешките. Чуждата грешка е като трънче в палеца ни, което ни дразни. А нашите грешки са като бирения ни корем. Хич не ги усещаме и не ни тежат, защото са си наши. PDT_Armataz_01_22

Понеже познавам човека допуснал грешката при изразяване да нарече "магнуми" усилени 22 лр. И съм 100% сигурен, че прави разлика от 22 лр и 22 магнум. Искам да ви кажа, че всеки се засяга, когато хора знаещи много за оръжията. Вместо културно да кажат: "Колега не е много коректно да наричаш магнум усилени патрони. По добре ги наречи +Р или (+Р+). "

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Overpressure_ammunition

"Overpressure ammunition.

Overpressure ammunition, commonly designated as +P or +P+, is small armsammunition that has been loaded to a higher internal pressure than is standard for ammunition of its caliber
"


Но вие не правите ли грешки?! Орлин иска да му раСкажат. :roll: Ти Борислав така си цитирал щангата, че само човек с IQ 160 може да разнищи смисъла на поста ти. :P

Иначе магнум се използва за по-големи от стандартните неща. Физически с по-големи размери. За патроните наречени магнум си има дори точна дефиниция.

Magnum cartridge

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Magnum_cartridge

"A magnum cartridge is a firearms cartridge larger than, or derived from, a similar cartridge."

Та братя по оръжие. :armed: Давайте го по-лежерно и с чувство за хумор. ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 12:44       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
JDredd написа:
Благодаря много за информацията!

За нищо! Само за сведение, тия руските бяха доста по - слаби от Ремингтън в същия размер, аз и от тях думнах кутийка - ритат като магаре :D


Прикачени файлове:
20170418_170341-1-1-768x965.jpg
20170418_170341-1-1-768x965.jpg [ 301.66 KiB | Прегледано 15053 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 19:40       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Извинявайте за объркването. Имах проблеми с постването и изглежда нещо съм объркал. За колегата, кйто казва за IQ над 160 за да разбере какво съм писал. Не е 160 а само 155 :)
Предполагам доста хора четат в оръжейните форуми, може би повечето от тях без много оръжейни познания, други за да научат нещо ново. Затова трябва да коригираме неправилни термини от рода на "магнум .22LR". Да пришиеш +Р към LR е също безсмислица. Бъдете малко по-професионални.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2017, 20:27       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Ми той Щангата много правилно си го е казал .22 lr си e МАГНУМ версията за .22 short и .22 long.
Що намесихте 22 WMR дето си е напълно различен боеприпас от гореизброените ???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2017, 13:24       Заглавие:  Re: Покупка на джобен пистолет в .22 шорт?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
У Българко има, ма У Щатско мой и да нема...аман от разбирачи дето само търсят с каква кавга да се захванат, вместо да напишат нещо интересно или някакъв тест на нещо. Ей затова се се заричам да не пиша, щОт всеки малко по разбиращ ще схване за какво иде реч, а винаги ще се намери някой, който търси да се наперчи не с нещо интересно а със заяждане.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer