logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 15:06       Заглавие:  Дефектни патрони или дефектни оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Пускам тази тема, защото видях два револвера Ruger GP 100 калибър .357 магнум. Които бяха с изгорели и напукани цеви!!!

Револверите бяха на стрелбище Герена. Единият знам със сигурност, че е само на една година и е купен чисто нов през 2016-та година.

Според мен това не е нормално. Или револверите са дефектни или има дефектни и вредни за оръжието патрони по нашите стрелбища.

Моля, които знае повече нека сподели!

Ако има дефектни патрони това трябва да се знае!


Последна промяна Paco на 06 Дек 2017, 22:17, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 16:06       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия?!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Под цеви forcing cone - то ли имаш предвид? Ако да то причината е мърляшко отношение към оръжието, най - вече стрелба с fmj - та с непочистено след стрелба с необлечени куршуми оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 18:02       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия?!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Да forcing cone - началото на цевта е напукана и изгоряла.

Но каква е връзката със стрелбата с чисто оловни куршуми? И след тях с напълно облечени.

Виждам, че си доста начетен и знаещ за оръжията. Чул ли си за няколко счупени блока на Глок ген. 4 в задната лява част? Точно над задната лява релса на Глок генерация 4. Отново на Герена.

И ако да според теб каква е причината да се счупят няколко, а не един Глок ген. 4. На едно и също място - блока над задната лява релса.

Това за счупените блокове на Глок съм го чул, а не видял и не гарантирам, че е истина. По принцип вярвам на очите си. И двама трима добри приятели, които също са от този форум. Но не те ми казаха това за Глок ген. 4. А го чух от непознат за мен човек. Няма да казвам кой, но сигурно не ме излъгал.

Делян, ако желае може да потвърди или не. Но не ми е казал той. Друг човек е. Не е зле хората работещи на стрелбища да споделят за дефектни оръжия или патрони.

От хора работещи във ВИП-а пък чух, че Валтер PPQ се чупели доста по-често от Глок. Моля ви споделяйте тези неща.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 18:19       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия?!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
За ГЛОК не знам така и не си купих, и не съм се интересувал толкоз подробно.А имах К фрейм в .357 и четох доста по хамериканските форуми, та общо взето според братята неръждавейката особено, не може да се прецака от калпави патрони, а от натрупано олово. А ако си стрелял с оловни сигурно сам си виждал за какво оловяване, особено там в началото на цевта става въпрос, при мене след една кутия wadcutter -и при все че тайминга на барабана си беше екстра имаше олово с шепи и си трябваше яко стъртане с четката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 18:39       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия?!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Да, но там където се "цепи" цевта е с увеличен диаметър, за да може куршума да навлезе без проблем по продължението на цевта т.е там, където се цепи е в самото начало още преди започването на нарезите( най просто казано без термини). Трябва да е яко зацапването от сорта на милиметър и повече.....и на "Герена" не съм виждал оловни .357 или оловни 38 специал...., а за да се зацапа точно в началото на цевта, там където е най-широка трябва барабана и цевта да са яко не ''симетрични''....., което не е невъзможно...най-логично е за мен, че всеки отвор на барабана е с различна симетрия спрямо цевта и по-скоро преминаване на нормалните граници на възможни отклонения. Това обяснява и как цевта се е "цепнала" на няколко места.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2017, 23:39       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия?!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Paco написа:
Пускам тази тема, защото видях два револвера Ruger GP 100 калибър .357 магнум. Които бяха с изгорели и напукани цеви!!!

Револверите бяха на стрелбище Герена. Единият знам със сигурност, че е само на една година и е купен чисто нов през 2016-та година.

Според мен това не е нормално. Или револверите са дефектни или има дефектни и вредни за оръжието патрони по нашите стрелбища.

Моля, които знае повече нека сподели!

Ако има дефектни патрони това трябва да се знае!


Пако Ruger GP 100 са едни от най-здравите револвери произвеждани от тази фирма.
Не е изключено да има дефектни бройки или нещо подобно.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2017, 15:20       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия?!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Принципно форсиращят конус при К-рамите се цепи, защото в долната част е изрязан заради контакта с пантата. След 1000-2000 магнума (особено 125гр. се случва това...)
Изображение
При най-новите модели К-рама, това е оправено. Тоест няма такъв изрез в долната част.

При Л-рамите - смит 686, ругер гп 100, питон няма такъв изрез. По този начин е избегнат такъв проблем.
Изображение
Първият магнум револвер с който стрелях беше точно Ругер гп 100, при отварянето на Випа. По памет този револвер издържа повече от всяко друго оръжие на стрелбището (както и ХК марк 23 по памет).
За пръв път чувам за такъв проблем с Л-рами...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2017, 15:35       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия?!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Oбаче се оказва, че чичко Гугъл знаел за проблема...
Явно новият матрял, не е като стария матрял...

http://www.rugerforum.com/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=244408

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2017, 18:06       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия?!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
То материала ясно, ма по-скоро симетрията. Ако куршума направо си бие във "форсиращия конус" от едната страна ясно, че рано или късно ще го "цепне"...А тия Рюгери как биеха гилзите...всяка с различна точка на капсула и супер изместване от центъра...та качеството явно е занижено за мен.....и си предпочитам Смита с изрязания конус модел 65 :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2017, 21:37       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия?!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Реално не съм ги виждал на живо, тези ругери, но за съжаление и новите смитове не се славят с добро качество...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2017, 22:29       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Началото на цевите не е напукано от удари на куршуми. Въпреки, че иглата удряше почти в края капсулите и на 6-те патрона, а не в средата. Едва ли куршумите удрят в ръба на входа на цевта.

Началото на цевите е ИЗГОРЯЛО. Дори повече от на тази снимка, която е от линка. Който Андрей ни даде от американския форум.
http://www.rugerforum.com/phpBB3/viewto ... 3&t=244408

Изображение

Според мен това ИЗГАРЯНЕ или ерозия на цевите на тези револвери Ruger GP 100. Не се дължи на дефектен материал, защото фирмата прави десетки хиляди револвери на година. И ако има дефектни партиди стомана ще има пропищели стотици хора, дори хиляди. Забелязах на същия този револвер на Герена. Преди 12 месеца, когато нямаше и помен от изгаряне и все още беше почти нов. Че разстоянието между цевта и барабана беше над 1.5 милиметра. Можеше да мушнеш дебитна карта без усилие в процепа между цевта и барабана. Сравнявахме с един приятел разстоянието с нашите револвери Смит 65 и Таурус Тракер 627. Спрямо този Ругер. На нашите револвери беше поне два пъти по-малко разстоянието между цевта и барабана.


Според мен голямото разстояние между цевта и барабана е причината за ИЗГАРЯНЕТО на цевите на тези револвери Ruger GP 100.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2017, 10:49       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
И физически как си обясняваш изгарянето и напукването от по-голямото разстояние? А за хората...едва ли много хора са достигнали 10 000-20 000 изстрела примерно с новата партида, за да се пукне цевта. На стрелбищата натоварването е силно екстремно, да не говорим за почистване след всяка стрелба и т.н. И да не удрят куршумите точно на края на цевта е достатъчно според мен първо да удрят малко накриво по навътре, за да стане натоварването на едната стена на цевта много повече от другата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2017, 19:53       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Веднага ще ти кажа защо по-голямото разстояние е причина за изгарянето. Малко хора знаят, че метал може да се реже с вода. Вода да! Водата може да реше стомана. :-)

" – Водното рязане е метод, който позволява рязането на всички видове материали с дебелина от 0,1 мм до 160мм.

– Водното рязане е процес, при който режещата глава е свързана с водна помпа с високо налягане, където водата или водна-абразивна смес се впръсква внимателно от дюзата за рязане през материала чрез напръскване на водна струя със скорост (800 м/с)"


http://nukon.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B ... %BD%D0%B5/

Барута от .357 магнум, който не е напълно изгорял в гилзата и барабана продължава да изгаря в цевта. Той се движи напред в цевта и излиза през дулото.

Но една малка част от не изгорелите барутни частици движещи се с ОГРОМНА скорост. Се удрят в ръба на началото на цевта - forcing cone - го наричат американците.

Когато дупката между цевта и барабана е съвсем малка. По-голямата част от не изгорелите барутни частици продължава движението си напред. И съвсем малко от не изгорелите барутни частици изхвърчат през процепа между цевта и барабана настрани.

При дупка или процеп над 1.6 - 1.8 милиметра значителна част от не изгорелите барутни частици се УДРЯТ С ОГРОМНА СКОРОСТ в ръба на forcing cone. И го изронват, така както водата реже метала с огромна скорост. :-)

В американския форум пише, че собственика на револвера - Ruger GP 100. Е стрелял предимно със Селиер и Белот .357 магнум. И то само около 1700 изстрела! Не 10 000 или 20 000.

Може и да не съм прав и да не е това причината за ерозията на forcing cone. Но това е моето мнение. :-)

Не ми се вярва Рюгер да са сложили най смотаната стомана.


Последна промяна Paco на 07 Дек 2017, 20:38, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2017, 20:15       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Има логика, но говорим за "ЦЕПВАНЕ" на цевта. Не виждам как частиците могат да "ЦЕПНАТ" цевта...могат да я изронят и изгорят...това е логично...., но да я "ЦЕПНАТ" ми се вижда физически невъзможно....особено на тези Рюгери за който говориш цепките бяха много и ясно различими.
P.S Това си е мое лично мнение....не хванах връзката с водното рязане....:)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2017, 20:22       Заглавие:  Re: Дефектни патрони или дефектни оръжия
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Бе за цепенето си прав. Трябва си напън да се сцепи нещо. :oops:

За водата беше пример, че с висока скорост и водата може да ерозира дори стомана. Какво остава за горящи барутни частици летящи с 1000 м/с.

А може и презаредени патрони да е имало. Затова трябва да има хронограф на стрелбищата. Не да гадаем, като врачки тук.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer