logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 16:52




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 08:10       Заглавие:  Re: Въпрос относно патрони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Мдааа.... И на мен ми погинаха безценни кадри от снимка.бг защото бяха свързани с оръжие :evil: Педерастията не прощава PDT_Armataz_01_30

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 09:28       Заглавие:  Re: Въпрос относно патрони
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
JDredd написа:
sk67 написа:
DoctoraBG написа:
Смесването на различни боеприпаси в пълнителя(барабана) при евентуална ситуация(ако се докаже, което не е трудно), тегли към предумисъл.


Предумисъл в каква насока?
Ако човекът е заредил оръжието си да стреля първоначално с боеприпаси с намален смъртоносен ефект с надежда, че това ще прекрати нападение без да убива и едва, ако нападението ескалира ще стреля с по-опасни и по-смъртоносни куршуми...
Междувременно да кажа, че и аз като sk67 чакам да чуя защо да имаме теглене към предумисъл в такава ситуация.

BTW, много хора така си носят револверите.

Краткият отговор е:
JDredd написа:
Без пари от мене толкова


Дългият отговор е:
За юристите, или поне за един състав в България, в смесването на боеприпасите има предумисъл, не го измислям аз, за да ме цитираш като автор. И аз като го чух подскачах, но мотивите им са доста подредени и логични и поне за мен неоспорими, а един човек по трудния начин разбра, че е взел престъпно решение по хуманни подбуди.

Писаното в интернет форум цели да се обмени информация и опит между участниците, с цел тая информация да помогне на някой да не настъпва вече настъпени от друг мотики. Въпросът е, че тая информация явно се ползва и от участници във форума съвсем професионално. Правните въпроси вървят ръка за ръка с оръжейните, но за някой хора очевидно оръжейните въпроси са "за да си помагаме", а правните струват пари, защото са в тоя бизнес и за тях липсата на заплащане всъщност е разход. И ако гледаме нещата по тоя начин и оръжейните въпроси за някой са професионално насочени и имат определена финансова стойност. Та ако и те започнат да искат пари за въпроси като "как да махна упорит нагар от цевта" или "защо гилзите ми са надрани и деформирани" и т.н., то за тоя форум ще останат безплатни само общите приказки и новините, които пък с много зор си намират място в "оръжеен форум" и се чудят в кой раздел да ги заврат. И така уважаеми г-н. съдия ако ти е много интересно защо според едни умни глави смесването на боеприпаси е предумисъл, може да се видиме, да поговориме, да си платиш и да те науча. Очевидно това те интересува професионално, та... виж краткия отговор :tu:
п.с.
Първоначално ми беше странно в мястото за подпис някой да цитира някой с подигравателна цел, но явно в тоя форум е модерно това поведение, и за да съм в крак с модата и моят подпис току-що нарасна :-)

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 13:14       Заглавие:  Re: Въпрос относно патрони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18438
DoctoraBG написа:
За юристите, или поне за един състав в България, в смесването на боеприпасите има предумисъл...

Което ми е изключително интересно като правна логика! В общи линии, умисълът е съзнателна форма на вина в състава на ОБЩЕСТВЕНООПАСЕН РЕЗУЛТАТ. Докато изправени пред фигурата на неизбежната отбрана по чл.12, ал.1 НК, ДЕЯНИЕТО НЕ Е ОБЩЕСТВЕНООПАСНО. Също така, в закона няма легално изискване отбраняващият се да подбере възможно най-лек и безболезнен за нападателя начин на защита, респ. да го стреля със стоп-патрони, а не с бойни такива. А това е така, защото законът позволява упражняване на активна защита, с единственото изискване защитата да съответства на характера и опасността на нападението. Та да се търси умисъл в смесването на боеприпасите, за мен е пълен нонсенс. Затова са ми и толкова интересни правните аргументи за подобно твърдение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 15:02       Заглавие:  Re: Въпрос относно патрони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Може би зависи какъв е бил конкретния случай.
Ако някой, подготвяйки извършването на престъпление е подготвил подходящи за престъпната цел комбинация от боеприпаси /не се сещам за пример/ то си е предумисъл, вероятно, или някаква част от предумишлените приготовления наред с другите такива.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2018, 15:08       Заглавие:  Re: Въпрос относно патрони
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18438
sk67 написа:
Ако някой, подготвяйки извършването на престъпление е подготвил подходящи за престъпната цел комбинация от боеприпаси /не се сещам за пример/ то си е предумисъл, вероятно, или някаква част от предумишлените приготовления наред с другите такива.

В този случай, чисто хипотетично - да. Въпреки че въобще не виждам мястото на стоп-патроните в подобна хипотеза, и именно затова ми е толкова интересно виждането на този съдийски състав по въпроса. А щом и на Доктора мнението им му е прозвучало логично и аргументирано - правните аргументи стават още по-интересни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bobi, ubboto, Yank и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer