logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 23:16       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
НИ сЬ Ибавай с милспека,отивам в сьседната тема да видиш какво имат в предвид хората

То лесно да не вярваш като имаш стар глоГ и БГ Калаш ма я ела тук и хвани на някой мечтания Спорт АРка и да видиш колко трае на стрелбище,из баирите да не говорим.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 23:30       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Хайде кажете, сериозно, ко значение има дали стреляш с мил спек... или пък с уй спек, при условие че така си кормуваш инстримента?!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


И тия пак са некви отбрани, разбирай елитни... щото при неграта потресът е още по-голям. Посейдони, така ако си държиш Зиг Про-то... верно няма как да му активираш декокера по време на стрелба... явно това се визира под "мил спек" в случая... спекох се, да го ева! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 23:46       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Първата снимка ме съсипа психически...грохнах просто...
ОК...ти се занасяш, но аз почвам с преводите:

Милитари гъна трябва да стреля ВИНАГИ! Глок държи ли се хлабаво спича...това като го види военния му бие шута и е до там...
танфото също ще отнесе армейските шутове...то само масло да му намериш подходящо е драма...малко песък в тези прецижън сглобки и става като брадва...ама не може да цепи дърва та е и по зле

за спортните на три етажа да споменавам ли? МУНИЦИЯТА била важна...не е ли с барут от $700 килото припушва и е до там...

за ЧЗ еми кейса знаеш ли го?

Американски майор от НОРАД предложил на комисия писмено ЧЗ за USA армейски пистолет...
Това е прието за вредителство и атака срещу националната сигурност на САЩ
осъден е на 47 години затвор от военен трибунал...верно те прекаляват с присъдите ама тази е малка :roll:

Неви силс специалец знае как с глок ...ама не е темата за шепа натокани специалци или свръх повярвали си спортисти...

За боец пищова не е инструмент да покрие дрила на Джон светкавицата, а да го извади и да наниже противника в последния бой...


Последна промяна Poseidon на 16 Яну 2018, 23:51, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 23:50       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Разлика няма,тия горе така или иначе разлик между глоГ и Сиг не правят па ти търсиш между милспек и реднек спек.

Ако загледаш обаче кое държи по стрелбища ще видиш,че данни всичкото което е мислено,правено и тествано от армията по един или друг повод,топки разни / да не кажа ташаци / карат по 50 пьлнителя и са за кофата,и пишки и пистолети.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 00:07       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
FIRSTGUN написа:
че данни всичкото което е мислено,правено и тествано от армията по един или друг повод

Задявката ми дойде от приказките на Мед Дог-а.... метайте се на Зиг Про, оти не останаха... а те са мил спек, другото е уй спек. Амчи няма как да ме убедиш, че всичко де не е мил спек, е уй спек... т'ва е! Remember, the military gets the contract from the lowest bidder... TRUE or FALSE?! А че Колт и ХК правят хубави мил спек оръжия... това никой не го коментира или оспорва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 00:19       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
ubboto написа:
И тия пак са некви отбрани, разбирай елитни... щото при неграта потресът е още по-голям.

Гангста стайл? :DD

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 00:25       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
ubboto написа:
FIRSTGUN написа:
че данни всичкото което е мислено,правено и тествано от армията по един или друг повод

Задявката ми дойде от приказките на Мед Дог-а.... метайте се на Зиг Про, оти не останаха... а те са мил спек, другото е уй спек. Амчи няма как да ме убедиш, че всичко де не е мил спек, е уй спек... т'ва е! Remember, the military gets the contract from the lowest bidder... TRUE or FALSE?! А че Колт и ХК правят хубави мил спек оръжия... това никой не го коментира или оспорва.


Те много правят ма колко даянят на теста е важно пък аз поне няма как да тествам нови оръжия по начина по който ги тества армията ми се налага да залагам на МилСпека и да не рискувам с РеднекСпек.

Те това се опитва да ти каже,а не че нищо освен МилСпек не става,то става ма колко и до кога знаем ли?Аз поне не знам и наблягам на военни или ползвани от военни,другото душа не ми дава да се пробвам.

Сьседната тема - кое държи на стрелбище,търси там да видиш кое колко кара и кое от тях е ташак ми не военно оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 00:27       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ritter написа:
ubboto написа:
И тия пак са некви отбрани, разбирай елитни... щото при неграта потресът е още по-голям.

Гангста стайл? :DD


Гангста стайл е легнал хоризонтално на ново над челото,не бъркай термините,това си е чисто Пречи ми пищова,може и Чаша кафе да го кръстиш :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 00:40       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
FIRSTGUN написа:
Гангста стайл е легнал хоризонтално на ново над челото,не бъркай термините,това си е чисто Пречи ми пищова,може и Чаша кафе да го кръстиш


Имах предвид при по-тъмнозелените военнослужещи.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 01:06       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ritter написа:
FIRSTGUN написа:
Гангста стайл е легнал хоризонтално на ново над челото,не бъркай термините,това си е чисто Пречи ми пищова,може и Чаша кафе да го кръстиш


Имах предвид при по-тъмнозелените военнослужещи.


От последните седалки в рейса :tu:

Така да,така го държат в кварталната кочина и е заразно явно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 01:14       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
FIRSTGUN написа:
Те много правят ма колко даянят на теста е важно пък аз поне няма как да тествам нови оръжия по начина по който ги тества армията ми се налага да залагам на МилСпека и да не рискувам с РеднекСпек.


И понеже тази тема все пак е за качествения контрол на КНО-то /ако почнем и дълго да коментираме, хептен ще се омажем/... та, това как да го разбираме?!

Цитат:
The Mechanics Behind SIG P320 Drop Safety Failures
http://www.thetruthaboutguns.com/2017/0 ... -failures/


Демек, на книга мил спек... а на практика - уй спек! Проблем в механиката и то, а не в якостта на блока, примерно... която би си проличала след 10К изстрела. Така че... нека да се не занасяме много и по мил спека, викам аз. Отделно, щом ти е мил спек пищова... ще ти дойде с отвратителен спусък със сигурност. За да не се застреля по невнимание афроамерикански бай чепик Обонго... ще требе да се мъча и аз, щото мил спек стандартите са мислени именно заради такивз като него.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 01:40       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
И тук спор нямаме,аз много пищови нямам,но каквото имам е с леко барнати спусъци,на 1911 не съм го пипал само.

А че гърми като падне на врат 2 мнения няма,ще го оправят и това.

Тук идеята е дълговечност,без това и да искаш няма как да се наместиш при военните.

И не ме питай дали имам такова-не нямам, не ми го побира ума как това се разглабя на Лего пък трябва и да гърми винаги.Имам Берета М9.........с леко барнат спусък и пружинки,леко е лилава,че и объркали боята и върнаха 500 бройки военните,грозно ма стреля,508 кинта с таксите нова.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 02:40       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
За да сме сериозни все пак, изнамерих официалния документ за мил спека:
https://www.gao.gov/archive/1995/ns95014.pdf


... да го четем и анализираме.... какво реално стои като изисквания зад този ТЪРГОВСКИ ТЕРМИН. Отделно, кой е казал, че компания, която прави неща за армията /вкл. хавлиени мил спек кърпи/... ще поддържа същото качество и за цивилния пазар? Тоест, дека ти е нормативната база, която да те задължава да се придържаш към БДС на сиренето и кашкавала, примерно?

Mil-Spec = Lowest contract bid, това поне ти е сигурно засега.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 03:18       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Не те задължава ма в много неща ти излиза по-скъпо да плякаш 2 стандарта стока - ако беше обратното то нашенския Арсенал щеше да идва с кекави спусъци,пружини,цев или каквото там се сетиш,а то не е така.Бичи завода за военните и с леки преработки бьлва и за цивилния пазар,преработки които само да покриват нас цивилните калъфи и с нищо не свалящи качеството на самото оръжие.

Пак в сьседната тема - виж кое колко държи,по една или друга случайност все военни оръжия или такива мислени за тях или покрили техните спецификации,полицейски или разни сбирщайн държат колко да си заслужи името.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 06:58       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
ubboto написа:
Хайде кажете, сериозно, ко значение има дали стреляш с мил спек... или пък с уй спек, при условие че така си кормуваш инструмента?!
Хайде и аз да те питам сериозно - при положение, че вече го говорихме това, ти се съгласи с мене, а продължаваш да говориш по старому по темата - докога ще пускаш откровени PR снимки, които ще коментираш в реалните аспекти на стрелбата ? :evil:
И предния път с негърчето и сега с прекалено белите момченца сме изправени пред чиста PR фотография, която преследва съвсем различни цели от това да представя каквито и да са приложни аспекти на стрелбата.
В рамките на безплатното ви казвам, че тука хватовете ги е гласил PR специалистът. И спирам с това. Срещу определено заплащане мога да ви разясня къде и защо е фокусът върху снимките, какво се вижда на заден или прекалено преден план, защо не е на фокус то, и други разни тънкажи, които явно убягват на комбат окото.

Ако някой извади реални снимки от реални стрелкови занятия на US Army - дайте да коментираме тях. Обаче силно се съмнявам просто така да се намерят, защото by default такива са classified.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer