logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 14:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 15:14       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Delian Tsvetanov написа:
Във връзка с тема по- долу дали оръжията или патроните са проблем за едни наши револвери, реших да пусна нова тема, защото искам да обединя няколко случки.


Та да Ви съобщя няколко факта, а разсъжденията оставам на Вас.

Смит и Уесън МР 9х19

Дадоха ни един рекламен преди години - и го спукахме от стрелба - не мръдна и не мръдна - грохна сигурно на 100 хиляди след около 3-4 години.
Изкефих се и направо купих 3 чисто нови. За три месеца и трите са аут. Два с напълно откъснати цеви от патронника!
Не бях виждал такова нещо.
При рекламация от местния представител ми казаха, че причината е патрона- използвали сме скапани паторни, друг аргумент било , че не ги почистваме достатъчно често. :stres:
Обясних, че всики други оръжия използват същите патрони (с наши оръжия се стреля само с наши патрони) фабрични, почистват се по същият начин и нямат проблеми - само техните.
Не, та не! Патроните виновни. Рекламация не е приета.

Глокове трета и четвърта генерация 9х19
Година след случаят със смитовете при сериозна амортизация на старите глокове започвам да купувам нови ... три -броя - три месеца и трите - аут!!! Ново производство.

Револвери Рюгер
Два броя- чисто нови - 6 месеца.

Пуснах вече и нарочна тема за драстично смъкване на качеството от преди година на Мачтека 9х19

Казвам Ви факти- кое от кое - незнам, но боли да давам 1000лв за три месеца на оръжие. А с местните ... за съжаление и не само с тях, търговци относно от какво е - вече не ми се спори.

За сега гледам , че Хеклерите държат.
От Няколко месеца имам Валтери - представят се добре - ще ги видим и тях.


Delian Tsvetanov написа:
Цев на Смит МР 9х19
Работа 3 месеца


Изображение

Delian Tsvetanov написа:
Револвер Рюгер



Изображение


Delian Tsvetanov написа:
Глок 34


Изображение


Delian Tsvetanov написа:
Глок 17


Изображение

Поздравления за честността, смелостта и доблестта! Да споделиш тази важна информация пред всички нас! :armed:

Има един мъж Жоро Хондата мери професионално твърдост и закаляване на метални сплави и стомани. Човека е от София и не взима скъпо. Тук е дал телефоните си и информация за уредите и начините на измерване.
https://metalblade.eu/viewtopic.php?f=27&t=4554

Предполагам, че не е скъпо да се направи и Металографски анализ. Пак информация от Жоро Хондата. https://metalblade.eu/viewtopic.php?f=10&t=4615


Делян, ако пазиш все още счупените цеви от пистолетите Смит МР 9х19 и счупените блокове на Глок 34 и Глок 17. Добре е да измериш твърдостта им не е скъпо. И да им направиш също Металографски анализ.

Ако цевите и блоковете са презакалени и това е причината да се счупят за 3 месеца, а не за 3 години! Наеми адвокат Марковски!

Споразумейте се за част от сумата при спечелване на делото, която да е негов хонорар. И осъдете Глок и Смит за нанесени морални щети - имиджа на стрелбището и спортния клуб. Поради това, че счупване в ръцете на клиенти за толкова малко време на употреба. Застрашава ЗДРАВЕТО И ЖИВОТА им. Което пък накърнява доброто име на стрелбището и спортния клуб.

Също и за материални щети - цената на счупените оръжия и пропуснатите ползи от тяхното използване, ако бяха здрави и надеждни. Защото в това състояние застрашават живота и здравето на клиентите.

Сигурен съм, че ако има презакаляване, което лесно се доказва. Или дефектна сплав, което също лесно се доказва при Металографски анализ. Марковски ще спечели делото!

Успех!

Ти можеш. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 19:07       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 11 Авг 2015, 22:25
Мнения: 38
Absolut написа:
Това вече няма как да откажат да го регистрират като КНО.


А ето тези дали ще ги регистрират като КНО?

https://heizerdefense.com/category/prod ... par1-guns/

https://heizerdefense.com/category/prod ... ns/pak1-2/ :D :D :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 23:16       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
И, да турим точката по въпроса за мил-спека.

Цитат:
A manufacturer cannot claim that its AR is “MilSpec.” By definition, a MilSpec rifle must be tested and inspected by the government.
If that’s not proof enough, consider this: There’s no such thing as a civilian-legal MilSpec rifle. A MilSpec rifle is a rifle made to fulfill a government contract and, as of now, there are only three such “animals” walking around: the M16A4, which has a three-round burst-fire selector; the M4, which also is equipped with a three-round burst-fire selector; and the M4A1, which is a fully automatic rifle. These are all classified as machine guns and no civilian transfers can take place for any machine gun manufactured after 1986. You cannot legally own a MilSpec AR.
https://www.americanrifleman.org/articl ... efinition/


С други думи, в най-добрия случай можеш да се сдобиеш с АР-ка с качество на отделните компоненти максимално близко до това на мил-спека... което също няма кой да ти го гарантира, щото не ти е длъжен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2018, 16:23       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Delian Tsvetanov написа:
Във връзка с тема по- долу дали оръжията или патроните са проблем за едни наши револвери, реших да пусна нова тема, защото искам да обединя няколко случки.


Та да Ви съобщя няколко факта, а разсъжденията оставам на Вас.

Смит и Уесън МР 9х19

Дадоха ни един рекламен преди години - и го спукахме от стрелба - не мръдна и не мръдна - грохна сигурно на 100 хиляди след около 3-4 години.
Изкефих се и направо купих 3 чисто нови. За три месеца и трите са аут. Два с напълно откъснати цеви от патронника!
Не бях виждал такова нещо.
При рекламация от местния представител ми казаха, че причината е патрона- използвали сме скапани паторни, друг аргумент било , че не ги почистваме достатъчно често. :stres:
Обясних, че всики други оръжия използват същите патрони (с наши оръжия се стреля само с наши патрони) фабрични, почистват се по същият начин и нямат проблеми - само техните.
Не, та не! Патроните виновни. Рекламация не е приета.Глокове трета и четвърта генерация 9х19
Година след случаят със смитовете при сериозна амортизация на старите глокове започвам да купувам нови ... три -броя - три месеца и трите - аут!!! Ново производство.
Казвам Ви факти- кое от кое - незнам, но боли да давам 1000лв за три месеца на оръжие. А с местните ... за съжаление и не само с тях, търговци относно от какво е - вече не ми се спори.


Изпратете писмо и снимки директно до производителя. Явно представителя или който се представя за представител прави много лоша реклама за производителя. Ако искате може да ми изпратите снимки и подробно описание и аз ще се свържа с производителя. За продукт произведен от американска компания - при проблем с качеството и много специално с оръжия, винаги се работи дитектно с компанията, а не с магазина където е покупката. Този кретен дето не иска да се занимава с вас прави много лоша представа за компанията.


Последна промяна Borislav на 19 Яну 2018, 16:46, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2018, 16:44       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
ubboto написа:
Mad Dog написа:
В САЩ Мил Спек означава че нещото е правено по MIL стандарта за нещо.

Именно, говорим за Щатите. Отивам да си купувам там АР-ка, да се именува "мил спек". Дава ли ми се сертификат, че карабината, де язе съм тръгнал да си я купувам наистина покрива стандартите за качество на въоръжението на американската армия? Възможни отговори: "Да" и "Не".

Ако е "Да", окей. Супер... да живей мил спека!

Ако е "Не"... какви са ми опциите - да се доверя сляпо на търговеца или да извадя шублера... или пък кристалната топка.

Зависи за какво ти е нужен АР-а. Това, че оръжието е Мил Спек не значи, че е най-доброто на пазара. Добро е за военното изискване, а не за състезания. Оригиналния АР (М16) е проектиран за бойно действие, не за състезания. Ако искаш АР за далечна стрелба, примерно състезания, войнишки или цивилни, тогава оръжейниците преправят АР-а за да го променят както трябва. Повечето промяни/подобрения включват - цев, газов блок, газова тръба, качествена сглобка на цевта към горницата, промяна на torque (забравил съм как е на български), нов затвор (цялия комплект), нов комплект спусък/ударник, откатна пружина.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2018, 17:22       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Mil-Spec is basically Minimum Quality Standards... думи на американски оръжейник, а и хората ти го пишат, че оригинален "мил-спек" ти няма как законно да притежаваш, обяснено е и защо, освено ако няма ти какво друго да кажеш.

Са, за какво ми дадена АР-ка, си е мой бизнес... може да искам АР-ка да си чупим с нея орехи на двора, в пълното си право съм като клиент. Въпросът тук е, че "мил-спек" за цивилна пушка е термин, отвсякъде изпразнен от съдържание. Затова ги няма и сертификатите за качество, които вървят в комплект с пушките за армията. Все едно си купуваш "тактикъл" пушка.

Това, по което можеш да се ориентираш е... по производители, де работят с армията... спусъци на "Шмидт" ми споделиха, "Колт" и п.р.... като ти остава да се надяваш, че твоята АР-ка "Колт" ще е с качество максимално близко до това на "мил-спека", ама дали това е така... никой гаранция не може да ти даде.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2018, 18:24       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
ubboto написа:
Mil-Spec is basically Minimum Quality Standards... думи на американски оръжейник, а и хората ти го пишат, че оригинален "мил-спек" ти няма как законно да притежаваш, обяснено е и защо, освено ако няма ти какво друго да кажеш.
Са, за какво ми дадена АР-ка, си е мой бизнес... може да искам АР-ка да си чупим с нея орехи на двора, в пълното си право съм като клиент. Въпросът тук е, че "мил-спек" за цивилна пушка е термин, отвсякъде изпразнен от съдържание. Затова ги няма и сертификатите за качество, които вървят в комплект с пушките за армията. Все едно си купуваш "тактикъл" пушка.
Това, по което можеш да се ориентираш е... по производители, де работят с армията... спусъци на "Шмидт" ми споделиха, "Колт" и п.р.... като ти остава да се надяваш, че твоята АР-ка "Колт" ще е с качество максимално близко до това на "мил-спека", ама дали това е така... никой гаранция не може да ти даде.

Точно както ти искаш да трошиш орехи, така и военните специфицират какво те искат, а не каквото Геле иска и разбира се, че ще купиш "тактикъл". Аз обясних общо какво военните изискват. Дали Мил Спека ти дава най-добро качество, това е друг въпрос. Като инженер и с 42 годишен опит в металообработващи компании мога да ти кажа, че не може да очакваш военното (realm Mil Spec) качество да е по-добро от примерно Bravo Co, LMT, Daniel Defense, Barrett, KAC. М16 и АР са авоматични и разбира се, че не могат да се купят, но не защото са "Мил Спек". Всички оръжия, които са "военен surplus" - M1 Garand, M1 carbine, Springfield, 1911 са Мил Спек и може да се купят от всеки. "Минаващия" знае може ли да се купи М16 ако си полицай. Той купи автоматична карабина но не си спомням какво беше.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2018, 18:41       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Borislav написа:
Дали Мил Спека ти дава най-добро качество, това е друг въпрос.

Проблемът е, че истинският "мил спек" не го дават нито на Геле, нито на Борислав... а си заминава за военните! Военен "surplus", тук вече съм напълно съгласен... както у нас имаше за момент скопени армейски "калашници" за спорт. Зиг Про-то, де е у нас... ако е от серията, де е заминала за армията и службите... също е "мил спек" по НАШИТЕ изисквания и критерии. Като тук идеята е... да правим разлика между истинският "мил спек", и кога търговецът го ползва като трик, за да те натовари с едни 20-30% отгоре. Чисто нова "мил спек" АР-ка, не от военните излишъци.... оу, йеее!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2018, 23:23       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
ubboto написа:
Borislav написа:
Дали Мил Спека ти дава най-добро качество, това е друг въпрос.

Проблемът е, че истинският "мил спек" не го дават нито на Геле, нито на Борислав... а си заминава за военните! Военен "surplus", тук вече съм напълно съгласен... както у нас имаше за момент скопени армейски "калашници" за спорт. Зиг Про-то, де е у нас... ако е от серията, де е заминала за армията и службите... също е "мил спек" по НАШИТЕ изисквания и критерии. Като тук идеята е... да правим разлика между истинският "мил спек", и кога търговецът го ползва като трик, за да те натовари с едни 20-30% отгоре. Чисто нова "мил спек" АР-ка, не от военните излишъци.... оу, йеее!

Не може, брат'чед :) Ако искаш истински, отиваш на черния пазар. )) После пък ще поискаш картчка да има, звънчета и камбанки. Не става :) Пий едно довечера и ще я сънуваш. Със заоблени ханшове като мулатка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2018, 23:33       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Странно, защо този пъпеш ти е казал, че не можеш да купиш оригинална М16. Може би живее в щат, където автоматичните оръжия са забранени - като примерно Калифорния. Цените са някъде между 20000 и 30000 долара. Тук при нас трябва да е платиш, плюс 200 долара федерална такса и чакаш до 6 месеца или една година да ти дойде разрешението и отиваш да си я вземеш от магазина или дилера.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2018, 03:53       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
И тук можеш,аз съм в Калифорния пък става,колко врътки и пари трябват е отделно ма става.

И кой казва,че не може да се купи мил спек?На една Скара примерно или Брен или нашенски Калаш кое не му е мил спек?Или на лилавата ми Берета М9 дето единственото немил е цвета и?

На кой му е забранено да произвежда и продава на цивилните МилСпек части?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 17:28       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Във връзка съвети на едни колеги да съдя някого и на други да се свързвам с производителя искам да отговоря.

Благодря за съветите, но честно казано не ми се занимава с това, нямам време и не виждам голям смисъл.

Преди два месеца патрон 9х18 на Арсенал така гръмна, че освен, че гилзата цъфна като майска роза , а и спука патронника на макаровеца ...

Пратих им го по настояване на колегата от Арсенал ... само си загубих времето.

Вероятно греша, като не се занимавам, но в момента бързам да оправя куршумоуловителите с по-добри, да направя на втория тир и двете стени в ляво и дясно да бъдат куршумоуловител, така, че да се стреля в ляво и дясно без проблем, да подобря вентилацията и осветлението - кафето преди стрелбището до месец ще е с основен ремонт ... и още много други хубави неща , които да се случат. Клубът е вече член на три стрелкови федерации ... и той си иска неговото ...
До две седмици ще прекараме и безплатен ГИГА битов интернет за клентите ни :D
... та просто нямам време и най-вече нерви да се блъскам и с Глок, Арсенал Смит и Уесън ... Мачтек ...

Все пак благодаря за препоръките! :tu: на някой етап може и това да почна.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2018, 11:45       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Успех и късмет! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2018, 15:43       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Delian Tsvetanov написа:
и той си иска неговото ...
:tu: :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: PV и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer