logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 04:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 07:33       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
JDredd написа:
В рамките на безплатното ви казвам, че тука хватовете ги е гласил PR специалистът.
Аз пък ти казвам, че прекалено се филмираш. :happy: Окей, де... спирам. А и така като гледам, темата по същество на този етап като че ли се изчерпа. С интерес ще чакаме още фидбеци от Делян, както и от други стрелци и оръженосци, сблъскали се с подобни проблеми.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 12:21       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Това с Мил Спека и цивил шпека изобщо не е така, но не мисля че ми влиза в работата да Ви обяснявам :) Само ще кажа, че разликата в една и съща снайперска система в ДОСТАВНАТА цена е 20%- при това нагоре :)
Най-общо казано поради това, че няма такова нещо като единен стандарт за оръжие (с изключение на пруф теста) си има значение. Най малкото поради различната процедура на качествен контрол- ама кой ли съм аз да ги знам тея работи.
От там на сетне сте свободни да продължите със свободните съчинения.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 12:42       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Mad Dog написа:
Най малкото поради различната процедура на качествен контрол- ама кой ли съм аз да ги знам тея работи.

С голям интерес ще прочета нещо повече процедурата за качествен контрол при мил спека /предполагам и други/, щото не съм запознат с тези неща - признавам. Ще ми е интересно също така, къде се е пропукала тази процедура при армейския Зиг П320.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 13:09       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
ubboto написа:

.... Хайде, да им удължиш с мазане агонията още месец-два... но едва ли ще изкарат повече! А и на револвера цевта пак от липса на смазка ли се е цепнала така?! .......


Много основателен въпрос!
Язе съм прос, ама се си мислим, че мазането със смазки (след почистване) има отношение към механичното намаляване на триенето и от там към намаляване износването на детайлите.
На снимките показани в темата притеснителното са не износванията ами счупванията и напукванията. За мен лично това си е чисто металургичен проблем - лош матрял, лошо производство, лоша термообработка, лош последващ контрол и т.н.

Наскоро в едно провинциално стрелбище два глока също си заминаха безутешно със спукани затворни блокове. Още преди няколко години за пръв път видях в една 19-ка, ген3 мисля, микроотчупвания вътре в цевта след 200-300 изстрела. Като цяло явно и полека качеството на Глок се скапва, но пък за сметка на това се вдига цената му :D :D :D, което е съвсем разумно в крайна сметка, нали така? Кво като е скапан, що пък да не е и скъп?
Мой познат има един Г17 от 98 год, на малък настрел и в прекрасно визуално и техническо отношение. Явно ке требва да си го пази като реликва с тенденция повишаване на цените :D :D :D на старите и качествени образци.
Аз лично се убедих за себе си, че ако вземам пластмасов пищов ще е само ХиК, ако мога да си го позволя, като цена.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 13:17       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:
С голям интерес ще прочета нещо повече процедурата за качествен контрол при мил спека /предполагам и други/, щото не съм запознат с тези неща - признавам. Ще ми е интересно също така, къде се е пропукала тази процедура при армейския Зиг П320.


Ако говориш за гърменето при падане - просто военният дроп тест е пропуснал именно този тип падане. Защо - по много и различни причини.
Най-общо казано Мил Спек изисква проверки на всяка партида стомана, пластмаса, и проверка на всеки етап от производството на определени параметри на основните части. Плюс различна процедура за приемане на готовата продукция. Това определено оскъпява производството (особенно процедурите за приемане на партида). Подхода на различните фирми е различен по тази тема- ХК например цялата продукция си я правят по процедурата за военна (без процедурата по приемането) - Зиг Германия - и те (поне бяха ) така. Други фирми обратното- правят си продукцията и ако имат военна партида просто си предвидат някакъв процент за брак и замяна без въпроси (повечето американски фирми са така).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 13:23       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
Mad Dog написа:
Най малкото поради различната процедура на качествен контрол- ама кой ли съм аз да ги знам тея работи.

...нещо повече ....за качествен контрол Ще ми е интересно също така, къде се е пропукала тази процедура...

Всяко производство има т. нар. НЕКОНДИЦИЯ. Това са части, които се различават от идеалните. Разлики в размера, теглото, плътността и т. Н.
Какво става с тази НЕКОНДИЦИЯ.
Големите фирми при големи производствени партиди групират НЕКОНДИЦИЯТА. Например при производството на най-обикновен Двигател с Вътрешно Горене само за буталата има 4 тегловни и 4 размерни групи. Общо 16 вида бутала. Според размера на цилиндъра на блока се подбира размерната група, но всички бутала трябва да бъдат една тегловна група. Поради тази причина един заводски двигател работи по-дълго от един ремонтиран ДВГ.
Така е и при , да кажем оръжията. Един прост Макаров само колко вида мерници има! Що?!
Едно време за снайперски нужди са се подбирали Мосинки-еди какви си. И на всяка е пишело с каква размерна група патрони е трябвало да стреля. За фронта за снайперски нужди са се заделяли най-еднаквите патрони по тегло и Диаметър.
Не беше толкова отдавна, когато уж за по-точно си избирахме патроните. Първо ги теглихме, след това ги мерихме на дължина и накрая ги търкаляхме върху стъкло за да видим дали "мотае" върха на куршума.
При големи производствени партиди е лесно да се подберат нужните размерни и тегловни групи. Ей тия изделия имат дълъг живот, точен бой и не правят "пришки".
А за малки и неатрактивни пазари и за резервни части отива НЕКОНДИЦИЯТА.
Другото е Кастъм продукцията. Там всичко се напасва едно по едно едно към друго. Едно по едно! Персонално!
Въобще не си правя илюзии, че Боб Вогел стреля с Глок като моя, че на Мария Гущина Шадоуката е като моята, както и че Едуардо де Кобо Стреля с Танфо като моето. А външно са еднакви.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 13:35       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Mad Dog написа:
Най-общо казано Мил Спек изисква проверки на всяка партида стомана, пластмаса, и проверка на всеки етап от производството на определени параметри на основните части. Плюс различна процедура за приемане на готовата продукция.

Т.е. нещо като военният контрол и приемка, които имаше?

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 13:40       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ritter написа:
Т.е. нещо като военният контрол и приемка, които имаше?


Нещо като и всъщност доста по- стриктно. В сръвнение с правилата на военната приемка у нас от едно време. Тук се контролира всеки етап от изработката а не крайното изделие както беше при нас.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 13:51       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
moderna написа:
.....
Всяко производство има т. нар. НЕКОНДИЦИЯ. Това са части, които се различават от идеалните. Разлики в размера, теглото, плътността и т. Н.
......


Абсолютно си прав! Има го при доста производства. Някои му викат "фактори секънд" и т.н.
Както се разбра нас тука ни цакат и големите световни производители на хранителни стоки, щот сме от източния блок, та кво очакваме - да не ни цакат оръжейните компании ли? Абсурд!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 14:09       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Mad Dog написа:
В сръвнение с правилата на военната приемка у нас от едно време. Тук се контролира всеки етап от изработката а не крайното изделие както беше при нас.

Тук също имаше контрол по време на целия технологичен процес. Западняците наблягат на това, защото при тях в едно предприятие се произвежда продукция и с военно и с гражданско предназначение.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 14:27       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Mad Dog написа:
Най-общо казано Мил Спек изисква проверки на всяка партида стомана, пластмаса, и проверка на всеки етап от производството на определени параметри на основните части. Плюс различна процедура за приемане на готовата продукция.

Процедурата за приемане е ясна... "the lowest bidder". Иначе това, което казваш е логично... въпреки че съм чел, че първите М16-ки за американската армия не са били с хромирани цеви. Как да е, това са си взаимоотношения между армията и фирмите-производители... на мен ми е интересно има ли законово изискване, за да именува продукцията за цивилния си пазар "мил спек"... ХК, примерно... е ли е ЗАДЪЛЖЕНА да предлага продукция със същото качество като за армията?! Иначе, да... пинове, болтчета, спусъци и бурми... всичко трябва да е взаимозаменяемо с това на армейската пушка. В Щатите, като си купуваш АР-ка, де се именува " мил спек"... върви ли тя със съответния надлежно лицензиран сертификат, че качеството й напълно отговаря на това на армейската продукция?! Питам, щото не знам... и щото без такъв сертификат... "мил спек" си става търговско понятие като "тактикал", "тактикууууул"... и пр.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 14:41       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:
Процедурата за приемане е ясна... "the lowest bidder". Иначе това, което казваш е логично... въпреки че съм чел, че първите М16-ки за американската армия не са били с хромирани цеви. Как да е, това са си взаимоотношения между армията и фирмите-производители... на мен ми е интересно има ли законово изискване, за да именува продукцията за цивилния си пазар "мил спек"... ХК, примерно... е ли е ЗАДЪЛЖЕНА да предлага продукция със същото качество като за армията?! Иначе, да... пинове, болтчета, спусъци и бурми... всичко трябва да е взаимозаменяемо с това на армейската пушка. В Щатите, като си купуваш АР-ка, де се именува " мил спек"... върви ли тя със съответния надлежно лицензиран сертификат, че качеството й напълно отговаря на това на армейската продукция?! Питам, щото не знам... и щото без такъв сертификат... "мил спек" си става търговско понятие като "тактикал", "тактикууууул"... и пр.


Да те стевна- голяма част от "ком спек" частите за АР не стават за Мил Спек ар и обратното. Мил спек се отличава дооооста от цивил шпек. Дори при мерене с шублер :) Същото е с цялата цивилна продукция карабини на ХК - не са взаимозаменяеми напълно с военните частите. проверено на свой гъз.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 14:55       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Mad Dog написа:
Мил спек се отличава дооооста от цивил шпек. Дори при мерене с шублер.

Демек, сертификат, че нещо за цивилния пазар, де се именува "мил спек"... наистина отговаря на стандартите на военната продукция - няма.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 15:03       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:
Mad Dog написа:
Мил спек се отличава дооооста от цивил шпек. Дори при мерене с шублер.

Демек, сертификат, че нещо за цивилния пазар, де се именува "мил спек"... наистина отговаря на стандартите на военната продукция - няма.

Чии стандарти за военна продукция? На армията на САЩ? На БА? На Горна Волта? В САЩ Мил Спек означава че нещото е правено по MIL стандарта за нещо. В Германия че отговаря на немският военен /полицейски стандарт. Само да попитам - ти някога военен или полицейски стандарт за оръжие виждал ли си какво представлява ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 15:22       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Mad Dog написа:
В САЩ Мил Спек означава че нещото е правено по MIL стандарта за нещо.

Именно, говорим за Щатите. Отивам да си купувам там АР-ка, да се именува "мил спек". Дава ли ми се сертификат, че карабината, де язе съм тръгнал да си я купувам наистина покрива стандартите за качество на въоръжението на американската армия? Възможни отговори: "Да" и "Не".

Ако е "Да", окей. Супер... да живей мил спека!

Ако е "Не"... какви са ми опциите - да се доверя сляпо на търговеца или да извадя шублера... или пък кристалната топка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer