logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 11:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 16:54       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Геле, "мил спека" се отнася до цев и ресивър, до това как е рязан патронника, до размер на буфер и пружина и т.н.т, все видими неща. Когато погледнеш спецификациите на една пушка ти ставя ясно веднага кое е милспек и кое - не. Например буфера и пружината са винаги означени дали са милспек, стакинга на болт кериъра, рязането на рампите, това са видими с просто око неща. Когато цевта ти има набити щампите за съответните тестове, значи е милспек, не ти трябва сертификат, щампата никой не може да я фалшифицира щото отива в затвора. Сега, ганьовският манаталитет (нямам предвид конкретно тебе, да съм пределно ясен) ще измъдри, че всеки може да набие каквато щампа си иска, нали, ама не е ли същото със сертификата дето го търсиш ?

https://www.americanrifleman.org/articl ... efinition/

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 16:59       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
На мен поне такова нещо никой не ми е давал пък една нямам да не е оръжие било на въоръжение някъде и оръжие произведено по военен стандарт с леки промени колко да му се скопи автоматичния режим.



Нямам АРки,ако ме засърби за такава ще е ХК416,там поне знам,че е направена как трябва и продължава да се прави как си трябва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 17:21       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Цитат:
If it's genuine US General Issue, it's mil-spec. Otherwise, it's NOT.

One of the critical elements of being "mil-spec" is documentation. LOTS of it. A mil-spec rifle will have production records on it that shows that every part that went into it is documented
and certified to be fully in compliance with all established processes and procedures.

A mil-spec rifle can be proven, by records, to have been shipped with, to cite one example,
a specific type of barrel from a specific lot of barrels by a specific manufacturer, manufacture
at a specific date, having been processed entirely per the technical data for it, with
certified machinery, and so on and so forth ad nauseum.

This process applies to EVERY part in the rifle.

A civilian market part made on the same machines with the same plans, patterns,
and programming, finished in the same way, and identical in every physical way with
the mil-spec part, is still not mil-spec due to its lack of documentation. It was just
made, inspected to be within tolerances, and sent down the line.

That's really the difference.

Доколкото ми пише човека, това се отнася за всеки детайл. Доколко е вярно всичко това - няма как да знам, затова и питам по-запознатите. Тук, и на други места. Това за щампите на цевите, 38-ми, също не го знаех. Някоя друга снимка можеш ли да споделиш да видим къде се намират и как изглеждат тези щампи?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 18:36       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Mil-Spec май беше най-евтиното, за което армията се е навила да даде пари... :D

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 21:08       Заглавие:  аст
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
ubboto написа:
FIRSTGUN написа:
Отделно може да се направи един хубав списък с оръжия които са ммммммил спек / е те тука стана Въргала

Не, настана веселбата... или спека, не знам... :DD
Цитат:
Mil Spec means spec'ed down to the lowest possible point, for the most profit.

bitter and twisted?, maybe a little.........
https://www.thehighroad.org/index.php?t ... an.338262/


И за Посейдони, да пише в тефтера:
Цитат:
true mil-spec is a 2 part process.1st is a verbal agreement between the Govt and the vendor on what is required. 2nd part is the prints,drawings,ect for the item. true mil-spec is only provided to the Govt. even when Colt was making M 16's and AR-15's the AR's were not exactly like the M 16's.the difference may be small,pin size,thread size type of metal,ect. but there is a difference. these days,items sold as mil-spec are as close to military as the law allows.

Този, който е писал някои от тези глупости няма представа какво означава Mil Standard. Не е "споразумение" между правителство и снабдителя. Първо трябва да спечелиш наддаването или да имаш вече разрешение да произвеждаш оръжието или частите. Използват се САМО одобрените от правителството чертежи, материали и части. След това идва първата инспекция - дали отговаря на чертежите, сглобки, допуски и т.н. Яка инспекция след първата "промишлена" продукция. Всяка част, която е направена по чертежите и изисванията на правителството са Mil Spec.
Имам 24 години опит и знания по качеството, включително и производства на Mil Spec части.
Колтовите спусъкови щифтове/осички са с по-голям диаметър, за да не може да се използва спусъковия механизъм на М16 в АР-15.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 21:14       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Borislav написа:
Този, който е писал някои от тези глупости няма представа какво означава Mil Standard. Не е "споразумение" между правителство и снабдителя.
Това аз го разбирам все едно ти си правителството, а аз производителят... и да седнем принципно да се разберем дали аз мога да свърша тази работа, която ти искаш от мен. А ако мога, дали ме устройват условия, срокове, заплащане и пр. Но, пак... това само го предполагам.


Borislav написа:
Имам 24 години опит и знания по качеството, включително и производства на Mil Spec части.
:tu: И аз те чета много внимателно! А с документацията как стои въпросът? Как върви самата инспекция при различните оръжия и части тях - също ще ми бъде много интересно да науча повече /то аз нищо и не знам по тези въпроси, де/.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 21:26       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Jose написа:
Mil-Spec май беше най-евтиното, за което армията се е навила да даде пари... :D


Така де,то така с много неща ма е на,не им харесал лилавия оттенък на една партида и айде при нас цивилните,а то горкото си гърми като истинско нищо,че леко лилавее.

Какво става ако друго е мрьднало от стандарта не знам,на цвят не ги харесват и ги продават ма ако е материал или някоя друга спецификация неспазена е те там не знам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 21:44       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Нещо поизместихме темата...ше требва в нова за мил спека интересно е и образователно...

иначе в тази тема разглеждаме ако направя стрелбище прецаквам ли се ако купя глоци и смитове

значи от патрон се кяри минимум 25стинки...

за три месеца грубо ако са около 20 000 изстрела мислим може да се купи нов глок...нормален разход си е...като пък тооолкова ги търсят клиентите...ооок глок


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 22:06       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
ubboto написа:
Цитат:
If it's genuine US General Issue, it's mil-spec. Otherwise, it's NOT.

One of the critical elements of being "mil-spec" is documentation. LOTS of it. A mil-spec rifle will have production records on it that shows that every part that went into it is documented
and certified to be fully in compliance with all established processes and procedures.

A mil-spec rifle can be proven, by records, to have been shipped with, to cite one example,
a specific type of barrel from a specific lot of barrels by a specific manufacturer, manufacture
at a specific date, having been processed entirely per the technical data for it, with
certified machinery, and so on and so forth ad nauseum.

This process applies to EVERY part in the rifle.

A civilian market part made on the same machines with the same plans, patterns,
and programming, finished in the same way, and identical in every physical way with
the mil-spec part, is still not mil-spec due to its lack of documentation. It was just made, inspected to be within tolerances, and sent down the line.
That's really the difference.

Доколкото ми пише човека, това се отнася за всеки детайл. Доколко е вярно всичко това - няма как да знам, затова и питам по-запознатите. Тук, и на други места. Това за щампите на цевите, 38-ми, също не го знаех. Някоя друга снимка можеш ли да споделиш да видим къде се намират и как изглеждат тези щампи?

Отнася се до всяка част. Ако се използва правителствено одобрени чертежи, материал и процесс, тогава се пише, че е Мил Спек. Също така трябва да има изпитване/тестове, същите както при военние. То това се включва в процеса. Този пъпеш споменава, че нямало документация, та затова не било Мил Спек. На цивилния пазар когато част е направена според правителствени чертежи и всякакви изисквания, това се води като Мил Спек. Ти си 99% сигурен, че всички, части, независимо, че са от различни снабдители, ще си легнат на мястото без проблем. Правил съм доста АР и нито с една не съм имал проблеми при сглобяване/ пасване. Имал съм проблем с цевите, купени отделно, не като част от горницата. Диаметърът на газовия канал е по-малък отколкото трябва. Примерно при 16" цев, каналът трябва да е 0.065"-0.07". Цевите с които съм работил са обикновено около 0.055".Преполагам, че го правят нарочно ако искаш да правиш нещо специално. Аз слагам също фаска около канала да осигури оптимално протичане на газ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 22:38       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Poseidon написа:
Нещо поизместихме темата...ше требва в нова за мил спека интересно е и образователно...

иначе в тази тема разглеждаме ако направя стрелбище прецаквам ли се ако купя глоци и смитове

значи от патрон се кяри минимум 25стинки...

за три месеца грубо ако са около 20 000 изстрела мислим може да се купи нов глок...нормален разход си е...като пък тооолкова ги търсят клиентите...ооок глок


Избираш с какви патрони да си даваш под наем пищовите и стискаш палци,тука дават Магтек и това е,няма как да наема пищов и да го гърмя с мои патрони без да наруша правилата на стрелбището.

За Глоците както казах не съм чул нищо пък и нета не се оплаква от новите партиди та не знам.В същото време черно на бяло имаме снимки тук,прясно инфо от кладенеца което не е за пренебрегване.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 23:00       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
FIRSTGUN написа:
За Глоците както казах не съм чул нищо пък и нета не се оплаква от новите партиди та не знам.В същото време черно на бяло имаме снимки тук,прясно инфо от кладенеца което не е за пренебрегване


Добре а сега да се замислим..../без да се обижда никой...ще правиме логически изводи/

в лос анжелес глоковете от новите партиди / не са и чули да се чупят в стрелбище в кошмарно натоварване...

излиташ от там...кацаш в Сф и...виждаш на 3мес. 3 потрошени глока от новите партиди...и тема от 10 страници засега с разследване...

какво ше направиш?
1.връщаш се обратно с 200 пеш /не ползваш и самолет/ и забравяш
2. допускаш очевидното което са казали и дилърите ПАТРОНИ и ПОДРЪЖКА
3.друго...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 23:06       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Всичко е възможно,аз нищо не изключвам - като почнеш от скапан патрон,скапан ГлоГ,скапана подръжка / ма тук има сериозна контра - старите и те така са подържа и пък проблеми няма /,скапана смазка........едните държат,а другите явно не.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 23:51       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
[/quote]="ubboto"]
Borislav написа:
Този, който е писал някои от тези глупости няма представа какво означава Mil Standard. Не е "споразумение" между правителство и снабдителя.
Цитат:
Това аз го разбирам все едно ти си правителството, а аз производителят... и да седнем принципно да се разберем дали аз мога да свърша тази работа, която ти искаш от мен. А ако мога, дали ме устройват условия, срокове, заплащане и пр. Но, пак... това само го предполагам.

Обикновено първо изпращам до теб доста дебел въпросник за предварителна документация обхващаща цялата дейност на компанията. ISO9000 е задължително.
Пълна проверка на бизнес документи. Примерно не трябва да имаш повече от 15% от бизнеса само с една компания.
След това изпращам при теб екип, който прави проверка на всички процеси - материали, проверки, процедури, инструкции и т.н. Проверяват се всички машини, документи за поддръжка, SPC (Statistical Process Control), калибриране на измервателните и тест уреди.
Borislav написа:
Имам 24 години опит и знания по качеството, включително и производства на Mil Spec части.
Цитат:
И аз те чета много внимателно! А с документацията как стои въпросът? Как върви самата инспекция при различните оръжия и части тях - също ще ми бъде много интересно да науча повече /то аз нищо и не знам по тези въпроси, де/.
Изискванията са всички размери да са в спецификацията. Проверка (химична или физическа) на покритието, качество на обработката на частите, твърдост на метала. Тестовете на оръжие са съвсем друго. Всяка фирма си има тяхна лаборатория, но когато продаваш на правителство, тестовете трябва да същите както изисква купувача.
За АР-15 някои от частите на пазара не са Мил Спек. Примерно газовата тръбичка трябва да се нагажда към приемника на затвора. Цевната гайка на повечето производители е от мека стомана. Някои цеви искат работа по резбата за нагласяване на огнеприкривателя. Закрепването на стандартната "мушка" е с два клина (може би друго се казваше на български), които жестоко претоварват цевта и в много случаи това се отразява на точността на стрелбата - вътрешния диаметър на цевта се намалява в областта, където са клиновете.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 10:39       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Ха !!!

Я нещо интересно
:)
Изображение

Сей агрегат се именува Картечен пистолет "AK-Draco NAK9"

Разработка на американската фирма Century Arms
Характерното при него е , че е в калибър 9х19 и е пригоден да използва всички пълнители от семейството на "Glock" в 9 мм..
Иначе , в базовия си вариант използва 33 заряден пълнител , но стават и всички други пълнители.

P.S. Базова цена - 725$

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2018, 11:36       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Това вече няма как да откажат да го регистрират като КНО.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Paganlord и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer