logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 08:25




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 17:21       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
Само като му видя хвата и ми става ясно, че с моите ръчички това ще ме удари в челото. Това не можеш го хвана с висок хват, но трябва да се пробва може и да е супер балансиран не знам както каза аз съм начинаещ.

Но от сега ми мирише на кръв и срязана кожа с тия ръбове.
ubboto написа:
Тук на два пъти ПО ВРЕМЕ НА СТРЕЛБА натискам декокера, чукът ми отива в предно положение без изстрел... и после требе да дърпам от ДА

не съм човека който ше Ви учи...ама да питам...вие с един хват ли ловите всички жени еднакво?
...ако е 50 кила е едно ...ако жената е 110килограма е различно...
така и тука...малко адекватност си требва...декокера като го буташ па смени леко хвата...
не не казвам че зиг е стрелялката номбър уан...Но както не е само една колата ферари...има и други коли..
няма как опела да го натискаш или стискаш като ферари...
и понеже знам че пак ше кажеш ела покажи...
Ок слагаш стотица и стрелям колко 100-300 патрона колко?...по най-модерните и напредичави амерички дрилове...и ми създаваш смущения удари в ребрата и прочие пинизи за съспенс умерено естествено...
не гледаме резултата, а гледаме:
-ако един път олаба неволно декокера губя...ако не прибирам стотицата и ше ви подаря по една лула...не бриарова де... да не се размечтаете нещо...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 17:46       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
В знам защо сравнявате цените в Щатите с цени където и да е на почти каквото и да е,тук скапани дънки Ливайс са 30 долара,там са 200,че били оригинални........за дънки говорим,там съвсем технология няма.

Последно взех на далавера Вортекс Страйк Игълтън 1-8 за 270 долара с монтажа барабар,нов в кутия от магазина с гаранцията им,а тя е мммммммВОРТЕКС,ползвай го за чук ако искаш,строши ли се го сменят.

Само за идея - Проблеми със старите Глокове тук проблем нямат,най-държеливия пищов на стрелбището,пускам нова тема,че ще е дълга.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 18:01       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Изчетох темата с голям интерес. Ето и моите 2 стотинки:

- Германските оръжия произведени тук са по-малко препочитани от тези произведени в Германия. Но и цените на германско произведените съответно са поне с 50% по-скъпи. На всичкото отгоре идват с доживотна гаранция. Но и гермаските дават дефекти. Чисто нов германкси Walter PPK просто отказващше да стреля - оказа се парче от пласмаса на ръкохватката пречеше на механизма. SIG X-5 (германско производство) пропускаше от време да възпроизведе изтрел. Кокващ го отново и банг. Оправиха го доста бързо.

- Бърборенето на търговци/производители за неадекватни патрони е напълно абсурдно. Това би било вярно, само ако видиш напълно счупено оръжие (свръх налягане).

- Неадекватно е да се сравнява стрелбището на Делян с тези тук по отношение за износването на оръжията по простата причина, 99% от стрелящите използват собствени оръжия.

- Гелето е прав да нарича бюджетните оръжия ширпотреба. Така е, и може би приципа "You get what you pay for" е абсолютно валиден. Също, the Мad Dog е абсолютно прав - купувай, стреляй, хвърляй и продължаваш да стреляш. Света малко или много прие китайския начин на употреба.

- Бизнеса на Делян е друга манджа - прав е да се оплаква, но малко $$$ анализи, ще му покаже кои изделя носят най голяма възвращаемост на инвестицията. Лошото е липсата на какъвто и да е customer service and pride.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 18:12       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2659
https://www.youtube.com/watch?v=uUj3nIIeEmw :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 18:17       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
За да сме по темата, свърши се вече с ширпотребите, де ще ти деянат над 100К изстрела безпроблемно. Да, Хеклерите държат все още, но някакви високи постижения в стрелбата да се очаква от тях... е нереално. Лично за мен, качествени пищови мислени от инженери, които не стрелят. Окей, за кеф са си окей.

Пищовите ЗА НОСЕНЕ вече са си само за НОСЕНЕ! Ако искаш пищов за СТРЕЛЯНЕ - бъркаш се 3 бинки и нагоре за къстъм такъв от фрезована стомана... и сменяш само пружинки. Праховата металургия няма как да ти извади продукт с качеството на такъв от фрезована стомана или лят с противоналягане метал.

За служби и военни, където стрелянето с пищов ти е с приоритет по-нисък от този на лъскането на обувките... именуват ти някое бюджетно дЪрво "мил спек"... и пътуваш! Хамериканската армия къв пищов прие на въоръжение?! За "тюлени", мюлени, маринци и други обитатели на морската флора и фауна... ще има нови Глоци, които няма да чупят ударник на 10К изстрела, естествено.

А за гащниците, де се отнасят по-сериозно към стрелянето - намират си Ген.3 или Ген.4 произведен преди 2010, 2012... и натискат газта.

Обикновеният БГ оръженосец, 99% от него... и 10К изстрела да му е ресурса на пищова... и за 10 години няма да го стигне! Затова производителят за нашия пазар пуска "прахови" пищови, за да му е двойно по-евтина изработката... на същата цена, обаче... за да е на двойна печалба! Пазарна икономика, ко да правиш?!

Такива като Делян, или отиват на кенеф за 1К лева де ти изкарва 1 милион лева, както вика Посейдони... и почва яко да го хвали, все едно на нашата армия и служби ще го продава. Или и той отива да търси екземпляри, произведени преди 2010-та на малък километраж.

Но да видим първо Ген. 5 доколко здрав ще се окаже, щото направените промени наистина са много сполучливи... и това ти е ширпотребата за стреляне! Танфолиата и Сфинксовете на Модерния тук не ги коментираме.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 18:39       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2659
Аз само едно не можах да разбера. Какво му е на Хеклера ,че да не става за стреляне щото бил правен от инжинери?Глок от агроном ли е правен?

......... и май в нормалния ценови диапазон само ЧЗ остава читаво направен и даянещ на пуцане :):):):)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 18:53       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ti6kata написа:
Аз само едно не можах да разбера. Какво му е на Хеклера ,че да не става за стреляне щото бил правен от инжинери?Глок от агроном ли е правен?

Инженери, КОИТО НЕ СТРЕЛЯТ... писано е! Иначе, двама стрелящи с приблизително еднаки възможмности... с един Хеклер или Зиг Про... просто не си конкурентен срещу някой с Глок. И не че не се стреля с тях, а просто е по-тегаво. Спортни ЧЗ-та, Танфолиа, Сфинксове и пр... тук въобще не ги коментираме. А и я мъкни цял ден в гащите някой Шадоу-2. А и всичко това си е мое лично мнение, с което в крайна сметка не ангажирам абсолютно никого. Като ни набиваха Зиг Про, се палех, щото просто не бях наясно, че мачът отдавна е свирен... аргумент от голям началник: "Страхотен пищов, с него уцелих празна кутия от цигари на 25 метра"... и те оставя напълно безмълвен; сега Посейдони ще ме учи как да си държа служебния пищов, за да не ми засича докато стрелям... въобще, лудницата е пълна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 16 Яну 2018, 18:55, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 18:55       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Геле не може така...пишеме в най-известния оръжеен форум в източното полъкулбо, а не знаеме квое мил спек? искаш ли да ти го преведа безплатно :roll:

Глок 19 може и да е приет от спешъл форсис специалци и маринци...ДА, НО ГЛОК няма милитари спецификация , нито от американската армия , нито от руската нито от нашата армия...
А това са световните сили днес! :tu:

В САЩ тече превъоръжаване със ЗИГ П230! това животно е с us мил спек...

http://www.newsweek.com/us-army-has-bra ... hal-726918
да, не става за стреляне не е фрезован, но поръчката е за половин милиард и осемдесе милиона долара

Пак е със страйкър, но това "Striker-Fired Interchangeable Trigger Group" барабар с релсите не е залято , а е вложка в пласмасовата рама разглабя се...

The M17 is a variant of SIG Sauer's P320 handgun. In January, the New Hampshire–based SIG Sauer won the 10-year, $580 million contract with the Army

абе какво е всъщност това мил спек??? :D

ubboto написа:
За служби и военни, където стрелянето с пищов ти е с приоритет по-нисък от този на лъскането на обувките... именуват ти някое бюджетно дЪрво "мил спек"... и пътуваш! Хамериканската армия къв пищов прие на въоръжение?! За "тюлени", мюлени, маринци и други обитатели на морската флора и фауна... ще има нови Глоци, които няма да чупят ударник на 10К изстрела, естествено.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 19:02       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
абе какво е всъщност това мил спек???

Измишльотина, на база на която търговците да си шиткат боклуците на армия и служби. Какво е отношението между продадени Глок/ Зиг Про в Бг-то, хъм?! Мед Дог-а ще ми каже почти еднакво, аз ще му върна с виж ми бялото на окото... като обикновеният читател не че нищо няма да разбере, ами ще си тръгне оттук още по-объркан. А и виж къв пълен спек се редовите американски бай чепици с пищова, така че къвто и спек да им дадат... все същия спек ще си е. И га видиш специалец с армейски спек... имаш ми телефона, звънни ми.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 19:07       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не виж сега...нека има майтапи, но да ги миксираме със сериозни дебати...
милитари спецификация или я покриваш или не и гориш...имат си изисквания...
Ето това зигче покрива ус мил спек...и изстрелва фирмата в Космоса с тази поръчка

Понеже го мислиме и Делян...може да поръча два броя поне...ако спичат ше знаеме че американците са си балъци и тва си е



Последна промяна Poseidon на 16 Яну 2018, 19:13, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 19:12       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
ubboto написа:
Като ни набиваха Зиг Про, се палех, щото просто не бях наясно, че мачът отдавна е свирен... аргумент от голям началник: "Страхотен пищов, с него уцелих празна кутия от цигари на 25 метра"... и те оставя напълно безмълвен; сега Посейдони ще ме учи как да си държа служебния пищов, за да не ми засича докато стрелям... въобще, лудницата е пълна.

Геле, аз като попитах за какво са тия тояги П226 и как ще ги носим по 8-10 часа на ден, един мастит началник по прякор "Торбата" ми каза че пистолет без "петле" не било пистолет.


Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 19:19       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Не виж сега...нека има майтапи, но да ги миксираме със сериозни дебати...милитари спецификация

Сериозно, спецификация, която трябва да отговаря на интелекта на редовия бай чепик... на когото не му е стигнало IQ-то да влезе в колеж, и затова е бил принуден да си даде задника под наем. Ерго, да е с чукче, декокер... или брутално тежък и дълъг спусък /не знам дали си стрелял с или щракал поне с П320/... за да не застреля, независимо колко талант за това има. Демек... като натиснеш спусъка - да стреля! А колко спека ти е "мил спек"... като стреляш по 500 патрона на година - няма как да разбереш докато си на активна служба. Ще ти вземе Мед Дог-а 5К патрона... ще ги изстреля пред началството, де не знае откъде да си фане пищова... и ово е стандарт! Като пак ти казвам, намери ми "тюлен", маринец или друг специалец с пищов като на редовия бай чепик... и ми звънни да ми кажеш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 19:25       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Poseidon написа:
Не виж сега...нека има майтапи, но да ги миксираме със сериозни дебати...
милитари спецификация или я покриваш или не и гориш...имат си изисквания...

Мил спек е смокиновото листо, с което военната администрация прикрива дървото, което набутва на тия дето требва да бегат с него из пясъци, чукари,блата и сняг. Един вид - похарчихме парите на данъкоплатеца за това, дето не е най-доброто в класа си, ама достатъчно покрива изискванията за това, което ви трябва на вас.
Те така.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 19:31       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
....не съм се смял така отдавна, Геле...получава ти се :D но първо няма как милиони да налазат в колежите, а и да си дадеш задника под наем в автозавода или в армията нема голема разлика...
да това е армейска машина!!! специалците ги остави...няма да закачиме ние на войската пищови със спусък перце 400грама да се изпотрепат...нооо надежност износоустойчивост това онова...а не да ревеме строши се за 3месеца :punch:

а забравих не видя ли че зиг арми горе има бързомерец :tu: ...не съм си играл с това зигче...но ако изпадне ше го тествам за "саката китка" нали така беше правилното название...
може пък да е Ок


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 20:14       Заглавие:  Re: За оръжията и патроните в последно време!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ubboto написа:
На Spurs мнението също ще ми е интересно... дали би си заменил 17-ката за Зиг Про.

Аз лично не бих заменил 17-ката със Зиг 2022...

Глог 17, 01.08.2016 - 10 м. Начинаещите ми стрелби:
Прикачени файлове:
IMG_20180116_191639.jpg
IMG_20180116_191639.jpg [ 1.27 MiB | Прегледано 5483 пъти ]

Глог 17, 16.04.2016 - 10 м.
Прикачени файлове:
IMG_20180116_191726.jpg
IMG_20180116_191726.jpg [ 1.26 MiB | Прегледано 5483 пъти ]

Зиг 2022 05.04.2016 - 10 м. Сравнително прилична група, все пак...
Прикачени файлове:
IMG_20180116_192009.jpg
IMG_20180116_192009.jpg [ 1.24 MiB | Прегледано 5483 пъти ]

Във VIP-a... Далеч съм от мисълта за някакви впечатляващи резултати, но хвата при Глога ми е много по-"анатомичен", по-леко го усещам пистолета... (моля, не започвайте кой пистолет е с най-удобна ръкохватка! - тука говорим за Глог - Зиг... ;) )

Това долу го "наковах" на Лозен (в присъствието на "Бомбардировача" b52 :D ), 10 метра (май... :roll: ) със 17-ката, 4-ка SET ... миналата есен... без да искам... :D
Нищо против нито една марка, но 17-ката си е "моя" пищов ;)
Ако бях взел Зиг Про, вероятно и на него щях да му свикна, но... странно защо... никой не ми го препоръча пред Глога...
ПП. Добри стрелби съм правил с Хеклер Р30L, докато го имаше на Герена, ама когато започвах да стрелям, горкия беше в края на дните си... И се предаде...
Сега искам да хвана CZ P-10 C... Интересно ми е усещането... Тука CZ не се коментира. Всички стрелби с CZ са ми били особено приятни. Там единственото, което ме трови е зареждането! Тоя блок, дето се показва "наполовината" на всеки "нормален" страйкър, хвата и дърпането ми пилят пръстите...
А тука е леееко преувеличено това най- "low bore axis" на CZ или както там се нарича... Глог е с по-ниско! ;)


Прикачени файлове:
IMG_20170930_100755.jpg
IMG_20170930_100755.jpg [ 1.03 MiB | Прегледано 5483 пъти ]

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 164 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TheBoss и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer