logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:52




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 22:42       Заглавие:  Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
FIRSTGUN написа:
http://www.thefirearmblog.com/blog/2015/09/16/handgun-experiences-from-battlefield-las-vegas/

Малко сбито инфо като ползвам линка горе както и карам по спомени,инфото е от 2015та,след малко ще поровя дали и какво им кляка тия дни.

Стрелбището в Лас Вегас - въртят по 150-180 000 комбиниран настрел в пистолетните калибри на месец.Всеки пищов си има паспорт и се следи настрела както и проблемите по даден пищов както комбинирано по марка и модел.

Глок генерация 1 до 4 17ки е най-безпроблемния пищов от всичките,цепят затвор след поне 100 000 настрел като продължава да стреля,но отваря групата.
Сиг не цепи,но пък троши пружина повече от всички други комбинирано / те за това тия пружини им дават 5000 и смяна,на колко сменят тия и на колко троши не се споменава.

Barrel: If the pistol exhibits keyholing or unacceptable accuracy.
Decocking lever spring: 10,000
Extractor: 20,000
Extractor spring: 20,000
Firing pin: 20,000
Firing pin spring: 20,000
Magazine spring: When magazine fails to lock the slide open. *
Recoil spring: 5,000 †
Safety lock spring: 20,000
Slide catch lever spring: 10,000
Takedown lever: 20,000
Trigger bar spring: 10,000




http://www.thefirearmblog.com/blog/2015 ... tal-range/

При карабини,картечници разни,гатлинг и всичката фул ауто гад която я имат настрела комбинирано е около 400 000 на месец.

Всичко което се държи сухо пада в канала за ден или 2 максимум въпреки препоръките на производители според които можело да работи и сухо.
Slip 2000 масло и грес, lucas fun oil за всичко освен М134 за което ползват TW-25


Хуквам да ровя за проблеми с нови Глокчета,като цяло обаче сухо тия не държат и настрела е като за световно та има какво да се научи ако става въпрос за цивилни пищови на стрелбище.Номера с Може и сухо.......то може ма дали трябва :confused:



http://www.recoilweb.com/inside-the-glo ... 29141.html

4 срещу 5 генерация,никой не съобщава за проблеми,настрел все още нямат,но се намирали пищовчета с по 30 000 без проблеми или сменяни части.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 22:46       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Mad Dog написа:
ubboto написа:

Възможно е и да е така. Затова пуснах снимките на американски инструктори - такива, които с това си вадят хляба в реала, и всички останаха изненадани! 4-5 човека, с компании за обучение. Щото нали се сещаш, че именно те първи ще изпищят... ако за три месеца и с техните оръжия се случи с това... което е станало с тези на Делян. Колеги като Фърстгън-а оттук ако чуят за подобни проблеми от техния local range... също ще е интересно да споделят, нали за това е и темата.


Значи, по скромният ми опит в САЩ оръжията се поддържат по малко по- различен начин. Например сменят се всички пружинки и прочие по Armorer Manual. При това стриктно - пише 5000 изстрела - на 4990 са го сменили. Почистват се доста редовно в ултразвукови вани със скъпи материали. И т.н.
Най-много изстрели до сега има /ше при нас един SP 2022 нещо около 250 000 ....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 22:53       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Отклонение от друга тема...Фърсгъна сподели информация...

При такива товари наистина ли спичат за два дни без мазане?

У нас се носи сухо ем от хора дето могат и знаят...въпроса обаче тука е че това са служители, които разчитат да избушат надежно пълнител два и да не се набиват боклуци от носенето в мазаниците...

ако се натисне 500 1000 на ден си е редно да се мацне ...дори глога...

не каза за револверите там...цепят ли им се "халките" /forcing cone/ като на нашите ругери?

Цитат:
Всичко което се държи сухо пада в канала за ден или 2 максимум въпреки препоръките на производители според които можело да работи и сухо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 23:44       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Рюгерите се цепят,няма револвер който да им държи на натоварването на тия,кой повече кой по-малко,но като цяло цепят,има снимки по линковете.

За гресирането е го без превод,става въпрос за АРка която и ден не държи суха.Тия сухи пищови както казах нямат,не и се занимава с ремонти и смяна,но и внимават какво ползват за да не хвърчи мазило по дрехите на клиентите им

– There is company that has an AR system that has some “parts don’t need lubrication” and that failed before the end of the first day. I don’t think some mfg’s understand that people REALLY use their weapons and when you’re rocking full-auto all day they NEED lubrication. My armorers and RSO’s were laughing when it seized up because we knew there was NO way it would last on our range.

Копнато от линка даден горе.

Като стана въпрос за Рюгер - на брата не можа и до стрелбището да стигне,блокира му спуська на първата вечер,нов SP101 от магазина.Следващия пищов с който имаше проблем беше Сиг 226 СС,един пълнител не можеше да извърти без да засече,после беше Сиг 220 СС - след проблеми с по-дьлгите патрони на Хорнади уж се оправи за малко и пак проблеми,засечки на 2-3 пьлнителя макс и то нормален патрон,Хорнади ДГД

В същото време аз грам проблем нямам и то след като съм пипнал спусък на почти всичко както и доста други доработки по разни железа.Шанса какъв е да ти засече 226,ми 220,че и Рюгер 101?Миникакьв ма е на,опулих се и аз и цял форум тука,невъзможно било........да ама го видях с очите си.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2018, 23:47       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
FIRSTGUN написа:
За гресирането е го без превод,става въпрос за АРка която и ден не държи суха.

То принципно ила ли АР-ка, независимо дали е мил спек... или уй спек, която да се държи суха?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 00:01       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
ubboto написа:
FIRSTGUN написа:
За гресирането е го без превод,става въпрос за АРка която и ден не държи суха.

То принципно ила ли АР-ка, независимо дали е мил спек... или уй спек, която да се държи суха?


Има ми - много от Авганците препоръчват да е суха,че 4-5 дни из пепелта там и става на кокьл,колко държи при стрелба не се знае ма няма да е колко на едно стрелбище,голям тьркал трябва да е за да я млатят на фул ауто кой каиш е лапне.

На стрелбище обаче да чакаш сухо да кара колко мазно е умряла работа,не ги карат да лазят от канавката на паркинга до коридора за стреляне та си ги мацат как си трябва.

От АРките с буталце единствената която държи е ХК416,всичко друго което не е МИЛ СПЕК и не е мислено за армейско ползване пада в канала и то до толкова,че не ползват нищо друго освен оригинал ъпър на ХК и Титан Дифенс без значение,че уж тоя или ония ползвали бутални ъпьри - ползват защото може да го дереш сух ма на война не му набиваш по 30-40 000 и да искаш още толкова от него.

Да ти покажа разлика между нашенски Арсенал който го водят един от най-добрите и кекав Калаш?Нашия вади по 100 000 настрел,кекавия вади 30 пъти по-малко ма иначе Калаш му викали.Е нашия е правен по МилСпек и само е леко скопен за единична стрелба,другото си му е чисто военно,Кекавеца е правен с гьзь си и я извади 2000 настрел я не преди да клекне.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 12:29       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
FIRSTGUN написа:
[]

Има ми - много от Авганците препоръчват да е суха,че 4-5 дни из пепелта там и става на кокьл,колко държи при стрелба не се знае ма няма да е колко на едно стрелбище,голям тьркал трябва да е за да я млатят на фул ауто кой каиш е лапне.

На стрелбище обаче да чакаш сухо да кара колко мазно е умряла работа,не ги карат да лазят от канавката на паркинга до коридора за стреляне та си ги мацат как си трябва.

От АРките с буталце единствената която държи е ХК416,всичко друго което не е МИЛ СПЕК и не е мислено за армейско ползване пада в канала и то до толкова,че не ползват нищо друго освен оригинал ъпър на ХК и Титан Дифенс без значение,че уж тоя или ония ползвали бутални ъпьри - ползват защото може да го дереш сух ма на война не му набиваш по 30-40 000 и да искаш още толкова от него.

Да ти покажа разлика между нашенски Арсенал който го водят един от най-добрите и кекав Калаш?Нашия вади по 100 000 настрел,кекавия вади 30 пъти по-малко ма иначе Калаш му викали.Е нашия е правен по МилСпек и само е леко скопен за единична стрелба,другото си му е чисто военно,Кекавеца е правен с гьзь си и я извади 2000 настрел я не преди да клекне.

То и прехваленото "съветско" качество се оказва поредният мит. Чистак бъркак нов АК74 сделан в 1990 му стопихме лагерите точно за 8000 изстрела- работи си ама групата нещо никаква я няма. На жената цивилният Форт 202 ужким правен от първа категория АКМ производство 1968 а съм му гледал в цевта - все едно съм я стъргал в мазето. Група правеше два пъти колкото моят недъгав цивилен САР.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 13:32       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Mad Dog написа:

.......
То и прехваленото "съветско" качество се оказва поредният мит. .....



То тоя мит отдавна е разбит, просто някои не искат или не могат да го разберат.
Спорили сме с бивши старшини - военни, които разпалено ме убеждаваха че 1911 е краден от ТТ. ТТ бил първообраза на 1911.
Да АМЪЪ, пред спорещите дървени глави излена на стрелбището един младеж со 1911 в 45 аср и им предложи кратко състезание - прецизна и динамична сценка по един пълнител, общо 16 патрона.
Кво се указа:
1. Бившите старшинки явно не могат да стрелят прилично, поне в сравнение с младежа. Дишаха му прахоляка.
2. Две от три ТТ-та по време на стрелба се счупиха - на едното му изхвърча пина блокиращ иглата, другото счупи не знам ква си част и така заклини, че не можаха да го отворят на тира. И двете ТТ-та разбира се бяха произведени по "златното време" на СССР.

Сори за офтопика.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 13:45       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
tsb написа:
То тоя мит отдавна е разбит, просто някои не искат или не могат да го разберат.
Спорили сме с бивши старшини - военни, които разпалено ме убеждаваха че 1911 е краден от ТТ. ТТ бил първообраза на 1911.
Да АМЪЪ, пред спорещите дървени глави излена на стрелбището един младеж со 1911 в 45 аср и им предложи кратко състезание - прецизна и динамична сценка по един пълнител, общо 16 патрона.
Кво се указа:
1. Бившите старшинки явно не могат да стрелят прилично, поне в сравнение с младежа. Дишаха му прахоляка.
2. Две от три ТТ-та по време на стрелба се счупиха - на едното му изхвърча пина блокиращ иглата, другото счупи не знам ква си част и така заклини, че не можаха да го отворят на тира. И двете ТТ-та разбира се бяха произведени по "златното време" на СССР.

Сори за офтопика.

Това с ТТака ясна работа. Говора за великите калашмати. Апропо съвременното руско производство също не блести с особенно качество. Говорим за военно не за цивилилните Сайг. Пипал съм (доста) автомати от 100 тните серии, както и винторези шминторези, валове .... В сравнение с тях български АР с фрезована цевна кутия е направо добре направен (с изключение на покритето ама там проблема уви не е в телевизора на Арсенал).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 17:27       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Mad Dog написа:
FIRSTGUN написа:
[]

Има ми - много от Авганците препоръчват да е суха,че 4-5 дни из пепелта там и става на кокьл,колко държи при стрелба не се знае ма няма да е колко на едно стрелбище,голям тьркал трябва да е за да я млатят на фул ауто кой каиш е лапне.

На стрелбище обаче да чакаш сухо да кара колко мазно е умряла работа,не ги карат да лазят от канавката на паркинга до коридора за стреляне та си ги мацат как си трябва.

От АРките с буталце единствената която държи е ХК416,всичко друго което не е МИЛ СПЕК и не е мислено за армейско ползване пада в канала и то до толкова,че не ползват нищо друго освен оригинал ъпър на ХК и Титан Дифенс без значение,че уж тоя или ония ползвали бутални ъпьри - ползват защото може да го дереш сух ма на война не му набиваш по 30-40 000 и да искаш още толкова от него.

Да ти покажа разлика между нашенски Арсенал който го водят един от най-добрите и кекав Калаш?Нашия вади по 100 000 настрел,кекавия вади 30 пъти по-малко ма иначе Калаш му викали.Е нашия е правен по МилСпек и само е леко скопен за единична стрелба,другото си му е чисто военно,Кекавеца е правен с гьзь си и я извади 2000 настрел я не преди да клекне.

То и прехваленото "съветско" качество се оказва поредният мит. Чистак бъркак нов АК74 сделан в 1990 му стопихме лагерите точно за 8000 изстрела- работи си ама групата нещо никаква я няма. На жената цивилният Форт 202 ужким правен от първа категория АКМ производство 1968 а съм му гледал в цевта - все едно съм я стъргал в мазето. Група правеше два пъти колкото моят недъгав цивилен САР.


На твоя цивилен САР каква му е разликата при цевта с военно производство цев?Арсеналски нали?

Кой къде прескача някой технологичен процес не съм запознат,знам само,че Арсенал при Калашите освен боята друго драстично променено няма.Е друго си е Калаш 84та производство ма ако сравняваме ново с ново то Арсенал и неговата боица са за предпочитане пред кое да е - това кратко обобщение на Американците и Калаша,аз опит с друго нямам,нямам пари за глупости и проби.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 17:47       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
FIRSTGUN написа:

На твоя цивилен САР каква му е разликата при цевта с военно производство цев?Арсеналски нали?

Кой къде прескача някой технологичен процес не съм запознат,знам само,че Арсенал при Калашите освен боята друго драстично променено няма.Е друго си е Калаш 84та производство ма ако сравняваме ново с ново то Арсенал и неговата боица са за предпочитане пред кое да е - това кратко обобщение на Американците и Калаша,аз опит с друго нямам,нямам пари за глупости и проби.


В наше село Арсенал други тръби освен военни с хром немат. Качеството не е е мечта ама ако си мислиш че на съвецки АК е по убаво.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 18:16       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Mad Dog написа:
Качеството не е е мечта ама ако си мислиш че на съвецки АК е по убаво.....

Не е мечта, така е. Затова там е добре, като се избира калаш това да става с комплекта калибри в ръка. Мой познат наскоро доста екземпляри отхвърли докато намери такъв, който съответства напълно.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2018, 18:17       Заглавие:  Re: Подръжка на ОО в американско стрелбище..
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Mad Dog написа:
FIRSTGUN написа:

На твоя цивилен САР каква му е разликата при цевта с военно производство цев?Арсеналски нали?

Кой къде прескача някой технологичен процес не съм запознат,знам само,че Арсенал при Калашите освен боята друго драстично променено няма.Е друго си е Калаш 84та производство ма ако сравняваме ново с ново то Арсенал и неговата боица са за предпочитане пред кое да е - това кратко обобщение на Американците и Калаша,аз опит с друго нямам,нямам пари за глупости и проби.


В наше село Арсенал други тръби освен военни с хром немат. Качеството не е е мечта ама ако си мислиш че на съвецки АК е по убаво.....


Маке аз ако мислех да съм с Руско,но както казах и тук твоето мнение се припокрива - Арсенал Сие Арсенал,може да не е ония от 84та ма е едни гърди пред всичко друго тия дни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yordan и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer