logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 20:17       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
vladn написа:
Мишената е на 7 ярда (6,40 метра), като целта беше да направим набързо едни патрони на гилзи, преди тръгване.

Изображение

Това ако е за време да си сложите 1 секуда отгоре зада си знаете къде сте

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2018, 12:02       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
DoctoraBG написа:
Защо ми се струва, че си умираш някой да те боготвори и да те четка? Първо имаш си собствена тема за аплодисменти. Второ на състезанието, което толкова ви бърка в гъза, та си чешете езиците тука, имаше жени, които го правят за под 3 секунди, а теб нещо не те засичам по състезания. Би тябвало да знаеш, че резултатите, от което и да е състезание, имат по-голяма тежест от клипчета и форумни лакърдии защото:

1. условията и регламентите са еднакви за всички, без значение дали са "правилни" или "грешни", т.е. художествените ти изисквания олекват.
2. психическото напрежение и натоварването са значително по-високи, отколкото на тренировка с приятели от типа "абе дай да постреляме малко"
3. имаш право само на един опит, а не да лющиш цяла вечер и после да извадиш най-добрия си опит с претенции за стрелкови умения

Би трябвало да знаеш, че резултатите от тия упражнения са критерии за бързина и контрол, т.е. вместо да гледаш хората в ръцете виж им резултатите, за които никой от форумните критици не се поинтересува, но снимки и клипове се кементират, което силно тегли към художествени изисквания в подобни теми.


Не мислех да пиша отново в тази тема, но от нещо, което ми се случи/ видях вчера - просто нямаше как да остана равнодушен! Познат, физически изключително добре подготвен, който в началото тръгна доста добре... от това, което видях след половин година служебно стреляне от негова страна - лошо ми стана! Други хора също го видяха, таймерът и попаденията в мишената го потвърдиха! А моите основни цели са:
- УВАЖЕНИЕ КЪМ СТРЕЛЯНЕТО
- РАЗВИВАНЕ НА СТРЕЛЯНЕТО.

И като видя някой да застава в стойка "пикаеща крава", за да бил бил по-стабилен или да си държи пищова "художествено" - това мен изключително много ме напряга /дори и да не познавам човека/, затова и вземам отношение по тези въпроси.

Що се касае до състезанията, ИПСЦ спрях да стрелям през 2008-а, щото почна да ми идва доста скъпо за нивото на тогавашната ми платежоспособност. Като теглих чертата какви пари бяха отишли от собствения ми джоб само за една година - разпродадох всичко състезателно и спортно, за да не стои вкъщи само да ме дразни, и приключих със спорта отведнъж. Едно голямо състезание на "Беляковец" тогава стъпваше на около 300 лв., сега едва ли е по-евтино. Друго състезание, на което прецених, че има смисъл да се участва бе на последното събиране на "Тактическата асоциация", преди да се случи случката в Лясковец. От 55 човека - първи със Зиг Про срещу Глоци, като ако идват пак американски СВАТ-аджии - пак ще стана първи. А ако някой все пак много иска да се състезаваме - слага една "стоянка" на масата, избираме десетина стандартни упражнения за време и точност - и се почваме!

И понеже основната ми идея е за РАЗВИВАНЕ НА СТРЕЛЯНЕТО, наистина няма как да не се накефя на резултатите на хора, които преди около половин година си хванаха пищовите както трябва, и които те вече показват на отворени състезания като GLOCK TOP SHOT!

И ако темата от междуличностни търкания и караници успее да завие към смислени разсъждения за развитие на стрелянето - мисля, че би била полезна и интересна за доста по-голяма част от аудиторията.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2018, 19:23       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
И ако темата от междуличностни търкания и караници успее да завие към смислени разсъждения за развитие на стрелянето - мисля, че би била полезна и интересна за доста по-голяма част от аудиторията.


Нещо като обсъждане на това ?


Преди 20-тина години се правеше нещо подобно , ама с дълго ... снайперите работеха на 200 м. (имитация на градски условия) , а щурмоваците бяха на около метър от мишените.

Също и се пробвахме с късо , ама когато на един колега му подпалиха перчема и без малко да му отнесе главата (в двойката клекнал и стрелба от две нива) и се спряха тия тренировки.

P.S. Само на мен ли ми се струва , че тоя белия го резнаха харабийската в крака?

Някак много достоверно успя да предаде парализата на крайника след попадение ........

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2018, 20:16       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Нещо като обсъждане на това ?

Нещо изключително опасно без една максимално изчистена техника на стреляне, плюс съответната психическа подготовка. С други думи, без една правилна и безопасна техника да преминаваш към отработването на каквато и да било тактика първо става СМЕШНО, а от един момент нататък - ОПАСНО! А дали техниката ти на стреляне е на нужното ниво - това най-лесно и обективно може да се определи/ провери чрез стандартните упражнения за бързина и точност, каквито понастоящем стрелят както американските "сватаджии", така и руските специалци.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2018, 20:35       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
С други думи, без една правилна и безопасна техника - да преминаваш към отработването на каквато и да било тактика първо става СМЕШНО, а от един момент нататък - ОПАСНО!


100%
:tu:

Все пак горното видео е малко извън темата , доколкото не става дума за подготовка на военни , а се касае вече за специалци , отдавна преминали етапа на базовите техники.
Но ми направи впечатление доколкото съм любител на тактическите упражнения и в по-малка степен на хронометрите.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2018, 21:37       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Но ми направи впечатление доколкото съм любител на тактическите упражнения и в по-малка степен на хронометрите.

Това съм го споделял преди, но ще го спомена отново: на сигурно последното събиране на "Тактическата асоциация" през 2013-а в Бургас /преди да се разхвърчат л.ната при Лясковец/, с американски S.W.A.T. инструктори идеята беше вече да правим сложни и засукани тактики /щото идват за пета година в Бг-то/, да се стреля от движещ автомобил и пр. Първи ден - изпитно, базови упражнения с "хронометър". Не му харесаха на Ерик Перкинс нещо резултатите, и за наказание - два дни под слънцето само стойка и хват! Загатване малко на тактиката, и после пак СТОЙКА и ХВАТ!!! Последният ден, същите упражнения пак изпитно... и кой откъде е. Колата, от която трябваше да стреляме - я върнахме обратно. Мисълта ми е, че съгласно сериозните методики на обучение към тактика се преминава чак след като максимално добре ти е изчистена техниката. А това, именно... се проверява чрез комбинацията между бързина и точност на определени стандартни стрелкови упражнения.

Руските специалци, с които се занимава Крючин... същата работа! С "шадоука" и релоуди, и пак нямат стигане... като те стрелят с едни кирливи "яригини" и фабрични патрони на "Волф". Впрочем, между руснаците и американците разлика в базовата техника няма НИКАКВА! Все едно гледаш един и същи човек. Така че що се касае до правилната техника на стреляне - опциите за лично творчество на инструкторите са сведени до минимум!

Тактиката, вече... е коренно различна бира! Като всяка работа си върви със специфичната за нея тактика, оборудване, въоръжение, бекъп и пр. Но пищовът си се държи правилно по един и същи начин, независимо от това дали си цивилка, военен, полицай или пък специалец.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 08:02       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
ubboto написа:
Не мислех да пиша отново в тази тема, но от нещо, което ми се случи/ видях вчера - просто нямаше как да остана равнодушен! Познат, физически изключително добре подготвен, който в началото тръгна доста добре... от това, което видях след половин година служебно стреляне от негова страна - лошо ми стана! Други хора също го видяха, таймерът и попаденията в мишената го потвърдиха! А моите основни цели са:
- УВАЖЕНИЕ КЪМ СТРЕЛЯНЕТО
- РАЗВИВАНЕ НА СТРЕЛЯНЕТО.

И като видя някой да застава в стойка "пикаеща крава", за да бил бил по-стабилен или да си държи пищова "художествено" - това мен изключително много ме напряга /дори и да не познавам човека/, затова и вземам отношение по тези въпроси.



Темата няма как да тръгне без търкания, докато не спреш да правиш предубедени заключения. Какво имам предвид...
Няма как да обвиняваш "служебното стреляне" за уменията/неуменията на твоя приятел. Нали уж полицаите стреляха 6 патрона в годината? Как тия 6 патрона му развалиха стрелбата на твоя човек? И как само за 6 месеца успя да се срине та чак други са му виновни?

Аз наизуст не мога да говоря и единственото, което мога да направя е да ми кажеш къде работи твоя човек и ако е под моя юрисдикция мога да проверя:
- дали и на колко тренировки е присъствал;
- какви упражнения са му проведени и от кой;
- какъв резултат е показал;
- какви препоръки са му записали за следващите трнировки;

Само да не се окаже, че не е идвал да тренира, а се е отдал на лично творчество и самоподготовка, защото такива самодейци има много и на изпитите съм се нагледал на неща, да се чудиш как са ги измислили. И като ги питам "това кой ти го показа" и се почва "то аз...в интернет..и после пред огледалото..."

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 10:22       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
DoctoraBG написа:
ubboto написа:
Не мислех да пиша отново в тази тема, но от нещо, което ми се случи/ видях вчера - просто нямаше как да остана равнодушен! Познат, физически изключително добре подготвен, който в началото тръгна доста добре... от това, което видях след половин година служебно стреляне от негова страна - лошо ми стана! Други хора също го видяха, таймерът и попаденията в мишената го потвърдиха! А моите основни цели са:
- УВАЖЕНИЕ КЪМ СТРЕЛЯНЕТО
- РАЗВИВАНЕ НА СТРЕЛЯНЕТО.

И като видя някой да застава в стойка "пикаеща крава", за да бил бил по-стабилен или да си държи пищова "художествено" - това мен изключително много ме напряга /дори и да не познавам човека/, затова и вземам отношение по тези въпроси.



Темата няма как да тръгне без търкания, докато не спреш да правиш предубедени заключения. Какво имам предвид...
Няма как да обвиняваш "служебното стреляне" за уменията/неуменията на твоя приятел. Нали уж полицаите стреляха 6 патрона в годината? Как тия 6 патрона му развалиха стрелбата на твоя човек? И как само за 6 месеца успя да се срине та чак други са му виновни?

Аз наизуст не мога да говоря и единственото, което мога да направя е да ми кажеш къде работи твоя човек и ако е под моя юрисдикция мога да проверя:
- дали и на колко тренировки е присъствал;
- какви упражнения са му проведени и от кой;
- какъв резултат е показал;
- какви препоръки са му записали за следващите трнировки;

Само да не се окаже, че не е идвал да тренира, а се е отдал на лично творчество и самоподготовка, защото такива самодейци има много и на изпитите съм се нагледал на неща, да се чудиш как са ги измислили. И като ги питам "това кой ти го показа" и се почва "то аз...в интернет..и после пред огледалото..."


Аз също искам да разбера истината ...

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2018, 11:36       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
DoctoraBG написа:
Темата няма как да тръгне без търкания, докато не спреш да правиш предубедени заключения. Какво имам предвид...

Предубедени заключения могат да се правят на база субективна преценка/ оценка. А когато таймерът и попаденията в мишената показват, че има проблем... който се вижда/ признава и от самия човек - предубедени заключения в случая за мен няма. Кой е човекът и къде служи - естествено, че няма да кажа на никого! Интрига и мръсотия на никого през живота си не съм направил, като нямам абсолютно никакво намерение тепърва да се превръщам в мизерник по почина на един тук, който беше пуснал сигнал срещу мен, че съм издавал във форума класифицирана информация. Мен иначе можеш да си ме проучваш колкото си искаш - даже ще ти и съдействам.

В по-широк план, идеята в случая ми беше да обсъдим методиката на груповите занимания по стрелкова подготовка /колко човека, по колко часа занимания, какви упражнения и пр./, за да е максимално високо КПД-то на тези занимания, но за момента не виждам смисъл/ опция да се получи смислена дискусия по този въпрос.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ritter и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer