logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2018, 20:28       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
korki написа:
Някой имат конкретен наръчник...

Като тук би било редно да обясниш на аудиторията какво общо има със стрелянето официалната политиката на САЩ, водеща началото си от администрацията на Клинтън, и касаеща военната служба на хомосексуални, бисексуални и лесбийки! Со кратце, "Don't ask, don't tell" (DADT) забранява дискриминацията на военнослужещи с различна сексуална ориентация.


Иначе днес пробвахме истински "Бил Дрил" с ПМ, хванат обаче както трябва, а не "художествено"... и, ако "бомбардировача" и Владо имат желанието, нека споделят лични впечатления от първа ръка... щото на тях им е за първи път.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2018, 21:17       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Сеп 2008, 06:48
Мнения: 68
Мишената е на 7 ярда (6,40 метра), като целта беше да направим набързо едни патрони на гилзи, преди тръгване.

Изображение

_________________
Влaдимир Илиeв, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2018, 21:27       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Значи аз го казах, почуствах се набутан с 1300 лв. за 19-ка вместо 150 лв. за ПМ.

Не съм очаквал, че ПМ може да се кормува така. Bill Drill от скрито за 2.6 s това Гелето.

Това което ме утешава е че един близък на 67 кара курсовете и ако му се усмихне късмета може да му търся един ПМ.

Иначе Аз до днес винаги съм смятал ПМ за анти оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 02:14       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
b5202s написа:
Значи аз го казах, почуствах се набутан с 1300 лв. за 19-ка вместо 150 лв. за ПМ.

Не съм очаквал, че ПМ може да се кормува така. Bill Drill от скрито за 2.6 s това Гелето.

Това което ме утешава е че един близък на 67 кара курсовете и ако му се усмихне късмета може да му търся един ПМ.

Иначе Аз до днес винаги съм смятал ПМ за анти оръжие.

Добър пистолет е но да беше с по едри мерни прибори че годините си оказват своето

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 02:17       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
vladn написа:
Мишената е на 7 ярда (6,40 метра), като целта беше да направим набързо едни патрони на гилзи, преди тръгване.

Изображение

На 7 метра и нормална дневна свтлина това щеше да е само 10

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 08:25       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
b5202s написа:
Значи аз го казах, почуствах се набутан с 1300 лв. за 19-ка вместо 150 лв. за ПМ.

Не съм очаквал, че ПМ може да се кормува така. Bill Drill от скрито за 2.6 s това Гелето...

Това, че И с ПМ могат да се правят тия трикове съвсем не означава, че е по добър от Г19, така че хич не се чувствай набутан. Има си причини единия пистолет да струва 1300 лв., а другия - 150 лв.


ubboto написа:
Иначе днес пробвахме истински "Бил Дрил" с ПМ, хванат обаче както трябва, а не "художествено"...

Определено гониш приза "художествен стрелец" на форума. Кой ти е казал или къде видя, че хората, които така старателно се опитвате да оплювате в тая тема, са си хванали пистолетите "неправилно"?

ubboto написа:
... и, ако "бомбардировача" и Владо имат желанието, нека споделят лични впечатления от първа ръка... щото на тях им е за първи път.

Защом ми се струва, че си умираш някой да те боготвори и да те четка? Първо имаш си собствена тема за аплодисменти. Второ на състезанието, което толкова ви бърка в гъза, та си чешете езиците тука, имаше жени, които го правят за под 3 секунди, а теб нещо не те засичам по състезания. Би тябвало да знаеш, че резултатите, от което и да е състезание, имат по-голяма тежест от клипчета и форумни лакърдии защото:
1. условията и регламентите са еднакви за всички, без значение дали са "правилни" или "грешни", т.е. художествените ти изисквания олекват.
2. психическото напрежение и натоварването са значително по-високи, отколкото на тренировка с приятели от типа "абе дай да постреляме малко"
3. имаш право само на един опит, а не да лющиш цяла вечер и после да извадиш най-добрия си опит с претенции за стрелкови умения

Би трябвало да знаеш, че резултатите от тия упражнения са критерии за бързина и контрол, т.е. вместо да гледаш хората в ръцете виж им резултатите, за които никой от форумните критици не се поинтересува, но снимки и клипове се кементират, което силно тегли към художествени изисквания в подобни теми.

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 08:37       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
ubboto написа:
DoctoraBG написа:
Не си мисли, че инструкторите и в полицията и в армията са идиоти...

Дреме ми на шмайзера за инструкторите в армията и полицията... нищо не си мисля, щото нито ме вълнува, нито ми е и работа... взех отношение единствено по стрелковите стандарти /на какви критерии трябва да отговарят/... иначе и топка и лента ако има във волните съчетания, даже ще е още по-забавно.

Това е чудесно. Защо тогава не си прибереш шмайзерчето и не спреш да коментираш теми, с които не си запознат и според теб самия - "нито ме вълнува, нито ми е работа" ?

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 10:37       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
DoctoraBG написа:
Определено гониш приза "художествен стрелец" на форума. Кой ти е казал или къде видя, че хората, които така старателно се опитвате да оплювате в тая тема, са си хванали пистолетите "неправилно"?

То не просто е неправилно, ами е и смешно. А и как милиционер или военен си държи пищова и стреля - подобни теми масово се пускат, за да ни се смеят гражданите. И с право! Както беше и сега случая с този, който отвори тази тема, въпреки че го направи много елегентно и тактично.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 10:46       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
DoctoraBG написа:
Защом ми се струва, че си умираш някой да те боготвори и да те четка?

Ами може да си забравил да си пиеш хапчетата, и затова да са почнали да ти се струват разни неща, знам ли?! Иначе, да, аз съм комплексар, ексхибиционист. боклук и пр... но не си спомням досега гражданин да се е бъзикал с мен за това, как си държа пищова.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 10:48       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
DoctoraBG написа:
Това е чудесно. Защо тогава не си прибереш шмайзерчето и не спреш да коментираш теми,

Избягвай да ми даваш наклон на уя по подобен начин, другарю милиционер... няма да свърши добре за нито един от двамата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 10:50       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
ubboto написа:
То не просто е неправилно, ами е и смешно. А и как милиционер или военен си държи пищова и стреля - подобни теми масово се пускат, за да ни се смеят гражданите. И с право! Както беше и сега случая с този, който отвори тази тема, въпреки че го направи много елегентно и тактично.

В стрелбищата стрелят и граждани, и военни, и милиционери, и всякакви. На всички състезания военни, милиционерски, ИПСЦ и каквито се сетиш още, взимат участие от гранд мастъри до пълни некадърници. Ако един "гражданин" с оръжие се смее на един "военен" с оръжие, значи се смее на себе си. Или просто си е повярвал и се взима много насериозно

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 10:56       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 27 Авг 2014, 09:08
Мнения: 122
Местоположение: София
ubboto написа:
DoctoraBG написа:
Това е чудесно. Защо тогава не си прибереш шмайзерчето и не спреш да коментираш теми,

Избягвай да ми даваш наклон на уя по подобен начин, другарю милиционер... няма да свърши добре за нито един от двамата.

"Каквото повикало такова се обадило", казват хората. Другар бях в казармата, милиционер не съм бил никога, а кое как ще свърши може да се провери винаги и навсякъде, или казано иначе внимавай какво си пожелаваш :-)
Още една хорска приказка - "Който нож вади, от нож умира" :tu:

_________________
Любомир Любенов
____________________


Без пари от мене толкова
JDredd 4.01.2018 00:22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 11:59       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
No hard feelings, Доктърс... просто не обичам и не давам на никой да ми говори така /включително и на началството/... иначе грешката в случая наистина си беше моя, че въобще се закачих в тази тема... в крайна сметка, живеем в свободна и демократична страна... като всеки е свободен да си се развива, стреля и преподава така, както той самият намери за добре.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 20:03       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
ubboto написа:
DoctoraBG написа:
Определено гониш приза "художествен стрелец" на форума. Кой ти е казал или къде видя, че хората, които така старателно се опитвате да оплювате в тая тема, са си хванали пистолетите "неправилно"?

То не просто е неправилно, ами е и смешно. А и как милиционер или военен си държи пищова и стреля - подобни теми масово се пускат, за да ни се смеят гражданите. И с право! Както беше и сега случая с този, който отвори тази тема, въпреки че го направи много елегентно и тактично.


Геле не ти отива да се държиш така, а още повече да правиш коментари и ще ти кажа т.е. обясня защо:
1./ Като в армия така и полиция жмел е имало, има и ще има. Най- жалкото е че жмела е сервилен, а ако излезе и подходящ става шеф зада осигури спокойствиетоето на големоя бос,
2../ понеже уважавам и двамата ви ( теб защото сме завършили на едно и също место, а Любомир защото ми е колега) искам да знаеш, че Любо е прав.
3./ Скоро един гражданин ( повярвайте дори не е служител), който е състезател по IPSC и с чз шадпу 2 извън регламента сцена, която стрелят служителите на МВР на турнир съдийстван от главни инструктори в МВР и повярвай видя му се трудно.... Та така има хора които го могът има и които не го могът.

П.П. Съвет колкото си прав толкова и не си.
П.С. Да има какво да се иска но начина за казване не е този.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2018, 20:14       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет при военните...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tconiotconev написа:
Геле не ти отива да се държиш така, а още повече да правиш коментари и ще ти кажа т.е. обясня защо:

Хайде и ти, ако обичаш, леко влево с лекциите към мен! Стреляйте си както си знаете, и както ви е кеф... аз повече милиционерски и военни теми няма да коментирам... с военни и милиционери принципно избягвам да стрелям /щото като ми дойдат с едни грешни заучени стойки и движения - оправия няма/... с вас аз нямам пресечни точки нито в реалната, нито във виртуалната реалност... така че, дори и да не се обичаме и да не можем взаимно да се дишаме... нека поне да се уважаваме и да пазим добрия тон.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Paganlord и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer