logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 12:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 118 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 15:56       Заглавие:  Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Отклонение от друга тема е...някои срещал ли е подобен проблем?
След 5000 да не може да изстреля няколко патрона без засечка...
Ако пълнителите са ок /те са причина обикновено/ то защо така?

Интересна ми е технически причината...Лонгбоя не казва за цевта, нещо рампата, но щеше да забележи...
силно притеснително е , че е "оправял" ъгъла на отражателя или е шлайфал само контакта отпред /знам за такъв случай и работи ок/ а ако се "оправи" ъгъла изцяло...заминава в кофата за боклук

за изфъргача няма да коментираме...приемаме че "оправения" го е изфърлил и е сложил нов...

Longbow написа:
ipy написа:
Аз си взех 4генерация в момент в който всички я плюеха и не съжалявам.


И аз си бях взел....и съжалявам жестоко!

До първите 5000 - няма ядове,а след това стана страшна драма....не можех да изкарам един цял пълнител без засечка. Какви ли не опити правих - смених възвратния механизъм с новия(за тогава),променях ъгъла на отражателя,отварях куката на екстрактора.....нъц,резултата един и същ - комини,комини,комини,дабъл фиид,комини и т.н.

Стрелях с яко напомпани патрони - над 145ПФ(това на състезание с 30 сцени и минимум 450 патрона ) - същата работа.....

Оттогава приключих с Глок...

...само подменях определени части,с други такива - чисто нови. После вече ми мина мерака да се мъча да го подкарам тоя пищов и смених системата изцяло....само полимерната рама остана като концепция



Longbow написа:
ubboto написа:
Интересно! Подобно нещо съм го виждал в резултат на пълнители /неоригинални/, които побират два патрона повече.


Не,стандартни 17 зарядни пълнители си бяха....оригиналдъ,дет се вика . Единствения тунинг на пистолета - мерници Уорън Тактикъл(вариант Севигни) - без фибромушка..... черни,просташки и ...страхотни ! :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 16:55       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
Лонгбоя не казва за цевта, нещо рампата, но щеше да забележи...
силно притеснително е , че е "оправял" ъгъла на отражателя или е шлайфал само контакта отпред /знам за такъв случай и работи ок/ а ако се "оправи" ъгъла изцяло...заминава в кофата за боклук


Цевта беше чук - без забележки в никакво отношение,даже и откъм покритие! До последно си събираше група от 3 изстрела на 25м в монета от 1 лев.

Оправял е силно казано,по-скоро опит за корекция на ъгъла на екстракция.....с последващ опит да го скъся леко(с друга цел).

Нито един от опитите върху отражател,екстрактор и възвратен механизъм не даде резултат. Смених с нови,оригиналдъ.....същата работа,продължи да си прави магариите и ..........с нашата връзка беше приключено безвъзвратно :P :P

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 17:09       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
А за подмяна на възвратната пружина (recoil spring) мислено ли е? Разни разбирачи съветват да се подменя на 5 000 изстрела.

Тук има повече инфо: https://www.glocktalk.com/threads/glock ... e.1497616/

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 17:24       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Poseidon написа:
а на отражателя
Poseidon написа:
силно притеснително е , че е "оправял" ъгъла на отражателя

Е на това кое му е притеснителното. Една ламаринка в ежектор хаузинга. Дръпваш я с клещите и си я кривиш, накъдето искаш защото първите екземпляри на ген.4 чукаха с гилзите стрелеца по главата. Досадно беше. После смениха геометрията на изхвъргача и малко се оправи.
И не си мислете,че Паскал не знае защо му правеше така пищова и ние ей сега ще го светнем.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 17:49       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
moderna написа:
И не си мислете,че Паскал не знае защо му правеше така пищова и ние ей сега ще го светнем.

Тъй, тъй... това наистина си е негов бизнес. Нека обаче само не правим внушението, че след 5К изстрела Ген. 4 почва да прави засечка след засечка! Моят отдавна навъртя 10К, НЕ СЪМ МУ СМЕНИЛ ОЩЕ НИЩО... и досега имам единствено два-три негръмнали патрона заради капсула. НИТО ЕДИН КОМИН ИЛИ ДРУГА ЗАСЕЧКА... над 10К! Така че, нека не генерализираме! За протокола, в началото на 2015-а го купих моя Глок, някъде там е и произведен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 23 Яну 2018, 17:53, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 17:52       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
moderna написа:
Е на това кое му е притеснителното. Една ламаринка в ежектор хаузинга. Дръпваш я с клещите и си я кривиш, накъдето искаш защото първите екземпляри на ген.4 чукаха с гилзите стрелеца по главата. Досадно беше. После смениха геометрията на изхвъргача и малко се оправи.


Притеснителното е, че никога не е малко с клещите...оп леко натам...яяямалко отдесно...са малко нагоре...а не, връщам го както си беше PDT_Armataz_01_22 и се чупи...
имаме такива - не са завели дело срещу глок засега...

moderna написа:
И не си мислете,че Паскал не знае защо му правеше така пищова и ние ей сега ще го светнем.

той казва, че не знае...аз лично много се учудих...дори мога да заделя скромна сума някой да ми го демонстрира това нещо.
Взимаме три различни Г4 с над 10 000 изстрела с три различни пълнитела единственото условие е да не са пипани от народни умелци...
пружини възвратни сменени с оригинал и толкова.
пълнители и патрони фабрични.
Ако покажат засечки трите пистолета и в деветте пълнителя слагам 1000лв на масата ...губя и се научавам кое как е...

За мен причината е оправянето с клещите...ВСЕКИ се опитва да подобри и става чик чирик в случая с Лонгбоя...

Ако знае и не иска да каже каква е причината Ок негова работа...просто някой друг може пак така да е спичл така и да каже...

А ако става дума за светване наистина нека светнем...чух в една кръчма, че ъгъла на отражаване на гилзата може да се промени с шлайфане с камък на челото на отражателя - ще ме разбереш...челото е с площ 1кв мм квадрат...може да среща гилзата с различен ъгъл на тоя квадрат...зависи как го подадеш с камъка...
камъка не е речен а е профилен брус 10/10мм


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 17:56       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
Взимаме три различни Г4 с над 10 000 изстрела с три различни пълнитела единственото условие е да не са пипани от народни умелци...
пружини възвратни сменени с оригинал и толкова.
пълнители и патрони фабрични.

Моят е на линия... над 10К, нищо сменено /ЗЕВ пружините не ме накефиха, пуснал съм каде 200 патрона само с тях/... и да съм на 100% коректен, оставих единствено пружината на пин блока, щото е по-къса и тежка от оригиналната... и прави спусъкът по-отчетлив, или аз поне така го усещам. Всичко останало му е фабрично... с леко полиране тук-там от човек, който е в час с това, което прави.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 18:08       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Ако искате засечки, викнете Kronos-а. :)

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 18:26       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
чух в една кръчма, че ъгъла на отражаване на гилзата може да се промени с шлайфане с камък на челото на отражателя


Да ги почерпиш тия кръчмарски другари,че са те научили на нещо.....пък и ти се почерпи,че си си отварял ушите в тоя случай !

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 18:47       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
п.с. При проверка тук:
http://www.mujglock.com/en/glock-production-date.html

Моят го дават произведен през юни 2014-а.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 18:55       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
п.с. При проверка тук:
http://www.mujglock.com/en/glock-production-date.html

Моят го дават произведен през юни 2014-а.


Според това - моя е Юли 2009.....всъщност беше,де....

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 19:11       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
ubboto написа:
п.с. При проверка тук:
http://www.mujglock.com/en/glock-production-date.html

Моят го дават произведен през юни 2014-а.
:shock: :shock: :shock: Въх за моя пише "Your GLOCK was made at february 2001" ще го изхвърлям значи че много мразя да ми засичат оръжията а е дърт.....Шегата настрана имах Ген4 и от предобряне и пилене смяна на всичката карантия започна да стреля на редове по четири и по радко по два и по три патрона!Кумини имах също доста а си го стисках :D :D и наистина много досадно хвърляше гилзите върху главата ми или направо в лицето :D

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 19:34       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да, верно беше в кръчма...и хора дето знаят...аз такова нещо не съм правил, че съм силен в писането :-) но Модерния съм сигурен, че мое да пипне некой и друг отражател така...
Модерен на варненци требва да им взимаш поне по 200лв за тунинг на челото на отражателя, че гледам се ебават с глоците :punch:

сега... требва да признаем, че отражателите на голка са както ги у чукнала щанцата ...площа отпред е с мустак и е нанекъде си...

трябвало да се прави така - не с пила или шкурка...САМО с камък е като тоя пример на снимката с ъгъл , който обаче не казвам /само на Дред и само ако ми плати 800лв/ :confused:

камъка е пример евтин китаец...знаещите имат други брусове

Лонгбой вижда се фунията на глока ми...завиждаш ми знам...също не казвам как е монтирана :DD

извън майтапите...това пипване променя нещата...но требва да пипа човек с ръка...ъъъ и с акъл...

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 19:46       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А и друго има...сега получих факс от ДАНС, че е възможно от много знания в севернна и източна България да се получава спичане на глока от хвата...

От маниашкото ипеесце старание за висок хват /от което и Геле активира декокери на други системи/ та може да се натиска и блока с некой палец и оп спичане...
това е различно от меката китка...

само отбелезвам вероятна причина...да не се обиди някой па сега... :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2018, 19:57       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
Лонгбой вижда се фунията на глока ми...завиждаш ми знам...също не казвам как е монтирана


Завиждам ти за нея :P :P

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 118 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer