logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 16:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 118 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2018, 18:10       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Spurs написа:
Със SET-тов спусък съм изстрелял 2500 патрона


Айдее нерде Ямбол нерде Инстабул.

На следващото състезания аз стрелям с твоя ти с моя който е и подобрен с ghost connector и пак е над 2.5 кг.

П.С.
На шпората е GEN 4 SET - Модел и няма ама абсолютно нищо общо със стоков.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2018, 19:27       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
MolonLabe написа:
Постът ми беше в подкрепа на вече потвърдената необходимост от 4те минимални модификации.
Не съм искал да звучи като фукане, напротив!


Ми.....нека да поспорим.....няма необходимост от каквито и да било модификации. Скромния ми опит като стрелец с тази марка и система го показа достатъчно добре. Ако искаш да изстискаш още малко като точност - да,тогава се налага подмяната на мерните прибори с по-качествени и прецизни такива(избора е огромен :-) ). Всичко друго само дава усещане за подобряване...нищо повече.

Състезавах се със "out of box" пистолет....единствено бях сменил мерните прибори.....и мисля,че успявах да се представя сравнително добре. Накрая стрелях с комбинация от минусов конектор и зелен New York trigger(без пружинката).....като единствената причина да опра до нея,беше да елиминирам една от "слабостите" в УСМ-а.....да не чупя пружинката на спусъка......иначе ,докато не я скъсах тая пружинка си стрелях със стандартния конектор и всички стандартни пружини в пистолета.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2018, 21:44       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
MolonLabe написа:
И ако си противник на "пипането" защо си със SET? Заводския туниг SET са с минусов конектор и е ясно какво следва от това.

За SET-a ли баш се хвана бе братче...?! Че бил тунингован и моя... Нали знаеш какво е SET конфигурация? Ама да напомня - 2 кг. спусък, тритиеви мерни прибори и удължена затворна задръжка... Ако ми кажеш, че разликата със "стоков" Глок е космическа, евалла...! Слагам ти два пистолета - "обикновен" и SET, без да ги гледаш, и ми е чудно дали ще откриеш разликата в спусъците! Дълга или къса, затворната задръжка не ми е екстра. Само мерните прибори са по-добри, и то само щото на "обикновения" пищоф са пластмасови (като си мисля, че и с тях се стреля добре - разбира се, който го може)... Сега да ме пита някой що го взех SET-а, сигурно няма да мога да му отговоря. Като писах, че съм против тунинги, имах съвсем други неща предвид, и не мисля да се повтарям пак.

Относно 250 патрона на тренировка, в първия свободен момент отивам на стрелбището, плащам 5 кутии и стрелям докато не свършат, и не сватбарската, повярвай ми! Ако мислиш, че 500 грама по-лек спусък ще се окажат толкова важни за крайния резултат, ще купя 300 патрона! Да си пробвам пръста, аджеба, дали ще стане на парчета кожа, баси... Тука има маса стрелци, дето стрелят сигурно и по 500 патрона на тренировка, нека споделят впечатления! И ще бъда безкрайно честен как се чувствам след този опит! ;) (За протокола - не съм хващал мотика от мнооого време, градско чедо съм PDT_Armataz_01_22 )

b5202s написа:
На шпората е GEN 4 SET - Модел и няма ама абсолютно нищо общо със стоков

Мисля, че отговорих и на теб, Бомбардир b52... ;)
Щото това горното като си го писал, сигурно си бил сънен... Нямал нищо общо... :D Има много повече общо, отколкото различно братле, вЕрвай ми!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2018, 21:47       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Spurs написа:
Има много повече общо, отколкото различно братле, вЕрвай ми!

Освен минусовия конектор, който струва 12 лв. и се сменя за пет минути... за друга разлика в спусъка не се сещам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2018, 22:39       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Като човек който ако кликне 10 пъти повече с мишката после трябва да моли за помощ за да си разкопчее колана, категорично казвам: спусъка на шпората няма ама абсолютно нищо общо със стоков примерно на мойта 19ка беше кошмарно дърво.
И да 300 патрона със стоков могат дати възпалят влагалището на сухожилието по начин такъв, че сам да не можеш да идиш по малка нужда. :confused:

Разбира се това е строго индивидуално.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2018, 22:47       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
b5202s написа:
Като човек който ако кликне 10 пъти повече с мишката после трябва да моли за помощ за да си разкопчее колана, категорично казвам: спусъка на шпората няма ама абсолютно нищо общо със стоков примерно на мойта 19ка беше кошмарно дърво.

Пиши до централата на Глок, че в България има един уникален пищоФ, на твой приятел... ;)
Може да изкараме пари от реклама... :D
Брееййй, баси орУжието имам! Не знаех... :shock:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2018, 22:57       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
ами факт е. Аз като свръх сензитивен намирам разлика. Инжекции бих за първи път 2002 та знам кво е остър и хроничен епикондолит. С твоя спусък нямам проблеми с моя преди да сменя с ghost connector направо усещах скърцането на сухожилието и болка ама човек като не е патил не разбира.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2018, 12:37       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
b5202s написа:
Като човек който ако кликне 10 пъти повече с мишката после трябва да моли за помощ за да си разкопчее колана, категорично казвам: спусъка на шпората няма ама абсолютно нищо общо със стоков примерно на мойта 19ка беше кошмарно дърво.
И да 300 патрона със стоков могат дати възпалят влагалището на сухожилието по начин такъв, че сам да не можеш да идиш по малка нужда. :confused: Разбира се това е строго индивидуално.


ДАДАДА :tu:
Тендовагинит (онова с влагалището на сухожилието) почти направих от въздушен СО2 - копие на РРС
и то само от еднодневно забавление със 100тина изстрела.
Тежък и дълъг спусък и много мерак...

Сега по темата - нека да правим разлика между облекчаване на усилието за спускане (минусов конектор), без избщо да мислим и говорим за пипане на 3те пружини: firing pin spring, trigger spring, firing pin safety spring. Темата за тях е многопластова и иска отделно представяне...

Та за спъусъка...
той има:
3 важни кинематични характеристики - възможно разумното най-малко усилие, гладък ход и отчетливо щрак!
И линейните - осезаем и къс travel, къс reset, минимален или никакъв over travel, за да осигури максимален комфорт и прецизност на стрелеца.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2018, 12:45       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Супер изложение! :tu:
Сега ако можете двамата да ми обясните, каква точно е "огромната" разлика в спусъка на SET модела, от тази на "стоковия", та моя видиш ли е станал извънземно тунинговано различен... :roll:
Колкото се закачам в момента, толкова съм и сериозен!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2018, 13:32       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Юли 2017, 21:21
Мнения: 13
Разликата е малка, почти неусетна за мен.
Това с мазолите сериозно ли е?

_________________
Glock 17 GEN4 SET 9x19
Jericho 941 9X19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2018, 14:03       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Най-тежката щипка за стискане, пише отдолу на дръжките 50, и е само метал /без дунапрен, щото тежи/:

Изображение

Голям зор в началото, мазоли... сега 20 стискания без проблем... като това ти е много важно за хвата! И не ония детските, за по 100 стискания... от тях файда - йок! И стига с тези мазоли от спусъка на Глок, че загубихме и детската аудитория.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2018, 14:14       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Spurs написа:
Сега ако можете двамата да ми обясните, каква точно е "огромната" разлика в спусъка на SET модела, от тази на "стоковия", та моя видиш ли е станал извънземно тунинговано различен...


За мен лично огромна от това да не мога да ида сам по малка нужда защото няма да мога да се разкопчая.

Сега защо едни хора са предразположени към тендовагинити, епикондолити а други не, е друг филм. Щом се лекува оперативно, като се смъквало леглото на влагалището на сухожилието за да се подобри храненето локално, където сухожилието се хваща за костта следва, че тези дето сме предразположени нещо "фабрично" не е ОК.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2018, 14:36       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Мисълта ми е, че хватът трябва да се тренира - пружини, power ball /много помага центробежната сила, която създава за т.нар. "тенис лакет"/, гумички и пр. Избор бол, в началото почваш с най-леките... като и тук ключът от бараката се крие в ПОСТОЯНСТВОТО. Са, естествено, че дръжката няма да я стискаш с всички сила... но са много важни тези тренировки иначе за стрелянето. Особено ако врътнеш над 200-300 патрона на една тренировка със стоков спусък... и гониш прилично КПД до края.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2018, 14:46       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
ubboto написа:
в началото почваш с най-леките...


Така е, почнах с детските сега съм на 40 кг до месец ще сгъвам твоята 50 кг. В Sport-Depot има 55 или 65 кг не съм сигурен. Но трябва много да се внимава да не се травмираш защото една травма те връща в началото защото лечението е покой и мазане другото са инжекции и скалпел което не ти е оферта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2018, 17:59       Заглавие:  Re: Непрекъснати засечки с Glock17 gen4
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Spurs написа:
Супер изложение! :tu: Сега ако можете двамата да ми обясните, каква точно е "огромната" разлика в спусъка на SET модела, от тази на "стоковия", та моя видиш ли е станал извънземно тунинговано различен... :roll:Колкото се закачам в момента, толкова съм и сериозен!


И аз - сериозно се закачам - Разликата е като вече цитираната лопата на гастон глок - с обработена и необработена дръжка...

Защо модифицираме - ами това е съдба: Homo sapience винаги се опитва да променя средата, сечивата и всичко около себе си:
Прикачени файлове:
development-of-weapons.jpg
development-of-weapons.jpg [ 294.47 KiB | Прегледано 6472 пъти ]

- това го отличава от останалите, населяващи планетата ни ;)

Никакъв прогрес извън стоковото, казва някой...
Добре - да ползваме само дръжката, вместо следващото изделие на чичко Гастон... https://www.youtube.com/watch?v=STOyfChRRuA :tu:

Много съм сериозен :DD петък е!!!

И да припомня - Титаник е построен от професионалисти, а Ноевият ковчег - от аматьори :D :D :D
За бога братя, модифицирайте, изявявайте се :D Но и не збравяйте - тези неща гърмят!!!

И още - съгласен съм с uboto, че мускулните тренировки са необходими и важни! То пак си е модификация. Едни се раждат тунинговани - на други ни се налага :P

А сега - отивам да направя известно количество дупки в хартия с моя шарен перфоратор:
Прикачени файлове:
target.jpg
target.jpg [ 1.67 MiB | Прегледано 6472 пъти ]


Ами да пришпорим натам Spurs - или ВИПА или ДЖИМА - звънни ако ти се правят дупки точно тази вечер (0888630755)

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 118 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], PV, Yordan и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer