logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 17 Апр 2024, 00:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 20:55       Заглавие:  Какъв пистолет да си взема ?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2018, 20:29
Мнения: 8
За първи път ще имам пистолет и не съм стрелял никога през живота си и се питах за такъв новобранец като мен какво е най - доборото оръжие , но да мога да си го ползвам и след това , става въпрос за охранителна и спортна дейност.
Благодаря.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 21:21       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Привет!
Щом е за спорт...това е пистолета..."Ескалибър" този потребител го продава
memberlist.php?mode=viewprofile&u=4067
ще направи и отстъпка в цената понеже се занимава с други пистолети
а така отиваш с един левел над чезетата които масово са по спорта
Syikov написа:
и спортна дейност.



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2018, 21:32       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2018, 20:29
Мнения: 8
Но ми трябва и за охранителна дейност не само за спортна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 00:02       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2007, 11:41
Мнения: 577
Щом ще е и за охрана трябва да е и черен!
Трудно се избира мулти пистолета , дори и добрите спортисти са започнали от ниско към високо.

_________________
вързан поп мирно село


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 08:22       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Оставте човека на мира бре!
А сега сериозно - охранителната дейност се извършва със служебно оръжие - демек квото ти купят,
истински спорт - Марголин.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 12:04       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
Колега, ако е за спорт, пък защо не и за самоохрана - Марго .22LR, става и за носене, не е толкова дълъг като Марголина. За охранителна дейност - Макаров, или както по-горе се изрази колега - какъвто ти вземат. Но не взимай нищо произведено отвъд океана, че строши ли ти се нещо по оръжието, ще има като мен да пишеш мейли и да се молиш на дистрибутори, производители да ти доставят някой чарк, и повярвай - няма да ти доставят нищо :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 12:34       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ако първите два поста са закачка...то вие направо изкъртихте кочината с това .22лр
Към автора - отиди постреляй в някое стрелбище след като не си стрелял никога
има иструктори и различни пищови лично ще видиш кое накъде...после пиши за някой модел тука да го мислиме

diavolo666 написа:
Но не взимай нищо произведено отвъд океана, че строши ли ти се нещо по оръжието, ще има като мен да пишеш мейли и да се молиш на дистрибутори, производители да ти доставят някой чарк, и повярвай - няма да ти доставят нищо


Дяволо това не може да е чак такъв проблем...имаме членове тука живеят в САЩ може да съдействат с някой чарк /е ше се доплати леко за услугата/ или пък някой ще ти съдейства къде и как да се поръча това онова...е ако е блок счупен или цев или барабан гориш, но пък ше купиш нов пищов направо... :roll:
ако искаш пусни тема в този раздел ще е за взаимопомощ при такива проблемации...някои чаркове може и да се изработят у нас...да не са извънземни пък толкова задокенаските


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 12:53       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
Дяволо това не може да е чак такъв проблем...имаме членове тука живеят в САЩ може да съдействат с някой чарк /е ше се доплати леко за услугата/ или пък някой ще ти съдейства къде и как да се поръча това онова...е ако е блок счупен или цев или барабан гориш, но пък ше купиш нов пищов направо... :roll:
ако искаш пусни тема в този раздел ще е за взаимопомощ при такива проблемации...някои чаркове може и да се изработят у нас...да не са извънземни пък толкова задокенаските[/quote]
Да, аз така и направих - свързах се с добри хора отвъд океана :-) Мисълта ми беше за реален сервиз - чупиш нещо по оръжието - поръчваш - то идва...Да, ама не :D Както и да е, да не спамя повече в темата на колегата :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 21:47       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Syikov написа:
Но ми трябва и за охранителна дейност не само за спортна


Здравей и добре дошъл във форума!

Много зависи какъв смисъл влагаш в понятията "охранителна" и "спортна" дейност.
Както ти споменаха колегите от форума за охранителната дейност е според каквото ти даде фирмата към която ще работиш, така е по закон.
Ако имаш възможност да избираш оръжието в охранителната фирма, където ще работиш, го избери според това кой/какво ще охраняваш от какво ще го/ги пазиш, с какво оръжие ще са останалите в екипа, достатъчно разпространен ли е калибъра на оръжието и самото оръжие за да може да се снабдявате лесно и на прилични цени с боеприпаси от стрелбищата, където ще тренирате, лесно ли можете да намирате и купувате резервни части за оръжието, на какви цени и т.н.
Спортната дейност ако се базира на желанието за постижения в сферата на IPSC e малко вероятно с един пищов да постигнеш и двете цели.
Ако е за лична самоохрана и спортна дейност изразяваща се в подобряване на собствените ти възможности за стрелба, един револвер с 3-4 инча цев калибър 38сп/357маг е прекрасен за целта.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 11:11       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
Syikov написа:
За първи път ще имам пистолет и не съм стрелял никога през живота си и се питах за такъв новобранец като мен какво е най - доборото оръжие , но да мога да си го ползвам и след това , става въпрос за охранителна и спортна дейност.

Трудно ще "вържеш" двете неща с едно оръжие - за охранителната дейност, колегите ти казаха, за спортната - зависи какво разбираш под това понятие - спортната стрелба, IPSC /динамична стрелба/, IDPA /дефанзивна стрелба/ и т.н.
За IPSC и IDPA /пък и може да ти вземат и служебно такова/ започни с Глок 17 - за да се научиш на доста полезни неща /ако има кой да те напътства/ - здрав хват, еднакво усилие на спусъка при всеки изстрел, "нормален" ресет /нито дълъг, нито къс/ и т.н. След това можеш да минеш на Гранд Пауър Ескалибур /но той за охрана е голям, пък и надали ще ти го вземат като служебен/ или пак от същата фирма Гранд Паур К100 - много добър, но и него надали ще ти го вземат за служебно оръжие, освен ако фирмата не е на твой роднина :D

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 11:42       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Странно, автора на темата хич не проявява интерес към коментарите.... :roll:
Или поне не го показва, да се види правилна ли е според него посоката на разсъждение... ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 12:20       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Според мен: стоманен, лек, здрав, евтин, с многозаряден, но едноредов пълнител, с дълга мерна линия, но компактен, с евтини за подмяна части, но качествени, с евтин за стрелба калибър, но много ефикасен за самозащита, втора или трета употреба, но в състояния като нов.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 16:33       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
6tangata написа:
Според мен: стоманен, лек, здрав, евтин, с многозаряден, но едноредов пълнител, с дълга мерна линия, но компактен, с евтини за подмяна части, но качествени, с евтин за стрелба калибър, но много ефикасен за самозащита, втора или трета употреба, но в състояния като нов.


Като намериш такъв МОЛЯ ТЕ звънни ми да си взема и аз :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 16:49       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Не става, защото ако намеря ще си го взема аз...за сега за 18 години от как” имам КНО не съм намерил...,но търсенето продължава .... :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 23:27       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1282
ti6kata написа:
6tangata написа:
Според мен: стоманен, лек, здрав, евтин, с многозаряден, но едноредов пълнител, с дълга мерна линия, но компактен, с евтини за подмяна части, но качествени, с евтин за стрелба калибър, но много ефикасен за самозащита, втора или трета употреба, но в състояния като нов.


Като намериш такъв МОЛЯ ТЕ звънни ми да си взема и аз :)


Веднага ви казвам и на двамата - ТТ с пета и ъпгрейднат пълнител - събира 10 патрона, като за стоманен е лек, за евтиното е евтин а за здравината....според зависи....

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer