logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 02:57       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
6tangata написа:
Според мен: стоманен, лек, здрав, евтин, с многозаряден, но едноредов пълнител, с дълга мерна линия, но компактен, с евтини за подмяна части, но качествени, с евтин за стрелба калибър, но много ефикасен за самозащита, втора или трета употреба, но в състояния като нов.

Евала! :tu: :happy:

Силно ме изкушава да копирам текста ти и да го пусна, като обява в раздел Купува. :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2018, 09:19       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2018, 20:29
Мнения: 8
Spurs написа:
Странно, автора на темата хич не проявява интерес към коментарите.... :roll:
Или поне не го показва, да се види правилна ли е според него посоката на разсъждение... ;)



Следя темата с особен интерес просто нямам време да отговарям , понеже чета отговорите от телефона , благодаря за информацията на всички който се отзоваха , ще проуча още малко


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2018, 09:24       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2018, 20:29
Мнения: 8
Ако може да ми препоръчате и някой сайт да разгледам защото , гънс и други който ми излизат в гугъл са ми много постни , всякаш няма особенно голям избор.Благодаря


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2018, 10:50       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Колега, остави тази работа с картинките по сайтовете. След като никога не си хващал пищов си на правилното място обаче.

Препоръчвам ти да посетиш е тези семинари

viewtopic.php?f=13&t=16039&start=0

цената 55лв включва и 50 патрона което е безплатно всъщност...

и да не си в София ако си до 200км взимаш рейса и си ок...за по далече вече варненци бургазлии също имат такива начинания

ще усвоиш техниката за безопастност /най-важното преди да пипаш ОО/ после хват самата стрелба основите...

ще получиш и съвети именно за какъв пищов...са зависи не казваш нищо за парите, които си заделил... до 300лв е едно до 2000лв друго


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 06:26       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2018, 20:29
Мнения: 8
Гледам сайтове ровя и не намирам на нито 1 пистолет далекобойността , някакви предложения къде мога да разгледам пистолети с всякаква информация за тях.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 08:28       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Аз лично не съм чувал такова понятие "далекобойност". Какво означава това?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 10:59       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Яну 2015, 10:33
Мнения: 122
Без да обиждам никого...От толкова думи човека нищо не разбра... Пак го пратихте на 60-годишните пищови Марго, Марголин, Макаров и ТТ.
Не че са за пренебрегване ама все пак сме 2018-та. Други почнаха да правят сметка за частите, че няма и като се износят е зор, хахха...
Вероятно ще си вземе нещо с мерак, ще гръмне 200 патрона в началото, ще го поноси и после ще си седи основно в касата...
Както писа и друг колега по нагоре е най-добре да отиде няколко пъти на стрелбище и да пробва няколко оръжия в няколко калибъра и
да си прецени сам според нуждите си...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 13:09       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Syikov написа:
става въпрос за охранителна и спортна дейност.


каквото и да избереш, щом ще искаш да го използваш като охранител - забрави за спортна дейност

защото точно заради такива охранители, които взимат оръжие уж като спортисти и си работят с тях
с новия закон ще прецакат всички спортисти - да си пренасят/носят оръжията в заключено куфарче :mad:

същото време и еу директивата иска да се доказва, че си истински спортист - ходиш активно да спортуваш и участват в състезания

така че .. избери си нещо дето е за самоотбрана .. като Г19 и по малко, спорта ще е за спортисти


освен ако не искаш да си охранител с куфарче .. ако правилно сме те разбрали

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2018, 19:20       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2018, 20:29
Мнения: 8
Добре спрях се на ТТ , къде има стрелбище с такъв за да мога да го пробвам


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2018, 20:18       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Аз предлагам за тази отговорна задача да се обърнеш към levileo, с когото пишете от един и същи IP адрес.

И аз на свой ред да питам: как е? Забавляваш ли се? Получи ли удовлетворение от пускането на темата?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2018, 20:42       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Може да е обикновено раздвоение на личността, има го в медицината и трябва да сме толерантни към хората в неравностойно положение...

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2018, 21:06       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Яну 2015, 10:33
Мнения: 122
В дълбока заблуда сте. Имам си достатъчно работа за да се занимавам с шизофренични забави. Човека е писал тема, поискал е съвет. Като гледам малко хора са отговорили с полза.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2018, 23:27       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
И то една полза...с това ТТ.....поне Colt SAA 1873 трябваше! Доказана желязна система, голям калибър, умират с по половин изстрел във филмите.

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 11:17       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
JDredd написа:
Аз предлагам за тази отговорна задача да се обърнеш към levileo, с когото пишете от един и същи IP адрес.

И аз на свой ред да питам: как е? Забавляваш ли се? Получи ли удовлетворение от пускането на темата?

Не адвокатствам на човека. Но преди време към мен имаше същите упреци, че IP адреса от който пиша съвпада с този на друг член на форума. Преди да обвинявате някой се замислете, че може да има съвпадение или друга причина. И може да обидите човека.

Узунов не те познавам лично. Но от това, което чета си много умен и стабилен мъж. Но не бързай да съдиш хората, защото не всички са некоректни.

Тук има много добри и умни хора и всеки си има достойнство!

Вчера четох една стара тема от 2007-ма година. И ми направи впечатление колко умерен човек е бил убото през 2007-ма година. И как се е възмущавал от злобата и нападките между някои членове на форума. Сега е много по краен в мненията си след 11 години в този форум. Темата беше - Надежден пистолет ли е 12 зарядния Байкал 442. Четох темата заради един спор с приятел. Дали Макаров може да гръмне, ако се изпусне зареден. И е със спуснато чукче и падне на чукчето. Май може. Но не това ме впечатли, а колко по краен и сприхав е станал убото. И ми стана тъжно от това, защото не е само той така. А и аз също. Засрамих се и ще се опитам отново да бъда джентълмен. А не сприхав.

Бъдете живи и здрави братя по оръжие. :armed: И по спокойни. :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 11:29       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Syikov написа:
Добре спрях се на ТТ , къде има стрелбище с такъв за да мога да го пробвам

Колега ТТ е плосък пищов и удобен за носене. Но вече се изчерпаха и продадоха старите запаси от евтини патрони. А новите патрони за ТТ са по-скъпи от 9х19. Ако ти харесват силните калибри си вземи Глок 23 или Глок 32. Цената им е колкото на един айфон, която всяка ученичка ръчка в метрото.

Ако нямаш налични пари си дръпни един заем 1200 лева и си купи модерен пистолет в .40 Смит или .357 Зиг. Ако толкова те дразни пластмасата си вземи Джерико изцяло от стомана. Намират се на старо запазени по 700 лева. Вярно в 9х19 са. Но това хич не е слаб калибър, ако ползваш силни патрони на фиочи примерно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer