logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 00:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 17:07       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2018, 20:29
Мнения: 8
А може ли някаква информация от къде и дали изобщо може да си намеря ново ТТ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 17:31       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Syikov написа:
За първи път ще имам пистолет и не съм стрелял никога през живота си и се питах за такъв новобранец като мен какво е най - доборото оръжие , но да мога да си го ползвам и след това , става въпрос за охранителна и спортна дейност.

Колко се изписа по питането на Syikov, а е видно, че то е комплекс от противоречия. Независимо от няколкото полезни съвета, автора на питането все едно не ги е чел и накрая... ТТ, и то отнякъде, ново.
Мисля, че заема "ефирно" време вместо да прочете малко повече и да се вслуша в досега дадените му съвети за завършване на курс за боравене с оръжие. Да посети стрелбище на което да изпробва различните железа, пък да се почеше по главата и да реши...въобще трябвали му такова нещо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 18:39       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
jaba написа:
автора на питането все едно не ги е чел и накрая... ТТ, и то отнякъде, ново.
Мисля, че заема "ефирно" време вместо да прочете малко повече и да се вслуша в досега дадените му съвети за завършване на курс за боравене с оръжие. Да посети стрелбище на което да изпробва различните железа, пък да се почеше по главата и да реши...въобще трябвали му такова нещо.
100% Говоря по памет, дано не бъркам - ТТ не беше ли без пин блок и ако е така за чий дик му е пистолет дето може да гръмне като се изпусне на пода ( да не споменавам Стечкин) ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 21:21       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2666
Е то за същия дик Не му трябва и чз шадоу1 и 2, 1911 серия 70 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 21:30       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Фев 2016, 14:57
Мнения: 89
Местоположение: Панагюрище
Paco написа:
Syikov написа:
Добре спрях се на ТТ , къде има стрелбище с такъв за да мога да го пробвам

Колега ТТ е плосък пищов и удобен за носене. Но вече се изчерпаха и продадоха старите запаси от евтини патрони. А новите патрони за ТТ са по-скъпи от 9х19. Ако ти харесват силните калибри си вземи Глок 23 или Глок 32. Цената им е колкото на един айфон, която всяка ученичка ръчка в метрото.

Ако нямаш налични пари си дръпни един заем 1200 лева и си купи модерен пистолет в .40 Смит или .357 Зиг. Ако толкова те дразни пластмасата си вземи Джерико изцяло от стомана. Намират се на старо запазени по 700 лева. Вярно в 9х19 са. Но това хич не е слаб калибър, ако ползваш силни патрони на фиочи примерно.

За Джерикото гласувам с две ръце! А ТТ мисля,че има в " Крез Армори" Пазарджик

_________________
ТТ 1939
JERICHO 941 F 9X19
ZHR 22LR\22WMR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 22:38       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ti6kata написа:
1911 серия 70
Така е ама 70 серия се намира трудно и тука... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2018, 23:56       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2666
Сериозно? Бъзикаш се!!!!
https://youtu.be/chEOAb0C2Is


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2018, 18:08       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2007, 01:01
Мнения: 441
Местоположение: Бг. - Майна City за сега...
Четейки коментарите отгоре-отгоре... имам усещането, че го взехте тоя пич на тотален подбив! ( масата писали поне )

А по темата...

Щом нямаш опит и на този етап не можеш да си избереш лично оръжие... като за начало просто посети някое стрелбище, в което има налични повечко като тип, марка, модели, калибри и пеочие пищови. Хвани ги, усети как седят в ръцете ти иии, ако нещо конкретно ти допадне ( не на вид, а на усещане от реален контакт с оръжието )... сподели го с хората тук, за да обсъдим нещо повече и по-конкретно по темата.

Като цяло няма да намериш пищов, който да е перфектен и за едните и за другите цели, които искаш. Трудно постижимо е и ще има компромиси винаги в едната, или в другата насока.

И моля те... игнорирай коментарите, в които ти се предлагат антики от далечното минало, морално остарели във всеки един смисъл. Несериозно е да се предлагат щуротии от типа на ТТ-та, Марго-та и всякакви такива небивалици 2018 година, в специализиран форум.

Ако ще си взимаш нещо ново, от магазин... забрави за смешни суми от типа на 200-300 лв. Всичко заслужаващо внимание, ако е ново започва от около 1200 лв нагоре.

_________________
Мариян LORDA Михайлов - Пловдив

За връзка с моя милост ->
Skype: Muri4ko
FB: https://www.facebook.com/maryan.bg

" Nothing! The one who doesn`t fall, doesn`t stand up! " -> by Fedor Emelianenko, June 26, 2010 ®


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2018, 03:07       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5281
Местоположение: София
Я, кой е прописал на кирилица. :-) :tu:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2018, 06:26       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 24 Фев 2013, 20:52
Мнения: 278
Syikov написа:
Добре спрях се на ТТ , къде има стрелбище с такъв за да мога да го пробвам

Ако ти се стреля със такъв калибър..ако си по Сф..дрънни и ще ти придоставя CZ 52..имам руски ,чешки и фиокита..да начешаш крастата :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2018, 14:36       Заглавие:  Re: Какъв пистолет да си взема ?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2007, 01:01
Мнения: 441
Местоположение: Бг. - Майна City за сега...
Absolut написа:
Я, кой е прописал на кирилица. :-) :tu:



Кой това?! Сподели :D

P.S: Винаги съм можел! Просто никога не ми е дремело особено и важното за мен винаги е било вложения смисъл в написаното, а не това с какви букви е написано! ;) :) Не съм се променил много... не бързай да се радваш :D :)

_________________
Мариян LORDA Михайлов - Пловдив

За връзка с моя милост ->
Skype: Muri4ko
FB: https://www.facebook.com/maryan.bg

" Nothing! The one who doesn`t fall, doesn`t stand up! " -> by Fedor Emelianenko, June 26, 2010 ®


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer