logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 16:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 04:57       Заглавие:  SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
"Здравейте" на всички след ШОТ шоуто... :DD Тая година пристигнах във Вегас болен като куче и на една шепа хапчета на ден, за това се отчитам чак сега, едно че нямаше кой-знае какво да се показва, второ бях като парцал и не бях в състояние нито да снимам кой-знае колко,нито да пиша от там...
Тая година с влизането установих, че почти всичко интересно е същото което беше интересно и преди, и просто няма смисъл да се повтарям и да пускам едни и същи неща, да не говориме, че който се интересува от нещо конкретно може да си намери доста по-свестно видео онлай, вместо да гледа мойте аматьорски изстъпления. Именно за това и снимах малко, това са трите албума, има оръжия, ножове и малко от Вегас, дано да ви харесат снимките, аз само ще сложа тук няколко неща които ми харесаха доста и ще бягам да си пия чайовете... :D

23ти https://imageshack.com/a/kmll/1
24ти https://imageshack.com/a/DJll/1
25ти https://imageshack.com/a/PLll/1

Значи, без да съм го стрелял, много ми хареса как седи в ръката новият Зиг 365:

Изображение

Изображение

Много прибрано пищовче, доста приличен спусък като за размера и сравнително евтиното изпълнение.
На снимката е модела с лзера щото търсех подобен малък пищов за мой приятел. В Неделя след като се прибрах, ходих на гън шоу с него да го търсиме, но се оказа, че ще го имат чак Март, все още го нямало свободно.
ПИщова идва с три различни бази за пълнителя - първите две са за един и същи капацитет, само дето едната има издатина за да лови кутрето а стандартната - няма, това на снимката е плюс базата.

Това беше нещо интересно - регулируемо газово бутало за Калашник, нямах възможност да говоря с производителя защото колкото пъти минах от там все говореше с някакви с камери и за това просто го слагам тук:

Изображение

Изображение

Ругър имаха няколко модела полимерни и метални пистолети които стрелят с 9мм Лугър, нещо новов поне за мене, ето пласмасовият револвер:

Изображение

Имаха и някакъв нов полимерен пищов, който имаше доста приличен спусък:

Изображение

Тая година имаше доста дисплеи с разни видове куршуми и изобщо боеприпас, тея изглеждаха добре, разбира се най-отдолу е "пенсионера" на Глейзър - сейфти слъг... :DD

Изображение

Любимите ми ДиПиЕкс на КорБон:
Изображение

Глейзър, които също ги правел КорБон:
Изображение

КелТек имат нова пушка, тая в средата, която макар и извънредно грозна, се търси от дистрибуторите много.
Най-вероятно ще я последва съдбата на останалите техни продукти - след 2-3 години проблеми със снабдяването, пазара ще се дръпне и тогава вече ще ги има навсякъде... :D

Изображение

Ето един спотър сетап за снайперистите, на мене нищо не ми говори ама това е щото аз не съм снайперист, нали... :DD

Изображение

Изображение

Vltor продължават да правят ПКМ-и и имат все по-голямо търсене:

Изображение

Също имат и доста прилични гарнитури за калашник:

Изображение

А GGG имат все така интересни и нови релси за калашници:

Изображение

Изображение

Тая система за засичане на оптики я видях миналият път, преди две години, сега е вече по-малка и по-чувствителна:

Изображение

Заврях се разбира се и на щанда на Глок да видя що за животно е новият ужким "военен" модел ( Военният Зиг ми хареса повече)...

Изображение

Ония дето го бяха сложили там ми приказва някакви глупости как нали съм знаел как цевта била полигонална, сега на новата цев имали и някакво подобие на плитки нарези, тука съвсем ме загуби като слушател...
После ми каза, че короната... :

Изображение

...правела пищова извънредно точен. Радвам се, че Глок го откриха тоя момент най-после...
Тука се опитах да снимам тая чудна цев от вътре, ето какво излезе:

Изображение

Аз понеже бях болен, и учтив, го оставих да си развързва кучетата и ми показа снимка от телефона си, на мишена на 25 ярда/грубо - метра, която стрелял негов приятел, две ръце, без опора, без време... Да кажеме, че изглеждах впечатлен. Не от възможностите на пистолета обаче.

Изображение

Аз лично, без да претендирам за нищо, мога да кажа, че пищова ми харесва. Харесва ми от една страна издатъка в основата на фронт страпа, свикнал съм с такава дръжка от ламата ми, дето е правена 70те... От друга страназа такъв пистолет си мисля, че там трябва да е изрязано за да се тегли пълнителя както си е на другите глоци, но аз разбира се може и да бъркам.
капачката на дъното на бакстрапа, на която се завързва темляка, е перфорирана и може да се разкара ако на някой не му хареса, общо взето и това нещо отпред може да се махне... Харесва ми без изрезите за пръстите, блока седи много добре в тоя лайнян цвят, скосението отпред също е доста сполучливо.
Какво е покритието даже не съм се интересувал, предполаган е серакоут.

Големият и малкият Зиг ми х аресаха в пъти повече но е възможно да съм пристрастен... :D

Изображение

Изображение

Общо взето това е от мене, дано да му е било интересно на някой...

Да благодаря пак на Гънмена, без него и аз щях да гледам клипчета, също така да благодаря за приятното време изкарано в компанията на Председателя на УС на БФДС :D ,
едно много симпатично момче - Мариян, ще се радвам да го видя и във Флорида ако идва за нещо :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 05:49       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
:tu:
Благодарско за репортажа и бързо оздравяване :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 18:04       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4650
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Shot Show 2018. Твоите ежегодни репортажи винаги са ме връщали в моментите на минали посещения. Това което си правил, и правиш в момента е истински "public service" (Thank You!), което за съжаление днешните "Основен Форум" участници, с малки изключения, ограничават своите интереси до Глок и "social subjects".

Въпреки хремата, сигурен съм, че си имал great time.

От приятели научих, че охраната е била super duper, новият .224 калибър is the talk of the town, and Weatherby напуска California и отива в Wyoming.

Бъди здрав.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 18:32       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18438
.38-ми, гоУем си, бате! :tu: Скорошно оздравяне и от мен... и много ти тенкЮ!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 18:38       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18438
.38 Super написа:
...да не говориме, че който се интересува от нещо конкретно може да си намери доста по-свестно видео онлай, вместо да гледа мойте аматьорски изстъпления.

И е така, и не е така! Твоите репортажи винаги са били уникални и изключително приятни за гледане и асимилиране! Отделно от това, за ножове ревюта почти никой не прави. Като оставим оръжията настрана, как според теб се развива и накъде се движи тенденцията при остриетата?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 19:51       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ооо благодаря, 38и! Репортажа пак ти е на ниво!
Доста матрял има в линковете...има новости...следим ги с интерес...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 20:21       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Супер! Мерси! :)

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 21:56       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 08 Яну 2015, 21:16
Мнения: 64
Благодаря ти, че го направи! Отново!

_________________
"Много е трудно да се хване черна котка в тъмна стая. Особено когато котката я няма там." Конфуций


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2018, 23:17       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ааа...докато оглеждам за new глоци в албумите тази журналистическа карта ме изкефи...
Кореспондент на Дъгнмен БГ :tu:
Преди да питаме за важните гън неща...коя е гърлата с червената рокля отсреща на блока? и посети ли това шоу, 38и?
Не се праи на болен ей... :DD

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 17:36       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Господа свободни стрелци, наистина съжалявам, че не можах да направя нещо по-свестно... Първо пристигнах с някаква бронхиална инфекция и на антибиотици, после пътувахме с някакви нощни полети и не можах да се очовеча един ден и на всичко отгоре тая година сухият въздух във Вегас ме очисти... За човек който идва от "суха" Флорида където зимата влагата е 50-60%, да се монтира във Вегас където телефона показва 1% влага и то дето вика Гънмена "...Щото валя онзи ден..." си е проблем.
Аз бях читав ужким като се напукам сутрин с една шепа копчета но друго си беше да си бях наред...
Другият момент беше, че всичко интересно вече е снимано, Еотеците, Заглушителите,карабините, евреите, всичко което си заслужава вниманието си е както и от снимките от преди 2 год, трябваше да се повтарям... Можеше да хвана някой от известните лица, но нямах сили да седя повече от 2-3 часа...
И тази година са застъпени термал оптиките, същите китайски фирми, същите малки удреди, просто са по-прецизни, нищо по-различно.

Да, Посейдоне, монтирам се там заради Гънмена, той е "виновник" да взимам пропуски, иначе няма за какво да ме пускат. :D

Щеше да е интересно да се види площадката от стрелбата... С приятелчето с което бяхме, рентирахме един голям варел, Джимито от снимката, и специално се завряхме в района но се оказа, че всичко е затворено и няма как да се стигне до въпросният паркинг.
Като гледахме от пътя, има поне 200-300м от прозорците до паркинга, за патрон с толкова плоска балистика като5.56/.223 сигурно не се изисква никаква философия да се реже от горе надолу в тъмното без да се цели човек изобщо, освен това аз не мисля, че от хотела се е виждало нещо по паркинга през ноща заради светлините от улицата но е възможно и да бъркам.
Странно защо не е изрязал няколко пълнителя в колите които са грубо на половината разстояние от паркинга, под носа са му били а щеше да предизвика сериозно меле и задръстване... Когато си на место и видиш реалната "карта" с която е работил реализираш, че улицата е оставена свободна което логично повдига въпроса защо ?
Ако е искал да забърка сериозни л@!на можеше да затвори улицата с два пълнителя и тогава да си реже в паркинга, щеше да усложни неимоверно придвижването на първите респондъри, но не знам... Малко в конспиративните теории отиваме сигурно, но поне на место на мене ми изглежда че улицата е оставена нарочно свободна, изрязал е който може в паркинга и е оставил улиците свободни за движение на който и да е... Това не е логика на някой който иска да нанесе вреда, това е пресметливост с някаква логика зад нея, поне на мене ми изглежда така.

Бат Геле, при ножовете има интересни неща но мене лично ме впечатли единствено новото ЗТ на Хиндерер заради хвата и формата, другите неща бяха малки, под 3.5"
Имаше много добри фиксове, предимно на Топс и на няколко други фирми но нямаше как да ги покрия всичките, аз почти не снимах на първият етах, където са по-малките риби, които нямат пари за щандове на 2рият етаж, където са работещите с армия и полиция.
Както и да е сега според скромното ми мнение има някакъв тренд да се правят мидтеци, флипери. Моето обяснение е, че все повече ножове се разхождат по барове вместо да се носят с идеята да се използват като оръжие. Освен това флипера има приятни за окото форми и няколко производствени операции по-малко, което го прави привлекателен продукт за маркетинг на целеви групи от диванни командоси, колекционери и подобни "тактици"
Видях на няколко пъти Ърни Емерсън но всеки път беше зает с някакви други хора и нямах нерви да го чакам, иначе е рядкост да го видиш три поредни дена на щанда му. От по-миналата година останах с извънредно приятни впечатления от Елишевиц и Хиндеред, също от Гейл Брадли, даже Елишевиц седя и просто ме ръчка да му задавам въпроси за какво ли не, интересна фигура е, също Хиндерер който си приказва с хората без капка надуваемост...
Брус Блейдс които имаха прилични модели, сега са аутсорсвали много модели в Китай и сега могат да се намерят на тънки цени, от 13мов стомана и качество под въпрос, но това е бъдещето... Също така са почнали да копират някой модели от китайците и скоро ще има мазало по форумите ха ха ха...
Двата нови Емерсъна са много добри в ръката: уорнито и куайкена, добър размер, уейв и удобна дръжка, просто на мене ми се виждаха малко по-слабички от предишните модели, но е възможно да бъркам.
До Колд Стийл даже не можах да се докопам но там всичко е ясно.
Друг тренд с ножовете който забелязах - все повече фирми правят неща от Д2, изглежда китайците са я сертифицирали тая стомана защото е доста популярна. Аз си взех едно ножче на Дабълстар от Д2, много свестен резак и за нищо пари... :D

Видяхме се с Гънмена и с Мариян, след срещата с наще момчета във Сибринг, ми беше много приятно да видя още някой асоцииран с форума и с федерацията, много добри впечатления имам и от него, раздавахме малко картички на шоуто, хубаво е да видиш свестни хора да движат нещата с оръжейният спорт в България :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 17:48       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
и посети ли това шоу, 38и?
:D Посетих за малко шоуто в Хард Рок хотела... :D
https://www.youtube.com/watch?v=MmBeUZqv1QA

Приятелчето с което бяхме там беше на една конвенция за бетон, клиентите му бяха всичките луди по оръжията и след като намерихме общ език, три вечери подред ни влачиха по корпоративни банкети и подобни вечери така че нямах време за много шоута, но за сметка на това се отядох на стейкове по $80 и щипки от раци ха ха ха :tu:

Изображение

В нашенското бистро пък имаше чудесни агнешки котлетчета и шопска, а гроздовата ми дойде много добре с антибиотиците ха ха ха...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 19:15       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Евала Данчо!
Благодарско за отразяването на събитието и пожелания за бързо оздравяване!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2018, 19:20       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Благодаря, че ни потопи в атмосферата на шоуто!
Мечтая някой ден да го видя на живо! :armed:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2018, 02:31       Заглавие:  Re: SHOT 2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4650
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
.38 Super написа:
В нашенското бистро пък имаше чудесни агнешки котлетчета и шопска, а гроздовата ми дойде много добре с антибиотиците ха ха ха...


Къде е това нашенско бистро? След две седмци съм във Вегас може и да го опитам. Преди години посетих един БГ ресторант и ми сервираха малко превтасали кебапчета. Имаше и едно дели ама ме отказа да го посещавам.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bobi, ubboto, Yank и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer