logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 07:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2018, 14:22       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tojito написа:
Не ми трябва нищо конкретно - тъща нямам, Слави ... ми не ми е фактор :D
Тези които ги свалям от нета, не мога да ги обработя да ги дам на печатница за да ги направят както си требе по задание - силует, цял ръст и т.н.
Ще се гърми за група по тях на 300м на механика, така, че и да има някакво бледо оприличаване на "човешки черти" нема никакво значение :tu:
До сега съм работил с образци с тъмно маслени зелени "камуфлажи", които на 300м. си се виждат черни да ги е*а :D

Ivo III написа:
та ... каква мишена се търси, по точно, с каква задача


Горе се бъзикам принуден по независещи от мен причини ... и това не касае членове на форума...
А сега наистина - важно е...контурите, вида на мишената и так дале...
Да се направи мишена се изискват познания ... дълбоки познания!!!

Много добър пример дава Тоджито горе! С неподходяша мишена как губи време боеприпаси ресурси и пари на данъкоплатеца...

така че темата е много важна...скоро ще пусна подобна тема за мнения и оценки и коментари в УС пистол форума...предложил съм им сътрудничество тоест /шефство :-) / правехме по соца помните по дъртите


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2018, 14:45       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Poseidon написа:

Много добър пример дава Тоджито горе! С неподходяша мишена как губи време боеприпаси ресурси и пари на данъкоплатеца...


Poseidon-е, мишената може да ти се вижда неподходяща за заданието, но определено няма да губя ресурси и пари на данъкоплатеца ... начинанието е частно ;)
Заданието е да се има 5 дупки в мишена 40см широка и около 140 до 160 висока на 300м. Така и така ще се прави, аз искам за себе си да ги събера в 20 на 20. А ако не стане, както казва един съфорумец в друга тема - на голям чаршаф лесно се улучва :wink:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2018, 23:50       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tojito написа:
… аз искам за себе си да ги събера в 20 на 20.

В 20х20 с "калашоподобно" на механика на 300 метра?! :punch: Не че има лошо, разбира се… просто ще се радвам някой да ми обясни смисъла в това да изнасилваш дадено оръжие на несвойствени за него стрелби… за което благодаря предварително!

Гейб Уайт ги мисли подобни за пищова… от 25 ярда/ 22,70 метра… за 4 секунди от скрито носене… 10/10 в черното на В-8 или кръг с диаметър от 6 инча:
https://pistol-forum.com/showthread.php ... -292-10-25

Стрелях го днес за втори път, всички си влиза в А-4... но от 10 изстрела най-доброто ми беше 6 дупки в черния кръг за около 2,5 секунди за изстрел. Най-интересното е, че и на чисто прецизна стрелба/ без ограничение във времето… ня успях да дам по-добри резултати… просто щото тази мушка, с която съм в момента... на 25 ярда е по-голяма от черния кръг.

От друга страна, колегата с "ред дот"- а ги събра по-добре на прецизна… the right tool for the job… иначе чичо Джери пука балони на 1000 ярда с пищак… :happy: с 70-80 метра възвишение… не че не става, но ми убягва смисъла… ПРИЛОЖНИЯТ СМИСЪЛ в това да мъчиш дадено оръжие на дистанции за други оръжия... и мерни прибори.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 00:08       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
За пищов най-далечната стандартна дистанция ти е 10 ярда/ 9,14 метра. Като на нея се гони скорост при отработването на редица елементи като транзиции, презареждане от коляно, стрелба с една ръка и пр. Просто защото за КНО това ти е максимално ПРИЛОЖНАТА дистанция. От 25 ярда/ метра… стрелбата вече ти е зад укритие… по цяла мишена.

Да мъчим пищова на 25 ярда по 2 инчов кръг, примерно… не че и такова нещо не може да се измисли… ще е някакъв микс между тъпотия и комплексарщина. Хайде, навил съм си на масрафа… и ще ги вкарам поне 8/10 в черния кръг на В-8 от 25 ярда от скрито носене за около 2,5 секунди… въпреки ще смисълът за мен е нулев… само хабим патроните.

От друга страна, друго упражнение с много повече смисъл, измислено от колега Rotkod: на пет метра от скрито носене по А-4 с шестте двуинчови кръгчета… първи стринг от ляво на дясно по горната тройка, после от дясно на лява по долните три… и да се свали под 4 секунди си става челиндж! Но да мъчиш Глока по двунчовото кръгче вече от 10 метра, примерно… става простотия!

Същото е при тактическите карабини… виж им на американците масовите дистанции за карабини на механика стоешком… от 3 до 20 ярда… като и там се гони същото като при пищова… комбинация между скорост и точност, съчетана със стрелба от движение.

Та, да мъчим "калашките", на механика и то... по снайперски цели/ разстояния... просто не го разбирам. В 20х20 на 300 метра му е на "Драгунов" макса… с оптика и то... а аз ще мъча "калашника", и то на механика. Ами, не го разбирам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 15:19       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ми пичове трябва така щото такова е заданието ... едни хора искат да видят какво може калашоподобно на 300м на прецизна стрелба.

Още повече че съм го виждал да става - един образ наши 5 изстрела в мишена на 300м., 40 см. широка и към 140-160см. висока. Дупките бяха между колената и рамената така, че показателното е че МОЖЕ. А щом МОЖЕ сиганина защо да не мога и аз?

А така или иначе ще се работи за това, защо да не се работи за група? Проблема ми е, че нямам такава мишена и за това търся съдействие тук :wink:

П.П. За 3ти път го пиша това.

Знам, че е зор работата, но ТРЯБВА да се свърши така или иначе. Ако успея да направя това което искам като параметри за мен ще е супер. Ако не мога да направя групата която искам, поне ще знам, че всеки път като легна на 300м ще мога да си улуча целта PDT_Armataz_01_20

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 15:44       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
tojito написа:

Знам, че е зор работата, но ТРЯБВА да се свърши така или иначе. Ако успея да направя това което искам като параметри за мен ще е супер. Ако не мога да направя групата която искам, поне ще знам, че всеки път като легна на 300м ще мога да си улуча целта PDT_Armataz_01_20


Ма хабиби ти ся не си ли сигурен????

PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 16:23       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Не и от 1вия да го е*а

Ти да не би да си? На механика!

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 16:53       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Що не пробваш да си вземеш от някой строителен маркет (примерно KREZ ;) ) платна пенополистерол и да си изрежеш силуети като тези на армейските полигони. Около 1.50 е най-евтиното платно. Аз така си правя фигурки.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 17:09       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
tojito написа:
Не и от 1вия да го е*а

Ти да не би да си? На механика!


Ако си е моя играчката ще съм и още как...тва за попадение в гръдна ,не 20на 20

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 19:06       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Не знам какви са били условията при стрелба със СВД-то, но с калашоподобно в .223 на 300м успях да вкарам 3 от 5. Четвъртия беше извън очертанията на силуета, ни сравнително близо. Като цяло и 4те дупки бяха близо до параметрите за които споменавам.
От там пък ми произлиза идеята за група, но в 7,62х39


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 19:07       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ken6iro написа:
tojito написа:
Не и от 1вия да го е*а

Ти да не би да си? На механика!


Ако си е моя играчката ще съм и още как...тва за попадение в гръдна ,не 20на 20


Да де и аз говоря за моята си играчка. А и няма кво да ги сравняваме - твоята е светлинни години пред моята


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 19:08       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Zakira написа:
Що не пробваш да си вземеш от някой строителен маркет (примерно KREZ ;) ) платна пенополистерол и да си изрежеш силуети като тези на армейските полигони. Около 1.50 е най-евтиното платно. Аз така си правя фигурки.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Пак изкара почерпка, но въпреки всичко пак ми трябва файл за да може да го дам на печатницата да ми направят служебно мишени


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 20:40       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
И аз искам да тествам такава група, но максималното разстояние на стрелбищата до които имам достъп е 120 м. Интересно ми е кой ще се представи по-добре АКМ или АК 47.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 20:45       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tojito написа:
Ми пичове трябва така щото такова е заданието ... едни хора искат да видят какво може калашоподобно на 300м на прецизна стрелба.

Е, това обяснява всичко… примумица на клиента… и ако он сака… и на 500 метра прецизна ще се стреля. :wink:

tojito написа:
Още повече че съм го виждал да става - един образ наши 5 изстрела в мишена на 300м., 40 см. широка и към 140-160см. висока. Дупките бяха между колената и рамената така, че показателното е че МОЖЕ. А щом МОЖЕ сиганина защо да не мога и аз?

Съответно тук иде въпроса… за чий ти е и ти да правиш сигански работи?! Белите хора за тази работа използват 1х6 и 1х8 оптики на "арките" си. Пък и 7,62х39 е с една такава траектория… леко минометна. Иначе, да… хубаво е да се тестват границите на различните оръжия в контекста на човешките възможности… просто "изнасилването" им да приема формата на някакви стрелкови стандарти/ задания… аз лично не го разбирам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 12:52       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Изображение

https://www.challengetargets.com/produc ... AnoECAAQBQ


_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 53 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer