logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2018, 20:56       Заглавие:  Re: Съвети за бързомер за лов
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
И двата модела бързомерци са тубусни, каквито колегата Дред не предпочита в случая...

Бушнелът е доста прилична имитация на Еймпойнт.
Трудно му се върти копчето за включване на моя, но това явно е типично за модела.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2018, 21:54       Заглавие:  Re: Съвети за бързомер за лов
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 22:23
Мнения: 63
Ами човека пита, пък и както го чета май не прекарва много време в гората, та за това да си кажа.
Под "тубуларен дето седи като оптика" май се визират тези от рода на аймпойнт 9000 и на оптикс и т.н. а не "кубични" като микрото.

И пак ще се повторя, понеже и знам номерата на ижовката /не ходя отдавна с нея на лов, но е "винаги готова" / да се отдели повече внимание на монтажа, че с тая лястовича опашка, лека пушка, блъскане по джипове и при затваряне, като дърпаш прасета удрянето в клоните и т.н. , може да има изненади.
Колкото до панорамните - влиаят се малко повече от дъжд, мъгла, сняг.
Аз съм с оптика 1-4х22 понеже ходя и на варда :D , но ако не го правех, щях да съм сигурно с един от двата по-горе изброени уреди.

_________________
Петър Иванов; СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Мар 2018, 16:58       Заглавие:  Re: Съвети за бързомер за лов
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Дред, с риск да ми теглиш майни, защото не съм по темата - купи си гонкаджийска оптика. С прозоречен тип бързомер ще береш ядове. Я чохълчето ще му загубиш при триене в раница или закачане по драки, я батерията ще му е умряла, я мъглица ще го позапоти... С малка оптика и светеща скала - точка, кръст или каквото там, - ем ще си ефективен и с двете очи на близко, ем оправданието :" ми беше ми далече", ще е за другиго.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2018, 17:26       Заглавие:  Re: Съвети за бързомер за лов
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Online

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Какъвто и бързомер да вземеш ( пробваш ), не ти ли се появи точката веднага щом вдигнеш оръжието,
а започнеш да я търсиш, значи е монтиран в повечето случаи високо и трябва да помислиш за
допълнителна буза на приклада, тогава вече ще компенсираш изместването.

И замижаването е нормално да се случва първоначално, но с повече сухи тренировки всичко си идва на място.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Мар 2018, 18:27       Заглавие:  Re: Съвети за бързомер за лов
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Като знам ловните дистанции на Дред, оптика му е ненужна


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2018, 13:00       Заглавие:  Re: Съвети за бързомер за лов
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
ti6kata написа:
Като знам ловните дистанции на Дред, оптика му е ненужна


Sent from my iPhone using Tapatalk

Да питам ... До колко метра е най далечното разстояние

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer