logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 17:09       Заглавие:  SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 31 Авг 2010, 13:17
Мнения: 738
Не успях да открия тема, в която да се сравняват двата мастърпийса на родния ВПК и реших да направя една. Та.. възнамерявам да се сдобия с такъв тип пушка като условието в конкурса е калибъра да е 7.62 и стандартна по дължина цев. Приклада не е от голямо значение, защото най-вероятно ще се смени, но видях, че се предлагат със сгъваеми, та се насочвам като цяло натам. Искаше ми се 5.45, но чувам от доста места, че бил дефицитен, а освен за лов от време на време идеята е да се натиска повече по стрелбищата. Сигурен съм, че има доста хора с доста опит и с двете пушки и ми се искаше да "чуя" от първа ръка кой модел е по-качествения. Доколкото успях да разбера SAMа е с фрезован рисийвър, а SLRа със щанцован. Има ли разлика в цеви, спусъци или всичко е индивидуално за конкретния модел? Всяко мнение е полезно :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 17:40       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Нямам голям опит с тия,имам само 2 Арсенала,единия е САМ

САМа е по-тежката,но и по-солидната като чувство в ръцете ти / на това превод няма / пушка.Спуська е лесен,АКТ правят чудесен такъв за около 55 долара по спомени.Приклада и той така,ФАБ Дифенс правят приклад за тия и е доста по-удобен от оригинала,хвата и той от там.

В цевите не знам да има разлика,не говорим за пушки от 82ра примерно,в спусъците мисля,че има и от едната кутия на другата ако не се лъжа не става смяната.

Кой и да вземеш няма да сбъркаш,аз бих предпочел САМа заради кутията,но съм леко извратен на тема Да има та не ми обръщай внимание


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 17:49       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Стрелок написа:
Не успях да открия тема, в която да се сравняват двата мастърпийса на родния ВПК и реших да направя една. Та.. възнамерявам да се сдобия с такъв тип пушка като условието в конкурса е калибъра да е 7.62 и стандартна по дължина цев. Приклада не е от голямо значение, защото най-вероятно ще се смени, но видях, че се предлагат със сгъваеми, та се насочвам като цяло натам. Искаше ми се 5.45, но чувам от доста места, че бил дефицитен, а освен за лов от време на време идеята е да се натиска повече по стрелбищата. Сигурен съм, че има доста хора с доста опит и с двете пушки и ми се искаше да "чуя" от първа ръка кой модел е по-качествения. Доколкото успях да разбера SAMа е с фрезован рисийвър, а SLRа със щанцован. Има ли разлика в цеви, спусъци или всичко е индивидуално за конкретния модел? Всяко мнение е полезно :)

На родния пазар всичко е с фрезована кутия.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 18:26       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Ако все пак решиш ак74 драсни едно лично да ти пратя контакти на един тунингован :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 20:37       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 31 Авг 2010, 13:17
Мнения: 738
ti6kata написа:
Ако все пак решиш ак74 драсни едно лично да ти пратя контакти на един тунингован


Имам голямото желание, но ако действително патроните са кът ще трябва да си ми стои и да го гледам като голям, бял, объл камък :confused:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Фев 2018, 22:13       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Стрелок написа:
ti6kata написа:
Ако все пак решиш ак74 драсни едно лично да ти пратя контакти на един тунингован


Имам голямото желание, но ако действително патроните са кът ще трябва да си ми стои и да го гледам като голям, бял, объл камък :confused:

Да много са кът че и цената е голяма. Отделно нямат нищо общо като качество с бойните

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2018, 04:11       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Цоньо ти като експерт по калашите кой калаш би препорьчал? Какво свестно може да се намери в БГ и респективно да се тьрси в САЩ? Малко не е по темата ама може и да излезне полезно инфо за стрелока.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2018, 07:46       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз определено бих посъветвал да се вземе карабина със сгъваем приклад - САР М9Ф, М12, М14
Никога не бих взел СЛР, както и такъв с постоянен несгъваем приклад

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2018, 23:06       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
cz85 написа:
Цоньо ти като експерт по калашите кой калаш би препорьчал? Какво свестно може да се намери в БГ и респективно да се тьрси в САЩ? Малко не е по темата ама може и да излезне полезно инфо за стрелока.

Калашите на ISD ги избягвай. Един пич от ловната ни грипа има ISD 74 т.е. калаш 74 чисто нов и неможе на 100 метра 5 см група да направи ни с армейски ни с ловни в БГ търси само на Арсенал. SAR дето е със страничен приклад лично аз не бих взел нещо има разминаване цев горен край на приклад / говоря за тез дето се сгъват на страни/
SLR - a го бива с тоз спирач защото работи, но приклада е малко кофти,но се свиква, а и позволява тунинг.вземай SLR или 95 или 100 и задължително със спирач. Пипва се приклада и газ.
Съвет недей взема фурнитури на магпулдълго и широко за обяснение.
Утре на лични ще ти пиша

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 00:14       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Сгъваемият приклад на арсеналските модели не може да се сменя с друг вид приклад.
Поне не и без сериозна намеса на оръжейник.

А, и честити нови цени от Арсенал! Увеличението е към 30%.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 07:34       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Vimpel написа:
Сгъваемият приклад на арсеналските модели не може да се сменя с друг вид приклад.
Поне не и без сериозна намеса на оръжейник.

.


Тук няма да се съглася с тебе,не съм оръжейник,но махнах оригинала и си слжих един на FAB Дифенс,един чук ти трябва и една ножовка,нищо сложно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 07:48       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
tconiotconev написа:
cz85 написа:
Цоньо ти като експерт по калашите кой калаш би препорьчал? Какво свестно може да се намери в БГ и респективно да се тьрси в САЩ? Малко не е по темата ама може и да излезне полезно инфо за стрелока.

Калашите на ISD ги избягвай. Един пич от ловната ни грипа има ISD 74 т.е. калаш 74 чисто нов и неможе на 100 метра 5 см група да направи ни с армейски ни с ловни в БГ търси само на Арсенал. SAR дето е със страничен приклад лично аз не бих взел нещо има разминаване цев горен край на приклад / говоря за тез дето се сгъват на страни/
SLR - a го бива с тоз спирач защото работи, но приклада е малко кофти,но се свиква, а и позволява тунинг.вземай SLR или 95 или 100 и задължително със спирач. Пипва се приклада и газ.
Съвет недей взема фурнитури на магпулдълго и широко за обяснение.
Утре на лични ще ти пиша


Цоне уважавам те брат, ам тука ич не мога да се съглася с теб :tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 07:49       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Vimpel написа:
Сгъваемият приклад на арсеналските модели не може да се сменя с друг вид приклад.
Поне не и без сериозна намеса на оръжейник.

А, и честити нови цени от Арсенал! Увеличението е към 30%.


Увеличението е от преди Нова Година
По отношение на приклада си прав, но САМО за НЕСГЪВАЕМИТЕ приклади, като и за там не съм много сигурен :wink:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 11:23       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
FIRSTGUN написа:

Тук няма да се съглася с тебе,не съм оръжейник,но махнах оригинала и си слжих един на FAB Дифенс,един чук ти трябва и една ножовка,нищо сложно.


Не е съвсем просто, особено за човек, който рядко е хващал инструмент в ръка и не разполага с работилница в гаража си.
А зависи и колко душмански го махаш и колко щети си готов да нанесеш на оръжието.

Ти специално не си добър пример за лесно махане, предвид колко добре се оправяш сам в океана. :D

Трябва да се има предвид, че манипулацията е почти необратима, изисква нови части, които не продават у нас и след нея може да се ползват само приклади от АР15, но не и от другите модели на АК.

Най елегантното решение е това, което е показал Калин в съседната тема - маха се оста на пантата на оригиналния приклад и се слага нова специална тръба, тип АР15, която се монтиа на същата панта.
Така може да се върне оръжието в оригиналния му вид по всяко време
Трябва да се сдобиеш обаче с тази тръба.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 11:29       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
tojito написа:
Vimpel написа:
Сгъваемият приклад на арсеналските модели не може да се сменя с друг вид приклад.
Поне не и без сериозна намеса на оръжейник.

А, и честити нови цени от Арсенал! Увеличението е към 30%.


Увеличението е от преди Нова Година
По отношение на приклада си прав, но САМО за НЕСГЪВАЕМИТЕ приклади, като и за там не съм много сигурен :wink:


Точно сгъваемите се сменят много трудно. Фиксираните са си със стандартно закрепване.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Баян и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer