logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 12:11       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Тъй тъй но фиксирания не можеш да го замениш с друг - освен ако не изрязваш дъното на цевната кутия, от там ... сещаш се каква е хамалогията. Другия вариант е по без главоболен :D

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 15:16       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2017, 13:37
Мнения: 40
Vimpel написа:
Точно сгъваемите се сменят много трудно. Фиксираните са си със стандартно закрепване.


Зависи с какво го сменяш.
На мен ми отне 1 мин с тръба на Молот.
Избиваш пина на приклада с М4 болт, слагаш тръбата, връщаш си пина и нахлузваш приклада. Не повече от минута.
Ако трябва да избиваш двата пина от цевната кутия, да ти отнеме 20 мин с пиенето на кафе, ама чак пък да е сложнотия, не бих се съгласил.
Ако човек не може да забие един пирон, просто да не се захваща и да си носи желязото на оръжейник.

П.С. Благодарности на Mad Dog


Прикачени файлове:
1.png
1.png [ 137.73 KiB | Прегледано 2012 пъти ]

_________________
Йордан М. Йорданов
СК "Shotgun Masters"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 16:20       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Най големият проблем след избиването на двата пина, е че тука нямъ къде да ти боядисат като хората оръжието.
Правих един САР по тази методика (и иска освен това и пилене и прочие) и после го боядисвахме с Дуракоут , ама не е баш като фосфат лак или Черакоут.

Живи и здрави скоро ще има адаптер изправящ ъгъла на приклада за СЛР или друг АК с фиксиран приклад , както и опция за сгъваем приклад към този адаптер.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Фев 2018, 18:15       Заглавие:  Re: SAM vs SLR или дъ бест мейд ин Казанлък
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Vimpel написа:
FIRSTGUN написа:

Тук няма да се съглася с тебе,не съм оръжейник,но махнах оригинала и си слжих един на FAB Дифенс,един чук ти трябва и една ножовка,нищо сложно.


Не е съвсем просто, особено за човек, който рядко е хващал инструмент в ръка и не разполага с работилница в гаража си.
А зависи и колко душмански го махаш и колко щети си готов да нанесеш на оръжието.

Ти специално не си добър пример за лесно махане, предвид колко добре се оправяш сам в океана. :D

Трябва да се има предвид, че манипулацията е почти необратима, изисква нови части, които не продават у нас и след нея може да се ползват само приклади от АР15, но не и от другите модели на АК.

Най елегантното решение е това, което е показал Калин в съседната тема - маха се оста на пантата на оригиналния приклад и се слага нова специална тръба, тип АР15, която се монтиа на същата панта.
Така може да се върне оръжието в оригиналния му вид по всяко време
Трябва да се сдобиеш обаче с тази тръба.



Нямам работилница ма брата за 3 бири и сяда от горе и го играе менгеме докато аз режа с ножовката.Приклада стария няма как да се сложи после и да я яко закрепен,малко с дрелката трябва да се разпробие и да се сложи нова планка ма не виждам причина която може да ме накара това да го правя.

А иначе си много прав - мен ми е трудно да копам ма да дупча с дрелка не ми е проблем,виж за планката бях грабнал флекса,но брата скочи,че ще му отрежа макарите с това та се наложи половин минутка с ножовката да се мъча.

По стряскащо ми беше набиването на трьбата на новия приклад - 5 чука от истинските му млатнах и 4 пъти в земята на цимента та да не строша някоя плочка на двора и стана,избиването ако се наложи може да е интересно.........само като се замисля и ми минават всякакви мераци за смяна към оригиналния приклад.

Нищо финно няма и се потиш по-малко от чарколяците на М4 примерно,те там падна псуване,тук е само хамалогия и ледени бири.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, MITKE и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer