logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 22:06




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 14:36       Заглавие:  Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock 43
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Привет братя по оръжие. :armed: Дойде време да питам за избор на субкомпактен пистолет в калибър 9х19. Колебанията са между Walther PPS M2, Walther PPS , S&W Shield или Glock 43. Разликата в цената не е фактор. Цената в случея няма значение.

Изискванията са само три:

1. Да не засича. Да може да стреля безотказно с ППУ, Селиер, Геко и Фиочи от 100 грейна до 158 грейна в 9х19.

2. Да не се счупи поне в първите 7000 - 8000 изстрела.

3. Да има поне нормален спусък и да стреля групирано без тунинг на спусъка.

Ако някой има лош опит с Walther PPS или S&W Shield нека каже. Глок 43 доста го хвалят, но може и той да има проблеми. Пишете смело. :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 15:05       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
Аз мога да кажа за Шийлда. Две години го експлоатирам. Нямам проблем с надеждността, независимо от вида на боеприпасите. Цикли безотказно, като съм нареждал в пълнителите смесено патрони с различна форма и тегло на куршума. Спусъка му беше малко тегав, но се притри с времето. Държи се добре по време на стрелба. До момента се прояви един кусур, който хич не съм го очаквал от оръжие за EDC на тоя производител - почна да избива ръжда около бутона за пълнителя и мушката.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 15:45       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Paco , ама ти купи ли .45 или пак те повя вятъра в друга посока ?
viewtopic.php?f=17&t=14403&hilit=SMITH&start=15
:)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


Последна промяна ti6kata на 14 Мар 2018, 15:50, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 15:47       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
Сигурно имаш от първите шилдове, ръждата около бутона за пълнителя се дължи на пружината. Ако смениш пружината с някоя от новото производство няма да имаш ръжда около бутона. Аз не знаех моя дали е от старите или новите и просто напомпах яко масло там и не си играя много да чистя с химикали около бутона, не съм имал никакви проблеми.
Първите шилдове, заедно с м§р та имаха проблеми с мелонита, американският еквивалент на тенифера - не беше много съвместим с материала от който са правени блоковете. Когато пистолета се държи в каса или в затворена кутия, се получава кондензат който дава възможност на влагата да влезе по местата където мелоните не е покрил както трябва и за това ръждясваха ( избиваха им петна ). Тоя проблем отдавна е отстранен но е възможно да имаш именно такъв модел, не мисля, че е болка за умиране. Моят седи в чекмедже или в колата, в жабката, нама каси или нещо което да му създава кондензат, като е с мене е в панталона, аз имам "кобур' който само скрива спусъка, никога не съм имал проблеми от пот но аз не го разхождам наистина толкова много с мене, повече седи в колата...
Иначе подкрепям казаното, за мене е много читав пищов, има мегдан да се оправи малко спусъка, но аз си го харесвам и така, не съм огоромен привърженик на модовете...
Също, фабричните мерници са според мене много добри. Имах възможност да сравнявам как нетрениран човек стреля с него и с перформанс центъра, с мерници от фибростъкло, обикновенните бели точки са много по-контрастни, особено при по-слаба светлина, момчето беше доста по-точно с моят пищов, от колкото с перформанс центъра с ужким подобреният спусък и мерници.
Относно размера му - почти идентичен е с глока от същият клас но е по-плосък и според мене доста по-ергономичен, мисля се носи по-скрито.
Що се отнася до тънинги аз предпочитам работата на смитовият усм, пред този на глока, също така според личното ми мнение спусъка му е много по-добър от глоковият ако се сравняват нови пистолети. Относно тунинга, изисква минимално полиране тук и там за да се докара до още по-добър спусък, аз не бих сменял пружини или спусъци.
Мони ме отвори на едни водачи и пружини за пълнителя, сега дългият пълнител събира 10 патрона като стърчи само към 5мм от дръжката, чудесен тунинг е.
Ако някой иска по-сериозен тунинг, има добра тема във форума където се описва тежест на спусъка и т.н.т.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 16:05       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
.38 Super написа:
Тоя проблем отдавна е отстранен но е възможно да имаш именно такъв модел, не мисля, че е болка за умиране. Моят седи в чекмедже или в колата, в жабката, нама каси или нещо което да му създава кондензат, като е с мене е в панталона, аз имам "кобур' който само скрива спусъка, никога не съм имал проблеми от пот но аз не го разхождам наистина толкова много с мене, повече седи в колата...

Моят е произведен 2015г. и в каса лежи рядко, 24/7 беше с мен, докато не се появи тоя проблем. Пружината я смених, но явно и бутона трябва да се смени.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 16:15       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
Може би, предполагам бутона, който мисля е полимерен има метална вложка вътре, която ръгясва... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 16:31       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
+1 за шилда.

ПС
Бутонът за пълнителя не беше ли полимер и той като рамката? Как да ръждяса...

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 16:58       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
Не съм сигурен но мисля, че има метална вложка вътре, като човъркам с отвертката стърже на метал. Пълнителя е метален, ако зъба на бутона е полимерен мисля ще е проблем.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Мар 2018, 22:38       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
ti6kata написа:
Paco , ама ти купи ли .45 или пак те повя вятъра в друга посока?
:)

Не съм купил .45 :) Темата я пуснах заради един приятел, който има нужда от съвет. Но мисля, че ще е интересно и на други хора интересуващи се от субкомпактни пистолети в 9х19.

Благодаря на всички писали досега! :tu:


Нека някой сподели и за Валтерите, ако знае нещо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2018, 16:22       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Някой има ли впечатления за малко по-тежкия и обемен пистолет "CZ 2075 RAMI", в калибър 9x19 мм от споменатите по-горе компактни пистолети? В интернет излизат главно два модела:1. от лявата страна на рамата пише "made in czech republic", а на другия модел 2. "cz-usa. kanzas". Някой знае ли каква е разликата между тях, главно в качеството?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2018, 20:46       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
Paco написа:
....Дойде време да питам за избор на субкомпактен пистолет в калибър 9х19. Колебанията са между Walther PPS M2, Walther PPS , S&W Shield или Glock 43........... Пишете смело. :)


:DD :DD :DD :DD
Пацо!? Не мога да повярвам, един от най-активните и начетени форумни гурута, да отвори тема други да му изберат пишов!?!
Има още малко до 1-ви Април, ама си избързал, хванах те!

Очаквам Учтивия Лос с тема за избор на смазки за личното му оръжие... :DD :DD :DD :DD

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2018, 21:46       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Чак пък гуру... Щирлиц го каза най-точно форумния Мунчо по ми приляга. :happy:

Един мъдър човек ми показа голям недостатък в този S&W Shield. Като се натисне максимално високо спусъка не работи! :shock:

Иначе с търсенето на пищовите съм приключил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2018, 12:53       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Paco написа:
Като се натисне максимално високо спусъка не работи!

:happy: Същият недостатък го има глоковия спусък, като се натисне леко странично без да притискаш тригър сейфтито, което е всъщност предназначението му. Общо взето с тия спусъци гроздето е винаги кисело...

Иначе сериозно, да така е, но ако хванеш нормално пищоля няма как да ти се случи това "запъване". Ако не си направил що годе смислен хват, значи не си хванал добре, оръжието не е готово за изстрел и съответно сейф екшън тригъра не позволява да се натисне. Имал съм и пълноразмерен МП със същия спусък и нито веднъж, при нормален хват, не ми се е случвало да не го натисна като хората и спусъка да не сработва.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2018, 19:16       Заглавие:  Re: Избор на компактен пистолет - Walther PPS, PPS M2, Glock
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Тези варианти също е добре да ги видиш:
XD(M)® 3.8" COMPACT MODEL
https://www.springfield-armory.com/xdm-series

XD® MOD.2® – 3″ SUB-COMPACT MODEL
https://www.springfield-armory.com/xd-series/

И други подобни от таз фирма.
Стрелял съм с такива и лично аз повече ги харесвам от Глок-овете.
Въпреки, че преди време имах едно манечко глокче, не му помня точния модел, джобно пищовче с регулируем мерник и двойна възвратна пружина.
Е та тва чудо след като се нагодя да го хвана правилно (щото му е прекалено малка ръкохватката, по мой критерии) направо сцепва десятката на прецизна на - 25м.
Да му се неначудиш колко точно стреляше...

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer