logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:20       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
FIRSTGUN написа:
Русия май от доста дълго време има едно имперски интереси и си кара по тях,те пък и носят шамари от ляво и дясно меко казано.


То не е до спор , а е до обща култура и прочит на историята без да се поддаваме на разни съвременни идеологически клишета.

Дай дефениция на "имперски интереси" , за да можем да говорим с едни и същи понятия.

Ако говорим за преди 100-тина години , колкото и да са били имперски интересите на Русия , то те са с 2/3 по малки , отколкото имперските интереси на Англия да кажем , дето "СЛЪНЦЕТО НЕ ЗАЛЯЗВА НАД ТЕРИТОРИЯТА НА БРИТАНСКАТА ИМПЕРИЯ"
Или пък на Франция --- нерде Франция , нерде Френска Гвиана .. и остави другото , а ими и още я държат.
Или пък на мижавата Белгия , дето и тя си титуловаше имперските завоевания , като "Белгийско Конго".

А ако говорим за последно време , то до преди 5 години Русия имаше само 2 военни бази извън територията си , и то те бяха в бившите репулблики.
А сега има 5 и строи още 2

Ти , като привърженик на НЕ-имперската политика на Запада , можеш да ме информираш , като колко бази имат само Американците по света като цяло и на кои КОНТИНЕНТИ?

FIRSTGUN написа:
Втората световна я почнаха заедно с Хитлер ако не се лъжа........ма на кой как му изнася,не споря


За Втората Световна започна още в Испания през 1936-та , после мина през "Мюнхенския сговор" 1938 г. , където Чембърлейн и Деладие извиха ръцете на Бенеш и го накараха да отстъпи без бой Судетите на германците , като поеха лични гаранции че Чехия няма да бъде повече нападана.
Най-голямото предателство , след което на Хитлер му се развързаха ръцете.
Е ... през 1942 г. и Англия и Франция отеглиха подписите си и гаранциите от "Мюнхенското съглашение" ... и бития -бит , талибания - талибан.

Но ти явно така по-глобално прескачаш тия невзрачни подробности и визираш точно определен момент от цялата калимера , наречена Втора Световна.

01.09.1939 г. , когато Германия напада Полша.

17.09.1939 г. Русия също напада Полша

Двете войски се срещат някъде по-средата и си я поделят.

Защо и как Русия вкарва войски в Полша е отделна тема , но за нея трябва да гледаш по-малко "Хистори ченъл" , а да се рови и да почете човек.
А и темата тука не е за това и без това нахвърлях доста ОФ-топ.

FIRSTGUN написа:
те пък и носят шамари от ляво и дясно меко казано.

Верно е "меко казано" хи хи хи хи ....

Като имаме предвид и Наполеон и Хитлер как свършиха благодарение на шамарите , кое ти дава основание да считаш , че третия път ще е нещо различно ?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:21       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Геле ти Тихия Дон чел ли си там Ленин го наричаха Германски шпионин. Те са много работи в работата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:22       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
Мда.
Той в прав текст каза , че САЩ променят курса от "глобализъм" и се ориентират към "патриотизъм".

И то какво излиза в тоя случай ?
Англия в Брекзит , САЩ в "патриоти" , а за нас тарикатите остава "глобализма".


В заключената тема за Тръмп, щото много се дразнеха американците... още преди две години писах неведнъж, ЧЕ С ТОЯ ГОЛЯМ БАХУР ЩЕ ГО ЯДЕМ... и ще има да си го търсим Обама! Иначе за американците е окей, но за да имат повече те... някой друг трябва да им го заработи/ да им подсигури пазарите! Няма повече да задълбавам по тази тема... щото е ясно, че е трудно разбираема.

И, до важният за нас въпрос... КЪДЕ СМЕ НИЕ?!?! Ами, между чука и наковалнята!

1. Ще даваме дупе на американците, щото Лудото Куче, ген. Матис, си го каза в прав текст: "Преговаряйте с нашите дипломати, за да си нямате после работа с мене!"

2. Ако си заслужим американците да ни разрешат да купуваме газ от Путин... пак от нас не зависи колко и на каква цена.

3. А това, да се пънат нашите да съчувстват на Орбан и да го целуват по уя... е нещото, което не разбирам... освен ако не става въпрос за див популизъм! Ще ти вика той: "Да се връща мангала там, където първо е стъпил в Еропа"... и няма нито един поне от кумува срама да повтори мантрата за европейската солидарност!

Тотално се отчаях и от льотчика... ама наистина тоталише! И колкото и да не ми се иска да си го призная... баце е най-адекватният на хоризонта! Хайде, че е мизерник и изедник... е! Но оттук насетне, просто ще си ПЛАЩАМЕ РЕКЕТА на по-големите и силните в пълния му размер! И само баце, ако поиска разбира се... го виждам в точната геополитическа роля! Другото е плява... ама пълна!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 26 Сеп 2018, 20:24, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:24       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Пу да не дава Господ Русия да се защитава,че третия път може да и провърви.

Мани майтапа,на тия все някой им е виновен,те все невинни и все някой ги напада без причина защото ми пречат.

Как казах - на кой как му изнася,не споря и не ми се спори.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:24       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
b5202s написа:
Геле ти Тихия Дон чел ли си там Ленин го наричаха Германски шпионин. Те са много работи в работата.


Абе хора ... вие сериозно ли ???

Това е документално потвърдено и от Запад и от Изток , за какво говорим изобщо ?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:28       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
Ти , като привърженик на НЕ-имперската политика на Запада , можеш да ме информираш , като колко бази имат само Американците по света като цяло и на кои КОНТИНЕНТИ?

И руснаци и американци са с войска извън границите си С ЕДНА И СЪЩА ЦЕЛ... просто рашките са далеч по-съдрани откъм кинти, и засега само толкоз могат да си позволят. А не че не го искат.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 26 Сеп 2018, 20:28, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:28       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Dorssay написа:
b5202s написа:
Геле ти Тихия Дон чел ли си там Ленин го наричаха Германски шпионин. Те са много работи в работата.


Абе хора ... вие сериозно ли ???

Това е документално потвърдено и от Запад и от Изток , за какво говорим изобщо ?


Ами за това Кой е виновен на Русия.........ма може и да бьркам


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:30       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
ubboto написа:
Dorssay написа:
Ти , като привърженик на НЕ-имперската политика на Запада , можеш да ме информираш , като колко бази имат само Американците по света като цяло и на кои КОНТИНЕНТИ?

И руснаци и американци са с войска извън границите си С ЕДНА И СЪЩА ЦЕЛ... просто рашките са далеч по-съдрани откъм кинти, и засега само толкоз могат да си позволят. А не че не го искат.



А точно

Кой какво и да ми говори трудно ще повярвам,че едните са ангелчета пък другите чисти дяволи.

Кой може - клати,кой не може - мрьнка,че го клатят


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:31       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
FIRSTGUN написа:
Ами за това Кой е виновен на Русия.........ма може и да бьркам

Всичко това е без значение... важното е случая е, че ЩЕ ОБЕДНЯВАМЕ ОЩЕ ПОВЕЧЕ ТУК, просто такава е схемата! Като парата/ РЕКЕТА ще се насочва натам... откъдето се чува по-силното дрънкане на оръжие!


п.с. Посейдони, извади, молим... от темата за Тръмп отпреди две години га пишем... че с тоя голям бахур ще го ядем!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:33       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
[/quote]
ubboto написа:
И руснаци и американци са с войска извън границите си С ЕДНА И СЪЩА ЦЕЛ... просто рашките са далеч по-съдрани откъм кинти, и засега само толкоз могат да си позволят. А не че не го искат.


А !!!
:tu:
В десетката !!!

За това не може да се спори.
Аз споря само по повод на определението "имперска политика" , което се лепва на руснаците като нещо НЕПРИЛИЧНО и подлежащо на осъждане.

т.е. Колегата вижда сламката в окото на опонента , а не вижда гредата в собствените си очи .... или още по-т.е. , осъжда руснаците за това , което собствената му доктрина на която симпатизира прави в пъти повече , защото има повече пари.
Това ме дразни и провокира с тези обемни отговори , нищо друго.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:34       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
FIRSTGUN написа:
Кой може - клати,кой не може - мрьнка,че го клатят

Че ще ни клатят... и че ще ни прибират още по-яко кинтите... го писахме още га тоя с буйния рус перчем влезе в Белия Дом. И, да... немахме и ние късмет да си сменим овреме родината като вас... ако мислиш, че не ме е яд за пропуснатите възможности - ами, яд ме е! Честен съм... признавам си го!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:36       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Това го помня,няма нужда да вадиш какво да е.

Нали му се смяха на Тръмп преди няколко дни,те и други се смяха преди време пък гледам тия дни не им е много смешно.

Човека гони интереса на Щатите,не виждам какво странно има в това.Шапка свалям на Путин как си гони неговия интерес,неговия и на Русия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:37       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Dorssay написа:
ubboto написа:
И руснаци и американци са с войска извън границите си С ЕДНА И СЪЩА ЦЕЛ... просто рашките са далеч по-съдрани откъм кинти, и засега само толкоз могат да си позволят. А не че не го искат.


А !!!
:tu:
В десетката !!!

За това не може да се спори.
Аз споря само по повод на определението "имперска политика" , което се лепва на руснаците като нещо НЕПРИЛИЧНО и подлежащо на осъждане.

т.е. Колегата вижда сламката в окото на опонента , а не вижда гредата в собствените си очи .... или още по-т.е. , осъжда руснаците за това , което собствената му доктрина на която симпатизира прави в пъти повече , защото има повече пари.
Това ме дразни и провокира с тези обемни отговори , нищо друго.[/quote]

Грешно разбран ме води - виждам причина да ги клатят ако/като могат,а че ангелчета няма ми е ясно не от вчера.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:40       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
ubboto написа:
FIRSTGUN написа:
Кой може - клати,кой не може - мрьнка,че го клатят

Че ще ни клатят... и че ще ни прибират още по-яко кинтите... го писахме още га тоя с буйния рус перчем влезе в Белия Дом. И, да... немахме и ние късмет да си сменим овреме родината като вас... ако мислиш, че не ме е яд за пропуснатите възможности - ами, яд ме е! Честен съм... признавам си го!


Родината е една,друго се сменя като хванеш самолета ма да не спорим и тук.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:41       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
И, да... немахме и ние късмет да си сменим овреме родината като вас... ако мислиш, че не ме е яд за пропуснатите възможности - ами, яд ме е! Честен съм... признавам си го!


Родината .....
За Родината трябва да се мре , Приятели. По друг начин не става.
Но как да мреш за Баце примерно?
Който е олицетворението в момента на Родината ?

Затова и аз се присъединявам към останалите тука и не считам че имам Родина.
Но няма да напусна тази територия по няколко причини .....

- стар съм вече за експерименти
- не мога да живея под "западния ред и гнет". т.е. по техните правила , повече от 2 седмици. Пробвал съм и не става.
- и трето , ако тука настане часът "Х" считам , че на общия фон ще мога да се оправя и да просперирам. Колкото е по-голям хаоса - толкова по-добре
:)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kristoG, Majestic-12 [Bot] и 165 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer