logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 08:22




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:44       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Dorssay написа:
ubboto написа:
И, да... немахме и ние късмет да си сменим овреме родината като вас... ако мислиш, че не ме е яд за пропуснатите възможности - ами, яд ме е! Честен съм... признавам си го!


Родината .....
За Родината трябва да се мре , Приятели. По друг начин не става.
Но как да мреш за Баце примерно?
Който е олицетворението в момента на Родината ?

Затова и аз се присъединявам към останалите тука и не считам че имам Родина.
Но няма да напусна тази територия по няколко причини .....

- стар съм вече за експерименти
- не мога да живея под "западния ред и гнет". т.е. по техните правила , повече от 2 седмици. Пробвал съм и не става.
- и трето , ако тука настане часът "Х" считам , че на общия фон ще мога да се оправя и да просперирам. Колкото е по-голям хаоса - толкова по-добре
:)



Е за първите няколко реда съгласен,за втората част мммммммм кой как го усеща,аз се пробвах и става и то много става.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:49       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
- не мога да живея под "западния ред и гнет". т.е. по техните правила , повече от 2 седмици. Пробвал съм и не става.

Хайде, хайде... в ЮАР ще можеш... стига да ти стигне кешовицата... и да не свършиш като мъжо на Гуркова. :DD И за умирането не е така... да, схемата/ здравеопазването ни е нагласено така, че болните/ неспособните да опъват каиша 24/7... да си заминават по-бързичко. Останалите, ха... да ходят да се бият и да мрат?!?! Не, това е работа за аутсорснатите от Третия свят... останалите/ здравите ще опъват 24/7 в полза на капиталиста... за едни 10 - 15% от заработеното насреща. Така че... напразно се надяваш на деня "Х"... ако искаш да ти е горещо, трябва да отидеш де наистина е топло и горещо.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:56       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
FIRSTGUN написа:
втората част мммммммм кой как го усеща,аз се пробвах и става и то много става.


Уффф ... явно е до усещане и манталитет.

Ето примерно , само един пример ще ти дам с моите перипетии.

Преди години , замръкнах една вечер в Амстердам.
Хубав град , хубави хора , всичко уредено , нагласено ... червените фенери и канали и прочее ... Два дни приказка.

На третия ден , вървя си по тротоара и нещо дрънчи зад мене.
Звънец.
Чернокожа персона , на велосипед , дрънчи със звънеца на велосипеда зад мен и зяе нещо.
Огледах се наоколо , крещи на мен. Стъпил с единия крак на земята и ме бута с предната гума на велосипеда и нещо говори с висок тон на английски.

Аз не говоря езика , огледах се - тротоара широк поне 5 метра и сме само двамата , а той иска да мине през мен.
когато ме настъпи с гумата по новите еспадрили и като му шибнах един и се изпружи на тротоара с все колетото.

Еййй ... за 2 минути ми сложиха прангите.
Къде бяха тия хора докато той крещеше , не знам.

Два дни изкарах в ареста на едно площадче и там ме осведомиха , че съм вървял по велосипедна алея (маркирана с кафяво) и е трябвало да се махна , за да може да се движи той.
Наистина не знаех , но как да живее човек в такива условия ?

После в Дюселдорф имах перипетии подобни , в Ларнака ....
С две думи , не е за мен там

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 20:59       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
да, схемата/ здравеопазването ни е нагласено така, че болните/ неспособните да опъват каиша 24/7... да си заминават по-бързичко.


Нямах предвид здравеопазването.
Имах предвид да се мре на БАРИКАДАТА
:)
ubboto написа:
ако искаш да ти е горещо, трябва да отидеш де наистина е топло и горещо.


На младини ходих.
Преди няколко години пак се бях засилил , но по обективни причини се развали работата.
А освен това , там където сега е актуално да се ходи , не може да се просперира.
Няма как да домъкна от там дисагите

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 21:32       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
Нямах предвид здравеопазването.
Имах предвид да се мре на БАРИКАДАТА

Нали точно това визирах по-горе - че капиталиста има интерес да му работим на 10 - 15% възвращаемост, а не да се издигат тук барикади, на които да ходим да мрем. Вземи ТИЗ за пример, Тракия икономическа зона... реализирани проекти за над един милиард евро... за 600 - 700 лв. месечно на бачкатор тук се правят части от продукция с висока добавена стойност... която добавена стойност се прибира от някой друг... Бг-то е ТРУДОВ ЛАГЕР, де ти барикади като в Сирия... а с постоянно повишаващите се цени НА ВСИЧКО - капиталиста просто прибира и малкото, което ни се дава/ отпуска. Хайде, за РОДИНАТА дори и да е малко пресилено/ въпреки че вече нищо не ме задържа тук... просто овреме трябваше да се ориентираме към някой по-перспективен трудов лагер... Бг-то е умряла работа в краткосрочен план, а в дългосрочен - тотал щета... TRAINWRECK... та не на барикадата, а ще се мре на НИВАТА... римейк на Белчо и Сивушка... пенсионна възраст - 70 години за всички... и оръжията ще ни приберат лека полека... така че, споко!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 22:09       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Няколко пъти писах по-назад в темата, че чичо вече е направил "муцунките" ПОЛКОВНИЦИ... и само отпреди четири часа... VOILA!!! :D
Цитат:
Skripal Suspect Boshirov Identified as GRU Colonel Anatoliy Chepiga
https://www.bellingcat.com/news/uk-and- ... y-chepiga/


Деебиш тия западни пропагандисти... четат и взаимстват идеи от форума... за да очернят Русия, как вика ген. Кирчо Киров, завалийката... :DD; въпреки че не е смешно, за ташак като Бг-то... освен да се посмеем на аванта - друго като че ли не ни остана.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 22:34       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Dorssay написа:
Но как да мреш за Баце примерно?
Който е олицетворението в момента на Родината ?

В интерес на истината, колкото и да не ми се иска да си го призная... именно Баце е най-адекватният от всички в момента на сцената! И понеже спрягаш Родината - единствено него го виждам в състояние да я свърши някаква полезна оттук насетне /миналото го забравяме!!!/... щото другото ни за чеп за зеле/ ни за запиняч на кочина става! Язък за празните надежди... но зорлем да си кривим душата - и това не си е работа!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2018, 22:43       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
ubboto написа:
просто овреме трябваше да се ориентираме към някой по-перспективен трудов лагер... Бг-то е умряла работа в краткосрочен план, а в дългосрочен - тотал щета..

Така е, ама не мога да вирея там. Не съм западен тип човек и няма как на стари години да стана. Душата ме стяга като ги гледам само, камо ли да остана да живея там. Мерил съм я тая шапка, не е за мене.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 07:20       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Секретарят на американската армия на посещение в Бг-то:
https://bg.usembassy.gov/the-u-s-secret ... -bulgaria/


п.с. Нещата ще се преконструират и ИНТЕНЗИФИЦИРАТ в тактически план, за да се отговори на заявената по-агресивна външна политика на Тръмп. Добре поне, че засега сме в правилния съюзнически лагер.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 07:55       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
та не на барикадата, а ще се мре на НИВАТА... римейк на Белчо и Сивушка... пенсионна възраст - 70 години за всички... и оръжията ще ни приберат лека полека... така че, споко!


ха ха ха
:)
Развесели ме рано сутринта да ми тръгне деня с веселба.
Това за барикадата и нивата ще си го взема на въоръжение (ако не възразяваш) , много сполучлив мем се получава , на който просто няма какво да се добави.

За оръжията .... оръжията могат да ги забранят , а със събирането да се опитат .... нещо ще съберат , нещо няма да могат да съберат.
Мислим , все някак ще се оправим по тази част.

ubboto написа:
именно Баце е най-адекватният от всички в момента на сцената!

Да. На фона на общата трагедия е така.
Обаче нещо съвсем са я подкарали през просото последно време.
Това ще избие на някъде

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 08:53       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Привет Геле,

Няма да пре-поствам защото много е написано, но уважавам Орбан за това че:

Го тури на Банките - не мога да не уважавам такъв човек.
Го тури на Монополите.
Каза Унгария НЕ Е КОЛОНИЯ.
Каза Унгария за унгарците.
33000 Евро за трето дете (как орязва циганите не знам сигурно ги връщат при 4-то).

Както и да квичат срещу него той е прав, брутално прав. Ние може само да мечтаем за такъв лидер.

И НИКОЙ НЕ МУ РАЗЦЕПИ ДЪРЖАВАТА на две или три, нито банките или инвеститорите ИЗБЯГАХА, инвестициите в Унгария се увеличават, а в БГ се сриват.

Приказките, че ако ние водим национална политика в наша полза и ще ни се случи случка се нерелевантни. Защо на Унгария не и се случи случка да попитам?

А за обединените на ЕС за което говориш няма как да се случи. Защото е по френско-германска рецепта и там нашата роля е както казваш трудов лагер и буферна зона за изроди. Ще повярвам в ЕС когато майка ми почне да взима гръцката минимална пенсия в евро плащана от европейската централна банка. Всичко друго е ДОЛНА ЛЪЖА И ИЗМАМА по голяма и по гнусна от тази за вечната дружба със СССР.

А за Баце, като му дойде времето (избори) ще мислим ако се очисти от цвък и т.н. че и те са една мафия с много клонове.

P.S
<<"Унгария няма шеф!" И още: „Държа да сме членове на ЕС, защото, ако не сме на вечерята, ще станем част от менюто. Но ние сме подписали договор за съюз, а не за власт и подчинение. Не сме второ качество европейци да ни поучават непрекъснато.>>


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 18:36       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
b5202s написа:
Както и да квичат срещу него той е прав, брутално прав. Ние може само да мечтаем за такъв лидер.

То ние можем само да си мечтаем и за лидер като Ципрас, който при над 300 милиарда долара външен дълг на Гърция, право в лицето на Меркел й го каза: "Гръцкият народ не може да понесе повече "austerity"… или санкции." В същото време, облия мизерник ни наби финансовата дисциплина на Меркел в цялата й пълнота… като пагубният резултат от всичко това се вижда/ усеща от всички. Цели семейства от "Надежда" продължават да се ЕВАКУИРАТ към Англия, Франция и Германия… и, чЕкай ги да се върнат в качеството си на нещо по-различно от туристи!


Това, което аз не разбирам е... как наш'те един вид се състезават да подкрепят Орбан, при условие че той казва следното:
Цитат:
Hungarian Prime Minister Viktor Orban on Thursday called for undocumented migrants to be returned to Greece, noting that it is the first country of arrival even if all migrants are not registered there.
http://www.ekathimerini.com/230382/arti ... -to-greece

… демек, мигрантите да се връщат към първата страна, в която са влезли в Европа! И при условие, че не си УНГАРЕЦ... и се кефиш на всичко това - ще взема сериозно да се притесня! Иначе то и Тръмп работи за американците… но аз/ ти какво позитивно видяхме досега от него?!


И като казахме "американците"... нещо, което убягна и на радара на Дорсея:

Изображение


Като сега можем да наблюдаваме един от следните два сценария:
- протестърите от "Америка за България" спонтанно се вдигат и отиват да протестират срещу модела #КОЙ пред Американското посолство;
- плакатите отпреди пет години срещу Орешарко… да ги намачкат, изядат и изсерат… кое от двете?!?! :DD


Анализата иначе за интересите на Големия брат и проекцията им върху нашата територийка… считам за напълно безсмислени и излишни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 18:57       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
ubboto написа:






.....................

Изображение


...............


Първия от ляво на дясно, едва говори български език правилно и разбираемо, но е депутат в парламента ни .... вторият всички го знаят къв е и от къде произхожда, сметам нема нужда да обяснявам за агент Сава, кой го е създал, изтървал и за зловредните влияния на бившата ДС върху обществото ни, третия от лево на десно, ако се отъждествява с подкрепата на първите двама от лево на десно - начи е избрал да подкрепи губещата позиция на наша територия.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 19:49       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Дати кажа бая рових докато го намеря. Ами какво да викам ура за танте ли дето казала, че ще връща емигрантите в Унгария. Орбан какво да каже браво!

В тая игра печели най-нахалния. На западняк, като му покажеш, че държиш на своето става, като напикано дете спира да си играе с теб.

Демек ако си твърд с тях няма да ти викат БРАВО и да ти говорят.

Та ЕС или се променя в правилната посока а тя е Вишеград или по-добре да се разпада. Виж каква разлика единия вика нямам началници а другия каквото кажат големите началници. :DD

Ти сам си казвал, че като си имаш мнение не мълчиш нали?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2018, 20:14       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
tsb написа:
Първия от ляво на дясно, едва говори български език правилно и разбираемо...

Гледай колко хубаво само си излиза… за чий му е на Големия брат да му се мешат/ пречкат в краката разни българи?! Га американски посланик за последно отиде на крака в централите на десебета, дабългарии, седесета и пр.?! Тук ключовият момент е ЕНЕРГЕТИКАТА... а властта както преди идеше/ се съгласуваше с Москва… сега е Вашингтон… та, Сет Рубин/ Щатите в случая не залагат… а НАЛАГАТ политики, за които можеш и сам да се сетиш. Писах преди малко на един съученик от английската… виден протестър, че ако не отидат сега да протестират пред Американското посолство… са просто едни заблудени чекиджии… или ако не са заблудени, са яко користни!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] и 141 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer