logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 02:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Мар 2018, 17:56       Заглавие:  Re: Порьчка от САЩ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
cz85 написа:
Метни се на самолета и му го донеси тогава ти.Ако толкова си загрижен за медалите на Бьлгария. За мен няма никакво значение в този случай за кого е. Вече обясних защо.А на нокторезачките и гаубиците.... просто не отговарям на майлите. Те сами ще се сетят.Така ,че споко .


Не може споко, щото работата ти от некоректна, започва да става чекиджийска! Да оставим пълните ти глупости в раздел, който принципно не чета, как щели да те свалят от самолета за шишенце смазка във фабрична опаковка, как си щял да се преебеш с 3К лева и пр. Най-много маслото да отиде в контейнера с минералните води, и това е!


И сега, защо си НЕКОРЕКТЕН. Защото когато ПУБЛИЧНО ПРЕДЛАГАШ ПЛАТЕНА УСЛУГА, независимо от "късите пари" - тези, които отделят от времето си да се занимават с теб, ти се явяват КЛИЕНТИ! И с "нокторезачки", "гаубици", "те ще се сетят" и пр.... допълнително проявяваш неуважение към тях /дали принципно си си такъв или дилърът в Хюстън те трови с нещо лошо... нямам как да знам, не ме и интересува/. Аз не съм нито психоаналитик, нито врачка, за да гадая ти какво си мислиш или халюцинираш!


И за да не стават недоразумения, казваш така: "Пичове, за едни къси пари /като уточняваш какво значи "къси пари" - в твоя случай 25 % процента/ приемам поръчки над $100 /за да си оправдая гимнастиката/... И ХОРАТА СИ ПРАВЯТ СМЕТКАТА!!!


Примерно, за моите "хаурди" платих 75 лева на познат, който се връщаше от САЩ /не ми е известно да е ръкоположен за дякон/... като принципно, за да ми дойдат на ръка на удобно за мен място и време, в случая съм готов да си платя едни "къси" 35 лева отгоре.


На тези с "нокторезачките" и "гаубиците"... при условие, че не си прецизирал нещата предварително - би било редно да драснеш на Л.С. две приказки като: "Пич, не ми се занимава" или "Не мога да помогна". Хората не са тъпи, и ще те разберат. Щото сега се получава хубава работа, ама шопска/ витанска. ТАКА С ХОРА, КОИТО СИ ПЛАЩАТ - НЕ СЕ РАБОТИ!!! Впрочем, това си е отличителна българска черта... на човека парите и разрешителното му са в джоба, а на някакъв там голям гъзар не му се занимава да му отвори магазина /"Арсенал" на Герена/. И човекът си купи пушка от друго място.


п.с. На ударилите "джакпота" - честито!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2018, 19:57       Заглавие:  Re: Re: Порьчка от САЩ
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
ubboto, нямам намерение да адвокатствам никого, само ще споделя положителните си впечатления от колегата cz85. Струва ми се, че в твоя случай някъде комуникацията се е разминала с очакванията ти, а не че човека е такъв или онакъв. В моят случай нещата се случиха, точно както ми беше обяснено в едно единствено ЛС и друга комуникация не сме имали. Аз направих това, което трябваше да направя и Витан направи, това което той трябваше и нещата се случиха като по вода.

А за нокторезачките и гаубиците не виждам защо някой трябва да е обиден. За съжаление тук сме такъв пазар, че ми се е налагало да си поръчвам от чужбина даже 2 бр. винтчета, да не говорим за крупни поръчки от порядъка на 3 бр. пластмасови пети за пълнители, които даже трябваше да минават митница. Така че като няма - и нокторезачка понякога се налага да си поръчваме. Нито има нещо лошо, нито нещо срамно.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2018, 20:55       Заглавие:  Re: Re: Порьчка от САЩ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
rdgeorgiev написа:
Струва ми се, че в твоя случай някъде комуникацията се е разминала с очакванията ти, а не че човека е такъв или онакъв.

Човека го познавам на "здравей - здрасти", тоест... не го познавам. А и тук идеята ми е не да оплювам някого, а да споделя личните си разбирания за това как трябва да се работи, когато на масата има сложени оферти и пари, макар и турбо "къси". Иначе в моя случай комуникация нямаше, което всъщност е и проблема. И, съвсем случайно, докато хвърлях едно око по диагонал в раздел на форума, който принципно не чета... стоплих, че съм сложен в графата "те ще се сетят". И ще имат да почакат. Което също е проблем, щото вместо да си поръчам желаните продукти по друг човек/ сайт... аз разчитам на този субект, като съответно си губя времето. И, не виждам какво толкоз щеше да го обремени да прати на Л.С. две приказки като: "Няма да стане." Иначе се паля толкоз, щото ми е писнало на уя от дребни душици и измекяри! А че при теб се е получило... честитил съм в края на предния си пост на ударилите джакпота.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2018, 22:54       Заглавие:  Re: Re: Порьчка от САЩ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1282
Убо споко, и аз намерих себе си в същата графа. Разчитах на "не ме жалете куфарите могат да съберат много" и драснах ЛС малко след като темата беше пусната, писах и в самата тема, Firstgun, който ми купи панталоните също е писал и в темата и на лично - кур тате баница. Очевидно не сме се вписали в картинката и не сме отговаряли на намислените критерии с моите 4 чифта гащи. Комуникация - никаква от отсрещната страна. Може пък да е било за добро. Има хора на които можеш да разчиташ и такива на които не. Всеки си ебе магарето, както намери за добре.
Здраве да е!

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2018, 20:21       Заглавие:  Re: Порьчка от САЩ
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Бях писал много ама накрая реших да обясня на публиката с две думи за какво иде реч:Аз решавам на кого да отговоря на сьобщенията и какво да нося. Това си е мое решение и не подлежи на коментар. Това ,че на някой не сьм отговорил на текста - така сьм преценил , така сьм направил., както е в твоя случай Геле. Сьщият ме изкара иЖмикяр защото сьм го подминал като малка гара и не сьм му отговорил на текстовете. Даже пусна тема да провери да няма завлечени ....геле , геле душо сладка , няма завлечени споко. На който каквото сьм обещал всичко си е на място мой човек. Ако искаш и ще ти сметна колко жьлтици печалба сьм изкарал да ме намразиш повече. А пьк даже и нови запознаства сьм направил което не се измерва с кинти.

Славчи твоя казус не го разбрах. Имаш 4 панталона при някой в хамериката. Не ти се плаща за поща ли какьв е проблемьт? В едно кашонче и след няколко дни си се напьнал в тях. Каква е идеята от ЛА да пропьтуват до ТХ и после до БГ? Пьрво набьркваш сума ти хора и второ така ще излезне по скьпо.....Ако говориме за човека в ЛА ... пича не го познавам лично но е свестен. Питал сьм го за услуга преди време и веднага каза да. Беше за едно пушле при него което накрая го платих на тьмно и човекьт който го продаваше ми го шипна без да се налага твоя човек при който са ти панталоните да му носи на рька парите. Та от този момент аз знам ,че този човек е свестен. Не сьм ти отговорил защото аз не нося такива неща.Прав си за магарето. На здраве да е :tu:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


Последна промяна cz85 на 19 Мар 2018, 00:04, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Мар 2018, 23:56       Заглавие:  Re: Re: Порьчка от САЩ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
cz85 написа:
С много хора от този форум се познаваме лично, досега не бях чувал такива определения по мой адрес.

Определения по твой адрес горе по постовете си не виждам. Споделям единствено от какви хора ми е писнало, а не че и ти спадаш в тази графа. А че работата ти е некоректна и чекиджийска - ще ти го кажа и в очите, ако се видим. Въпреки ще въобще не горя от желание. Жив и здрав!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2018, 00:09       Заглавие:  Re: Re: Порьчка от САЩ
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
ubboto написа:
А че работата ти е некоректна и чекиджийска - ще ти го кажа и в очите, ако се видим.
Дадено. Сполай ти както казваше един приятел :tu:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2018, 21:38       Заглавие:  Re: Порьчка от САЩ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1282
cz85 написа:
Славчи бла бла бла бла :tu:


Да беше казал поне " да ти Е6а Лайката", че да не те чака човек да му свършиш работа. При така пуснатата тогава тема, не става ясно, че "такива неща" не носиш. Не става ясно и какви неща носиш де... " куфарите ми са големи, не ме жалете" насочва мисълта в друга посока. Не се притеснявай, проблема не е в това колко ще платя а колко ще чакам. Транспорта е организиран и ще си получа стоката. За колегата от ЛА нямам съмнения, той каквото каже го прави, виж за теб не съм убеден.

Ако идеята ти е била да свършиш работа на определени колеги от форума - няма проблем, но не обявявай на всеослушание колко си готЯн и как си готов да свършиш работа.

С други думи - измекярска работа!
Сполай ти!

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2018, 23:00       Заглавие:  Re: Порьчка от САЩ
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Яну 2007, 19:49
Мнения: 105
С мен Витан беше абсолютно точен.Каквото му поръчах-това ми донесе.Обади ми се човекът,когато пристигна,видяхме се и ми ги даде.Няма да навлизам в подробности...задължен съм му.До тогава нито го знаех,нито го познавах.Съжалявам за разочарованите колеги...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2018, 00:38       Заглавие:  Порьчка от САЩ (чрез колегата cz85)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Темата на колегата cz85 трябваше да бъде съдържателна, както това е задължително за всяка една обява от типа “Купувам”, “Продавам”. Защото в случая той продава транспорт (транспортна услуга).

1) КАКВО МОЖЕ ДА СЕ ТРАНСПОРТИРА?
Като за начало, трябваше са напише какво ще вози и какво не, за да не остават някои колеги с нокторезачки (примерно) както и други колеги разочаровани (следварително). Той посочи един сайт, в който пише какво може един пътуващ да сложи в “големите куфари” и какво не може. И там нямаше забрана за пълнители за пистолети, но както се оказа после: “пълнители не возя”. Това е незначителен пример, който не трябва да е обект на разсъждения сам по себе си, а да покаже че колегата cz85 си има негова преценка кое ще мине без проблем в неговите куфари и кое не... Също така предполагам е получил много ЛС, на които не е отговорил (поне не на всички) и ако беше упоменато горното в темата, щеше да спести много въпроси на ЛС и труд на пишещите му.

2) КАКВА Е ПРОЦЕДУРАТА С ПОРЪЧКИТЕ?
Видно от темата много колеги се подлъгаха, че cz85 ще ги купува и доставя поради което постнаха линкове на нещата, които искат директно в темата. “Работата” обаче е съвсем различна... Желаещият трябва само да си ги поръча, да ги плати с неговата си карта и да ги изпрати на адреса на колегата cz85. Оттук за невежите произлизат два проблема:
2а) При поръчката след попълване номера на картата, трябва да попълните и имената на картодържателя, както и неговия адрес. И вие спокойно си пишете адреса в БГ (billing address). След това трябва да попълните адреса за получаваме, който трябва да е на колегата cz85 (разбира се), който си е в US (shipping address). ОБАЧЕ, американските сайтове НЕ РАБОТЯТ с НЕамерикански карти, а щом засекат, че адреса е извън US, в случая е в BG, директно ви канселират поръчката. Ако това се знаеше, за всеки щеше да е по-лесно. Имате два варианта, като един от тях е да изпратите пари по PayPal на колегата cz85 и той да ви поръча/плати нещата...
2b) трябва да знаете на кой адрес да ги изпратите... Да, ама адрес няма написан в обявата. Да допуснем, че това е лична информация и нарочно не я е написал в темата. Тогава остава да го даде на лично съобщение. Е, той вероятно ще ви го изпрати на ЛС, когато (и ако) успеете да влезете във връзка с него.

3) КОМУНИКАЦИЯ С ПРЕВОЗВАЧА?
Трябваше да бъде упоменато как всеки желаещ да се свърже с cz85, чрез e-mail, телефон, Viber, ЛС, в темата (което е най-предполагаемото)...

4) На последно място, но не и по значение - ЗАПЛАЩАНЕТО!!!
Въпросните “къси пари” се оказват, че са едни къси 25% (една четвърт) от стойността на какво:
- на частта която е поръчана (или продукта)?
- на частта + данъка (местен за щата)?
- на частта + данъка (местен) + транспорта?
Отговорът на този въпрос, все още ми е неизвестен, затова спираме дотук!
Разбира се, всеки е свободен сам да определя цената на неговата услуга, но защо се крият тези 25%? Защо типично по нашеснки се премълчават нещата? Вместо “къси пари” да си пишеше директно - “25%” и всичко щеше да е точно.

Поради тези доводи считам, че мога да нарека темата на колегата cz85 некоректна.

ИЗВОД:
Тук всички сме големи хора (във всеки смисъл на думата), и понеже не сме ученички в 3-в (трети “В”) клас, няма място за сърдене (IMHO). Който е успял - честито! Който не е успял, ще му кажа да не се предава, защото има още много начини за доставка от Щатите. Който търси, той намира!!! А понякога търсещият намира начин да си достави покупките от US и по-тънко от “тънките 25%” на колегата cz85z.

ПП. Ако някой се интересува, да ми пише ЛС, ще отговоря на всеки!!!
Не поствам нарочно тук, за да не се счете за нерегламентирана реклама.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


Последна промяна Rotkod на 08 Апр 2018, 16:20, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2018, 01:12       Заглавие:  Re: Re: Порьчка от САЩ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Rotkod написа:
ПП. Ако някой се интересува, да ми пише ЛС, ще отговоря на всеки!!!Не поствам нарочно тук, за да не се счете за нерегламентирана реклама.

Пишете на Роткод, топлата вода отдавна е измислена! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2018, 01:48       Заглавие:  Re: Re: Порьчка от САЩ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
cz85 написа:
Бях писал много ама накрая реших да обясня на публиката с две думи за какво иде реч:Аз решавам на кого да отговоря на сьобщенията и какво да нося.

Те точно тук е проблемът, заради който отворих и темата! Да, наистина ти решаваш на кого да свършиш работа и на кого не... но при условие, че ПУБЛИЧНО си предложил платените си услуги, си ДЛЪЖЕН... на всеки проявил интерес... лично да му отговориш дали ще му станат нещата или не. Защото вместо хората да си намерят други хора/ начини да си свършат работата... ТЕ СИ ГУБЯТ ВРЕМЕТО ДА СЕ ЗАНИМАВАТ С ТЕБ /тук, разбира се, не влизат тези... на които се свършил работа/.


НЕУВАЖЕНИЕТО е другата страна на монетата, което също не е маловажно... зачетох се в другия раздел на форума: "Слабо ме интересуват медалите, аз решавам...." и, кой всъщност си ти?!?! Куриер със самочувствие. :happy:


Как да е, при условие, че нещата не ти станаха ясни още от първия ми пост... няма вариант тепърва да ти се изяснят. С колегите, за които си на 100% точен... също не виждам смисъл да влизам в спор. А останалите занапред просто ще имаме още едно наум, за да не ни се налага впоследствие да отваряме и да пишем в подобни теми. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer