logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2018, 21:45       Заглавие:  Re: Въпрос за револвер
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Фев 2016, 14:57
Мнения: 89
Местоположение: Панагюрище
†—not for revolvers в сайта на cci е отметнато,а wmr не влизат в lr барабан,1 мм е разликата

_________________
ТТ 1939
JERICHO 941 F 9X19
ZHR 22LR\22WMR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Мар 2018, 23:03       Заглавие:  Re: Въпрос за револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Така пише, че употребата на муниции маркирани като "High speed" и "High velocity" или патрони от друг калибър може да доведе до много високи налягания и да причини нараняване или смърт.
Щом са го сложили изрично, аз не бих ги ползвал точно в него.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2018, 07:51       Заглавие:  Re: Въпрос за револвер
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Принципно за парите дето искат за Уберти в БГ, бих си взел Ругер...
Но пък същевременно имам една тяхна играчка и качеството и напасването й са отлични.
А за въпроса - тия надписи са си стандарт в последно време, пък и от опита ми с .22лр според мен тия high velocity и тем подобни не са чак пак толкова по - мощни, тъй че бих ги пробвал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2018, 09:26       Заглавие:  Re: Въпрос за револвер
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Яну 2015, 10:33
Мнения: 122
Аз поне пак не можах да разбера какъв е зора за по силните патрончета?! В моя Aрминиус съм стрелял и CCI Velocitor и Winchester super X, стреля ги да, но по шумно и попаденията са малко по на високо(заради по големия заряд-скорост). Най е кеф с стандартните на Еley, RWS или Селер белот, попаденията са там където се целиш и по приятен е истрела. Този тип оръжия са екзотика- да си начешеш крастата по мишени или кутиики..., със стандартни амуниции си работят перфектно. Това е моето мнение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2018, 13:35       Заглавие:  Re: Въпрос за револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
levileo написа:
Аз поне пак не можах да разбера какъв е зора за по силните патрончета?! ... Най е кеф с стандартните на Еley, RWS или Селер белот, попаденията са там където се целиш и по приятен е изстрела. Този тип оръжия са екзотика- да си начешеш крастата по мишени или кутийки..., със стандартни амуниции си работят перфектно. Това е моето мнение.
+1

Освен това се сещам един виц: като си купиш пакет вафли "Чайка" - чайка ли има в пакета или вафли?

Тези high/ultra speed надписи са по-скоро маркетингови изказвания в стил Mr. Bombastic, отколкото някакви реални описания на факти от обективната действителност. "Всеки стоката си слави, търси кожа да ощави" се пееше в една чалга от 1990-та.

Мерил съм скорости и проникване на такива патрончета - пускал съм и в този форум доста данни от тези наблюдения - ами нищо особено. Заради голямата скорост теглото им е по-малко, плющят повече, но общо взето са с лоша групираност.

Накратко към автора: можеш да ги стреляш, нищо няма да ти стане на пищова (никой не е толкоз луд да изкара на пазара патрони, дето ще трошат повсеместно оръжията на клиентите му), но просто няма смисъл. А предупреждението върху кутията е за връзване на гащи от страна на производителя :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2018, 20:52       Заглавие:  Re: Въпрос за револвер
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2012, 16:34
Мнения: 109
Местоположение: Бургас
Благодаря колеги!Всяко едно ваше мнение беше важно за мен!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Мар 2018, 22:55       Заглавие:  Re: Въпрос за револвер
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Стоманите на "Уберти" са доста мекички и предупреждението за високи налягания от "Хай велосити" и "Хай спийд" е неслучайно. Нищо не са писали, обаче, в упътването за "хипер велосити"-то на "Ремингтон" PDT_Armataz_01_22 както ти посочиха колегите, стреляй си с нормални, защото смисълът на този револ е забавление, а не лов или охрана... И тук особено живо ме интересува групираността и средната точка на попадение. Защото при нужда от корекциииии, ммммм...

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Мар 2018, 21:37       Заглавие:  Re: Въпрос за револвер
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
terorist написа:
Благодаря колеги!Всяко едно ваше мнение беше важно за мен!


... ти ако знаеше :happy:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer