logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 02:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2018, 20:32       Заглавие:  Мнение за ТТ ?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2018, 20:29
Мнения: 8
Скоро изкарах разрешително за бойно оръжие за самозащита , ходих стрелях с Глок 17 , Глок 19 , ЦЗ 85 , Валтер и ТТ най много ме привлече ТТ-то и искам малко повече информация от компетентните.
Без излишни коментари моля.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2018, 20:59       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Дефинирай излишни коментари...
ТТ - морално остарял пистолет с боеприпас неприложим от гледна точка на общо-приетите възприятия за само-отбрана/охрана и тн. Удобен за носене защото е тънък, неудобен за носене защото е тежък :). Не слушай какво ти се говори, вземи си това, което ти харесва. След като си стрелял и пробвал и това ти е легнало на сърцето не търси някой да ти затвърждава мнението или да те отказва. Ако пък не се харесате, ще го смениш и толкова.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2018, 07:35       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
Syikov написа:
Без излишни коментари моля.

През 7-те години в които се занимавам с динамична стрелба съм виждал с очите си 2 бр. ТТ-та да се разпадат при изстрел, на тренировка разбира се /имаме колеги, които на тренировка понякога стреляха с такъв пищов/. Моето мнение е крайно негативно. И пак според мен, да се носи ТТ с патрон в патронника си /напълно зареден/ е кофти работа - но това си е мое мнение, разбира се. Не дай си боже да се наложи наистина да го използваш за самоотбрана - среден калибър, много мощен, дупчи много, не стопира, ако ме разбираш какво казвам.

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2018, 12:42       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Syikov написа:
Скоро изкарах разрешително за бойно оръжие за самозащита , ходих стрелях с Глок 17 , Глок 19 , ЦЗ 85 , Валтер и ТТ най много ме привлече ТТ-то и искам малко повече информация от компетентните.
Без излишни коментари моля.

ТТ-то ме кефи брутално като пищов, и ако не трябваше да горя разрешително за него - със сигурност щях да си имам както "тетак", така "макарена". Та, за минусите на ТТ-то:

- пищов, който не е мислен и правен с него да се стреля редовно и по много;
- не става за спорт и покриване на стандарти /въпреки че за кеф е един път/;
- боеприпас, който драстично поскъпна през последните няколко години... като за в бъдеще още по-скъп и дефицитен ще става;
- за охрана, ако бръмчиш - не става /въпреки че за самоохрана на обикновен средностатистически картоф си е екстра; "макарената" - тоже/.

От друга страна, познавам маниаци, които не стрелят често и по много; не спортуват; не са и охранители... които така МАНИАШКИ са си тунинговали "тетаците" - очите да ти останат! Така че и за теб, ИМХО... ако ще стреляш често и по-много - ТТ-то не ти е оферта. Но ако искаш просто да си го имаш, лъскаш и тунинговаш... и от време на време да олабиш по някой друг фишек на стрелбището, колкото да му чуеш гласеца - вземай го и въобще не го мисли! Само някой по-запазаен езкемпляр дано ти изпадне, тук има хора по-компетентни от мен - къде и за колко в Бг-то може да ти изпадне сравнително качествен и запазаен "тетак". Успех!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2018, 13:02       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
s_savchev написа:

..............
През 7-те години в които се занимавам с динамична стрелба съм виждал с очите си 2 бр. ТТ-та да се разпадат при изстрел, на тренировка разбира се /имаме колеги, които на тренировка понякога стреляха с такъв пищов/. Моето мнение е крайно негативно. И пак според мен, да се носи ТТ с патрон в патронника си /напълно зареден/ е кофти работа - но това си е мое мнение, разбира се. Не дай си боже да се наложи наистина да го използваш за самоотбрана - среден калибър, много мощен, дупчи много, не стопира, ако ме разбираш какво казвам.



И аз също съм виждал ТТ-та (съветско производство) да се разглобяват по време на стрелба. На едното основно излизаше някакъв пин намиращ се отзад/горе на затворния блок. На всеки един-два пълнителя се налагаше да го причукваме с чук за да не изпадне. Другото нямам представа кво му се случваше но блокираше затворния блок през няколко изстрела.
Другия негатив бяха старите патрони за ТТ - имаше някакви партиди дето трещяха все едно стреляш с карабина. Старшината в армията викаше, че барута бил със спиртен забавител, който бил изветрял и затова така рязко гърмяли. Не знам дали е верно.
Третия негатив като цело беше, че са стари, амортизирани и неподдържани оръжия, износването на чарковете си казваше думата. Слушал съм, че Норинко? правели читави съвременни клонинги на ТТ, но нито съм виждал, нито съм пробвал.
Накратко - ТТ даже да ми подаряват, ще го откажа учтиво.
В КОС към РУП-тата се търкалят такива бангии, които ги продават за по 20 лв.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2018, 13:21       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Пистолет конструиран по руски военни изисквания през 30 г. на миналия век. Патронът, който някои хора харесват, е по подходящ за лека карабина. Не случайно, в края на ВСВ или малко след нея, има има конструирани картечници в СССР под такъв патрон, които не са приети на въоръжение. Преди много, много години един преподавател във военното училище стреляше с ТТ, на 250 м. по гръдна мишена и улучваше.
През ръцете ми по време на службата са минали няколко ТТ и проблеми е имало само с един, поради по къса възвратна пружина. Смених пружината и след това заспа. Който умееше да стреля, не се оплакваше от пистолета.
Пистолета си заслужава да бъде в касата на всеки запален колекционер, но за охранителна дейност, самоохрана, пък недай си боже за спорт, категорично не е походящ.
А, на който му харесва...ми да копува.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2018, 14:11       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Ако мислиш да практикуваш редовно, то това не е твоя пистолет. Да, брутално оръжие е, но просто е конструиран и произвеждан в едно друго време, по други стандарти. Няма да устиска дълго ако почнеш да го товариш със стрелба, просто по него време на никого и на ум не му е идвало, че някой може да изстреля с един пистолет няколко хиляди патрона годишно - нормата е било 3 пробни+5 зачетни веднъж на месец или тримесечие. За него време 4000-4500 изстрела са си били съвсем приличен ресурс за служебно оръжие. С развитието на технологиите, стрелбата и стрелковите спортове сега вече числата са съвсем различни и служебен пистолет от 30-те години на ХХ век няма как да се вмести в критериите, освен ако не мислиш да си купуваш по няколко ТТ-та ежегодно.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2018, 14:40       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Онзи ден стрелях с китайско ТТ, чисто ново. Беше адски стегнато и групата на 15 метра ме изуми, имаше компенсатор. За 50-60 изстрела нито една засечка. Отката с компенсатора беше много "приятен". Стрелял съм с 4-5 различни бройки руски (един с компенсатор) и никога не съм постигал такава група, а боеприпасите на китайското бяха смес от различни БГ партиди. Остава въпроса, колко надеждно ще е с времето и т.н..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2018, 14:50       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Syikov написа:
Скоро изкарах разрешително за бойно оръжие за самозащита , ходих стрелях с Глок 17 , Глок 19 , ЦЗ 85 , Валтер и ТТ най много ме привлече ТТ-то и искам малко повече информация от компетентните.
Без излишни коментари моля.

Един кратък, лаконичен и ПРАГМАТИЧЕН СЪВЕТ:
НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ТАЗИ ОСТАРЯЛА БАНГИЯ!!!
Само ще похабиш едно разрешение за придобиване на късоцевно нарезно оръжие за самоотбрана!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2018, 16:38       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Вземай смело, но повече от 50 кинта не давай. Просто толкова си му е реалната цена, ако ти омръзне, деактивираш за 15 лева и шиткаш в продавалника за 100 - 150 без проблеми.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2018, 17:12       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
jaba написа:
Патронът, който някои хора харесват, е по подходящ за лека карабина.

С втория изстрел проби IIIA body armor:
https://www.youtube.com/watch?v=6_3_DBeU_HI

Клас бронировка, който го дават за калибри до .44 Маг и .357 Зиг включително.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2018, 09:48       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Ако колегата живее в някое планинско село и не му е по вкуса и джоба револвер 44 или 357 маг., то това е идеалното надеждно, евтино и доказано оръжие. Резервни части има достатъчно, а и преди време се продаваше и втора цев за него в кал.9х19, която да смени 7,62 при желание да се промени калибъра. Всичко е въпрос на личен избор и предпочитания.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2018, 19:05       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
Другия негатив бяха старите патрони за ТТ - имаше някакви партиди дето трещяха все едно стреляш с карабина. Старшината в армията викаше, че барута бил със спиртен забавител, който бил изветрял и затова така рязко гърмяли. Не знам дали е верно.

А за да няма подобни драми... си плащаш си по 1,50 лв. за един брой 7,62х25 ново производство... :punch:; и си свиркаш!
https://metalhim.com/bg/e-magazin/fiocc ... 2-x-25-bg/

Хайде, ако си ловец и носиш ЧЗ-52... тогава разбирам. Но на кинта и петдесет бройката, поне на мен ми иде дебело и неоправдано просто за стреляне.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2018, 19:37       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
tsb написа:
Другия негатив бяха старите патрони за ТТ - имаше някакви партиди дето трещяха все едно стреляш с карабина. Старшината в армията викаше, че барута бил със спиртен забавител, който бил изветрял и затова така рязко гърмяли. Не знам дали е верно.

А за да няма подобни драми... си плащаш си по 1,50 лв. за един брой 7,62х25 ново производство... :punch:; и си свиркаш!
https://metalhim.com/bg/e-magazin/fiocc ... 2-x-25-bg/

Хайде, ако си ловец и носиш ЧЗ-52... тогава разбирам. Но на кинта и петдесет бройката, поне на мен ми иде дебело и неоправдано просто за стреляне.



Това на цената на .357 Зиг почти...
Абсолютен нонсенс е да се купува на днешно време ТТ, че и ПМ, освен, ако не е за колекциониране или просто за още едно КНО...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Мар 2018, 19:54       Заглавие:  Re: Мнение за ТТ ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
andrei p226 R написа:
Това на цената на .357 Зиг почти...

Няма ПОЧТИ, най-скъпите "зигове" ти се харчат на около една кинта. А при 7,62х25 говорим за кинта и ПЕТДЕСЕТ, ако искаш новопроизведен и надежден боеприпас. Виж, за ловците е оправдано. За маниаците, които ще лъскат и тунинговат предимно... и я олабят един-два пълнителя месечно, я не - също не ги бърка. Ако планираш вече да направиш някоя друга нормална стрелбичка от около стотина патрона... 150 кинта ти идва цената на пищова, та и отгоре.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer