logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2018, 12:30       Заглавие:  "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
След безуспешните ми опити да си намеря нещо джобно в калибър .22 Short, то днес си купих това. Търсех го 20 години и сега вече го имам - неизползван, стоял толкова много години в оръжейна каса. Или поне дава такъв вид, няма драскотинки, а и уверението е такова - само на прострелка. Дано всичко му е наред. Ще мине тия дни техн. преглед и регистрация в КОС по адресната ми регистрация. Да ми е честито новото пистолетче! :-)


Прикачени файлове:
Screenshot_2018-04-19-13-31-37-1.png
Screenshot_2018-04-19-13-31-37-1.png [ 231.93 KiB | Прегледано 11108 пъти ]
Screenshot_2018-04-19-13-26-21-1.png
Screenshot_2018-04-19-13-26-21-1.png [ 230.79 KiB | Прегледано 11108 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2018, 16:20       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Яну 2015, 10:33
Мнения: 122
Честито! Рядка придобивка може е би.
На мен ми е интересно за какво ще се използва?!
За спортна стрелба- къса цев, за самозащита - слабо патронче.
Симпатично пищовче, но малко хора биха изгорили разрешително за такова, освен ако не си фен :)
Не се заяждам, аз също миналата зима изгорих едно за 22лр револвер с 6 инча цев, което пак си е екзотика някаква.
Сподели освен по лесното носене какво намираш в подобен тип пищовче?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2018, 17:54       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
levileo написа:
Честито! Рядка придобивка може е би.
На мен ми е интересно за какво ще се използва?!
За спортна стрелба- къса цев, за самозащита - слабо патронче.
Симпатично пищовче, но малко хора биха изгорили разрешително за такова, освен ако не си фен :)
Не се заяждам, аз също миналата зима изгорих едно за 22лр револвер с 6 инча цев, което пак си е екзотика някаква.
Сподели освен по лесното носене какво намираш в подобен тип пищовче?

Благодаря! Харесал съм го отдавна. Така да се каже му станах фен, макар да не го бях докосвал :-) Джобно, симпатично, .22LR цев, рядък екземпляр... достачно за мен. А за стрелбището си остава Маргото :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2018, 18:16       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Честито!!! Ще е интересно по нататък да споделиш впечатления от експлоатацията. Интересно ще е да се сравни с други играчки от същия калибър. Все пак си е екзотика и то наша.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2018, 20:08       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
jaba написа:
Честито!!! Ще е интересно по нататък да споделиш впечатления от експлоатацията. Интересно ще е да се сравни с други играчки от същия калибър. Все пак си е екзотика и то наша.

Благодаря! Ще споделя впечатления... Одеве набързо го "разцъках" - смених цевите, нещо, което се оказа много лесно и приятно. Разбира се ще опитам и с промяната на боя на иглата. Иначе изключителна изработка - страхотно бижу! Много ме радва на пръв взгляд. Ще видя как ще е на стрелбището.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2018, 20:15       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
diavolo666 написа:
След безуспешните ми опити да си намеря нещо джобно в калибър .22 Short, то днес си купих това. Търсех го 20 години и сега вече го имам - неизползван, стоял толкова много години в оръжейна каса. Или поне дава такъв вид, няма драскотинки, а и уверението е такова - само на прострелка. Дано всичко му е наред. Ще мине тия дни техн. преглед и регистрация в КОС по адресната ми регистрация. Да ми е честито новото пистолетче!


Честито и от мен! :tu: Красота, само радост и позитивни емоции да ти носи!

Малко встрани от темата, но все пак по темата - "Бран"-ът в 9х18 на Тодор Живков в моите ръчички:

Изображение


Говори се, че в 9х18 били произведени само три бройки - за Брежнев, Кастро и бай Тошо. Също така се говори, че рашките не са позволили да го произвеждаме серийно. Иначе, по субективно усещане от игра и сухо щракане - превъзхожда ПМ-а отвсякъде!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2018, 22:02       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
ubboto написа:
diavolo666 написа:
След безуспешните ми опити да си намеря нещо джобно в калибър .22 Short, то днес си купих това. Търсех го 20 години и сега вече го имам - неизползван, стоял толкова много години в оръжейна каса. Или поне дава такъв вид, няма драскотинки, а и уверението е такова - само на прострелка. Дано всичко му е наред. Ще мине тия дни техн. преглед и регистрация в КОС по адресната ми регистрация. Да ми е честито новото пистолетче!


Честито и от мен! :tu: Красота, само радост и позитивни емоции да ти носи!

Малко встрани от темата, но все пак по темата - "Бран"-ът в 9х18 на Тодор Живков в моите ръчички:

Изображение


Говори се, че в 9х18 били произведени само три бройки - за Брежнев, Кастро и бай Тошо. Също така се говори, че рашките не са позволили да го произвеждаме серийно. Иначе, по субективно усещане от игра и сухо щракане - превъзхожда ПМ-а отвсякъде!

Благодаря! И този БРАН 9 х 18 изглежда доста добре - досущ като моето :-) А относно произведените бройки няма едно мнение, поне така е при моето - казват 30 - 40 бройки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2018, 09:24       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Яну 2015, 10:33
Мнения: 122
Как стои въпроса с регистрацията на две цеви в различен калибър?!
Имаше някакъв КОСаджииски въпрос там. Пример: револверите с два барабана 22lr и WMR вече в магизините се продават само с един.
Демек трябва да избираш или единя или другия... :td: Аз избрах 22lr разбира се.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2018, 10:05       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
levileo написа:
Как стои въпроса с регистрацията на две цеви в различен калибър?!


Преди време един колега взе ЧЗ-75 компакт в 9х19 + цев и адаптор/блок за .22 LR.

В разрешителното се води като 2 отделни оръжия , с две прострелки и т.н. ....
т.е. ти е необходимо "Разрешение за закупуване" на два бр. късо оръжие.

Но това беше преди 10-тина години по памет .... сега как е , не знам.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2018, 10:09       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
levileo написа:
Как стои въпроса с регистрацията на две цеви в различен калибър?!
Имаше някакъв КОСаджииски въпрос там. Пример: револверите с два барабана 22lr и WMR вече в магизините се продават само с един.
Демек трябва да избираш или единя или другия... :td: Аз избрах 22lr разбира се.

Ще уточня това. Тези две цеви са с еднакъв номер, същия номер, който е и на рамата на пистолета. Вървят заедно и не могат да бъдат разделяни. А по-интересното тук е относно разрешителното - то е за 2 бр. оръжия. Предварително знаех какво ще взимам и това го обясних в КОС, когато подавах за разрешителното - пистолет с две сменяеми цеви. Така си спестих главоболието да отида с разрешително за закупуване на само 1 бр. оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2018, 10:11       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
Dorssay написа:
levileo написа:
Как стои въпроса с регистрацията на две цеви в различен калибър?!


Преди време един колега взе ЧЗ-75 компакт в 9х19 + цев и адаптор/блок за .22 LR.

В разрешителното се води като 2 отделни оръжия , с две прострелки и т.н. ....
т.е. ти е необходимо "Разрешение за закупуване" на два бр. късо оръжие.

Но това беше преди 10-тина години по памет .... сега как е , не знам.

Точно така :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 09:07       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Практиката е различна в различните РУП. При тебе ще стане така, както в твоя РУП кажат. Затова не питай тук, ами питай инспектора си по КОС и както той я нареди - така и ще стане.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2018, 15:18       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
Ако за някой ще е интересно - ето и техническите му характеристики от книжката.
А между впрочем, препоръчителната скорост на патроните е дадена на 340 - 360 м/с.


Прикачени файлове:
20180425_111902-1.jpg
20180425_111902-1.jpg [ 1.62 MiB | Прегледано 11020 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Апр 2018, 12:00       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
На вид е много готино пищовче и рядко. Едно време и аз исках такова и даже ме заведоха в НИТИ при един началник....;) било е преди 4-5 години някъде. Та защо на взех такова..трябвало да се напасват пълнителите към пистолета за 22 калибър и изобщо с 22 било тегава работа...явно всеки пистолет и пълнител са някакси с различни допуски и напсването е сложно и не много надежно. Това е, което аз знам и когато аз съм питал.....Предпочетох Беретта 21 А...... Дано нямаш проблеми при стрелбата с 22 и при теб всичко е ОК.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Апр 2018, 10:06       Заглавие:  Re: "БРАН" 6,35 мм./.22LR
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2017, 13:19
Мнения: 47
Като тествам и двата калибъра ще пиша за резултатите. Идея си нямам как ще се представи на стрелбата :-) Това с пълнителите го има май при повечето флоберови пистолети, поне за Маргото е така, казвам от личен опит. За флоберовите патрони от НИТИ му препоръчват стандартно скоростни и аз вече набелязах два модела - CCI Standard Velocity и Fiocchi TT Sport.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer