logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 13:23




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 11:43       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Poseidon написа:
иначе ето презареждане само с едно движение на ръките напред...
това предвидено ли е да се случи Бъфало в сметките по проектирането?

Очевидно импулсът на общо около 400 грама цев и блок, при тази скорост се оказва достатъчен. Опитай се ти да го направиш! Щото и Стефка Костадинова скочи 209 см., ама аз не мога! Не е по темата, обаче.
Иначе, съм виждал и автомат Калашников как презарежда от удар отзад в приклада, ама това не му е основното предназначение.
Ти си отговори, щом импулс, създаден с ръка е достатъчен да направи пълен цикъл, колко е тогава импулса на заседналия куршум, щом пищова не помръдва?
Дори Уббото еволюира в схващанията си и ще ти отговоря с неговите думи:
ubboto написа:
И ако куршумът си остане в цевта, откъде ще дойде импулсът?! Та, кажи според теб какво ще стане…

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 11:49       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
buffalo_gt написа:
Дори Уббото еволюира в схващанията си и ще ти отговоря с неговите думи:
ubboto написа:
И ако куршумът си остане в цевта, откъде ще дойде импулсът?! Та, кажи според теб какво ще стане…


ще еволюирам и аз ако някой ме убеди че ССГ е лъжец или душевно болен :roll:
SSG написа:
1.58 - куршумът остана , върхът на куршумът стигна дулния срез , блокът примърда но много леко , далече от това да направи цикъл


на теория се отказвам повече да пиша и да обяснявам защо ССГ не е луд...въпреки че куршума е в цевта, а движение назад е дошло от некъде...от къде ли?

остава на практика да се види...за това ше се почака обаче...настроение ...съспенс...обстоятелства...
пак да кажа ако не ви се чака 10 000лв е цената резултата ще го публикувам 24 часа след превода на парите...

п.п. барута понякога може и да е с нормално тегло ама влажен окислен или по некакъв друг начин просмукал нещо...тоест не става дума само за намален нормален барут...
тоест скоростта на кривата на горене е инаква,а не равноускорителна :DD
това за протокола и за помош за разбиране, че в реалния свят причините за едно явление са много разнообразни...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 12:37       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Poseidon написа:
ще еволюирам и аз ако някой ме убеди че ССГ е лъжец или душевно болен
SSG написа:
1.58 - куршумът остана , върхът на куршумът стигна дулния срез , [u]блокът примърда но много леко , далече от това да направи цикъл[/u]


Не, не е лъжец! Казал ти го е много ясно!
Но е написал преди това и друго:
SSG написа:
3-те дето се раздуха са два на стрелбището (служебни) и един клиентски ....при всичките -гръмнала капса но без барут вътре ,останал куршум в цевта , достатъчен импулс обаче за да презареди и следващият патрон гърми и вади заседналия куршум - цевта раздута , блокът блокирал и така . Раздутите пистолети са Глокове и ЧЗ Шадоу .............


Та, в крайна сметка, кое е вярно? :D

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 17:03       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Посейдоне, гледай колко мърда блока назад при излизане на куршума през цевта:
http://www.recoilweb.com/when-does-the- ... 27274.html


2-3 милиметра го дават за Глок. Хайде сега кажи по каква точно "технология" /смятай сили, вектори, налягане… голямо момче си, инженер/ тези 2-3 милиметра ще станат 20-30 мм и повече… при условие, че куршумът ти остане в цевта?!

Като продължаваш да не искаш да ми отговориш на питанката: заваряваме цевта отпреде, и стреляме стандартен патрон през системата… че ще се строши - е ясно, при всички положения и то.

Сега мисли, смятай и кажи… БЛОКЪТ ЩЕ СЕ МРЪДНЕ ЛИ 20-30 мм И ПОВЕЧЕ НАЗАД, ИЛИ ЩЕ СИ ОСТАНЕ С ТЕЗИ 2-3 мм ДВИЖЕНИЕ?!?! Ще се пръсне ли системата на заключена цев, или макар и строшена… цевта все пак ще отключи?!

И го остави какъв бил SSG … и какво бил казал или не. В момента нищим конкретна казуистика.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 17:12       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
ubboto написа:
ubboto написа:
Сега мисли, смятай и кажи… БЛОКЪТ ЩЕ СЕ МРЪДНЕ ЛИ 20-30 мм И ПОВЕЧЕ НАЗАД, ИЛИ ЩЕ СИ ОСТАНЕ С ТЕЗИ 2-3 мм ДВИЖЕНИЕ?!?!


Напълно си прав! Дори си прекален оптимист!
Няма да успее да мръдне и тези 2-3 мм., защото за да ги мръдне, трябва да излезе с 330 м/с, пък той проклетникът шъ излети бясно с 0 м/с! :evil:

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 17:15       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
Господа, не е ли време да спрем да се радваме на новите дрехи на царя и просто да си кажем, че царят е гол?
Темата едно, че се засра, ами и се обърна на чисто словоблудство.

Poseidon написа:
ще еволюирам и аз ако някой ме убеди че ССГ е лъжец или душевно болен
Няма как някой да те убеди в което и да е от двете, защото той не е нито едно от тях. SSG просто сгреши. Сам ли се подведе, някой ли го въведе в заблуждение, ръцете му ли изпревариха мисълта - няма значение. Просто сгреши. И в характерния за форума дух не каза "Сгреших", ами се впусна в обяснения как совите не са това, което са. И последвалия водопад от офтопик не като да не му помогна да остане незабелязан - даже и сили му даде. Та нали с математика и физика от 8-ми клас се опровергаха данни от опити, проведени в научен институт. :confused:

Според втория закон на логиката 2 взаимно изключващи се твърдения няма как да бъдат еднакво верни:
1.
SSG написа:
3-те дето се раздуха са два на стрелбището (служебни) и един клиентски ....при всичките -гръмнала капса но без барут вътре ,останал куршум в цевта , достатъчен импулс обаче за да презареди и следващият патрон гърми и вади заседналия куршум - цевта раздута , блокът блокирал и така . Раздутите пистолети са Глокове и ЧЗ Шадоу .............

2.
SSG написа:
1.58 - куршумът остана , върхът на куршумът стигна дулния срез , блокът примърда но много леко , далече от това да направи цикъл


При положение, че самият автор на твърдението, поставило начало на темата, се самоопроверга - какво точно дебатираме?

Poseidon написа:
...пак да кажа ако не ви се чака 10 000лв е цената резултата ще го публикувам 24 часа след превода на парите...
Това е достойно за подпис, ама ми свършиха символите.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 17:24       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
JDredd написа:
Темата едно, че се засра, ами и се обърна на чисто словоблудство.

:tu: :tu: :tu:

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 17:36       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
JDredd написа:
Poseidon написа:
...пак да кажа ако не ви се чака 10 000лв е цената резултата ще го публикувам 24 часа след превода на парите...

JDredd написа:
Това е достойно за подпис, ама ми свършиха символите.

Аз пък имам достатъчно, но в духа на новите правила не е редно да се прави!
Обаче ми е интересно, с тия пари ще се строи някаква лаборатория за чупене на пищови ли, или нещо друго?
Ми доколкото съм запознат, пищовите от които тръгна темата са счупени абсолютно безплатно. PDT_Armataz_01_20
Та ако има пак промоция, направете барем един клип, та и аз, инатът, да повярвам! PDT_Armataz_01_22

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 18:23       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Никакво словоблудство няма тука. Сгреши единствено Дред, че допусна че цев и блок не се движат назад спрямо рамата до напускане на цевта от куршума.

И на тази погрешна представа почна да гради версии.

питам се защо? като в техниката Дред си като аз в медицината???

и никога нямаше да повярва, че сгреши /в това теоретично видимо нещо /ако не беше напредлала видеотехниката , не му се покажеше на съвременна високоскоростна камера.

Ако движението назад на блок и цев нищо не ти говори при скуиб /и го приемаш за словоблудство само показва че не си наясно изоснови с материята/

А с множеството потвърждавания на презареждане след ЗЦК /скуиб / по света както и от други форумци у нас - какво правим?
явно не бърка само ССГ...за разлика от Дред горе

И ССГ публикува резултат до който е стигнал...опитите продължават.
Тоест не вменявайте нещо което не е казал..."опровергал се бил" :shock: бззззз....

после не може да очаквате някой да седне и да ви потвърждава очевидни неща с дни наред опити...не сте ли наясно, че умишлено да се симулират определени случайни обстоятелства трябват месеци опити или години!

Когато е на кеф може...иначе ПЛАТЕТЕ и тогава...кое му е словоблудстването тука?

Не ВИ ли се изясни ЧЕ НЯМА принципна причина да не стане зареждане при скуиб???

Бог знае конктретно тези стокови глоци и чзта дето говори ССГ с колко уморени пружини са и с какви подгизнали барути са стреляли и прочие...
buffalo_gt написа:
Аз пък имам достатъчно, но в духа на новите правила не е редно да се прави!

няма такова правило...ако имаше подписа на Дред шеше да изчезне...в подписа може да слагаш всичко...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 18:43       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5268
Местоположение: София
Ако куршумът е заседнал неподвижно, няма как да се движат. При нормално функциониране, комплектът блок-цев-гилза се оттласква от куршума. По-точно се оттласква гилзата, която натиска блока, който пък влачи заключената за него цев. Комплектът получава импулс назад, куршумът-напред. Ако обаче куршумът е закрепен неподвижно за цевта, можеш да мислиш цев-куршум-гилза-блок за единно цяло, в недрата на което изгаря барут. От цялата работа най-много да се пръсне патронника (от вътре навън), но не и да се произведе целенасочено постъпателно движение на някъде.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 18:46       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
Няма как някой да те убеди в което и да е от двете, защото той не е нито едно от тях.

За съжаление Жорж се опитва да ме убеждава и в двете...
Няма проблем...само посочвам, че Дред пак бърка :DD
Absolut написа:
Ако куршумът е заседнал неподвижно, няма как да се движат. При нормално функциониране, комплектът блок-цев-гилза се оттласква от куршума.
По-точно се оттласква гилзата, която натиска блока, който пък влачи заключената за него цев. Комплектът получава импулс назад, куршумът-напред.
Ако обаче куршумът е закрепен неподвижно за цевта, можеш да мислиш цев-куршум-гилза-блок за единно цяло, в недрата на което изгаря барут. От цялата работа най-много да се пръсне патронника (от вътре навън), но не и да се произведе целенасочено постъпателно движение на някъде.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 18:59       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Poseidon написа:
няма такова правило...ако имаше подписа на Дред шеше да изчезне...в подписа може да слагаш всичко...

Въпреки това,от уважение към теб, няма да го правя!
Обаче, за другото, ако е много мека пружината на Глок, като натиснеш спусъка и ще преместиш назад блока! :sad:
Това ти каза и Минаващия, при опита дето направи. Дори, по спомен и не твърдя дословно, но някой му даваше акъл да задържи блока с тиксо, или нещо такова! :DD

Дреда и да е сбъркал, човекът се поправи и си направи харакири на близо една страница. (виж в темата, някъде в началото, малко след първия ми пост)
Сега е ваш ред! Сори, ама така е редно и достойно! :DD
Какво толкова! Всеки може да сбърка! Обаче, не и да замаже грешката с учебник за 8-ми клас! :mad:

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 19:21       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
buffalo_gt написа:
Обаче, за другото, ако е много мека пружината на Глок, като натиснеш спусъка и ще преместиш назад блока!

Ако е прекалено мека или въобще липсва такава - цевта при Глок няма да заключи. Затова тиксото беше моя идея - неособено умна, признавам. :oops:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 17 Юли 2018, 19:22, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 19:21       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
buffalo_gt написа:
Обаче, за другото, ако е много мека пружината на Глок, като натиснеш спусъка и ще преместиш назад блока!

тука ме хвана яко на тясно...
но ше отворя учебниците вече! :oops: колко може да е минимума за ВВ на глока...?
ше се наложи да се олаби и пружината на иглата :roll:

интересен е казуса...просто по балкански се палиме малко... :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 19:25       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Това което исках да постигна в няколкото скромни експеримента по-назад е да накарам блокът да мръдне поне 6мм. , толкова му трябват за да отключи (не 20-30мм) и след това не да разчитам на инерцията(както е при стандартен заряд) ,за да добута затворът в крайно положение , а на някакво остатъчно налягане между куршумът и гилзата ,което вече да избута гилзата и затворът назад. Това според мен е механизмът по който би се случило такова презареждане.
Това не можах да го постигна в няколкото опита които направих . Май само Посейдон осъзнава колко трудоемко е да се пресъздаде такова случайно събитие , но иначе много ме кефи как тоя момент се използва за злорадстване от другата страна по тоя казус :D :D :D
Аргументи от рода , ма те оръжията са сметнати това да не може да се случи не са на място , те и самолетите са сметнати да не падат от небето , но през няколко седмици някой някъде пада в нива с по 100-200 човека на борда.

За служебните оръжия на стрелбището които също са пострадали , разчитам на думата на инструкторът който е бил на смяна и който твърди че пред него са се случили нещата .
За случката с моя пищов , дето му остана куршум и изхвърли празната гилза ....какво да кажа , че така ми се е сторило ли :DD

За съжаление трябва и да се бачка , на тоя етап нямам нужното време което да отделя за още експерименти ...па и за състезание в чехия трябва да се готвя което е другата седмица . Та на тоя етап ще разчитам някой някъде по света да успее да го запише на видео вместо мен , пък аз да го публикувам наготово :D


Последна промяна SSG на 17 Юли 2018, 19:33, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer